Oturma odasında güzel dolap duvarı: 140+ büyük ve modüler duvar fotoğrafı

Oturma odasında dolaba duvar ne olması gerektiğiyle uzun zamandır ilgileniyorsanız, bu makale birçok soruyu netleştirmeye yardımcı olacaktır.

İçerik:

Dolap duvarı neden iyi bir fikir?

Konforlu ve keyifli bir evde yaşamak için, dairede mobilya düzenleme planını önceden düşünmeniz gerekir. Genellikle çok zordur, çünkü kalite, kolaylık, güzellik ve ekonomi arasında seçim yapmanız gerekir, bazen ödün vermezsiniz. Özellikle evdeki önemli oda, insanları alan ve aileye ve diğerlerine uygun bir yer olarak gören oturma odası olarak kabul edilir.

Modern dolap duvar

Modern dolap duvar

Basmakalıp aramaya rağmen zihinlerinde oturuyor mobilya misafir odası için karmaşıktır, iç mekanda sıklıkla kullanılan bir nesne vardır - dolap duvarı. Herhangi bir evde oturma odasının ana detayı ve dekorasyonu. Oturma odanıza koymanızın birçok nedeni var:

 • Bu tasarım çok kompakt olup, çok sayıda mobilya parçası satın almama imkanı sunar.
 • Kullanışlı tartı tasarımı, küçük bir odaya bile koymanıza izin verir ve nesneleri ve eşyaları barındıracak bir yer ihtiyacını karşılar.
 • Duvar dolapları, bir master yardımı olmadan bile kolayca kurulabilir.
 • Herhangi bir tasarım fikriniz varsa, tasarımın ayrı bölümlerini satın alabilirsiniz.
 • Modüler tasarım, belirli bir elemanın, diğer parçalara dokunmadan hızlıca değiştirilmesini mümkün kılar.
 • Farklı sayıdaki unsurlar kendi tasarım fikirlerinizi somutlaştırmanıza ve metrekareleri mümkün olduğunca kullanmanıza izin verir.

Basmakalıp geliştirmek

Basmakalıp geliştirmek

Evlerimizdeki bu tür mobilyaların popülaritesi Sovyet zamanlarına dayanıyor. Sonra duvarlar oldukça hantaldı, sakardı, bitirmesi zordu, ama hala hepsini sattı. Bugün, odanızın dekorasyonu olabilecek çok sayıda sıradışı ve güzel dolap-duvar oluşturulmuş ve satılmıştır.

Kurulu
Üreticilerin mutlak çoğunluğunun sipariş için bir model oluşturmayı mümkün kıldığını unutmamalıyız. Alışılmadık bir iç tasarım planı düşündüğünüz ya da odanın büyüklüğü oldukça standart değilse, bu tekliften yararlanın.
Böyle bir iç unsurun popülaritesi Sovyet zamanlarında ortaya çıktı.

Böyle bir iç unsurun popülaritesi Sovyet zamanlarında ortaya çıktı.

menüye dön ↑

Neye dikkat etmeliyim?

İçin herhangi bir mobilya seçimi evde, farklı satıcı tekliflerini düşünün veya hangi özellikleri karşılamaları gerektiğini önceden düşünün. Temel olarak, bir duvar dolabı seçerken, aşağıdaki kriterleri değerlendirmek en iyisidir:

 • Odanın genel kavramına uyduğu sürece.
 • Odanın ölçülerine uyuyor mu.
 • Yeterince işlevsel mi ve giysi, bulaşık, fotoğraf ve elektronik eşyaların depolanması gibi gerekli tüm görevleri yerine getirebiliyor mu?
 • Gerekli miktardaki usta şeyleri meraklı gözlerden gizlemek için yeterince kapasite var mı?
 • Yaptığı malzeme sizin için uygun mu ve ne kadar kaliteli ve çevre dostu?
 • Yapının detayları bir arada ne kadar güvenli bir şekilde tutturulmuştur?
 • Tüm inşaatın fiyatı size uygun mu?

Bir model seçerken, iç mekan stilini dikkatlice düşünün.

Bir model seçerken, iç mekan stilini dikkatlice düşünün.

Artık mağazalarda hem şehirdeki klasik satış noktalarında hem de İnternet'teki yeni kataloglarda zengin bir duvar yelpazesi bulabilirsiniz. Bir seçim yaparken, beğenmeyeceğiniz tekliflere bağlı kalmayın, burada soğuk bir hesaplamaya ihtiyacınız olacak. Mümkünse, bunun için rasyonel, yetkin bir planlama ve mobilya seçimi hazırlamanıza yardımcı olabilecek bir iç tasarımcısı işe alabilirsiniz.

menüye dön ↑

Duvar dolabı çeşitleri

Üreticiler, en ilginç model olan duvar dolabı modelleriyle alıcıları şaşırtmaya çalışıyor, ancak bu mobilyaların bölündüğü sadece birkaç temel kategori var. Ararken, bu seçeneklere güvenin.

menüye dön ↑

Klasik çerçeve seçeneği

Klasikler çoğunlukla farklı ağaç türlerinden yapılmış fırfırlar olmadan en yaygın tasarım olarak adlandırılabilir. Standart olarak şunlardan oluşur:

 • dolapları;
 • raflar kitabın altında;
 • televizyon ekipmanları için ayaklı kaideler;
 • yemekler için ayrı raflar.

Birbiriyle birbirine tutturulmuş böyle bir çerçeve, yapı aynı çizgi boyunca duvar boyunca yerleştirilir.

Klasik model

Klasik model

Bu tür bir model topladıktan sonra, elementlerin kompozisyon içindeki pozisyonunu hiçbir şekilde değiştiremeyeceğinize dair kayda değer rahatsızlığı hissedilir. Hepsinden önemlisi, bu duvarlar Sovyet daireleri ve klasik ve klasik stilleri için uygundur.

menüye dön ↑

Modern modüller

Mevcut duvar dolapları biraz farklı ve çok daha çeşitli ve kullanışlı görünüyor: modüler tasarım, ayrı modüllere monte edilmiş farklı eleman kombinasyonları yaratıyor. Burada bir insan hem doğrusal hem de açılar yaratan raflara sahip olabilir. Bu arada, özellikle açısal duvar tipleri, büyük şehirlerde odaların genellikle küçük olması nedeniyle kompakt ve hafif olmaları nedeniyle daha popülerdir.

Modern modüller daha çeşitlidir.

Modern modüller daha çeşitlidir.

Açıkçası, modüler yapılar klasik yapılardan çok daha işlevseldir. Burada, bileşimin daha uygun olmayan bazı öğelerini seçmek ve hızlı bir şekilde değiştirmek mümkündür. Bu tür duvarlar genellikle yüksek teknolojiye sahip şık dairelere ve çocuk odalarına yerleştirilir.

menüye dön ↑

Duvar slaytlar

Slaytlar, farklı yüksekliklerde farklılık gösteren ve dalga paterni yaratan modüler yapıları çağırır, aksi halde klasik duvar dolaplarına benzerler.

Gerçekten önceki varyasyonlarla aynı elementlerden oluşuyorlar, ancak sadece kompakt olmalarından dolayı slaytlar çok talep görüyor. Bu tür tasarımlar klasik olanlardan daha özgün görünüyor ve rafların ve rafların üzerindeki duvarları süslemeye yardımcı oluyor.

Tepelerin duvarları farklı yüksekliklerde farklılık gösterir ve bir dalga deseni oluşturur

Tepelerin duvarları farklı yüksekliklerde farklılık gösterir ve bir dalga deseni oluşturur

Tasarımcılar, yüksek teknolojili, modern ve retro tarzların içlerine slayt yerleştirmeyi çok seviyorlar. Slaytlar da farklıdır ve olası türlerini görecekleri hiçbir şey için değildir:

1Yemekler için büfe ile - bu tip slaytlarda, yapının altında bir komodin veya çekmece göbeğine sahip olmak standarttır. Bu ayrı oluşturur bölgeHem güzel tabakların, bardakların hem de masa örtüleri bulunan peçetelerin saklanabileceği yer.Genellikle, bu türden bordürlerde, çatal bıçak takımlarını saklamak için kullanılan çekmeceler bulunur.
Yemekler için büfe ile duvar tepe

Yemekler için büfe ile duvar tepe

2Düz çizgi - Bu tepe Rusya'daki dairelerin en sık konuğu. Duvarda standarttır ve en klasik elemanlardan oluşur. Düz bir sürgülü duvar, klasik iç tasarım tarzına en iyi şekilde uyar ve konuk odasına hediyelik eşya, figür ve hediyeler depolayabileceğiniz bir yer yerleştirmenize izin verir.
Düz kızak duvarı, klasik stile en uygun olanıdır.

Düz kızak duvarı, klasik stile en uygun olanıdır.

3açısal - rasyonel olarak bir odanın bir köşesinde fazladan boşluk kullanabilen küçük odalar için bir fikir. Genellikle bu tasarım en azından - giysi - hediyelik eşya, depolamak için kullanılır. TV gibi teknik burada ancak herkesin göze alamayacağı çok uzun ve uzun bir slayt koymaya karar verirseniz yükselecektir.
Köşe - küçük odalar için

Köşe - küçük odalar için

4Mini slayt - Bu tasarım esas olarak uzun raflardan ve oldukça dar iki kabinden veya küçük bir kaideden oluşur. Bu, bir şehir dairesinde konuk odaları için uygun, tadı olan çok basit bir kompozisyon. Kitaplarınıza, resimlerinize, fotoğraflarınıza ve diğer biblolarınıza raflarınızda saklamanızı sağlar.
Minyatür versiyonu

Minyatür versiyonu

menüye dön ↑

Giysiler için mini duvar

Zaten adından anlaşılacağı gibi, bu seçenek küçük daireler ve ortak daireler için çok uygun. Kompakt mini duvarlar, temel olarak giysi çekmeceli raflardan oluşur, ancak görünüşleri daha belirgindir. Genellikle, küçük yapılar özel olarak standart dışı yapılır.:

 • orijinal dışbükey şekiller;
 • net çizgi geometrisi;
 • farklı renklerin kontrastında oynarlar.

Küçük daireler ve ortak kullanım için uygun

Küçük daireler ve ortak kullanım için uygun

Mini duvarlar, herhangi bir oturma odasının harika bir dekorasyonu olacak ve iç mekanda özellikle organik görünecek. stüdyo daireler. Bu arada, ikinci durumda, bu mobilya, iki bölgeyi büyük bir odada ayırmak için de kullanışlıdır. Mini duvarlar sadece şık odalar için idealdir. çatı katı ve fütürizm.

menüye dön ↑

Dolaplı Köşe

Prensip olarak, bu tip açısal duvar kızaklarına oldukça benzer, burada modüllerin tamamen herhangi bir olabileceği farkıyla. Köşe tasarımları, dolap sahipleri için çeşitli şeyler ve raflarda çiçekler bulunan çiçekler ve resimler gibi ek iç unsurlar düzenleyerek alan tasarrufu sağlar.

Köşe yapısı yerden tasarruf sağlar

Köşe yapısı yerden tasarruf sağlar

Bu tür hareketler, duvarın kendisine odaklanmadan, ancak odanın tarzına organik olarak uyan, gerçekten uyumlu görünüyor. Bu arada, stüdyolar durumunda, odanın imar etkisi de burada gerçekleşecek - köşe dolabı duvarı, iki oda arasındaki sınır, örneğin oturma odası ve gıda. En sık bu durumda, duvarın rolü sadece kabine Giysiler için

Bu tür açısal tipteki duvarlar alçak tavanlı odalarda iyi durmaz. Alçak tavanların altında çok yüksek olmayan bir köşe duvarı varlığını planlamak işe yaramaz, çünkü ferahlık acı çekecektir.
menüye dön ↑

Tasarım ne olabilir?

Artık dolap duvarının monolitik yapısını görmeyeceksiniz, çünkü günlük hayatımızda tamamen elverişli değil. Bu nedenle, size en uygun olanı bulmak için farklı eleman gruplarını göz önünde bulundurmanız gerekir. Kompozisyonda bulunabilir:

menüye dön ↑

Sıradan gardırop

Varyasyonlar farklı olabilir: ya bileşimin ortasında duran en klasik kabin ya da yan tarafta bulunan bir dolap. Standart olarak ceketlerden çoraplara kadar çeşitli giysiler burada tutulur ve içlerinde kancalar, askılar, çekmeceler ve raflar için kirişli bir boşluk bulabilirsiniz. Genellikle, bu dolaplar menteşelidir, ancak birçoğu bunun yerine dikey aynalı kayar kapılı dolapları satın alır.

Kompozisyonun merkezinde duran en klasik dolap

Kompozisyonun merkezinde duran en klasik dolap

menüye dön ↑

Çekmeceli komidin

Bu, ekipman için bir çeşit stand. üzerinde masa üstü en sık maliyetli TV, hoparlörler ve oyun konsolu, ancak herkes ne koyacağına kendi başına karar verebilir. Bu eleman yapının ortasında standarttır.

menüye dön ↑

Cam büfe

Göstermek istediğiniz ve gurur duymak istediğiniz gerçekten güzel eşyaları saklama kabiliyeti sayesinde servisler ve kompozisyonun diğer öğeleri için uygundur. Örneğin, ödüller veya hediyeler, büfe camının arkasına yerleştirilebilir. Özellikle cam raflı büfeler konusunda dikkatli olmalısınız - ne kadar güvenli olduklarını kontrol edin ve ayrıca üzerine çok ağır nesneler koymayın.

Güzel eşyaları saklayabilmek için

Güzel eşyaları saklayabilmek için

menüye dön ↑

Açık raflı raflar

Saksıları depolamak için sıkça kullanılan dolap duvar elemanı çiçeklerlevaz, kitaplar ve küçük biblolar. Günlük yaşamda gerekli olan çeşitli eşyaları depolamak ve bir odanın atmosferini destekleyen nesneleri dekore etmek için standart olarak kullanılır.

Açık raflı raflar

Açık raflı raflar

Kurulu
Raflardaki nesnelerle aşırıya kaçmayın - çok fazla sayıda nesne karışıklık ve kaos etkisi yaratacaktır.
menüye dön ↑

Elektronik raflar

Bazı yapılandırmalarda, sistem birimini veya hoparlörleri ev sinema sisteminden yerleştirebileceğiniz ayrı bir stand vardır.

menüye dön ↑

Çalışma masası

Genelde, önceki noktaya da katılan bilgisayarlı bir çalışma alanından bahsediyoruz. Elemanlar hem masa tablasının kendisi hem de yukarıdaki ek çekmecelerdir.

Bilgisayarla çalışma alanı

Bilgisayarla çalışma alanı

menüye dön ↑

Kapalı çekmeceler

Çoğunlukla aşağıda, ancak farklı yerlerde bulunurlar. Bir ev bar ile donatılmış olabilir.

menüye dön ↑

Ara katlar, standart olarak, şap kullanılarak yapı geri kalanına bağlanır. Daha az sıklıkta, bir asma dolabın bileşimin bir parçası olduğu, fakat duvara başka bir yerde dirseklerle ayrı ayrı tutturulduğu yapılar oluşturulur. Genellikle mevcut sezonda yatak takımları veya istenmeyen giysiler veya ek havlular gibi diğer ev eşyaları bulunur. Bu tür kapalı dolaplarda önemli belgeler saklanabilir.

Asılı dolap kompozisyonun bir parçası olabilir

Asılı dolap kompozisyonun bir parçası olabilir

Ev için inşaat seçiminde yanılmamak için, satın aldığınız dolap duvarının hangi özel görevleri yerine getirmesi gerektiğini önceden düşünün. Odaları başka yerlerde ve bu mobilyaların tam olarak ne için gerekli olduğunu ayarlayabileceğinizi düşünün.

menüye dön ↑

Odanın tarzını seçiyoruz

Açıkçası, farklı dairelerde ve farklı odalarda, iç mekanın genel tarzı farklı olabilir ve duvar, dairenin geri kalanının tasarımı ile birlikte seçilmelidir. Eviniz modern tarzda dekore edilmiş ise, o kadar parlak bir aksan yapmak için göze alabilirsiniz. Odanın geri kalanından tamamen farklı bir duvar bulabilirsiniz, ancak daha sonra parlak renklerde ve ilginç bir kaplamaya sahip bir model bulmanız gerekir.

Kurulu
Modern - özgünlüğünün çoğunu fetheden yeni neslin tarzı. Herkesin hayal gücünü göstermesini ve arzularını tatmin etmesini sağlar. Bu arada, genellikle bir diyot arka ışığı şeklinde ek bir dekor kullanılır.
Art Nouveau

Art Nouveau

Eğer klasiklere sadık kalacaksanız, daha önce de belirtildiği gibi, doğal ahşaptan standart kitler almaya değer. Burada iyi uyuyor:

 • kayın;
 • kiraz;
 • meşesidir;
 • maun.

Duvarın klasik modeli, muhtemelen altın olan basit, çekici olmayan bir dekora sahip katı çizgilerden yapılmalıdır.

Ek bir finiş için fena değil Fransız camı. Pahalı ve zarif görünecek ve en önemlisi odanın atmosferine uyacak bu duvar.Klasiklerin asaleti böyle zarif bir dekorasyonla vurgulanacak ve vurgulanacaktır.

Klasik tarzda model

Klasik tarzda model

Yüksek teknoloji tarzında, krom ve genel olarak bir bütün olarak krom kaplı metal listelenmiştir. Camı bir yüzey olarak kullanmak da gelenekseldir, ancak ahşap en iyi şekilde önlenir - mobilya tasarımında hafifliğin ve havadarlığın etkisini sağlamada yardımcı olmaz. Materyallere ek olarak, minimalist, kullanışlı ve pratik olması gereken elementlerin şekli unutulmamalı fakat şık kalmalıdır. Dikkat çekici olan, benzer duvar dolapları klasik olanlardan çok daha ucuzdur.

Yüksek teknoloji tarzı

Yüksek teknoloji tarzı

Plastik konstrüksiyonlara gelince, konut dışı binaların dışında neredeyse hiçbir yerde kullanılmazlar ve genellikle oyun salonlarına, dinlenme odalarına ve ofislere yerleştirilirler.Plastik duvarlar basit ve kullanışlı, hareketli ve kırılmaları halinde kolayca değiştirilebilmekte, bu nedenle ofis tarzı için uygun görünmektedirler. Odayı dekore etme rolünü üstlenmiyorlar, ancak yalnızca çeşitli öğelerin depolanmasına yardımcı oluyorlar.

Büyük bir oda için

Büyük bir oda için

Kurulu
Elemanları vidalara monte edilmiş yapılar satın almamaya çalışın, çünkü bu tür tespit elemanları, incelemelerde kanıtlandığı gibi çok kısa ömürlü ve güvenilmezdir. Onaylama, en iyi ve değerli seçenek olacaktır. Kalan duvar dolaplarını alçıpan duvarına bile monte edemeyeceğinizi unutmayın.
menüye dön ↑

Hangi renk daha iyi?

Hangi tasarım öğelerine ihtiyacınız olduğuna karar verdiğinizde, istiflerin stilini ve üretimi için malzemeyi seçin, bir renk seçme zamanı gelecektir. Burada da vurgu, esas olarak oda tasarımının geri kalanı üzerinde olmalı, ancak her rengin kendi fikri olduğunu unutmayınız. Hangi rengin sizin için uygun olduğunu daha ayrıntılı olarak değerlendirin.

menüye dön ↑

beyaz

Saflığın ve uyumun sembolü olarak kabul edilen tüm gamın en temel rengi. İç kısımda, sadece huzur ve tazelik eklemek için değil, aynı zamanda hafiflik ve hafifliğin etkisini yaratmak için de gereklidir. Bu, en azından görsel olarak, alanını kaybetmeden küçük bir odaya yeterli boyutta mobilya koymanıza olanak tanır.

Saflık ve uyumun beyaz sembolü

Saflık ve uyumun beyaz sembolü

Çok miktarda ışık ve benzeri ışık vurgusu, yalnızca iç mekanlarda değil, aynı zamanda kafada da karışıklık giderilmesine yardımcı olur. Ek olarak, bu efekt her bir elemanın üstüne uygun ışıklandırma eklenerek desteklenebilir. Beyazın en büyük avantajı çok yönlülüğüdür. Kitap, vazo ve diğerleri şeklinde aksanlı raflar beyaz zemin üzerine çok organik görünecekler.

menüye dön ↑

yeşil

Sürekli çalışan insanlar tarafından sürekli ihtiyaç duyulan bir başka sakin ve rahatlatıcı renk. Yeşilin açık tonları, tansiyonun sakinleşmesine ve hafifletilmesine yardımcı olur ve parlak tonlar aklınızdaki durumuna açık renkler ve olumlu bir hava katar.

Kurulu
Koyu renk gölgelerin, sunienin de iyi bir şekilde oluşturulması gerektiğini dikkate alarak, yalnızca zengin doğal aydınlatmaya sahip odalar için uygun olduğunu unutmayın.
Sakin ve dinlendirici renk

Sakin ve dinlendirici renk

Bataklık tonlarından tamamen vazgeçilmeli, belki sadece klasik versiyonda uygundurlar, ancak orada bile daha ilginç fikirler uygulayabilirsiniz.

Yeşil, ahşap ve bronzla iyi uyum sağlar, ekolojik stil için çok iyidir. Bu arada, yeşili sarı ile birleştirmek de güzel olacak.

menüye dön ↑

sarı

Gama arasındaki en sıcak renk olarak sarı, güçlü bir aile dairesi için en uygun olanıdır. Oda çok fazla aydınlatma gerektiriyorsa, ancak yapay ışığın etkinliği sonuna kadar size uymuyorsa, o zaman sadece sarı tonları size yardımcı olacaktır.

Gama arasında en sıcak renk

Gama arasında en sıcak renk

Bu rengin çok zengin ve sulu olduğunu unutmayın, bu nedenle aşırıya kaçmamalısınız. Çok fazla başka parlak renk eklememek daha iyidir, örneğin sulu sarı ve sakin mavi gibi iki zıt kombinasyonu bir arada kullanmak daha iyidir.
menüye dön ↑

kırmızı

Oturma odanız için çok agresif ve rahatsız edici bir tasarım yaratabilseniz de, en parlak renk herkes için uygun değildir. Bu fikrin, böyle bir odada daimi ikamet etmesi durumunda, bir kişinin durumunu kötü şekilde etkileyebileceği anlaşılmalıdır.

Kırmızı tonların iç mekana ustaca eklenmesi gerekir, çünkü diğer alanlarda önceden bir deney yapılması gerekir.
Çok agresif ve rahatsız edici bir tasarım yaratabilir.

Çok agresif ve rahatsız edici bir tasarım yaratabilir.

Dekorun ve mobilya dekorasyonunun genel resmine mükemmel bir katkı sağlayacak olan sıcak kırmızı tonları vardır. Efekti elde etmek için kırmızıyı beyaz ve gri ile birleştirmek en iyisidir.

menüye dön ↑

mavi

Oldukça ölçülmüş ve genellikle ofisler gibi iş yerlerinin içi için kullanılan biraz katı renk. Mavinin tüm açık tonları kesinlikle nötrdür ve başka herhangi bir rengin fonu olarak kullanılabilir.

Ölçülen ve biraz katı renk

Ölçülen ve biraz katı renk

Kombinasyonlar için klasik tamamlayıcı renkler beyaz ve siyahtır ve parlak renklerden maviye en çok kırmızı renk eklenir. Bu renk soğuktur, bu nedenle tasarım kararı insanların sık sık olacağı bir oda için kullanılacaksa, sıcak aydınlatma şeklinde destek gerektirir.

menüye dön ↑

mor

Yaratıcı ve standart olmayan insanlar tarafından en çok kullanılan oda dekoru için alışılmadık bir renk.

Pastel renklerde olsa bile morun oldukça soğuk olduğunu hatırlatmak önemlidir, bu nedenle aydınlatmayı doğru şekilde kurmanız gerekir.
Yaratıcı ve standart olmayan insanlar tarafından kullanılır.

Yaratıcı ve standart olmayan insanlar tarafından kullanılır.

Bu renk ilk önce kendi mekanını çizenler ve bunu nasıl yapacağını bilmeyenler için uygun değildir, çünkü menekşe ile yapılan deneyler çoğu zaman nahoş sonuçlara yol açar.

Notta
Bu renk en iyi beyaz ve bej ile birleştirilir, ancak iyi ışıkta kahverengi ve koyu çivit tonları ile birlikte kullanılabilir.
menüye dön ↑

siyah

Tahmin edebileceğiniz gibi, gürültülü ve neşeli şirketler toplamak istiyorsanız, siyah renk oturma odası için çok kötü. Böyle bir konuk zarif ve asil görünecek, ancak yalnızca oldukça katı ve zeki bir atmosfer yaratacaktır. Sahipleri, dünyanın geri kalanından uzaklaşabilecekleri bir odaya ihtiyaç duymaları ve kendilerini düşüncelerine veya çalışmalarına sokmaları durumunda, bu fikir geliştirilebilir ve kullanılabilir.

Böyle bir konuk zarif ve asil görünecek

Böyle bir konuk zarif ve asil görünecek

Siyahla yapılacak en iyi şey metal ve özellikle de kromdur.. Klasik - siyah beyaz kombinasyonu unutma. Bileşimi hafifçe canlandırmak için, üzerine parlak kırmızı veya turuncu nesneler ekleyin. Ayrıca parlak ve mat yüzeylerin kontrastında da oynayabilirsiniz.

menüye dön ↑

çikolata

Aynı rafine ve asil, siyahtan daha sakin bir renk. Benzer bir kahverengi tondaki farklı tonların güzelliğini yansıtabilen iyi bir aydınlatma gerektirdiği de açıktır. Çikolata, özellikle bej ve süt ile pastel tonlarda iyi gider ve gri ile de iyi görünür.

Oturma odasında güzel dolap duvarı: 140+ büyük ve modüler duvar fotoğrafı

İyi aydınlatma gerektirir

Bu renk refahı ayarlar ve rahatlama ile uyum hissi yaratır. Kahverengi renklerde iyi seçilmiş bir iç mekanda, tüm aile ve yakın arkadaşlarla zaman geçirmek rahat olacaktır.

Asıl mesele, koyu tonların mekanı büyük ölçüde daralttığı gerçeğini unutmamak, bu yüzden abartmamak gerekir.
menüye dön ↑

pembe

İç mekanda pembeyi kullanmak istediklerinde, çoğunlukla gelince bir mercan rengi düşünürler. çocuk odası kızlar. Çoğu zaman, bu renk gençlik, popüler ve modaya uygun bir şeyle ilişkilendirilir ve benzer tazelik ve yenilik duygusu dairenize aktarılır.

Pop art ya da teknoda durursanız, duvar, parlak mercanın sütle kombinasyonu halinde yapılmalı ve dış dokusu da parlak olmalıdır. Mercana yeşil eklerseniz çok hoş ve rahat bir ortam elde edersiniz.

Oturma odasında güzel dolap duvarı: 140+ büyük ve modüler duvar fotoğrafı

Pop sanat tarzı

Adalet açısından, çok sayıda dairede görülen kabin duvarı için en popüler renk, doğal bir odun taklidi ile koyu kahverengidir. Bu tarz üslup kararlarının en pahalı ve değerli olduğu düşünüldüğünde, çok sayıda yerleşim yeri halen Sovyet ve Sovyet sonrası tarzında kalmaktadır. Artık herhangi bir renk, desen ve dekoru karşılayabilirsiniz.

Kurulu
Her bir modelin tüm teknik özelliklerini önceden öğrenin, böylece daha sonra montaj sonucunda herhangi bir sorun yaşanmaz.
menüye dön ↑

Dolabınızın dekoru ne olmalı?

Önceki tüm seçeneklerin odanın tarzına uyması gerekiyorsa, dekor açısından dolaşabilirsiniz. Her şeyden önce, oldukça ilginç bir kontrast oluşturmak için aynı anda hem mat hem de parlak bir yüzeye sahip elemanları seçmeyi deneyebilirsiniz. Ayrıca, ahşap üzerinde boyama veya ahşap üzerinde iyi işlenmiş ayrıntılı elle çizilmiş desen gibi olağanüstü seçenekleri de unutmayın.

Dekor için iyi bir fikir bir ayna olacaktır.

Kurulu
Dolap kapısının dış tarafındaki ayna yüzeyi, kendinizi seçtiğiniz kıyafetle kolayca görme imkanı verecek ve dairenin alanını görsel olarak artırmanıza olanak sağlayacak ve bu özellikle ayna cam açıklığına bakacaksa çalışacaktır.

Bu, küçük ebatlı odalar için önemlidir; bu nedenle, sahiplerinin yalnızca bir dolap gerektirebilecek geniş bir ayna takmaları gerekir.

Görsel olarak dairenin alanını arttırmaya izin verecek,

Görsel olarak dairenin alanını artıracak

Aynanın aksine, cam esas olarak yan panellerde kullanılır. Tamamen saydam olabilir, ancak mat bir saydam yüzeyi değiştirerek elde edilen oldukça hoş ve basit bir desene sahip ve doğrudan camın arkasına yerleştirilen arka ışık değerli bir katkı olacaktır. Aydınlatma, panoya gömülü ampuller kullanılarak veya raflar çok ince ise LED şeritler kullanılarak gerçekleştirilebilir.

Mobilya iç mekanda önemli bir yere sahiptir.

Mobilya iç mekanda önemli bir yere sahiptir.

Dekorda önemli bir rol oynayan aksesuarları unutma. Ana Çekmece ve dolapların kulplarına önem verilmelidir - çok güzel oyulmuş veya sıradışı olabilirler:

 • konveks;
 • ışık;
 • minimalistik;
 • yanardöner parıldıyor.

Bu kalemler, yapıldıkları malzemeye bağlı olarak, farklı mesajlar taşırlar:

 • Bronz, klasik ve klasik asil özellikler için daha uygun;
 • Ahşap terbiye açısından daha konforlu ve ilginç;
 • Metalik her zaman yeni ve çok şık görünecek;
 • Camsı, havadar ve zarif görünüyor, ancak çok pratik ve rahat değil;
 • Plastik, onlarla sürekli etkileşim için çok uygundur, ancak çok güzel değildir.

İsterseniz odanızın atmosferi için uygun olanı seçin veya kendinize ait bir tane oluşturun.

Oturma odasında duvar

Tasarım Fikirleri

9 Toplam puan
Oturma odasında gardırop

Dolap duvarının kendisini konuk odasında satın almadan önce, bu ürünle ilgili her ayrıntıyı dikkatlice düşünün. Kafanıza, uygun bir model ararken, sunulan özelliklere güvenmek için duvarın nasıl görünmesi gerektiğine dair bir resim hazırlamanız önemlidir. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
8
Uygulamanın kullanılabilirliği
9
Konu açıklaması
8.5
Bilginin güvenilirliği
9
şekerleme
 • Güzel iç
 • Birleştirme yeteneği
 • Geniş seçenek yelpazesi
 • Kolay bakım ve değiştirme
eksileri
 • Maliyeti
 • Düşük hareketlilik
Yorumunuzu ekleyin

Lyudmila Zavyalova

Rerayter, metin yazarı ve sadece sevimli bir kız.

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn