Banyoda raf tavanı: Mükemmel bir sonuç için 4 Adım. Diy kurulum

Banyoda tavan rafı - işlevsel, şık ve basit bir çözüm. Raf tavanlarının kurulumu kolaydır, neme dayanıklı, orijinal görünümü 15 yıla kadar korur. Renk tonları ve doku tipleri çeşitlidir, her zevke çekici kombinasyonlar vardır. Bu yazıda, avantajlarını sonuna kadar kullanarak belirli bir oda için çıtaların nasıl seçileceği hakkında konuşacağım.

Bu makalenin içeriği:

Nasıl başlanır?

Son işlem sırasında bitirme işlemi sırasında monte edilen raf tavanı. ne zaman kat Duvarlar süslenmiş, kurulumuna devam edebilirsiniz.

Banyoda raf tavanı - işlevsel, şık ve basit bir çözüm

Banyoda raf tavanı - işlevsel, şık ve basit bir çözüm

Bu işlem kısa ve temiz olacaktır, ancak çerçeveyi duvarların çevresine monte ederken az miktarda toz oluşması dışında.

Malzeme satın almadan önce, şunları göz önünde bulundurun:

 • Hangi tip kaburgalar, banyoların orantılarına ve tarzına uyuyor?
 • Hangi malzemeden olmalı?
 • Nereye kurulacak fenerler?
 • Tavan odanın tasarımı ile ilgili olarak hangi problemleri çözmelidir?

Montajı kolay

Montajı kolay

Bu soruları cevapladıktan sonra, yapı şemasını çiziniz ve renk seçimini ve rayların diğer parametrelerini takip ediniz. Programa göre, malzemelerin miktarını hesaplayabilirsiniz. Şimdi, banyo tavanının nasıl görüneceğine dair net bir vizyona ve tasarımın tüm detaylarının satın alınmasına yönelik bir tahminde bulunuyorsunuz.

menüye dön ↑

Tavan şeritleri seçimi

Raf yapılarının öncüsü, iç dekorasyonda uzun yıllardır kullanılan sıradan bir kaplamaya dönüşmüştür. Asma tavan tavan, seri olarak üst üste yerleştirilmiş birçok uzun parçanın bulunduğu odanın çevresinde bir çerçevedir.. Bu unsurların seçimi, banyo sahibi için temel zorluktur.

Neme karşı dayanıklı

Neme karşı dayanıklı

Dikkat edilmesi gereken önemli raf parametreleri:

 • Aralarındaki bağlantı türü.
 • Malzeme ürünleri
 • Şerit genişliği
 • Parlak veya mat yüzey.
 • Deliklerin yokluğu veya varlığı.

Şimdi bu parametrelerin herhangi bir kombinasyonu ile kaburgalar sattı. Hangi boyutlarda, yüzey dokusunda ve bağlantı türünün size uygun olduğunu biliyorsanız doğru malzemeleri bulmak daha kolay olacaktır.

Orijinal görünümü 15 yıla kadar koruyun

Orijinal görünümü 15 yıla kadar koruyun

menüye dön ↑

Bağlantı tipi

Bağlantı türüne göre bunlar:

 • açmak;
 • kapalı;
 • ara ilaveler ile.

Açık tip için, kenarları yanlara yuvarlanmış ürünler üretilir.Birbirlerine yan yana dizilirler, aralarında küçük bir boşluk vardır. Bu boşluklar, havalandırmasının yetersiz olduğu bir odada, hava dolaşımına yardımcı olması ve fazla nemi alması için faydalıdır.

Tavanı, rayların açık tip bir bağlantısı ile monte ederken, elektrik kablolarının ve aydınlatma elemanlarının su geçirmez yalıtımına özel dikkat gösterilmelidir. Banyo küçükse, iyi havalandırılmamışsa, menteşeli yüzeyin arkasında nem birikecektir.
Küçük bir banyoda güzel tavan

Küçük bir banyoda güzel tavan

Kapalı raylar her kenarda bir çıkıntıya "kilitlenir" ve birbirine bağlanır. Pratik olarak hiçbir görünür bağlantı bulunamayacağı sürekli bir ağ oluştururlar. Sağlam bir tuval görsel olarak daha az miktarda yer kapladığından, bu seçenek düşük duvarlı küçük odalar için iyidir.

Paneller arasında ara paneller varsa, bunlar sürekli bir ağ oluşturacaklardır. Açıklıklar, mikroventilasyona izin verir, ancak nemi önemli ölçüde etkilemez. Bununla birlikte, geçiş reklamı ekleri dekorasyon için daha fazla fırsat sağlar.

İskandinav tarzı banyo

İskandinav tarzı banyo

menüye dön ↑

malzeme

Raf panellerinin temeli şöyle olabilir:

 • alüminyum;
 • çelik;
 • Plastik.

Banyonun gelişmesiyle ilgili olarak, hangi malzemenin kullanımda en işlevsel olduğu konusunda güvenle sonuçlar çıkarabilirsiniz. Bu nedenle, çelik kesinlikle bir banyo için en iyi çözüm değildir.

Çelik alüminyumdan daha ucuzdur, sağlamlığı iyidir, yüksek düzeyde ses yalıtımı sağlar. Ancak çelik korozyona maruz kalır ve hatta en iyi boya işleri bile paslanmaya karşı 2-3 yıl içinde tasarruf sağlamaz.

Plastik paslanmaz, diğer malzemelerden daha ucuzdur. Bununla birlikte, daha kırılgandır, zamanla dikkatsiz bir şekilde değişen aydınlatma armatürlerinden veya çok aktif temizlikten sonra ezik görünebilir.

Ahşap tavan seçeneği

Ahşap tavan seçeneği

menüye dön ↑

Alüminyum raf tavan

Alüminyum ürünler birçok avantaja ve sadece bir dezavantaja sahiptir - çelik ve plastikten daha pahalıdırlar. Avantajlar:

 • hafiflik ve güç kombinasyonu;
 • korozyona karşı direnç, mantar enfeksiyonları;
 • bakım kolaylığı;
 • dayanıklılık.

Alüminyum raf yapıları 10-15 yıl boyunca çekici kalır, renk değiştirmez, çatlamaz ve ufak darbelere ve basınca dayanıklıdır. Yani, küçük bir tamir veya temizlik sırasında zarar vermezler. Ek olarak, pratikte toz biriktirmezler, bu nedenle böyle bir yüzeye yönelik tüm bakım her birkaç ayda bir nemli süngerle silmekten oluşur.

Parlak renklerde güzel banyo

Parlak renklerde güzel banyo

Alüminyum parçalar çok hafiftir, bir metrekare inşaat yaklaşık 1.5 kg ağırlığında olabilir, böylelikle çerçeve herhangi bir duvara kolayca monte edilebilir. Aynı zamanda, alüminyum yangına dayanıklıdır ve iyi bir ses yalıtımı sağlar. Ve alüminyum asma yapılar saygın, modern görünüyor.

menüye dön ↑

Demiryolu boyutu

Panellerin uzunluğu 3-4 metredir, kolayca istenilen boyda kesilirler. Alüminyum ürünlerin kalınlığı genellikle 0,6 mm'dir, çok esnektir, çok seviyeli tavanların montajı için uygundur ve şekillendirmesi güçtür.

Kır evi dekorasyonu için fikir

Kır evi dekorasyonu için fikir

Ancak genişlik 9 ila 20 cm olabilir. Dar ebatlar odayı görsel olarak bir yöne doğru uzattığından, oda boyutu için bu büyüklük önemlidir.. Bu nedenle, çıtaları odanın uzunluğuna dik olarak yerleştirerek dar bir odanın oranlarını daha konforlu hale getirmek için kullanılabilirler. Geniş paneller büyük banyonun genişliğini vurgular.

menüye dön ↑

Parlak veya asil donukluk?

Parlak tavanlar görsel olarak odanın hacmini yükseltir, yansıma nedeniyle ışıkla doldurur, duvarların yüksekliğini arttırır. Bu çözüm küçük bir banyo veya alçak duvarlı bir oda için iyi olacaktır.. Gloss, modern iç mekan stilleriyle iyi gider, böyle bir tasarım, özlü bir tasarıma ve minimal bir dekora sahip odanın dekorasyonu olabilir.

Mat ürünler sağduyulu görünüyor.

Mat ürünler sağduyulu görünüyor.

Ancak parlak yüzeylerde, biriken buhar, ondan lekeler ve sıçrayan suları görmek daha iyidir. Oda iyi havalandırılmadığında, açık bir duşla donatılacak ve parlak yüzeyin düzenli olarak temizlenmesi gerekecektir.

Mat ürünler göze çarpmayan görünüyor, onlarla birlikte klasik veya hassas kompozisyonlar oluşturabilirsiniz. Böyle bir tavan odanın diğer süslemelerinden rahatsız etmez, lambaların güzelliğini vurgular, rahatlamak için dinlenmenize, rahatlamanıza yardımcı olur. Ancak mat yüzey odanın yüksekliğini ve parametrelerini vurgulayacaktır, bu nedenle geniş bir banyo için daha uygundur.

Mat yüzey, sıcaklık ve konfor hissi verir. Bununla ilgilenmesi daha kolaydır, çünkü böyle bir yüzeyde neredeyse hiç kayda değer miktarda buhar veya küçük su sıçramaları yoktur. Ancak, basit görünüyor ve parlak dekoratif dokunuşlar, pahalı ürünlerle uyumlu olmayacak.

Mat yüzey, sıcaklık ve konfor hissi verir.

Mat yüzey, sıcaklık ve konfor hissi verir.

menüye dön ↑

Delikli ve dolu şeritler

Rayın yüzeyinde birçok küçük delik şeklinde delik açmak banyoda özellikle önemlidir. Odanın havalandırması yetersiz ve küçük boyutlu ise, delik nemin süspansiyon sisteminin seviyesinin üzerine çıkmasına ve kısmen emilen sıvaya yerleşmesine yardımcı olur. Bu nedenle, yüzeyde nem birikmesini önlemek ve nem hissini hafifçe azaltmak mümkündür.

Bununla birlikte, bu çözelti, rayların yerleştirilmesinden önce yüksek kaliteli antifungal yüzey işlemine, menteşeli yapının arkasına gizlenmiş neme karşı dayanıklı elektriksel kablo katmanının güçlendirilmesini gerektirir.

Ancak delikli yüzeyin arkasında, konut iklim sisteminin hava kanallarını gizleyerek aşırı nemi ortadan kaldırabilirsiniz.

Rahat banyo

Rahat banyo

Delikler odanın dekorasyonu olabilir, çünkü modern tarz harika bir hamledir. Ancak alçak tavanlı, klasik iç kısmı veya çok küçük bir alanı olan odalar için bu yüzey uygun değildir.

Düz panellerle çalışmak daha kolay, çok yönlü bir tasarıma sahipler. Ancak sağlam bir tuval ile tavanı kurmadan önce odanın havalandırmasına daha fazla dikkat edilmelidir.

menüye dön ↑

Aydınlatma özellikleri

Tüm işlerin planlamasının başladığı lambaların seçimi ile. Kanatlı tavanlar için, farklı boyutlarda ampuller kullanan, farklı boyutlarda olabilen ankastre spot lambalar kullanılır.

Kır evi için ideal tasarım

Kır evi için ideal tasarım

Kullanılan ampullerin tipi:

 • akkor lambalar;
 • kızdırma bujileri;
 • halojen;
 • LED;
 • Floresan.

Ampuller güç, enerji tüketimi ve ışık akımının seviyelerinde farklılıklar gösterir.. Modern ampuller, doğal aydınlatmaya yakındır ve düşük enerji tüketimine sahiptir. Seçeneklerin ayrıntılı açıklaması üzerinde durmayacağım, bu ayrı bir makalenin konusudur.

Modern ampuller doğal aydınlatmaya yakındır.

Modern ampuller doğal aydınlatmaya yakındır.

Ancak, yalnızca uygun lambaları olan lambaları seçerek, sayılarının hesaplanmasına devam edebilirsiniz.

Tesislerin ihtiyacındaki ışık miktarına ve belirli ampullerin göstergelerine bağlı olarak, kaç adet lambanın gerekli olduğunu sayabilirsiniz. İyi bir aydınlatma mağazası, banyonun büyüklüğü ve duvarların yüksekliği hakkında hesaplamalar yapmanıza yardımcı olacaktır.

Aydınlatma noktalarının sayısı ve gerekli montaj yüksekliği hesaplandığında, konumlarının bir şemasını çizmeniz gerekir. Burada tasarımcıdan yardım isteyebilir veya ışıkların nerede olması gerektiğini bağımsız olarak anlayabilirsiniz.Elektrik kabloları, süspansiyon elemanlarının montajından önce özel kablo kanallarına döşenir.

Tavan montajında, aydınlatma düzenine göre armatürlerin genişliği için dilimlerdeki deliklerin kesilmesi gerekecektir. Bu nedenle, aydınlatma noktalarının iki seviyenin birleşme noktasında görünmemesini sağlamak özellikle önemlidir.

Minimalizm tarzı

Minimalizm tarzı

Kurulu
Lambaları, her biri tam olarak iki panel arasında ortada veya birinin ortasında olacak şekilde konumlandırmaya çalışın. Bunu mümkün kılmak için, aydınlatma düzenini oluşturmadan önce seçilen rayların genişliğinin bilinmesi gerekir.
menüye dön ↑

Banyoda raf tavan tasarımı

“Tasarımınızı” seçmek için üç ana parametre dikkate değer:

 • Elementlerin rengi.
 • Tasarımın karmaşıklığı.
 • Rayların yönü.

Provence tarzında

Provence tarzında

Çıtalı tavanın güzelliği, tasarımı ne kadar karmaşık olursa olsun, kurulumun oldukça basit kalmasıdır. Bu nedenle, herhangi bir otomat seçeneğini güvenle seçip uygulayabilirsiniz.

menüye dön ↑

Yapının görünür elemanlarının rengi

Ray satın alırken inanılmaz bir renk tonu bulabilirsiniz.. Kar beyazından süt beyazına kadar pek çok beyaz tonu bile vardır. Genellikle, altından çeliğe metalik gölgeler vardır. Görme olasılığı daha az gri, bej, siyah. Ama istersen bulabilirsin bile. sarı, kırmızı, yeşil demiryolu.

İki panel tonu kullanılarak ve farklı tonlarda lobüller arası ekler istiflenerek farklı renkler birleştirilebilir. Gerçek hayatta yaşadıklarını defalarca kanıtlayan en yaygın kombinasyonlar hakkında konuşmak istiyorum.

Lüks banyo seçeneği

Lüks banyo seçeneği

menüye dön ↑

Beyaz renk

Basit bir beyaz tavan iyidir, çünkü herhangi bir duvar ve zemin dekorasyonu ile birleşir, görsel olarak alan miktarını arttırır. Bu kararın evrenselliğini abartmak zor. Dahası, kesintisiz bir kanvas ve farklı tonlarda yarıklar arası dolgu yapmak mümkündür.

Popüler metalik tonları ekler:

 • krom;
 • gümüş;
 • çelik;
 • altın.

Bu dekor parlak görünüyor, ancak sıhhi tesisat elemanları ile mükemmel bir şekilde birleşiyor, farklı kompozisyonlara katılabiliyor. Bununla birlikte, beyazdan koyu çizgilere geçiş sırasında ortaya çıkan hacim etkisi, yalnızca 2.7'den düşük olmayan tavanlı odalar için uygundur.

menüye dön ↑

Karanlık taban

Siyah tavan, koyu gri tonları, metalik görünümlü şık ve odanın karanlık kaplaması, krom kaplama detayları, cam ile birlikte saygın. Modern bir banyo için bu cesur ama ilginç bir çözüm. İyi tasarlanmış bir iç tasarıma sahip banyo, huzur ve sükunet duygusu uyandırır.

Oda küçükse, parlak bir tavan tercih edilmelidir. Mat koyu yüzey odanın boyutunu vurgulayarak ezilecektir. Parlak metalik vurgular ile şık mat bir yüzeye benziyor.
Kahverengi tavan hemen hemen her tasarıma uyar.

Kahverengi tavan hemen hemen her tasarıma uyar.

menüye dön ↑

Kontrast çözümleri

Banyoda parlak bir fayans kullanılıyorsa: kırmızı, turuncu, yeşil, mavi, o zaman aynı gölgenin olgunlaşan uçları beyaz arka plana karşı etkileyici görünüyor. Modern tarz çerçevesinde yapılan bu denemeler, çok fazla dekor olmadan, banyoyu ilginç kılmak, içine nefes almayı mümkün kılıyor.

Beyaz uçlar koyu veya ayna çelik bir arka plan üzerinde sıradışı görünüyor.. Beyaz görsel olarak parlama yüzeyini hizalar, tavanı kasvetli görünmesini engelleyerek tasarımı kolaylaştırır. Onların yardımıyla duvarların yüksekliğini vurgulayabilirsiniz.

Orijinal banyo tasarımı

Orijinal banyo tasarımı

Farklı seviyelerdeki ve hatta aynı düzlemdeki karmaşık tasarımlarda, iki farklı temel renk birleşebilir. Kombinasyonlar iyi görünüyor:

 • gümüş ile beyaz;
 • altınla beyaz;
 • çelikle beyaz;
 • siyah ve krom.

Büyük bir banyo için, gökkuşağının tüm renklerini beyazla tamamlayarak kullanabilirsiniz. Kontrast kombinasyonları, tasarımcının tavsiyesine ihtiyaç duyar çünkü kendi başına iki farklı rengin doğru miktarını seçmek zordur.

menüye dön ↑

Yumuşak renk kombinasyonları

Herhangi bir rengin açık, sessiz tonları beyaz bir tabanla veya hafif kesitsel eklerle birleştirilebilir. Nane, zeytin, bej, mavi, lila tavanlar güzel görünüyor, modern, klasik tarza uygun. Onlardan daha cesurca deneyler yapabilirsiniz, çünkü ışıktan beyaza doğru yumuşak geçişler göze çarpmaz.

Rustik tarzda rahat oda

Rustik tarzda rahat oda

Ayrıca farklı gri, siyah ve koyu gri tonlarındaki sakin kombinasyonlara da bakın. İki gölgeli birleşim ile alışılmadık bir karanlık tavan daha hacimli, daha ilginç görünüyor. Buradaki yumuşak bir geçiş görsel inşaat kolaylığı sağlar.

menüye dön ↑

Karmaşık yapıların kullanımı

Odanın yüksekliği izin veriyorsa, asma tavan çok seviyeli olabilir. Bu tasarım için çerçeve tek seviyeye zor değil, tasarım daha ilginç hale geliyor. Ek olarak, iki aşamalı bir çözüm, iletişimin çoğunu veya kusurları planlamanızı sağlar.

İki seviyeli geniş bir banyoda, odayı görsel olarak evsel ve prosedürel parçalara bölebilirsiniz. Işık kaynakları ile seviyeler arasında ışık kaynakları yerleştirmeyi deneyebilirsiniz (örneğin, LED şeritleri kullanarak).
Ahşap dekorasyon

Ahşap dekorasyon

İkinci seviye "dalga" gidebilir, katı geometrik şekillere sahip olabilir. Ancak, oluşumundaki önemli bir husus, rayların birinci seviyeye göre konumu olacaktır. Bu nedenle, eğer oda şekli dikdörtgen ise ve görsel olarak genişletmek gerekiyorsa, her iki seviyedeki çıtalar aynı yönde ilerleyebilir.

Ancak iki seviyeli dilimler birbirine dik, hatta belli bir açıda.

Alışılmadık bir kompozisyon yerine rastlantısallık ve uyumsuzluk duygusu almamaya dikkat etmek önemlidir.

menüye dön ↑

Reek yönü

En kolay seçenek panelleri bir yönde yerleştirmektir. Kural olarak, dar bir odanın etkisinin yaratılmaması için döşeme genişliğinde yapılır. Bununla birlikte, daha karmaşık kompozisyonları güvenle yapabilirsiniz.

Paneller üzerinden dalga efekti oluşturma

Paneller üzerinden dalga efekti oluşturma

Böylece, yüzey rayların iki rengi kullanılarak iki parçaya bölünür. Yönleri birbirine dik. Böyle bir hareket, odanın orantısızlık hissinin görsel olarak zayıf bir düzen ile yumuşatılması nedeniyle çizimi zorlaştırır.

Kurulu
İki sıra rayın birbirine dik olarak döşenmesi, bunları düzgün şekilde kıvrık bir kesici uçla ayırabilirsiniz. Bu dokunuşla kararın titizliği, kaba hissini ortadan kaldıracaksınız.

Çizim, rayların konumu için 4 yöne kadar düştüğünde daha karmaşık seçenekler vardır. Bununla birlikte, bu tür bir yaratıcılık alan gerektirir, yani büyük bir banyo. İşin tüm karmaşıklığı ile, sonuç bizim istediğimiz kadar çekici olmayabilir.

Beyaz renklerde küçük, şirin oda.

Beyaz renklerde küçük, şirin oda.

menüye dön ↑

Montaj işi

Böyle bir tavan özel cihazlar olmadan elle monte edilebilir. Sarf malzemelerinden ihtiyacınız olacak:

 • Odanın çevresine monte edilmiş döşeme profili.
 • İplikler, merkezdeki tasarımı desteklemek için süspansiyonlar.
 • Reiki, geçiş reklamı ekleri.
 • Dübel çivileri, vidalar.

İş için ihtiyacınız olacak:

 • matkap;
 • tornavida;
 • zımba;
 • metal için bir makas seti ve bir bıçak;
 • işaretleyici;
 • şerit metre;
 • hattı.
 • pense;
 • bant

Av köşkü

Av köşkü

İşaretleme, yüzey zemine kesin olarak paralel olacak şekilde yapılır. Tasarımın temeli olacak U şeklinde bir profil oluşturur. Ardından, süspansiyonlar ve makaslar aynı seviyeye monte edilir.

Kaburgalar, profiller arasındaki mesafeden 3-5 mm daha kısa olacak şekilde kesilir. Seri halinde kurulurlar. Paneller kurulduktan sonra veya işlem sırasında boşluklar şeritler tarafından kapatılır.

menüye dön ↑

Yararlı ipuçları

Malzemeler seçildiğinde ve armatür düzeninin ana hatları çizildiğinde, rayların düzeninin bir taslağı yapılır, tasarımın neye benzeyeceği açıktır.Sonucu tatmin etmek için birkaç yararlı ipucuna dikkat edin.

Tavan çok parlaksa, dikkat çeken, duvarların dekorasyonunda ve odanın dekorasyonunda ılımlılık göstermektir. Genel olarak, banyonun ana dekorasyonu haline geldiği fikri oldukça ilginçtir.

Oda küçükse, duvarlarla ve ilave detaylarla süslemek mümkün olmaz, bu da yaşam alanını görsel olarak azaltır. Tavan, sık bakım ve günlük dikkat gerektirmeden mükemmel bir dekor olacaktır.

Kurulu
Beyaz ve parlak renklerin bir kombinasyonunu kullanarak,% 30'dan fazla parlak detay bulunmadığından emin olun. Aksi halde, inşaat odanın oranlarını görsel olarak bastırır ve deforme eder. Beyazın koyu gri, çelik, siyah ile birleşimi de dikkat gerektirir.

Bu tür deneyler sadece yüksek duvarlı büyük odalarda yapılır.

Farklı teknikler nedeniyle yüzey sıra dışı yapılabilir: çıtaların veya ara uçların standart olmayan bir rengini seçin, iki katman yapın, çıtaları birbirine göre açılı olarak döşeyin, zıt renkleri birleştirin.

Tüm bu teknikleri aynı anda kullanmamalısınız, aksi halde çözüm çok akılda kalıcı olacaktır. Alışılmadık bir dekorasyonun sadece bir yolunu seçmek daha iyidir.
Raf yüzeylerinin renk ve doku çeşitliliğini takdir edeceksiniz.

Raf yüzeylerinin renk ve doku çeşitliliğini takdir edeceksiniz.

menüye dön ↑

VİDEO: Banyoya çıtalı bir tavan nasıl kurulur?

Raf tavan

Bakış

menüye dön ↑

FOTO GALERİ

8.8 Toplam puan
Banyo tavan

Rayların düzenini çizmeye kadar işin tüm aşamalarını önceden planlayarak, banyonuz için benzersiz bir ızgaralı tavan tasarımı oluşturabilirsiniz. Banyosunun içini organik olarak tamamlayacak ve tarzını vurgulayacak. Fantezi olan insanlar, raf yüzeylerinin renk ve doku çeşitliliğini takdir edeceklerdir. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
9.5
Uygulamanın kullanılabilirliği
9
Konu açıklaması
8.5
Bilginin güvenilirliği
8
şekerleme
 • güzellik;
 • pratiklik;
 • dayanıklılık.
eksileri
 • alüminyum kitlerin fiyatı;
 • tavanın yüksekliğinin yapının kalınlığı üzerine düşürülmesi; Gizli haberleşmelere erişmek için komple sökme ihtiyacı.
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım üzerine Günlük Dergi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn