Cam önlükler, mutfak için skinali - Fikir ve stil rehberi bir seçim (140+ Fotoğraflar)

Cam önlükler mutfağınızı yeni bir şekilde görmek için bir fırsattır. Bu kadar yeni bir bitirme şekli değil, yaşlanma değil. Muhteşem fotoğrafları gördükten sonra hayalinizdeki mutfağın neye benzediğini bilirsiniz.

Bu makalenin içeriği:

Unutulmaz bir mutfak tasarımı yaratmanın birkaç yolu var, bunlardan birine bakacağız. Programın konuğu, en az birkaç on yıl boyunca modası geçmeyecek mükemmel bir malzeme. Cam önlük: tarafsız, sessiz veya parlak bir şey seçtiğinizden bağımsız olarak, kesinlikle benzersiz bir güncelleme ekleyecektir. Sadece seçtiğiniz öğenin mutfağın genel görünümü ile iyi çalıştığından emin olun.

Cam önlükler sadece güzellik ve şok edici değil

Cam önlükler sadece güzellik ve şok edici değil

Yeni tip mutfak panelleri

Karo tasarımına yeni bir alternatif camdır. panel. Cam herhangi bir renk ve gölgeye sahip olabilir, bu yüzden yaratıcılık birçok olanak yaratır.. Yer, ocak veya çamaşır makinesinin yanında, ısı veya sudan zarar görmeden korkabilir.

Peki neden onları seviyorum:

 • nemli bir bezle silerek bakımı kolaydır;
 • suya, lekelere, yağa karşı direnç;
 • ısıya dayanıklılık, mutfak aletlerine yakın alanlar için harika;
 • yaratıcı tasarım için farklı yüzey dokularına sahip sonsuz renk seçimi;
 • hijyenik, çevre dostu malzeme;
 • yansıtıcılık nedeniyle uzayda görsel artış;
 • kurulumu ve kurulumu kolaydır.

Farklı renkler ile ilginç bir seçenek.

Farklı renkler ile ilginç bir seçenek.

Paneller üç şekilde monte edilebilir: bağımsız olarak bir müteahhit veya uzman bir şirket yardımıyla. Panellerin arka tarafını akrilik boya kullanarak boyayabilirsiniz.

Kurulu
Deseni seviyorsanız, duvar kağıdı üzerinde saydam malzeme kullanabilir veya kendi desenine sahip olan bir önlük olan skinali yapabilirsiniz. Kaplamayı planladığınız alanın şekli oldukça basitse (ve ayrıca nispeten küçükse), kendiniz yapabilirsiniz.

Aynı zamanda, kendiniz boyamayı planlıyorsanız, diğer boyalar zamanla çatlayacağından ve soyulacağından cam üzerinde kullanım için tasarlanmış özel bir ultraviyole vinil boya kullanmanız gerekir. Yapı döşemenin yanına monte edilirse, ısı direncine sahip temperli cam kullanılması gerekir.

Nemli bir bezle silerek bakımı kolaydır.

Nemli bir bezle silerek bakımı kolaydır.

menüye dön ↑

Yeni trend neden döşemelerin yerini alıyor?

Camın her renge boyanabilmesi ve bitmiş ürünün odanın dekoruna uyması dışında, önemli bir avantajı daha vardır - estetik pürüzsüzlük, yapışma yok. Modern apartman ve ev tasarımlarında gittikçe artan bu dekor nitelikleridir. Göze çok daha hoş gelen, algı düzeyinde, gözün basitçe yanmadığı dikişsiz unsurların kullanılmasıydı. Panellere ek olarak, bu aynı zamanda mutfak içerir. mobilya kulplar olmadan, düz duvarlar, açık çizgiler ve diğer "temiz" tasarım teknikleri.

Cam suya, lekelere ve yağa karşı dayanıklıdır

Cam suya, lekelere ve yağa karşı dayanıklıdır

Skinali dayanıklı, hijyenik, çok yönlü. Geniş bir standart renk paleti seçebilirsiniz, mutfağın tasarımını vurgulamak için herhangi bir renk tonu sipariş etmek mümkündür. Birkaç şekilde kuruldu:

Evet, cam seramikten daha pahalı olabilir, ancak sonuç şaşırtıcı. Bu, dolapları, tezgahları ve cihazları çarpıcı bir şekilde birleştiren bir renkle şık ve modern bir parlaklıktır.

Isıya dayanıklı, mutfak aletlerine yakın alanlar için harika

Isıya dayanıklı, mutfak aletlerine yakın alanlar için harika

Buna ek olarak, yeni favori sızdırmazlık gerektirmez, boyanmaz, küf ve bakterilere karşı dayanıklıdır. Az sayıda dikişle, derz dolmadan, temizlenmesi de çok kolaydır, onun için özen gösterir. Aşınmaz.

Temizlenmesi gerektiğinde, sadece aşındırıcı olmayan bir temizlik maddesiyle silin - yüzey ilk takıldığı zamanki gibi yeni olacak - on yıllar sonra bile.

Mutfak arka panelleri için çeyrek inç genişliğinde, düşük demir malzeme yaygın olarak kullanılır.. Bileşimdeki daha az miktarda demir, saf bir rengin yanı sıra camda tipik bir yeşilimsi renk tonunun bulunmamasını sağlar.

Hijyenik, çevre dostu malzeme

Hijyenik, çevre dostu malzeme

Böyle bir mutfak paneli herhangi bir malzemeyi taklit edebilir:

 • bir ağaç;
 • çelik;
 • mermer;
 • bakır;
 • beton vb.

Ancak insanların bu materyali seçmesinin temel nedeni sadeliği. Basit, minimalist bir tasarım sağlar, her mutfak için doğru olanı oluşturmak için yüzlerce renk kombinasyonu içerir.

Son olarak, bu paneller, mutfak önlükleri için yaygın olarak kullanılan çoğu malzemeden daha ucuzdur. Onlarla, en iyi mutfağı düşük bir fiyata alacaksınız.

Yansıtma nedeniyle uzayda görsel artış

Yansıtma nedeniyle uzayda görsel artış

menüye dön ↑

Temperli cam daha iyi ve daha güvenlidir

Sertleştirilmiş cam en çok iki nedenden dolayı önlüklerde kullanılır:

 • iyi bir ısı direncine sahiptir;
 • daha dayanıklı, güvenli.

Ayrıca, Luminarc pişirme kabının iyi bilinen bir ticari markası olarak, üflemenin çok güçlü olması durumunda keskin bir talaş bırakmadan ince bir şekilde ufalanabilme özelliğine sahiptir.

Sulandırılmasını sağlamak için yüksek sıcaklıkta ısıtıldı ve sonra hemen soğutuldu. Bu işlem camın yapısını tamamen değiştirir, bu da güvenli kırıklarla imha sağlar..

Bu avantaj, evde bir çocuk olması durumunda özellikle önemli olan keskin parçaların taşınması tehlikesini azaltır.

Bununla birlikte, sertleştirilmiş önlüğün kırılması zor olacaktır - stabilitesi plastiğe eşittir. Ancak artık tasarruf edebileceğinizi düşünmeyin - plastik düzgün ve şık görünmüyor, yüzeyinin temizlenmesi çok daha zor. Plastik ekranlı eski telefonları kullandıysanız, plastiğin ne kadar çabuk çizildiğini bilirsiniz, çirkinleşir.

Sertleştirilmiş cam en çok önlüklerde kullanılır.

Sertleştirilmiş cam en çok önlüklerde kullanılır.

menüye dön ↑

Görüntülü önlükler

Skinali, modern bir mutfakta en uygun seçenektir, fütüristik görünümünden dolayı satışta favoridir, belirli bir rengi doğru bir şekilde aktarmanız gerektiğinde vazgeçilmezdir. Renk çeşitliliği sınırsızdır, duvarları eşleştirmek veya zıt bir önlük üzerinde kalmak için bir ton seçebilirsiniz - bu seçeneklerin ikisi de aynı şekilde talep edilir. Koyu boya daha pratiktir, çünkü parmak izlerini, sıçrayanları, lekeleri daha iyi gizler ve bu nedenle daha az temizlik gerektirir.

Kurulumu ve kurulumu kolaydır.

Kurulumu ve kurulumu kolaydır.

Boyalı panellerin arka tarafında boya tabakası vardır. Sadece arka boyalı olduğu için, maruz kalan yüzey sağlam kalır. Bu, camın doğal parlaklığının, tam rengin aktarılmasının devam ettiği anlamına gelir. Duvarlarınız, ürünün rengini korurken kaçınılmaz su sıçramalarına karşı korur.

Kurulu
Sipariş verirken, resmin fabrikada yapılmış olup olmadığını belirttiğinizden emin olun. Fabrika boyası, pigmentin daha sonra soyulmamasını veya renginin solmamasını sağlar.

Dikkatli olun: kendi kendini boyama girişimleri genellikle hem düzgün hem de dayanıklılıkta başarısız olur. Akriliklerle değiştirme de iyi sonuç vermez, çünkü akrilik kolayca çizilir, deforme olur ve hızlı bir şekilde değiştirilebilir.
Modern mutfakta en uygun seçenek

Modern mutfakta en uygun seçenek

menüye dön ↑

Şeffaf önlükler

İstenilen renkte boyanmış bir duvara şeffaf cam takabilirsiniz, ancak biraz dikkatli olunmalıdır. Daha ucuz, harika görünüyor, ancak arkasına düşebilecek her türlü kusur veya tozun önden görünebileceğini unutmayın.

Bu nedenle, bu özel tip bir apronun takılmasına karar verilirse, daha fazla temizlik için yapının çıkarılabilir olduğundan emin olun. Şeffaf (mat dahil) panellerin sınırlı tutturma yöntemleri vardır - içinden parlayacağınız tutkal kullanılmadan.

Bağlantı elemanları ile birlikte monte edilirler. Sabitleyiciler yapıyı iyi sabitledikleri için tutkaldan daha güvenilirdir. Metot evrenseldir, hatta biraz pürüzlü bir yüzey için bile uygundur. Bununla birlikte, bu bağlantı elemanları yöntemiyle apron ve duvar arasındaki boşluk tutkal kullanılmasından daha büyük olacaktır.

Tutkal üzerindeki kısıtlamalar sadece renk tasarımları için değil, daha pahalı olmalarına rağmen en iyi seçenek olmaya devam ediyorlar çünkü değiştirilmeleri gerekmiyor. Geçmişleri, zaman içinde kaçınılmaz olarak tıkayan duvardaki tüm hataları, toz ve kir duvar boşluğuna girerken gizler. Boya, herhangi bir görüntüyü engeller ve renkli panellerin, bu boşluğu önlemek için duvara monte edilmesi çok kolaydır.

menüye dön ↑

Cam panel çeşitleri

Önlüklerin rengi ve tasarımı çok çeşitlidir. İşte bazı yaygın çeşitleri.

Şık, modern mutfak

Şık, modern mutfak

menüye dön ↑

katı

Bu, çok parçalı yapıların kurulumundan daha güzel bir görünüme sahip, homojen ve kesintisiz bir paneldir. Tabii ki, mozaik mutfağı güzel yapabilir, ancak monolitik önlük tarafından yaratılan auranın hiçbir eşitliği yoktur. Malzeme için en iyi seçim, monolitik bir yapının tezahür ettirebileceği, parlak vurgulara sahip basitleştirilmiş bir mutfak olacaktır.

menüye dön ↑

SLR

Bu terim açıklama gerektirmiyor, ancak mutfağınıza ayna önlüğü yerleştirmenin gerçek etkisi ancak gerçekte gördüğünüzde hissedilir. Onun için uygun bir mutfak küçük boyutlu. Ayna Duvarlarda derinlik katması ve dolayısıyla odayı olduğundan daha büyük hale getirmesi ile bilinir. Bu nedenle, mutfağınız küçükse ve daha büyük görünmesini istiyorsanız, ayna paneline bakın.

Mutfak için dikişsiz paneller

Mutfak için dikişsiz paneller

 

menüye dön ↑

Yapay yaşlı

Bu antik dönemdeymiş gibi görünmesi için bazı işlemlerden geçirilmiş bir ayna yüzeyidir. Her ne kadar bu bir eğilim olsa da, mutfağı bu tür malzemelerle dekore etmek kolay değil. Önlüğün iyi görünmesi için antika mobilyalar ve mutfağın genel görünümü ile bir kombinasyon oluşturmanız gerekecektir.

menüye dön ↑

kazınmış

Cam üzerine gravür ve kumlama önlük üzerinde harika görünüyor. Bu sadece güzel görünmekle kalmayan, aynı zamanda daha az bakım gerektiren buzlu camı da içeriyor. Mat etkisi nedeniyle, parmak izleri yüzeyde daha az görülecektir.

Yüksek teknoloji tarzı

Yüksek teknoloji tarzı

menüye dön ↑

Mozaik çini

Mozaik taklidi - cam fayans adı verilen küçük boyutlu cam panellerin formatı. Mozaik desenleri farklı üreticilerden farklıdır. Markalı, ünlü desenler dörtgen bir şekille sınırlı değil, altıgen ve farklı bir yapıya sahip. Moda trendleri taşı taklit ediyor, camdan bir metro taşı var. İşte bazı büyük trendler:

 • Geleneksel mutfağa biraz modern coziness eklemek için Mochachino altıgen mozaik düşünün. Bu uzun altıgen kiremit, soğuk gri, ılık altın tonlarından oluşan vitray bir mozaiktir. Renk farklılıklarından dolayı, bu geometrik karo aynı zamanda dolaplarda ve tezgahlarda kahverengi, bej renkleri sever.

Mor renkli önlük

Mor renkli önlük

 • beyaz bir mutfak için daha parlak ve daha havadar görünmesi için, camdan bir metro mozaiği seçmeyi düşünün beyaz rengi. Bu sırlı cam karolar yumuşak beyaz bir tondadır ve diğer beyaz tonlarla güzelce harmanlanarak doğal ışığı yansıtmaya yardımcı olur.
 • Parlak bir vurgu alanı için uygun kiremit tipi metro Desert Mirage. Bu, dört farklı elementten oluşan bir mozaik karışımıdır: doğal krem ​​renkli taş karo ve açık mavi bejkaranlıkkahverengi Cam fayans Rastgele sıralanan malzemelerin kombinasyonu derinlik, karakter katar.
 • Çeşitli stilleri birleştiren daha hafif bir görünüm için Monterra Blend 8 mm altıgen karolara bakın. Bu altıgen şekilli cam karo ile doğal taş karışımı hoş bir kombinasyona sahiptir. gri ve yeşil krem tonları, bej. Taş detayları gerçekten doğal taştan yapılmıştır ve cam elemanların renk ve tonlarını tamamlayan damarlara sahiptir. Renklerin rastgele düzenlenmesi, en nötr geleneksel mutfağa bile deseni vurgulayacak, hareket verecektir, yaşam sağlayacaktır.

Beyaz ve kahverengi

Beyaz ve kahverengi

 • Amacınız monokrom bir görünüm elde etmekse, o zaman bir cam mozaik seçmek için seçenekler neredeyse sonsuzdur. Mutfağa olan ilgiyi arttırmanın bir yolu, dolapları ve tezgahları simüle edecek malzeme seçimidir.

Metalik cam kiremit metro - başka bir favori moda projeleri. Camla kaplanmış cam, asgari olarak minimalist mutfak alanında, orta dereceli gri tonlarda kullanılır. Genellikle dikişlerdeki beyaz çizgiler kontrastla vurgulanır.
menüye dön ↑

Cam karo

Tasarımcılar trend faktörü mozaikiyle aynı fikirdeler. 2010 yılına kadar Aqua renginde bir metro tipi mozaik karo “modern mutfağın” işareti olarak kullanılmıştır. Bu nedenle, son zamanlarda metrodaki saydam cam karolar popülerdir. Bu nedenle, camın kendisi kabul edilebilir bir malzemedir.

İştahı kaldıran bir baskı

İştahı kaldıran bir baskı

Kazara kırılma cam önlükleri için bir problem değildir, çünkü masa üstü kadar yük almayan dikey bir alandır. Örneğin çini ağır donmuş et kaplarıyla kazara çarpabilirsiniz - örneğin kırılma olasılığı düşüktür.

Kurulu
Camı diğer malzemelerle karıştırmayı deneyin. Önlüğünüzün tüm alanının yalnızca cam olması gerektiğini düşünmeyin.

Popüler trendlerden biri, sabit aralıktaki geleneksel seramik ve altıgen cam karoların montajıdır. Genellikle seramik, içerisinde cam malzeme olan apronun çevresini gösterir. Bu, bir veya iki inç genişliğinde, altı inç yukarı ve masaüstüne paralel giden bir şerit, ancak varyasyonlar mümkündür.

Beyaz mutfak

Beyaz mutfak

menüye dön ↑

mozaik

Boyutların tamamını görüntüleyin. Her cam karo bir mozaik değildir. Çakıl, 2 ″ x 2 ″, 4 ″ x 4 ″ vb. Farklı boyutlarda bulabilirsiniz.

Kurulumu kolaylaştırmak için önceden monte edilmiş bir cam karo seçin.

Montaj süresi söz konusu olduğunda büyük fark yaratan iki tür fayans vardır: monteli ve monteli fayans. Çoğu zaman, yapıya tutarlı bir görünüm veren ve homojen dağılımını sağlayan ızgara temelinde önceden monte edilirler. Genellikle inşaat alanı yaklaşık 3/4 ″ olmasına rağmen, bu ebat değişebilir.

Taze ve zarif görünüyor

Taze ve zarif görünüyor

menüye dön ↑

Atsız cam karo

Vitray denilen fayans, genellikle bir ızgara olmadan gelir. Yüklemeleri biraz daha uzun sürüyor, bu nedenle zamanınızı buna göre planlayın. Vitraylı iyi haber, sıfırdan başladığınızda desen ve renkte daha fazla seçeneğiniz olması.

Dekorasyonda ayrıca çevreye duyarlı insanlar arasında en popüler olan geri dönüşümlü camdır. Geri dönüştürülmüş malzemenin çevresel faydaları olduğu gerçeğine ek olarak, yeni bir döşemede bulunamayan belirli bir kırsal karaktere de sahiptir.
Mutfak takımı parlak aksanı

Mutfak takımı parlak aksanı

menüye dön ↑

Kurulum ve kurulum

Şeffaf ve mat hariç bütün önlükler, genellikle duvara yapıştırıcı ile tutturulur ve kenarlara yerleştirilir. Kurulumu ve kurulumu dikkat, doğruluk gerektirir. Yontma ve çatlamadan kaçınırken yuva, tesisat ve diğer engellerin deliklerini kontrol ederek tam olarak oturması zor olabilir.

Kurulu
Bu tür çalışmalarda usta bir profesyonel şirket seçin. Mümkünse, prizi ve diğer prizleri başka bir yere koymak daha iyidir.

Panel parçalardan oluşuyorsa, tüm bağlantılara neme karşı koruma sağlamak için silikon bir sızdırmazlık maddesi uygulanmış olmalıdır.

Ahşap panelleri korumak için cam

Ahşap panelleri korumak için cam

menüye dön ↑

Kendini yükleme

Bunu yapmanın gücünü ve kararlılığını kendiniz görürseniz, kararınız hakkında iki kez düşünün. İlk olarak, mutfağınızın büyüklüğüne ve mutfak masası ile dolaplar arasındaki alanın şekline bağlı olarak, bir cam önlük takmak oldukça zor olabilir. Bir milimetrelik yanlış ölçüm bile yapamazsınız.

Ayrıca, katı cam paneller kurmanız gerektiğinde, kazalar artar. Ayrıca, her zaman camın yere düşmesi ve kurulum maliyetlerini iki katına çıkarmak için tekrar satın alma riski vardır. Temperli camdan yapılmış bir önlük bile en güvenli teknoloji değildir.

Çocukların veya çıplak ayakları olan birinin kazara kırılmış bir cam panel üzerine gömülmesi kabul edilemez.

Kurulu
Ustalar, 2,5 metreden daha uzun uzunluğa sahip sağlam paneller önermez: mafsalın kendisi fark edilmeyecek ve cam montaj zorlukları çok daha az olacaktır.

Profesyonel montajcılar deneyime ve araçlara sahiptir, böylece her şeyi daha hızlı yükleyebilirler. Mutfağınız için ne tür bir camın uygun olduğuna dair öneri isteyin. Dengeli bir seçim yapmak için her türün avantajlarını ve dezavantajlarını bilmeniz gerekir.

menüye dön ↑

VİDEO: Bir cam önlük nasıl seçilir?

Mutfakta Skinali

Bir seçim yap

menüye dön ↑

FOTO GALERİ

8.8 Toplam puan
Mutfakta Skinali - lüks ya da her şey mevcuttur?

Cam önlükler mutfağınızın estetiğine yapılan şık bir yatırımdır. Renkli, dayanıklı, güzel ve modern bir mutfakta asgari bakım gerektiriyorlar. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

8.5Uzman puanı
Bilginin alaka düzeyi
8.5
Uygulamanın kullanılabilirliği
9
Konu açıklaması
8.5
Bilginin güvenilirliği
8
9Kullanıcı oyu
Bilginin alaka düzeyi
10
Uygulamanın kullanılabilirliği
8
Konu açıklaması
10
Bilginin güvenilirliği
8
şekerleme
 • temizlenmesi, yıkanması kolaydır;
 • Herhangi bir renk ve gölge seçebilirsiniz;
 • Taze ve zarif görünüyor.
eksileri
 • yanlış kullanılırsa kırılabilir veya çatlayabilir;
 • zor kurulum;
 • Çıkışlar için, özellikle de temperli camlarda bağımsız kesimler yapmak çoğu zaman imkansızdır.
Yorumunuzu ekleyin  |  Yorumları ve yorumları okuyun

1 yorum
 1. 4.5
  Bilginin alaka düzeyi
  100
  Uygulamanın kullanılabilirliği
  80
  Konu açıklaması
  100
  Bilginin güvenilirliği
  80

  Cam önlüklerle ilgili harika bir yazı. Her türlü mutfak duvarı cilası görüntülenir.

  + Artıları: Kapsamlı bilgi
  yararlı(0) Hayır iyi(0)Zaten oy verdin

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım üzerine Günlük Dergi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn