Farklı cinsiyetteki iki ve üç çocuk için çocuk yatak odası tasarımı - 240+ İç mekan imar için fikirler

İki heteroseksüel çocuk için ortak bir çocuk odası, bir oğul ve kız için en sevilen oda olacak. Her ebeveynin kuvveti altındaki tasarımcılarla iletişime geçmeden bir çocuk yatak odasını kendi başlarına donatmak. Planlama, imar ve oda tasarımı konularını dikkatlice ele almak gerekir.

İçerik:

Yaş farkı olan çocuklar nasıl ağırlanır?

Farklı yaştaki çocukların ortak odaya yerleştirilmesi bir özellik göstermektedir: Çocuğun yaşına göre ihtiyaçlarını dikkate almak gerekir. Örneğin, en küçük çocuk hala anaokuluna gider ve abisi / kız kardeşi zaten okulu bitirir. Bu durumda, yetkili imar yardımcı olur.

Her yaşta, çocuk rahat psikolojik koşullar sağlamalıdır ve odadaki durum çok büyük bir rol oynar. Odanın tasarımını planlamadan önce, çocuklarla konuşun, isteklerini, tercihlerini öğrenin.

Her şeyden önce, taban alanını tahmin ediyoruz. Farklı yaşlardaki çocukların farklı ihtiyaçları vardır, bu nedenle odayı ortak alanlara bölmek önerilmez. bölge. Her çocuğa küçük de olsa kişisel alanlarını verin.

İki heteroseksüel çocuk için çocuk

İki heteroseksüel çocuk için çocuk

menüye dön ↑

Toplam alanı bölgelere ayırma yolları

Geniş bir odayı bölme seçeneklerinden biri bölme olurdu, kemer veya kör yoğun kumaştan. Küçük bir çocuk odası için iki bölgenin açık raflarını, ekranlarını veya farklı yüzeylerini kullanıyoruz.

Kurulu
Yaş farkı küçükse, kişisel alanın sınırlarını farklı cilalarla veya renklerle işaretleyin. Aksi takdirde, en az uyuyan yerleri bir ekranla ayırmak gerekir.
menüye dön ↑

Büyük yaş farkı olan çocuklar için

Büyük yaş farkı iki ana grup gerektirir.

Grup 1: anaokulu - ilkokul / ortaokul

Bu durumda ortak bir oyun alanı kullanıyoruz, böylece yer tasarrufu sağlıyoruz.Kuşkusuz, çocukların yaşını ve ilgi alanlarını göz önünde bulundurarak planlıyoruz; böylece oyuncaklarla açık hava oyunları oynama ve hobilere katılma (çizim, aplikler, modelleme, vb.) Yapma şansına sahipler.

İki çalışma alanı

İki çalışma alanı

Okul çocuğu için, ihtiyaç duyduğunuz bir çalışma alanı oluşturduk masa, rahat koltuk ve iyi aydınlatma. büyük dolapları menteşeli açık raflarla değiştirilebilir veya ortak bir raf takılabilir. Böylece, içine büyük çocuğun ders kitaplarını ve not defterlerini, küçük çocuk masallarını ve renklerini yerleştirebiliriz.

Uyku alanı da birleştirilebilir. belirtmek yatak Ek unsurları olan her çocuk, çatışmaları önlemek, ikisine de dikkat etmek için. Bu, farklı bir yatak çarşafı, renk veya yatağın şekli olabilir.

Küçük bir odada ranza veya çatı yatağı. Bu seçenek dikkate alınmazsa, alan yatağın altındaki çekmeceler veya gündüz odanın büyük bir bölümünü serbest bırakacak katlanır yapılar tarafından tasarruf edilecektir.
Sembolik septum

Sembolik septum

Bu tür yapılar küçük çocuklar için yeterli olmayabilir. O zaman en küçük çocuk boyunu hesaba katarak bir yatak seçebilir ve büyük olanı katlama seçeneğiyle başa çıkabilir veya ebeveynlerinden yardım isteyecektir.

Grup 2: ilkokul ve lise öğrencisi

Her iki çocuk da derslerle meşgul olacağından, oyun alanını önemli ölçüde azaltabilir veya ortadan kaldırabiliriz. Oyuncakların sayısı okulda sınıfların başlamasıyla önemli ölçüde azalacak ve oyun alanından boşalan alan dış mekan oyunları için oldukça uygundur.

Çalışma alanını düşündüğünüzden emin olun, üzerinde çok durduk. Her öğrencinin standart bir mobilya grubuna ihtiyacı olacaktır:

 • tablo;
 • rahat sandalye veya sandalye;
 • ofis, kitap, defter depolamak için kilitli dolaplar.

Küçük çocuklar için seçenek

Küçük çocuklar için seçenek

Çocukların çalışmaları sırasında birbirlerinin dikkatini dağıtmaması için, her masayı ayrı ayrı bir mesafeye koyuyoruz. Böyle bir olasılık yoksa, bölme ayırıcılı tabloları seçiyoruz. Bir oyun bölgesine duyulan ihtiyaç neredeyse ortadan kalktığından, masalar pencereye yerleştirilebilir.

Kurulu
Yakındaki soketleri takmak için işyerinin aydınlatmasını önceden düşünüyoruz. Ekstra teller iç kısma sığmaz.

Yer kazanmak için, monte edilmiş açık rafları veya rafları seçin. Kitaplarla ortak bir kitaplık yapabilirsiniz, ancak aynı zamanda mekanı açıkça ayırt edebilirsiniz.

Ayrıca, özellikle farklı cinsiyetteki çocuklar için, yatakların belirli bir mesafeye yerleştirilmesi önerilir. Uyku alanını izole etmek için zaten bilinen elemanları kullanıyoruz:

 • bölme;
 • kemer;
 • dolap;
 • ekran;
 • perdesi.

Arkadaşlar için yeterli alan.

Arkadaşlar için yeterli alan.

menüye dön ↑

Ortak veya ayrı gardırop?

Kuşkusuz, her çocuk eşyalarını ayrı ayrı istiflemek için kendi gardırobunu veya raflarını almaktan memnun olacak. Sınırlı alan koşullarında, giyinme alanını birleştirmek daha iyidir.

Bunu yapmak için büyük bir gardırop veya çekmeceli dolap satın alıyoruz ve rafları ve kilitli dolapları çocuklar arasında eşit bir şekilde bölüyoruz ki kimsenin mahrum kalmamasını sağlıyoruz.

Belki de çocukların bir kısmı kendi rolünü tanımlamak isteyecektir. giyinme odası, çubuk etiketleri veya posterler. Bu tür dürtülere müdahale etmiyoruz, çünkü birleşik bir giyinme alanıyla herkes sahipliğini hissetmek isteyecektir.

Dolabın yüksekliğini düşünerek, çocukların tüm raflara bağımsız olarak ulaşmasını sağlıyoruz. En üstteki dolaplarda, nadiren kullanılan şeyleri katlıyoruz. Unutma ki kabine mobilya daha ergonomik.
Ayrı oyun alanı

Ayrı oyun alanı

Küçük bir alanı bölmek zordur ve değerli santimetreleri kaybetmemek için aşağıdaki seçenekleri kullanın:

 • takılı raflarRaflar;
 • yatakların altındaki kayar raflar;
 • köşe masaları / dolapları;
 • katlanır yataklar /kanepeler;
 • katlama tezgahı ve benzeri

Bir veya daha fazla kapıdaki aynalı dolapları seçin. Böylece, ek alan ayırmanız gerekmez ayna, daha önce hangi çocuklar toplanacak ve oda görsel olarak artacaktır.

Boş alan varsa, bunu rekreasyon alanı için düzenleriz. Küçük bir katlanır kanepe, oyun konsolu veya küçük bir masa koymak yeterlidir.

Parlak renklerde güzel oda

Parlak renklerde güzel oda

menüye dön ↑

Okul çağındaki çocuklar için: çalışma alanını donatmak

Okul - çocuklar için odanın hazırlanmasını içeren yeni bir aşama. Çalışma ve sınıflar için bir çalışma alanı sağlamak zorunda kalacak ve ideal olarak - iki. Kitap, defter, okul veya spor kıyafetleri için depolama alanını arttırmaya ihtiyaç vardır.

menüye dön ↑

Ayrı bir çalışma alanı nasıl oluşturulur?

Her çocuğa kendi masasını vermeniz önerilir. Bu, işlerdeki ve olası çatışmalardaki karışıklıkların önlenmesine yardımcı olacaktır.

Yaşa bağlı olarak, bir dizi aksesuar farklı olacaktır. Örneğin, bir lise öğrencisinin çalışması için bir bilgisayara ve onun için uygun bir masaya ihtiyacı olabilir. Okul öncesi çağındaki çocuklar için rahat hissetmek için daha minyatür mobilya gerekir.
Minimalist tarz

Minimalist tarz

Çocukların işyerlerini uzak bir mesafeye yerleştirirseniz, okul çocukları çalışmaya daha kolay odaklanır, birbirlerinden daha az rahatsız olurlar.

Okul odasındaki oyun alanına daha az dikkat edilebilir veya tamamen ortadan kaldırılabilir. Masada çizim yapabilir, mankenlik yapabilir veya başka hobiler kurabilirsiniz. Fazladan alan, odanın daha özgür ve aktif oyunlar için uygun olmasını sağlayacaktır.

menüye dön ↑

Yatak odası ve giyinme odası

Pencerelerden uzakta bir uyuma alanı açmaya çalışıyoruz ve kapılarBöylece çocuklar derslerden önce uyuyabilir ve sabah güneşi veya gürültüsü uykuyu bozmaz.

Yataklar bir ekran veya çekmeceli bir göbekle bölünerek bir araya getirilebilir. Heteroseksüel çocukların yaşlarındaki fark önemliyse, mümkünse belli bir mesafede uyuma yerleri planlıyoruz.

Parlak renklerde şık oda

Parlak renklerde şık oda

Dolap alanı birleştirmek, çocuklar için büyük bir dolabı vurgulamak için en iyisidir. Ancak okul malzemeleri için kilitli dolaplar veya raflar ayrı ayrı yapılıyor. Masada kayar raflar, dar tek bölmeli dolaplar, duvara monte raflar veya raflar olabilir.

menüye dön ↑

Üç çocuğu ağırlamak mümkün mü?

Üç çocuğu aynı odaya yerleştirmek, özellikle sınırlı alana sahip kolay bir iş değildir.

Bir kreşi aşağıdaki önerilerle üç kişilik donanıma atayabilirsiniz:

 • Olabildiğince fazla alan boşaltmaya çalışıyoruz. Kompakt mobilyalar, pek çok şeyi barındıran, ancak çok fazla yer kaplamayanlara yardımcı olacaktır.
 • Çocuğu bölgesi için ayırın. Normal gelişim, rekreasyon, oyunlar, aktiviteler için gereklidir.
 • Odayı zorlamayın - her şeyin bir amacı olsun. Mobilya, oyuncak ve gereksiz eşyaların bolluğu odanın kiler gibi görünmesini sağlayacaktır.

Klasik tarzda

Klasik tarzda

menüye dön ↑

Üç çocuk için imar

Çatışmayı önlemek için, alanı eşit şekilde dağıtmak çok önemlidir. Böylece çocuklar barış içinde yaşayacak, birbirlerini kıskanmayacaklar.

Aşağıdakiler tarafından yönlendirilebilecek imar yöntemlerini göz önünde bulundurun:

 • Her çocuğa rahat edeceği bireysel bir yer sağlıyoruz. Bu durumda, ayrılan alan bir oğlanın veya kızın tüm ihtiyaçlarını karşılamalıdır.
 • İç mekanı, oda şartlı olarak uyku, oyun, çalışma ve giyinme alanlarına bölünecek şekilde planlıyoruz.

Yatak odasını bölerken aşağıdaki önerileri göz önünde bulundururuz:

Uyku alanını pencere ve kapı açıklıklarından uzağa yerleştirin.

Uyku alanını pencere ve kapı açıklıklarından uzağa yerleştirin.

 • Uyku alanı pencere ve kapı açıklıklarından uzağa yerleştirilir. Parlak ışık veya gürültü dinlenmeye engel olacaktır.
 • Oyun alanına ihtiyacınız olan her şeyi sağlamaya çalışıyoruz: açık hava oyunları için ilave alana, duvar çubuğuna ve ilgi alanlarındaki aktiviteler için masaya, ilave dolaplara ihtiyacınız olacak.
 • Çalışma masaları, sandalyeler, kitap depolamak için raflar, defterler ve ek aydınlatmalar içeren bir çalışma veya çalışma alanı sağlamak yeterlidir.
 • Dolap alanı en ergonomik donanıma sahiptir.

Bir yatak odasının bölgelere bölünmesi, eğer alan sınırlı ise avantajlı bir çözümdür. Büyük bir oda, her çocuk için ayrı ayrı bölgelere ayrılır.

Her çocuğa ayrı bir alan sağlayın.

Her çocuğa ayrı bir alan sağlayın.

menüye dön ↑

Farklı bölgeler nasıl birleştirilir ve birleştirilir?

Çoğu durumda, bazı bölgeler birleştirilebilir. Bu, alanı verimli bir şekilde kullanmanıza ve iç kısmı aşırı yüklemenize izin vermez.

Uyku alanı giyinme odası ile birleştirilebilir. Bunu yapmak için ergonomik seçenekleri kullanın:

 • çatı yatağı;
 • ikinci seviyeyi destekleyen gardıroplu ranza;
 • longlines için yerleşik destek dolapları ile üç seviyeli yatak. Kural olarak, bu tür yataklardaki üçüncü yatak genellikle dik olarak yerleştirilir.
 • depolama için çekmeceli yatak.

Oyun alanı rahatlamak için boşluk ile birleştirilebilir.. Ayrıca herhangi bir bölgeyi dışlama seçeneğini de göz önünde bulundurun. Tüm çocuklar okul çağındaysa, büyük bir oyun alanına gerek yoktur. Okul öncesi çağındaki çocukların dersler için bir çalışma alanına ihtiyacı yoktur.

Renk kullanarak ayırma

Renk kullanarak ayırma

menüye dön ↑

Alanı bölmek için hangi elemanları kullanmalı?

Çocukları aynı odaya uygun şekilde yerleştirmek için, alanı bölmek gerekir. İmar yöntemleri doğrudan odanın büyüklüğüne bağlı olacaktır.

menüye dön ↑

Mimari elemanlar

Mimari elemanlar bölümleri, kemerleri, podyumları içerir. Bir odayı yardımlarıyla paylaşmak ancak odanın alanı 12 metrekareden fazla olduğunda mümkündür. m, Planlama yatak odaları ve yapıların konumlarının onarım aşamasında bile düşünülmesi gerekecektir, çünkü bu tür unsurları kendi başınıza tamamlamak imkansızdır.

İzinsiz yeniden geliştirme veya yapıların modifikasyonu bazen belirli durumlarda koordinasyon gerektirir. Aksi takdirde, müdahale dairenin satışında para cezaları veya zorluklar doğurabilir.

İçini kolaylaştırmak için küçük nişler veya kemerdeki delikler üzerinden düşünüyoruz. Kitap, oyuncak ve başka şeyler koyabilirler. Podyumu içinde oyuncak veya başka şeyler koyduğumuz çekmecelerle donatın.

menüye dön ↑

Kaplama malzemelerinin seçimi

Malzeme seçiminde genel öneriler:

 • Odayı bitirmek için malzeme seçerek, dokularını, rengini, çizimini düşünüyoruz.
 • Fidanlıkta optimal döşeme - muşamba, parke, laminat parke. Küçük odalarda doğanın hafif ve doğal tonlarını kullanıyoruz.
 • tavan en iyi parlak renklerde yapılır. Küçük bir odada, onu kolayca boyayabilirsiniz, çünkü germe tavanın tasarımı değerli santimetre alır.
 • Görsel olarak daha az algılanacağı için küçük bir odada çok fazla renk ve renk tonu kullanmayız.
 • Taze doğal renkler çalışma alanı için uygundur, yatak odası için sakin ve boğuktur. Oyun alanı aydınlık, güneşli, enerji verici renklerle dekore edilmiştir.
 • Tek bir renkte küçük bir oda yapılabilir, renk eklenebilir ve mobilyalar, tekstil ürünleri ve aydınlatma ile mekanı tasvir edebilirsiniz.

Oda için doku, renk ve desen üzerinde düşünün

Oda için doku, renk ve desen üzerinde düşünün

menüye dön ↑

Aydınlatma cihazlarının yardımı ile yapıyoruz

Işığın yardımıyla, bir oda imar da elde edilebilir. İyi aydınlatılmış bir oda görsel olarak daha geniş görünür. Odaya temel aydınlatma sağlıyoruz ve her bölge için ek aydınlatma cihazları seçiyoruz.

Uyuma yerleri susturulmuş ışıklar veya lambalar kısılabilir ışık Eğitim alanına her zaman parlak bir ışık veririz, her çocuğun çalışabilmesi için bir masa lambası tahsis edilmesi gerekir.

Oyun alanı LED bant ile süslenebilir. Farklı renklerde gelir ve iç mekanı mükemmel şekilde sulandırır.

Işıkla imar

Işıkla imar

menüye dön ↑

Mobilya seçiyoruz

Fidanlık için standart mobilya seti:

Yeni ürünlerle doldurulabilir, ancak her iki çocuk için odaya çift kişilik bir set yerleştirmek sorunlu hale gelir.

Mekan ekonomisi şartlarında çocuk odası mobilyaları için özel taleplerde bulunun.

menüye dön ↑

Yatak seçimi

Çok popüler bir seçenek bir ranzadır ve çoğunlukla yatma yerlerinin dik bir düzenlemesiyle benzerliği vardır. Bir dolap, aynı anda yapıyı destekleyen ve yerden tasarruf sağlayan üst rıhtım için destek işlevi görebilir.

Bir yatak seçerken çocuğun boyunu, ağırlığını ve tavanın yüksekliğini düşünün. Yatağın üst kademesinde otururken, tavandan tavana kadar olan mesafe en az 10 cm olmalıdır.

Daha büyük çocuklar için

Daha büyük çocuklar için

Yataklar ayrıca duvar boyunca tek bir sıra halinde düzenlenebilir ve aralarında küçük bir bölme düzenleyebilir veya başlıkta hazır bir bölüme sahip bir yatak satın alabilir. Kural olarak, bu tür bölümler genellikle yuvarlak bir şekle sahiptir.

Mobilya katlamayı düşünüyoruz:

 • koltuk;
 • kanepe;
 • yataklar.

Modern modeller ve sistemler okul çağındaki bir çocuğun kendi yatağını yapmasını zorlaştırmamaktadır. Böylece, çocuklara katlandıklarında odanın önemli bir alanını almayan kendi uyuma yerleri sağlanır.

Ayrıca yatağın altındaki rafları ve çekmeceleri de çıkarın. Katlanmış çarşaflar, pijamalar, havlular vs.

Benzer çizim odayı daha konforlu hale getirir.

Benzer çizim odayı daha konforlu hale getirir.

menüye dön ↑

Öğrenciler için düzenleme

Aşağıdaki seçenekler öğrenciler arasındaki uyuşmazlığı önlemeye yardımcı olacaktır:

 • Ayrı çalışma alanları, yani iki farklı masa. Bu durumda her genç öğrencinin kendi masası, kendi çalışma alanı vardır.
 • Ortak bir çalışma alanı olacak büyük bir uzun masa. Küçük bir bölümle veya masaüstü organizatörleri kullanılarak bölünebilir.
 • Dönüştürülmüş pencere pervazına. Çok uygun bir seçenek, pencere pervazını güçlendirmek ve genişletmek, bunu sınıflar için bir masa olarak donatmaktır. Ancak, pencerenin boyutunu dikkate almalısınız - böyle bir çözüm yalnızca büyük boyutlar için uygulanabilir.
 • Duvar boyunca uzun masa. İki tam teşekküllü işi üstlendi. Konforlu çalışma alanları, bir bilgisayar için bir yer, tüm aksesuarları depolamak için raflar ve çatışmaların olmaması uzun bir çalışma yüzeyinin belirgin avantajlarıdır.

Çalışma alanı dikkatlice aydınlatılmalıdır. Her öğrenci için ek yapay ışığa dikkat edin, özellikle masalar pencereden uzaktaysa. Işık kaynağı olarak masa lambaları, lambalar veya spot lambalar kullanın.

Büyük bir oda için seçenek

Büyük bir oda için seçenek

menüye dön ↑

Depo mobilyaları: dolaplar, raflar, raflar

Ergonomik dolaplar vermenin ayrı bir avantajı var. Kabin içindeki raf ve bölümlerin sayısına dikkat eder, sayıları önceden düşünürsek.

Aşağıdaki öğeler, alanı ergonomik olarak düzenlemeye yardımcı olacaktır:

 • Odadaki köşeleri kullanıyoruz, bu köşe dolaplarının ve rafların sığacağı yararlı alandır.
 • Mümkün olduğunda, alaylara, şifonyerlere veya kılıflara bir niş giriyoruz.
 • Menteşeli raflar bir çok gerekli şeyi barındırabiliyor, şık görünüyorlar ve içini aşırı yüklemiyorlar. Bu ilke raflara uygulanır.
 • Sınırlı bir odada gardırobun rasyonel kullanımı. Kapılarını açmak için fazla yer bırakmak zorunda kalmazsınız ve mobil profillerdeki aynalar odayı görsel olarak genişletir.

Çocukların kesinlikle seveceği geniş konforlu yataklar.

Çocukların kesinlikle seveceği geniş konforlu yataklar.

Çocuklar için büyük bir dolap satın alabilirsiniz, ancak iki bölüme ayırabilirsiniz. Böylece her çocuk kendi kişisel yerini bulacak, kendi başına eşyalara bakmayı öğrenecek.

En sevdiğiniz çizgi filmlerden renk, şekil veya karakter olarak farklılık gösterebilecek ilginç etiketler veya etiketler kullanarak farklı yarımları işaretleyebilirsiniz.

menüye dön ↑

Koltuk seçimi

Tekerlekli işlerde mükemmel şekilde uygun sandalye için. Koltuk sırtlığının yüksekliğini ve açısını hareket ettirmek ve ayarlamak kolaydır. Mobil sandalyenin çok büyük olduğu ortaya çıkarsa, çocuğun boyunu ve boyutunu dikkate alarak normal ve rahat bir sandalye seçebilirsiniz.

Kurulu
Sırtı açık olmayan tabureler almaya değmez.Yer kazanmak için onları masanın altına sokmak uygundur, ancak rahatsız edici bir tabure sadece duruşları mahveder, çalışma sırasında doğru duruşları bozar.
menüye dön ↑

Kruşçev'de Çocuklar: 9-12 metrekare yatak odasına çocukları yerleştirmek. m?

Sınırlı bir alana sahip daireler Khrushchev, tüm odalar küçük. Bu sorun, özellikle farklı cinsiyetteki iki çocuk için bir çocuk odası ihtiyacı olan aileler için akut. Standart bir mobilya setini bile barındıracak yer bile yoksun ve çocuklar için yaşam için rahat bir ortam sağlamak istiyorum.

menüye dön ↑

Nasıl yapılır?

Doğru yerleşim, odayı görsel olarak genişletir. Kayıt için aşağıdaki ipuçlarını kullanın:

Oyuncaklar ve benzeri şeyler için uygun saklama kutuları

Oyuncaklar ve benzeri şeyler için uygun saklama kutuları

 • Duvarlarda, tavanlarda koyu renkler kullanmayın, cinsiyet.
 • Odayı görsel olarak uzatmak için, odayı genişletmek için dikey bir şerit içeren duvar kağıdını seçin - yatay bir şerit ile.
 • Bir odayı uzatmak için, döşemeyi ya da laminatı, odayı genişletmek için duvarların yönüne paralel olarak döşeriz - onu radyal ya da dik olarak uzun duvarlara istifleriz.
 • 3B desenli bir tavan, odayı “kaldıracak” ve boşluk katacaktır. Bulutlu gökyüzü çizme - küçük çocuklar için harika bir seçenek. Yaşlı insanlar için, daha şık ve gizli bir sürüm yapacak ve tavan çevresinde bir LED şerit kullanabilirsiniz.
 • Boşlukların renk veya bitiş yardımı ile bölünmesi önerilmez.
 • Yeterli aydınlatmayı unutma. Gün ışığının içeri girmesini teşvik ediyoruz: ışık kullanın tül veya kör.
 • En ergonomik ve kompakt mobilyaları seçiyoruz, çoğunlukla dolap mobilyası.
 • Daha fazla çekmece, katlanır yapılar ekleyin.
 • Menteşeli rafları ve sadece açık rafları kullanıyoruz.

Duvarlarda, tavanlarda ve zeminlerde koyu renkler kullanmayın.

Duvarlarda, tavanlarda ve zeminlerde koyu renkler kullanmayın.

menüye dön ↑

Nasıl arttırılır?

Kruşçev apartmanlı evlerde çoğu zaman balkon yoktur, bunun yerine genel olmayan balkonlar tasarlanmıştır. cephe.

Tamir aşamasında oda tahsis ederken, fidanlık olarak bir sundurma bulunan bir oda seçiyoruz. Yeniden geliştirme izni aldığımız için, duvarın yıkılması nedeniyle odanın alanını arttırıyoruz.

Duvar dayanıyorsa, ondan yalnızca kısmen kurtulabilirsiniz, bu nedenle aşağıdakilerden birini kullanacağız:

 • alanı boşaltacak ve yapıyı destekleyecek bir duvarın yerine bir kemer;
 • pencerenin yıkılması ve kapı açılması, duvar yerinde kalır. Uygun ve pahalı olmayan bir şekilde;
 • pencere pervazları masaya tekrar takılacak, monte edilmiş rafları ekleyeceğiz ve logolar üzerine çocuklar için bir oyun alanı yapacağız.

Ödev yapmak için uygun

Ödev yapmak için uygun

Eğer böyle bir düzen planlıyorsak, sundurmayı yalıtmak ve tamiratı tam olarak yapmak. Oyuncakları saklamak için bir enine duvar kullanılabilir - geniş açık rafları çivilemek için yeterlidir.

Loggia'daki yetişkin çocuklar için bir eğitim alanı veya dinlenebileceğiniz bir yer düzenleyebilirsiniz.

menüye dön ↑

Rasyonel olarak nasıl yer ayrılır?

Heteroseksüel çocuklar için bir oda düzenlerken, uygun imar ilk sıradadır ve başarının ana anahtarıdır. İmar, çeşitli parametrelerle belirlenir: düzen, mobilya düzenlemesi, renk düzeni, aydınlatma organizasyonu.

menüye dön ↑

Ek tesisler ve mobilya yardımı ile

Ek bir yapı bir bölme, perde veya raftır.Bu, bir odayı bölmenin en iyi yoludur, ancak sınırlı alan nedeniyle her zaman gerçekleştirilemez.

Rafı kullanarak imar

Rafı kullanarak imar

Kapı ve pencere açıklıklarının konumu düzeni belirler. Giriş kapısı pencerenin karşısına yerleştirilmişse, mobilya düzenlemek için iki seçenek vardır:

Daha sonra oyun veya çalışma alanları pencereye, dolaplar serbest duvar boyunca veya odanın köşelerine yerleştirilir.

Alanı podyum yardımı ile ayırabilirsiniz, çoğunlukla oyun oynamak ya da uyuma alanları için kullanılır. Podyum, yaralanmayı önlemek için çok yüksek olmamalıdır.

menüye dön ↑

Ek aydınlatma

Aydınlatma aslında büyük bir rol oynar, mevcut bölgeleri vurgulamak ve iç mekanı dönüştürmek için kullanılabilir.

 • Ana aydınlatmayı donatın - aydınlık bir avize veya tüm odayı veya oyun alanını aydınlatacak bir lambadır.
 • Ek ışık kaynaklarına sahip masaüstü ve başucu masaları sağlayın.
 • Şık ve modern seçenek - nokta aydınlatma. Nişlerde, podyumlarda, raflarda vb. Kullanılır.

Yaratıcı çocuklar için

Yaratıcı çocuklar için

İyi aydınlatılmış bir oda görsel olarak her zaman daha geniş görünür ve çocukların sağlıklarına zarar vermemek veya gözlerine zarar vermemek için yeterince ışığa ihtiyacı vardır. Kızlar ve erkekler için, ilginç şekil ve farklı renkteki farklı lambaları seçebilirsiniz.

Işık kaynaklarının yerini, soket sağlamak için önceden düşünüyoruz.

menüye dön ↑

Alanı renge göre bölüyoruz

Çok popüler seçenek. Çoğunlukla erkekler mavi renkle gösterilir ve kızlara pembe renk verilir. Çocuklar hala küçükse, iyi bir çözüm.

Kurulu
Bir oğul ve daha büyük bir kız için, başka renklere ihtiyaç vardır ve kendi tercihlerinden ilerlemek daha iyidir.
Bir ranza kullanın

Bir ranza kullanın

Renk bölme hemen hemen her elementte yapılabilir:

 • oğlan ve kızın odasının her iki tarafındaki duvarları farklı renklerde boyayın ya da dürtünün duvar kağıdı;
 • renkli yatak veya yatak örtüleri ile bölünmüş;
 • odanın duvarlarını tek bir renkte yapın ve her bir bölgeyi farklı renk öğeleri kullanarak seçin;
 • renkli plastikten mobilya seçin, her çocuğun en sevdiği rengi vardır.

Çocukların tercihlerine rağmen, renkler sinir sistemini tahriş etmemeli ve ruh üzerinde ezici bir etkiye sahip olmamalıdır. Açık tonları veya parlak, ancak asit renkleri seçin. Parlak kırmızıyı pembe, siyah, lacivert gibi büyük miktarlarda kullanmamaya çalışıyoruz.

Yatak odası dinlenmeyi gerektirdiğinden, çocuk odası aydınlık ve rahat olmalıdır.

Çocukların tercihlerini göz önünde bulundurun

Çocukların tercihlerini göz önünde bulundurun

menüye dön ↑

panjur

Temelde perdenin bazı avantajları olduğundan odayı bir perdeyle iki parçaya bölmek harika bir fikir:

 • pratik olarak gerçekleşmez;
 • montajı ve sökülmesi kolaydır;
 • önemli malzeme maliyetleri gerektirmez;
 • her zaman kaldırılabilen şık bir iç unsurdur.

Perde, örneğin uyku veya giyinme odası gibi bölgelerin herhangi birinin yanı sıra her çocuğun kişisel alanı olarak ayrılabilir. Daha büyük çocuklar için yoğun bir monofonik kumaş seçin. Küçük çocuklar için Japon perdelerine, kumaş perdelere, ilginç bir desenle olabilen pamuklu perdelere uyar.

Özel alan artı oyun alanı

Özel alan artı oyun alanı

Mükemmel şekil vermek için alt kısımda ağırlıklandırma maddesi olan perdeler kullanın.

menüye dön ↑

Duvar resmi

Duvar resmi artan popülerlik kazanıyor ve çocukların yatak odaları istisna değil. Bu sınırlı bir alanda harika bir seçenek. Bir fotoğraf kağıdı seçerseniz, aşağıdaki noktalara dikkat edin:

 • Odayı büyütecek ve genişletecek bir resim veya resim seçiyoruz. Kural olarak, bunlar mesafe veya manzaraya giden bir yolun görüntüsüdür.
 • Odadaki diğer tüm duvarlar tek renkli olmalıdır, duvar kağıdı oldukça parlak vurgulanır.
 • Fotoğraf duvar kağıtları ile duvarın yanında bir oyun alanı veya uyku alanı planlıyoruz.Bir görüntüyü dolaplarla zorlamamalısınız veya çalışma alanını donatmamalısınız: ilginç bir resim çocukları rahatsız edecektir.

Çocuk odasında, fotoğraf kağıdı için daha yoğun bir temel seçin; ince kağıttaki görüntü hızlıca kullanılamaz hale gelecektir. Önceden düşünüyoruz ve imajı çocuklarla tartışıyoruz. Yaş ve farklı cinsiyetler nedeniyle anlaşmazlıklar ortaya çıkabilir, her iki çocuğun da beğeneceği fotoğraf duvar kağıtlarını seçmek gerekir.

Çocuk odası tasarımı

İki çocuk için bir tasarım seçin

9 Toplam puan
Kreş donatıyoruz

Çocukları bir odaya yerleştirmek, onlara birbirlerinden taviz vermeyi ve saygı duymayı öğretir. Sınırlı alana rağmen, her çocuk kendi ayrı alanında emekli olabilir. Yetkili düzen ve tasarım, küçük bir odayı çocuklar için konforlu, ergonomik ve şık bir yatak odasına dönüştürecektir. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
8.5
Uygulamanın kullanılabilirliği
8
Konu açıklaması
9
Bilginin güvenilirliği
7.5
şekerleme
 • Çocuklar birlikte yaşamayı, ödün vermeyi öğrenirler.
 • Erkek kardeş ve kız kardeş birlikte daha fazla zaman geçirir, birlikte oynamak daha ilginç
 • Çocuklar birbirlerine yardım edebilir ve bakabilirler.
eksileri
 • Odanızı kardeşi / kız kardeşi ile paylaşmanız gerekir
 • Çocuğun kişisel alanı sınırlı
 • İç meselede hiç kimse pes etmek istemediğinde çatışmalar ve kavgalar olabilir.
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn