Mutfak için MDF panelleri - 250+ (Fotoğraf) Kaplama seçenekleri

Mutfak için MDF panelleri - odayı bitirmenin en yaygın yolu. Bu materyali bu oda için uygun hale getiren gerekli tüm özelliklere sahiptirler.

İçerik:

Malzeme Özellikleri

MDF panelleri, döküntülerden önceden temizlenmiş küçük ahşap liflerinden yapılır. İyice kurutulur, bağlayıcı madde ile işlenir. Elde edilen madde, belirli bir kalınlıkta, yüksek basınç altında, sıcaklıkta preslenmiş formlarda oluşturulur.

Daha sonra parlatma işleminden geçerler, boya malzemeleri, PVC film ve plastik ile yüzey kaplaması yardımı ile renk verilir. En çevre dostu, desen veya fotoğraf baskısı ile kaplanmış, doğal kaplama ile kaplanmış MDF levhadır.. Bu nedenle, çalışma duvarını bitirmek için veya genellikle önlük.

Mutfağı bitirmek için yaygın bir yol

Mutfağı bitirmek için yaygın bir yol

menüye dön ↑

karakteristikleri

 • Çevre dostu. Bu parametre üzerindeki malzeme ağaçtan aşağı değildir. Liflerden yapılır odun. Sentetik katkılar, zararlı safsızlıklar içeren tutkal içermez.
 • Nem direnci. Plakalar, nemi geçmesine izin vermeyen yoğun bir yapıya sahiptir. Malzeme üretiminde birkaç aşamadan geçer. Yüksek basınç altında ekstrüzyon, sıcaklık yüksek yoğunluk sağlar. Bu nedenle, malzeme yüksek neme karşı dayanıklıdır.
 • Yüksek mekanik dayanım. Maddenin zarar görmesi zordur: çizik, bir dişçi yapın. Tüm malzemeler yüksek basınç altında üretilmektedir. Yüksek yoğunluğa sahiptir, ayrıca mekanik hasarlara karşı direncini artıran filmler veya cilalar ile kaplıdır.
 • Isı direnci. Plakalar sıcaklık ve nemden zarar görmez. Üzerine montaj için uygun malzemeler mutfak modele bağlı olarak film veya vernik ile kaplanmış. Bu koruyucu tabaka nemin içeri girmesini, iç tabakalarda artan sıcaklığı önler.
 • Mağazalarda sunulan çeşitli türler, güzel bir iç mekan yaratma fırsatı sunar. İçin uygun modeller vardır cinsiyet, duvarlar, önlükler. Farklı renkler ve dokular, gölgeler, desenler - bunların hepsi farklı iç mekanlar için malzeme seçimine katkıda bulunur.

Çevre dostu olarak ağaçtan aşağı değildir

Çevre dostu olarak ağaçtan aşağı değildir

menüye dön ↑

sınıflandırma

Kullanılmış ahşap tahtaların üretimi için. Kullanılan teknolojiye bağlı olarak, farklı özellikler, görünüm kazanırlar. Gruplara ayrılabilir:

 • Katı preslenmiş - paneller basınç altında yapılır. Her iki tarafta da pürüzsüz bir yüzeye sahiptirler. Bu modeller koruyucu bir tabaka ile kaplanmıştır.
 • Lamine - Ana üretim aşamasından sonra, film bir tarafta kaplanır.Yüzeyi hasardan korur, parlak veya mat bir parlaklık verir.
 • Neme dayanıklı levhalar - çok yönlü malzeme. Duvarların kusurlarını gizler - tüm düzensizliklerini, nemden zarar görmez. Dış kısımda, tabakalar pürüzsüz, dokunuşa bile pürüzsüz görünüyorlar.

Plakalar, sızdırmayan yoğun bir yapıya sahiptir.

Plakalar, sızdırmayan yoğun bir yapıya sahiptir.

Ön yüzeyin tasarımı ile:

 • Parlak paneller Materyal genellikle mobilya cephesinin imalatında kullanılır. MDF'nin yüzeyi yoğun bir polyester veya astar tabakası ile korunmaktadır. Astarın gelişmiş özellikleri, nitelikleri vardır: çizilmelere ve diğer hasarlara dayanıklı ayna parlak bir yüzey.
 • Kaplamalı - doğal ahşap dokusuna sahiptir. Taklit için, plakaların imalatının son aşamasından sonra üst üste bindirilen doğal ahşaptan ince bir kaplama tabakası kullanılır.
 • Boyalı paneller - imalattan sonra, yüzeyler farklı renkte boyanır. Düzensizlikleri yumuşatır, onlara güzel bir görünüm kazandırır. Malzeme, her ton ve tondaki hasara karşı dayanıklı bir boya ile boyanmıştır.
 • paneller 3D efekti ile. Bireysel tasarım yaratma şansı budur. 3d efektli MDF dekoratif paneller - inşaat piyasasında teknik bilgi. Bu yöntem, kaplama malzemesine dalgaların, geometrik şekillerin, oymanın ve çeşitli renklerin rölyefinin taklit edilmesiyle uygulanmasından oluşur. Odanın böyle bir malzemeyle kaydedilmesi, en karmaşık tasarım fikirlerini çözmeye yardımcı olur.

Nemi geçmeyen yoğun bir yapıya sahip

Nemi geçmeyen yoğun bir yapıya sahip

Forma göre:

 • Kalıplanmış veya çıtalı - Bir dikdörtgen şeklinde şeritler yaptı. Farklı genişliklerden yapılabilirler. Bunları bir arada kilitlemek için her panelin uzunluğu boyunca kilitler oluşturulur. Bu malzeme duvarlar, tavanlar için kullanılabilir. Astar iki tiptir: panel uzunluğu boyunca 1 metreye kadar uzunluk ve tasarım, uzunluğu 2 metreye ulaşan küçük.
 • MDF levha panelleri - duvar, tavan dekorasyonu için kullanılır. Büyük ebatlı yapraklarda mevcuttur. Bunları kurulumda kullanırsanız, resim sorunsuz bir şekilde ortaya çıkar. Ön tarafta bir fotoğrafım olabilir.
 • karo - fayans taklit etmek. Montaj, oluk, kanca prensibi ile yapılır. Malzeme, tezgahın yakınında bulunan yüzeyleri kaplamak için kullanılır.

Malzeme yüksek neme karşı dayanıklıdır

Malzeme yüksek neme karşı dayanıklıdır

Plakanın kalınlığı farklı olabilir:

 • en ince Malzeme 5 ila 9 mm arasında bir kalınlığa sahiptir. Düşük ağırlığı, düşük gücü vardır. En sık, mutfakta tavanı bitirmek için kullanılır. Bu modeller kolayca zarar görür, bu yüzden giydirme duvarlar için kullanılamaz, önlük;
 • 10 ila 18 mm arası ortalama kalınlık - mutfakta, mobilya imalatında duvar kaplamalarında kullanılır. Sağlam bir malzemedir, ancak kurulum sırasında çok fazla alan kaplar;
 • en büyük kalınlık 19 ila 38 mm'dir. Duvar ve zemin kaplamalarında kullanılırlar. İki sorunu çözmeniz gerektiğinde özel evlerde etkili: duvarları güzel, pürüzsüz yapmak, odayı ısıtmak için. Dairelerde döşeme olarak kullanılırlar, ayrıca uç duvarlara bakarlar.

Malzeme zarar zordur: çizik

Malzeme zarar zordur: çizik

Plastik kaplamalı MDF'nin yüzey hasarına karşı dayanıklı, çevre dostu - doğal kaplama astarlı ve fotoğraf baskısında etkili olduğu düşünülmektedir.

Duvar panelleri de dokuya göre bölünebilir - pürüzsüz veya kabartmalı. Düzgün modeller görsel olarak alanı arttırır. Küçük bir alana sahip mutfakların duvarlarına bakarken kullanılırlar. Ancak kabartmalı modeller daha etkileyici görünüyor. Operasyon sırasında kaçınılmaz olan daha az hasar gösterirler. Bakımı daha kolaydır.

menüye dön ↑

Mutfak kaplama seçenekleri

İlk bakışta en iyi çözüm bu malzemeyle mutfağın tüm yüzeylerini kaplamak gibi görünebilir. Bununla birlikte, elde edilen sonuç nadiren istenen etkiyi verir. Sadece geniş alan mutfaklarında bu malzeme tüm yüzeylerde iyi görünecektir: tavan, duvarlar.

Tabii ki, istediğiniz efekti oluşturmak için renk oyununu, dokuları kullanarak fanteziyi bağlayabilirsiniz.Örneğin, yemek alanı için sıcak renkler kullanılır. Yaprak kaplama levhaları yerleştirin.

Çalışma alanı için daha parlak modeller çekebilirsiniz - parlak veya parlak renklerde fotoğraf baskısı ile. Ancak, bu tür teknikleri, bölgedeki deneyi sağlayan bir ülkede veya bir ülkede, mutfağı dekore etmek için kullanmak hala daha iyidir.
Pürüzsüz ve kabartmalı seçenekler var.

Pürüzsüz ve kabartmalı seçenekler var.

Dairede bu binalara kısmi dekorasyon uygulanmaktadır. Duvarın, önlük veya tavanın altını kırpıyor olabilir. Duvarlarda görsel olarak seramik karolara benzeyen uygun malzeme. Muhteşem görünüyor. Farklı renkler, dokular kullanabilirsiniz. Hafif bir aksan yaratır. Ancak tavan için sıcak tonlardaki raf panelleri kullanmak daha iyidir: açık bej, mavi, kremsi.

Tavandaki parlak beyaz modeller muhteşem görünecek.

Güzel bir şekilde dekore edilmiş dekore edilmiş duvar. Görünüm malzemelerinde farklı kullanabilirsiniz. Kontrast renkler uygulayın, parlak vurgular yapın. Örneğin, bej bir gölgede yapılmış mutfak ve karanlıkta önlük kahverengi. Ve dokularında farklı olan malzemeleri kullanabilirsiniz. Tabakları takmak için parlak cepheler ile astar taklit eder.

Duvar ve tavan kaplaması için aynı malzemeyi seçmeyin. Odanın hacmini ve yüksekliğini görsel olarak azaltmak için doku veya renk bakımından farklı olmalıdır.
Paneller sıcaklık düşüşlerinden zarar görmez.

Paneller sıcaklık düşüşlerinden zarar görmez.

menüye dön ↑

Fotoğraf baskısı ile MDF panelleri

MDF panellerine fotoğraf baskısı birkaç şekilde uygulanır:

 • filme çizim uygulanır. Daha sonra bitmiş panele yapıştırılır. Bu, panele bir resim koymak için kısa ömürlü ve ucuz bir yoldur. Bu malzemeler neme karşı dayanıklı değildir ve hasara karşı hassastır;
 • Resim, üstüne bir vernik tabakasıyla kaplı akrilik plastik üzerine uygulanır. Malzemenin korunmasıdır, bu nedenle bu şekilde yapılan fotoğraf baskısı olan paneller hasara, neme karşı daha dirençlidir;
 • Bir fotoğraf baskısı ile üretimde "sıcak yüzey" teknolojisi kullanılmaktadır. Görüntü yüzeye uygulanır ve sonra birkaç kat vernik ile kaplanır. Çok katmanlı levha, hasara ve neme karşı oldukça dirençlidir. Bu modeller mutfakta apron için kullanılır. Olumsuz nokta yüksek maliyettir.

Fotoğraf baskısını kullanma

Fotoğraf baskısını kullanma

Mutfak duvarlarına bakan diğer malzemeler ile karşılaştırıldığında, MDF panelleri birkaç avantaja sahiptir:

 • montajı kolaydır, özel alet kullanımı gerektirmez. Kurulum bağımsız olarak gerçekleştirilebilir. Montaj düz tutkal gerektirir;
 • Her modelin koruyucu bir tabakası vardır. Bu tür plakalar sıcaklık ve nemdeki değişimlere dayanabilir. Temizlemesi kolaydır ve özel deterjanların kullanımıyla özel dikkat gerektirmezler;
 • renklerin parlaklığı ve zenginliği sonsuza kadar kalır. Renklendirme yaparken, kullanım sürecinde parlaklığını kaybetmeyen özel boya kullanılır;
 • Birçok MDF üreticisi çok çeşitli renkler, gölgeler, dokular, şekiller üretir. İstediğiniz modeli seçmek zor değil;
 • Panel konstrüksiyonunun ağırlığı önemsiz olacaktır. Kurulumda minimum miktarda tutkal kullanılır.

Güzel, çiçek önlüğü

Güzel, çiçek önlüğü

menüye dön ↑

İç kısımda fotoğraf baskısı ile

Bu oda için, 12 mm'den fazla olmayan bir kalınlıkta satın alınması tavsiye edilir. O zaman yer kaplamazlar, ama aynı zamanda güvenilir ve hasara karşı dayanıklı olurlar. Bu tür yapılar güvenilirdir, yalnızca bıçakla veya başka bir keskin cisimle bastırdığınızda, bunlara zarar verebilirsiniz.

Parlak renklere yerleştirmek için parlak vurgular olan uygun ürünler, ancak renk ve gölge panelin bulunduğu yere göre değişir. Eğer bir önlükse, zengin renklerde yapabilirsiniz.

Resimler güzel kelebekler, okyanus, doğa gibi görünecek. Duvar, örneğin yemek alanında dekore edilmişse, daha sessiz tonlara dikkat edebilirsiniz. Minimalizm veya modern tarzdaki mutfak için, gece şehir veya köprünün görüntüsünü, ay ile güzel bir gece gökyüzünü seçmek daha iyidir.

Mutfağın boyutu küçükse, renk tonu ve dokuların seçimini durdurun. Böylece renkleri sulandırabilir ve alanı görsel olarak artırabilirsiniz. Bu odanın zemini duvar kaplamasıyla uyumlu olmalı, bu yüzden buna dikkat etmeniz gerekiyor. Parlak renkteki mobilyalar MDF'yi doğal bir doku ile dengeler.

3D fotoğraf baskısı ile yapılan MDF panelleri, mutfağı dönüştürecek ve yeni bir şık görünüm kazandıracak olağanüstü bir dekor unsuru. Bu modeller hem yemek alanına hem de çalışma duvarına yerleştirilebilir. Resimlerin seçimi, odanın genel tarzına ve mobilya rengine bağlıdır.

menüye dön ↑

Önlük için

Yaklaşık 10 yıl önce, çoğu, fayans yerine porselen fayansın, çalışan bir duvara - DVA panellerine monte edilebileceğini bilmiyordu. Bu malzeme daha önce sadece mobilya ve diğer yapıların yapımında kullanılmıştı; bu da kalite ve estetik bir bileşenin önemli olduğu yerlerdi. Ancak üreticiler ve bu malzemenin özelliklerini iyileştirme ve güzelliğini arttırma konusundaki yorulmadan çalışmalarından dolayı, MDF kaplama malzemeleri inşaat pazarında farklı renk, desen, boyut ve şekildeki tahtalar ortaya çıktı.

Önlük seçeneği

Önlük seçeneği

Bir önlük, mutfaktaki tezgah ile üst çekmeceler arasında yer alan bir yer. Duvarın bu kısmı ocakta, pişirme yüzeyinde tüm işlemlerin gerçekleştiği çalışma yüzeyine yakın bir yerde bulunur: kesme, doğrama, eti kesme vb. Bu nedenle, güvenilir bir şekilde korunmalıdır.

Önceden seramik veya porselen kaplama işlerinde kullanılır.

Bu malzemelerin renk çözümleri kısıtlıdır, renkleri parlak değildir ve mutfak duvarlarını sadece onları korumak için süslemek imkansızdır.

MDF aynı anda iki işlevi yerine getirir - duvarları korur, tüm yağları, üzerinde kalan su damlalarını tutar, dekoratif olduğu kadar kolayca çıkarılırken de dekoratif - önlük çok güzel görünür. Bununla beraber, mutfakta gerekli aksanları düzenleyebilir, çekici ve sıra dışı hale getirebilirsiniz.
Modern tarzda

Modern tarzda

menüye dön ↑

Panel rengi

Çalışma alanı masa üstü ile aynı renkte düzenlenebilir. Popüler bir tasarım yapılırsa bu yöntem başarılıdır - tek bir çalışma alanı. Tek bir renk görsel olarak pişirme alanını görsel olarak ayırır.

Önlüğün rengi meydan okumalı olmamalı, çünkü bir yıl değil sık sık bakmak zorunda kalacak, fakat donuk ve donuk olmamalıdır.

Gri ile çok dikkatli olmalısın. Güzel ve dikkat çekiyor, ancak mutfakta değil. Bu tonda dekore edilmiş bir oda kasvetli olacaktır, ancak onları böyle bir gölgede kullanırsanız, ancak sarı, altın rengiyle serpiştirilmişse, bir dengeleyici olurlar.

Bugün, trend kırmızı, kiraz tonları. Popüler yeşil, doğal ahşap, kahverengi renkler. Tasarımcılara göre kırmızı akçaağaç yapraklarının rengi, turkuaz ve masmavi, iç mekanlarda çok güzel görünüyor. Provence tarzında gerekli tonları, beyaz parlak, sütlü kahve.

Yemek odası tasarımında

Yemek odası tasarımında

Mutfak için apronun boyutunu seçtiğinizde, dolapların üst ve alt kenarlarının ötesinden birkaç santimetre geçmesi gerektiğini aklınızda bulundurmanız gerekir.

Tüm mutfak setleri ve tasarımları için mükemmel bir renk yoktur. Seçimi kişisel tercihlere ve kullanılan mobilyalara bağlıdır. Bazıları rengini duvarların temel tonuyla eşleştirmeyi seçer.

Ancak, bu renkler yalnızca iki sürümde çakışabilir:

 1. Mobilyanın monte edildiği duvar diğerlerinden farklı olarak tondaysa.
 2. Tarafsız bir ortam oluşturmak istiyorsanız.

Tasarımcıların çoğu, aynı renk aralığında veya kontrastta olabilirken, rengin mobilyayla uyumlu olması konusunda hemfikirdir. Beyaz bir model için, kontrast renk seçilir. Sonuçta, beyaz rengin kendisi çok sıkıcı ama parlak bir kombinasyonla yeni bir şekilde oynayacak. Önlük ölçeği aksesuarlarla desteklenecekse.
Önlüğün rengi meydan okumaz

Önlüğün rengi meydan okumaz

Mobilya opr ise paneli almak zoredelennogo rengi. Daha sonra önlük kulaklığın rengiyle birleştirilmelidir.

Moda kombinasyonları:

 • açık yeşil ve mor, sırayla güzel görünen sıra dışı renkler;
 • sarı ve yeşil - farklı tarzlara uyan bir kombinasyon;
 • beyaz ve kırmızı - küçük mutfaklarda kullanılabilir;
 • beyaz ve karanlıkgri - çeşitli büyüklükteki odalar için uygun;
 • zengin pembe ve siyah - bireysellik ve parlak aksan verecektir;
 • önlük üzerinde yatak tonları ve parlak baskılar.

Bu tür modeller tematik olabilir - çizimler ve resimlerle. Mutfak için meyve ve sebzelerin alakalı görüntüleri vardır. Ancak panelde başka görüntüler olabilir.

Çalışma alanı masa üstü ile aynı renkte düzenlenebilir.

Çalışma alanı masa üstü ile aynı renkte düzenlenebilir.

menüye dön ↑

Duvar dekorasyonu

İç dekorasyon için çeşitli teknikler kullanır. Aksanlar yerleştirmek, farklı doku malzemeleriyle dekorasyon yapmak için farklı malzemeler kullanılmıştır.

Mutfaktaki çalışma alanı eylemlerin gerçekleştiği bir yer ise, koyu tonlarda parlak renklerle dekore edilebilir. Bu yemek alanı, insanların yemek yedikleri odanın bir parçasıdır. Rahat ve rahat olmalı. Sulu renklere burada izin verilmez. Kural olarak, bu duvar tamamen malzeme ile dekore edilmiştir. Ve son zamanlarda duvar kağıdı bir malzeme olarak kullanılmışsa, şimdi MDF panelleridir. Bu tür bir astar çok daha karlı fayans ve diğer yüzeyler:

 • yüksek kaliteli malzeme Duvarlar korumalıdır, çiziklerden zarar görmezler, üzerine yazmazlar. Mutfakta onarım uzun süre özgün görünüme sahip olacak;
 • Çeşitli dokular sayesinde renkler yemek alanına ayrılabilir. Renk çeşitliliği nedeniyle benzersiz bir iç mekan oluşturmak mümkündür;
 • MDF panelleri alanı görsel olarak genişletebilir. Küçük alana sahip odalarda kullanılırlar;
 • Bu tür malzemelerin fiyatı fayanslardan daha düşüktür, fakat duvar kâğıtlarından daha yüksektir. Aynı zamanda, kalite ve dayanıklılık bu malzemelerden daha iyidir.
Provence tarzında

Provence tarzında

Tasarımcılara göre, MDF'den yapılmış tasarımlar mutfakta duvarları dekore etmek için en iyi seçenektir. Bu oda genişse, dikdörtgen bir şekle sahipse veya oturma odasıyla birleştirilirse, bölmeleri görsel olarak ayıran paneller kullanabilirsiniz. Vernik kaplaması olan astarı hatırlatan paneller olabilir.

Küçük bir alana sahip odalarda, bu malzeme işin diğer tarafını süslemektedir. Fotoğraf baskısında olduğu gibi modeller olabilir ve normal kesintisiz sayfalar boş alanın boyutuna göre kesilir.

Kaplama plakalar veya güzel desenler doğal renkte seçilmelidir. Yemek alanı için uygundur. Bu tür malzemeler sıradan karolardan daha güzel ve daha pratik olacaktır. Duvar kağıdı.

MDF mutfakta duvar dekorasyonu için en iyi seçenektir.

MDF mutfakta duvar dekorasyonu için en iyi seçenektir

menüye dön ↑

Kurulum yöntemi: kurulum tasarımı

Kurulum, herkesin kullanabileceği kolay ve hızlı bir iştir. Kuruluma başlamak için eski çivilerin, kaplama, fayans yapıştırıcısının veya duvar kağıdının duvarlarından kaldırmanız gerekir. Güçlü usulsüzlükler varsa, sıvanmaları gerekir. Duvarlar antifungal kompozisyon ile muamele edilir, küf oluşumunu önler. Plakalar üzerinde hemen priz ve anahtarlar için gerekli deliklerin kesilmesi gerekir.

Bundan sonra, kurulum sırasında paneli tutacak montaj çubuğunu takmanız gerekir. İşi bitirdikten sonra kaldırılır. Bir dübel ile tutturulmuştur, seviyelerini, düzgünlüğünü kontrol etmeniz gerekir.

Klasik tarzda

Klasik tarzda

Kurulum yöntemi:

 • "Sıvı çiviler" yardımı ile kurulur. Bu işlem duvarlar için bile uygundur. Usulsüzlük varsa, onları bir macunla ortadan kaldırmak daha iyidir. Yüzey düz düşer, birleşme yeri yoktur ve tespit noktaları görünmez.
 • Ahşap çıtalarla kurulum. Bu yöntem mutfakta düzensiz duvarlara sahip, delikli ve önemli damlalara sahip olanlar için uygundur. Bu şekilde monte edildiğinde, bağlantı noktaları görünürdür.

menüye dön ↑

Tutkal üzerine panel kurulumu

Bu kurulum yöntemi her tür için uygun değildir. Daha güvenilir yapıştırıcı, kalınlığı 18 mm'yi aşmayan tabakaları tutar. Yüzeyi sadece pürüzsüz duvarlarda tutkallayın. Eski kaplamanın kaldırılmasından sonra, üzerlerinde düzensizlikler kalırsa, macunun doldurulması gerekir. İzin verilen varyasyonlar 2-3 mm'dir.

Bu malzemenin kurulumu kolaydır.

Bu malzemenin kurulumu kolaydır.

Yapıştırıcı ile güvenli bir şekilde çalışmak için lastik eldiven ve maske kullanmanız gerekir!

MDF panellerinin duvarlarının yapıştırılmasının şeması:

 • çalışma yüzeyi eski kaplamadan tamamen temizlenir. Kaldırılan boya, duvar kağıdı ve diğer kaplama malzemeleri. Yüzey düz değilse, sıva ile aynı hizaya getirmeniz gerekir. Tüm yüzeyler astarlanmıştır. Küf ve küf oluşumuna karşı astar kullanılır. Yapışmayı arttırır;
 • Astar tamamlandığında duvarlar zeminden tavana kadar panellerle kaplanırsa, süpürgelik yanına bir kenar yerleştirilmelidir. İki tip olabilir: metal profil veya ahşap çıta. İlk çubuk seviyeye göre ayarlanır. Bu, kalan plakaların kurulumunu kolaylaştıracaktır;
 • plakalar küçük genişlikte ise, yapıştırıcı bir dama tahtası deseninde noktalı tüm yüzey üzerine uygulanır. Eğer tabaka malzemesi monte edilmişse ve alanı genişse, yapıştırıcı plaka üzerine ve duvara uygulanır, böylece yüzeye basıldığında tüm yüzey boyunca eşit bir şekilde dağılır.

İç hafif ahşap altında yapılır.

İç hafif ahşap altında yapılır.

Kurulum bir köşe ile başlar. İlk fayans duvar yüzeyine uygulanır, bastırılır ve lastik bir tokmakla vurulur. Yapıştırma düzlüğünü bir seviye ile kontrol ederek bu dikkatlice yapılmalıdır. İlk panel bir eğim ile döşenirse, sonraki tüm dengesizlikler olacaktır. Duvar panelleri yapıştırılmışsa veya kiremit döşenmişse, her 5 fragmanda seviye doğru olarak kontrol edilir. Aşırı tutkal monte edildiğinde dışarı taşarsa, derhal yüzeyden çıkarılmalıdır. Bu, su veya alkol çözeltisine batırılmış bir bezle yapılır. Tüm yüzeyin döşenmesinden sonra, gerekli donatı takılır - köşeler, süpürgelikler, vb.

Kurulum sırasında "sıvı çiviler" veya özel çok amaçlı yapıştırıcı kullanmak mümkündür.

menüye dön ↑

Çerçeve veya kasa üzerine montaj

Mutfak duvarlarında önemli kusurlar varsa, duvar panelleri için bir çerçeve yapmanız gerekir. İki tür malzemeden yapılabilir - alüminyum ve ahşaptır. Bu kaplama, tavan döşenirken gizli kabloları da kullanmaktadır.

Astar veya çıta - dikdörtgen şeklinde yapılmış

Astar veya çıta - dikdörtgen şeklinde yapılmış

sekansı:

 • Çerçeve olarak bir alüminyum profil kullanılıyorsa, işlenemez. Ahşap çıta kullanılırsa, çürümeye ve mantar oluşumuna karşı bir bileşikle emprenye edilmelidir;
 • Aynı muamele duvara da maruz kalır. Tüm boşlukları ve delikleri bileşikle doldurmak için daha dikkatli bir şekilde astarlanmış önemli düzensizliklere sahip olabilirler;
 • sandık yapılır. Plakaları duvarlara monte ederken, kasa 40-50 cm'lik bir adımla monte edilir, ancak ilk sırası tavandan ve zeminden 4-5 cm'den daha fazla olmamalıdır Tavan için, kasa 20-30 cm'lik daha küçük bir adımla yapılır;
 • Çerçeve, malzemeye bağlı olarak metal veya ahşap için vidalarla yüzeye tutturulur. Montaj adımı 50 cm'dir, çıtayı monte ettikten sonra, düzlüğü bir seviye ile kontrol etmeniz gerekir.

Geniş bir genişliğe ve uzunluğa sahiptir

Geniş bir genişliğe ve uzunluğa sahiptir

Panellerin montajı bir köşe ile başlar. İlk plaka sandığa çivilerle tutturulmuştur. Dekoratif kesici uçlarla kapatılacak şekilde yerleştirilmelidirler. Kurulum sırasında kurulumun düzgünlüğünü kontrol etmelisiniz.

Mutfak için MDF panelleri - 250+ (Fotoğraf) Kaplama seçenekleri

Tavanda malzemenin kullanımı

Bir sonraki plaka kilidin içine monte edilir ve ayrıca çerçeveye takılır.Tüm yapının montajından sonra iç ve dış köşeler monte edilir, kaide döşenir.

Mutfak önlüğü

MDF'den kurulum

8 Toplam puan
MDF panelleri - tüm avantaj ve dezavantajları

MDF panelleri - duvar ve tavan tasarımında kullanılan bir malzemedir. Zemin için kullanılan modeller var. Yüksek mukavemete, genişliğe ve uzunluğa sahiptirler. Mutfakta duvar ve tavanları kaplarken orta kalınlıkta modeller kullanılır. Çok dayanıklı ve güzel, çok fazla boş alan almazlar. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
8
Uygulamanın kullanılabilirliği
8.5
Konu açıklaması
8.5
Bilginin güvenilirliği
7.5
şekerleme
 • Bu çevre dostu bir malzemedir.
 • Çizimler ve farklı dokular, 3B çizimler, fotoğraf baskısı ve plakaların diğer dekorları onları güzelleştirir
 • Yüksek güç
 • Plakaların bakımı kolaydır
 • Kurulum bağımsız olarak yapılabilir
eksileri
 • Yüksek sıcaklıklara dayanıma rağmen, sürekli aşırı ısınmadan deforme olabilirler
 • Koruyucu tabaka bulunmayan uçlarda, nemin girmesini engellemeniz veya kapatmanız gerekir.
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn