Modern tasarım stüdyosu daire. 150+ Fotoğraf İç Tasarım Fikirleri

Tasarım stüdyosu daireleri, alanın imarına yaratıcı bir şekilde yaklaşmanın önemli olduğu kendi özelliklerine sahiptir.

Bu makalenin içeriği:

 

Böylece sıradan küçük bir apartman alanından sakinlerin tüm ihtiyaçlarının dikkate alınacağı bir stüdyo yapabilirsiniz.

Sıradan bir küçük dairenin yerleşimi, özellikle orada birden fazla kişi yaşıyorsa gerekli konforu sağlayamaz. Stüdyo dairenin içinde, klasik olanların aksine, taşıyıcı duvarlar ve bir banyo dışında, iç bölmeler yoktur.

Tek pencereli stüdyo daire

Oldukça problemli geliştirmek için bir pencereli bir stüdyo için tasarım. Nokta odanın büyüklüğünde değil, düzende. Bu gibi dairelerdeki pencereler tam olarak kısa duvarlarve oda uzunluğu uzatılmıştır.

Tek pencereli bir stüdyo daire için tasarım

Tek pencereli bir stüdyo daire için tasarım

Daha fazla boş alan sağlamak için, minimalizm gibi bir tarzın kullanımına başvurunuz. Bu tasarım, fonksiyonel mobilyaların seçimi, temel renklerin kullanımı ile elde edilen kesin bir titizlikle tasarıma özgüdür.

Bu tür binaların tasarımında sadece çevreleyen alanı rahatça döşemek değil, aynı zamanda ışıkla sorunu çözmek de önemlidir. Daire sadece bir tane olması nedeniyle penceredünya yeterli olmayabilir, ama bu soru çözülebilir, asıl mesele konuya doğru yaklaşmak.

Boşlukları ışıkla doldurmak için birden fazla ışık cihazı kullanın. Bir tavanı asabilir, üzerine nokta ekleyebilirsiniz fenerler. Gelişmiş duvar aydınlatmasını kullanabilirsiniz. Koridorda bölgeüzerinde mutfak Ekstra aydınlatma kullanılır.

Tek bir stil yaratmak, odanın içine daha doğal ışık koymak için reddedebilirsiniz perdeler. Ve pencerelerin daha rahat görünmesini sağlamak için güneşlikler asın.

Her bölgenin yüzeylerini bitirmek daha doğal renkler olmalı, mekanı genişletmeye yardımcı olacaktır.

Daha fazla açık renk kullanın

Daha fazla açık renk kullanın

Stüdyo dairedeki en aydınlık oda yaşam alanıdır. oturma odası bölge yerleştirilir kanepe. Odanın büyüklüğüne bağlı olarak, kanepe yatak görevi görebilir. Alan bir yatağı barındırabiliyorsa, konfor sağlamak için bölmenin arkasına yerleştirilir. Yatağı koruyabilirsin dolapayna kapıları olan.Bu arada, ayna yüzeylerinden kaynaklanabilecek alanı görsel olarak arttırın.

Dolaplara ek olarak, stüdyo dairede depolama sistemi hizmet verebilir:

 • asma raflar;
 • yatakta çekmeceler;
 • küçük zehirlemeler.

Bir rahatlık yaratmak, örneğin:

 • duvar resimleri;
 • fotoğraf;
 • afişler;
 • iç mekan bitkileri.

Ancak, dekor biraz olmalı, çünkü Eğer abartırsanız, oda dağınık görünebilir.

Bitkiler, fotoğraflar, posterler iç mekanlara rahatlık katmanıza yardımcı olacaktır.

Bitkiler, fotoğraflar, posterler iç mekanlara rahatlık katmanıza yardımcı olacaktır.

Bir işyeri yerleştirmeniz gerekirse, pencere açıklıklarını kullanmak daha iyidir. Bu arada, perde yoksa çok kullanışlıdır. Bunu düzenlemek için geniş bir alan ayarlamak yeterlidir. tezgah pencere kenarında.

Kurulu
Stüdyo daireniz küçükse, numarayı pencerenin karşısına bir ayna yerleştirerek görsel olarak kullanabilirsiniz.

Bu odaklanma alanı aynı anda görsel olarak genişletmenize, odanın içine ışık eklemenize, hafifliği doldurmanıza olanak tanır. Bunlar bir pencereli küçük bir stüdyo dairenin ana nüanslarıydı. Her bölge ayrı olarak dikkate alınmalıdır.

Aynalar odayı görsel olarak arttırır

Aynalar odayı görsel olarak arttırır

menüye dön ↑ menüye dön ↑

Stüdyo mutfağı

Mutfak stüdyosu sadece bir bölümü yıkarak yaratılmıştır. Bu size yemek pişirmek, aile yemeği yemek ya da misafirlerinizle takılmak için daha fazla alan kazanma fırsatı sunar. Yemek pişiren kişi geri kalanından kesilmeyecek. Ayrıca, daha fazla boş alan var.

Mutfak stüdyosu, bir bölümü yıkarak yaratılmıştır.

Mutfak stüdyosu, bir bölümü yıkarak yaratılmıştır.

Bir stüdyo mutfağının oluşturulmasında bazı kuralları hatırlamaya değer:

Renk düzeni herhangi olabilir.

Ancak, yaşam alanının gölgelerinden çok farklı olmayan renkleri seçmek daha iyidir. Diğer odalarda olduğu gibi asıl vurgu mutfağa verilebilir. Bunlar parlak perdeler, sandalyeler veya karo. Ve hafifliğin etkisi, bir bardak verebilir masaAynı zamanda görsel odayı da artıracaktır.

Mutfağın düzgün geçişi.

mutfak bu amaç için sorunsuz bir şekilde yaşam alanına girmeli, doğal bölümleri seçmek daha iyidir, örneğin, zıt süsleme, seviye farkı cinsiyet veya tavan. Genellikle bu, mobilyaların, yani sandalyelerin bulunduğu bir yemek masasının veya bar sayacı. Mutfak alanının oturma odasından eskrim nedeniyle mobilya Gereksiz karışıklık yaratmayacak ve mutfak stüdyosunun bütünlüğünü koruyamayacak.

Mutfak oturma odasına sorunsuzca taşınmalıdır.

Mutfak oturma odasına sorunsuzca taşınmalıdır.

Büyük mobilyalarla oda karmakarışık, şeyler buna değer değil.

Yer kazanmak için yerleşik aletleri kurun. Davlumbaz, buzdolabı, bulaşık makinesi mutfak cephesinin altına gizlenebilir.

Mutfak önlüğü için mutfaklı aynı tarzda olacak çekmeceli geniş bir gardırop sığdır.

Çatı tarzı

Çatı tarzı

Yükseklik maksimumda kullanılmalıdır.

Mutfak dolapları, raflar mümkün olduğunca yükseğe asmanız gerekir. Mutfak bölgesinin yüksekliği ağrıyorsa, mutfak ünitesinin üstünde hala boş yer var ise, hasır kutular, sepetler veya saklama kutuları ile doldurabilirsiniz. Mikrodalga fırını fırının üzerine yerleştirdikten sonra başka şeyler için daha fazla alan var.

Geniş mekan illüzyonunu yaratmak için aydınlatma hakkında düşünmeniz gerekir.

Mutfakta, kalan alanlarda diğer olaylara müdahale etmeden her birinin aydınlatılması gereken birkaç işlevsel alan vardır. Işık sıcak seçmek daha iyidir, küçük abajurlar, lambalar olabilir.

Duvarların ve mobilyaların sıcak rengi daha fazla ışık verecektir.

Duvarların ve mobilyaların sıcak rengi daha fazla ışık verecektir.

Tüm mobilyalar kompakt olmalıdır. Modüler, katlanabilir bir mobilya almak daha iyidir. Başlıca bir örnek, bir süre için düzenlenecek olan katlanır masadır. Ve sandalyeler yerine, masanın altına kayan dışkıları kullanabilirsiniz, müdahale etmeyin.

Kurulu
Bu durumda tasarruf etmemeniz gereken mutfak cihazlarında, buzdolabı, mikrodalga fırın, özellikle davlumbaz için geçerlidir. Cihazlar sadece güçlü değil, aynı zamanda sessiz olmalıdır, böylece sert sesler, kokular yan odada duyulmaz.
Bu iç teknikte tasarruf olmamalıdır

Bu iç teknikte tasarruf olmamalıdır

Her detayı düşünüyoruz.

Tercih edilen tek şey, stüdyo dairede büyük bir aile yaşamıyorsa, elbette küçük ebatta teknik (sadece iki ocak, küçük bir buzdolabı, fırın) vermek. Çok sayıda tava, tencere olmadan yapmak için yavaş bir tencere veya düdüklü tencere alabilirsiniz.

Minimalist tarzı

Minimalist tarzı

Mobilya, ekipman, dekor, aşırıya kaçmayın, odayı işgal edecek.

Önceden, mutfağın hangi işlevleri yerine getireceğini düşünmeniz ve ardından odanın boyutlarını ve şeklini karşılaştırmanız gerekir.

Yer nüansları
 • Kanalizasyon, gaz borusu, su temini gibi iletişim sistemlerinin yeri;
 • pencerelerin sayısı, girişler, büyüklükleri, yerleri;
 • stüdyo dairede yaşayan insan sayısı;
 • pişirme sıklığı, çünkü birisi sabahtan akşama kadar mutfakta yemek pişirirken, diğerleri sadece kahvaltı veya akşam yemeğini pişirebilir;
 • farklılıkları, istekleri (barın, işyerinin, televizyonun vs.) dikkate almasını sağlayın.

menüye dön ↑ menüye dön ↑

Stüdyo yatak odası

Tasarım stüdyo yatak odası odanın büyüklüğüne bağlıdır. Stüdyoda nasıl yatak yapılacağının birkaç yolu:

Uyuyanı kısıtla

Dinlenme alanı çitleri entegre veya taşınabilir hale getirilebilir. Bir stüdyonun yatak odasında imar için en iyi seçenekler şeffaf, hareketli, hafif bölmelerdir. Ekranları, rafları, perdeleri, perdeleri, mekanı engellemeyen sürgülü kapıları ve ışığı kapatmanın yanı sıra. Ek olarak, uyku alanını tekstil, dekor ile işaretleyebilirsiniz.

Şeffaf bölmeli yatak odası

Şeffaf bölmeli yatak odası

Duvar çit

Duvar boşluğu, farklı boyutlardaki odalar için uygun bir çözümdür. Bu tür herhangi bir bölümün alanı azaltacağını düşünmeye değer, bu nedenle, dar ve sıkışık odalar için bu seçeneğin kullanılmaması daha iyidir. Yatak odasını görsel olarak sınırlamak ve iç mekandaki parlak aksanı vurgulamak için açıklığın içine parlak boya veya bir çizim uygulayabilirsiniz. Tabii ki, yatak odası rahat aydınlatmayı tamamlayacak.

Çit duvar daha rahat

Çit duvar daha rahat

Çekyat

Stüdyoya yatak koymanın en kolay ve ekonomik yolu, bir kolay hareketle dönüşecek bir kanepe almaktır. yatak. Günümüz pazarında, bir yatağa, örneğin bir kanepeye, bir koltuk, bir masaya, bir gardıropa dönüştürülen birçok mobilya.

Çekyat stüdyoya bir yatak koymak için ekonomik bir yoldur

Çekyat stüdyoya bir yatak koymak için ekonomik bir yoldur

Dahili yatak

Bu seçenek taşınan mobilyalara atfedilebilir, sadece duvar, tavan veya zemine gizlenir. Kaldırma veya gömme yatağın takılması çok daha zordur.. Ancak, böyle bir tasarımla, boş alan eklenecek ve muhteşem görünecek.

Taşınan mobilya seçeneği

Taşınan mobilya seçeneği

Bed-podyum

Daireye bir yatak podyumu yaptırdıktan sonra, aynı anda iki görevi gerçekleştirebilirsiniz. Yatak odası alanı öne çıkıyor, bir şeyleri saklamak için bir yer var. Podyumda yer tasarrufu sağlayan gömülü çekmeceler olabilir. Yatağı gizlemek istiyorsanız, üzerine küçük tekerlekler takabilir ve gündüz podyumun altına gizleyebilirsiniz. Ardından yukarıdan, örneğin çalışma alanı altında avantajlı olarak kullanılabilecek boş alan görünür.

Özel yatak odası alanı ve depolama alanı.

Özel yatak odası alanı ve depolama alanı.

Seviye iki

Dairenin tavanları yüksekse, rıhtım için ikinci bir kademe kurma seçeneği uygundur veya yatağı kaldırabilirsiniz. Bu tasarım ilginç görünüyor ve önemli ölçüde yerden tasarruf sağlıyor. Yataktaki aydınlatma konusunda endişelenmeniz gerekir.

Çocuklar için ilginç bir seçenek

Çocuklar için ilginç bir seçenek

Mobilya kompleksleri

Bu tür kompleksler sadece çocuk odaları için değil.Bir uyku alanını bir çalışma alanı, gardırop veya misafirlerin kabul edileceği bir yer ile birleştirebilirsiniz. Tüm isteklerinizi düşündükten sonra, bir kompleksi kişisel bir plana göre sipariş edebilirsiniz.

Mobilya kompleksi

Mobilya kompleksi

menüye dön ↑ menüye dön ↑

Tasarım stüdyosu salonu

Duvarların olmaması, oturma odası ile stüdyodaki diğer alanlar arasında sınır olmaması gerektiği anlamına gelmez. Salon alanının da sınırlı olması gerekiyor.

Kurulu
Yaşam alanından yemek odasına geçiş ücretsiz yapılabilir, sadece duvarların veya zeminlerin renkleri farklı olacaktır.

Bölgeleri yalnızca ışıklandırmayla seçebilirsiniz, örneğin, yemek masasının üzerine bir zincire bir veya birkaç lamba asabilir ve oturma odasına spot ışıkları monte edebilirsiniz.

Yemek alanı olan stüdyo salonu

Yemek alanı olan stüdyo salonu

Mutfaktaki salon, yemek alanı veya bar tezgahı ile kolayca ayrılabilir. Salonda diğer bölgelerin geçiş yerlerinde yerleştirilebilir:

 • dolapları;
 • bölümleri;
 • ayna.

Yer kazanmak için TV asılı bir rafa yerleştirilebilir ya da çoğu olduğu gibi duvara asılabilir. Bunun altında bir şifoniyer veya küçük bir dolap yerleştirerek avantaj ile doldurulabilecek boş bir alan kalır.

Oturma odası koridor Aynı şeyi düzenleyebilirsiniz, ilginç görünecek. Ya da hafif bir imar yeri olarak, örneğin koridorda döşenmesi için farklı bir zemin kaplaması yerleştirin. laminat parkeve salon halısında. Koridordaki aynı tasarım, yaşam alanını görsel olarak genişletir.

Yüksek teknoloji salon

Yüksek teknoloji salon

Yaşam alanında, koridor ile birlikte düşük mobilya koymak daha iyidir, bir çekmeceli raf, raflar. Girişte büyük bir ayna yerleştirilir. Bir çerçeveye veya bir dolaba asılabilir. Tasarım gereği, salon ve koridor benzer olmalıdır.

menüye dön ↑ menüye dön ↑

Stüdyoda çalışma alanının organizasyonu

Bazıları için çalışma alanı önemli bir alandır. İç kısma sığdırmak ve donatmak gerekir.

Çeşitli işyeri organizasyon kuralları vardır:

 • orada ne olması gerektiğine (bilgisayar, dizüstü bilgisayar, kitap vb.) bağlı olarak çalışma alanının ne kadar yer kaplaması gerektiğini belirler;
 • bu köşeyi düzenlemek için bir yer seçin;
 • aydınlatmayı düşünerek iş için yeterli olduğunu, ancak diğer bölgelerdeki aile üyelerinin geri kalanına müdahale etmediğini;
 • iç tasarım diğer alanlara benzer olmalıdır.

Kabin ile imar

Kabin ile imar

Çalışma alanını dairenin herhangi bir yerine yerleştirebilirsiniz.

Çalışma alanı koltukları
 • Yaşam alanı Salon alanında, çalışma alanınızı özgürce yerleştirebilirsiniz. Bu arada, bir bölme görevi görecek olan rafın yanında bulunabilir. Pencerenin yanında bir bölge düzenleyebilir ve arka duvarı veya perdeleri olmayan bir dolapla koruyabilirsiniz.
 • Sleeper. Yataktan daha sessiz ve sessiz olabilir. Bu iş için ideal bir seçenek olabilir. Yatak odasının bulunduğu köşede, çalışmak için bir alan düzenleyebilirsiniz. Yatağın sınırlandırılması sadece perde veya gölgelik.
 • Mutfak alanı. Mutfağın, belgelerle ve dizüstü bilgisayarla güçlü bir şekilde birleştirilmediği unutulmamalıdır. Bunu birleştirmek için, bir rafta yazılacak olan diğer masaüstünde masaüstü raflarını ya da çift tablayı kullanabilirsiniz.
 • Balkon. Stüdyo dairelerinde, balkon genellikle çalışma alanı için avantajlı bir şekilde kullanılabilen oturma odası ile birleştirilir. Oraya bir masa ve sandalye koymak, diğerlerini bir raf veya tekstil ile süslemek yeterlidir.

Pencerenin yanında çalışacak yer

Pencerenin yanında çalışacak yer

Stüdyo dairesinde fazla yer yoksa, o zaman bu durumda yardımcı olacak birkaç püf noktası vardır.

Örneğin:

1Niş. Duvar nişleri genellikle dekoratif elemanlar olarak kullanılır. Ancak, orada rafları, küçük bir masa monte ve çalışma alanı olsun. Tabii ki, aydınlatma hakkında hatırlamanız gerekir.
2Dolap.Masanın kabine yerleştirilmesi, yerden tasarruf sağlar ve gerekmediği zaman çalışma yüzeyini gizler, bu nedenle kapı kapanır. Ayrıca, ait olan tüm işçiler orada temizlendi.
3Katlanır masa Gerekirse, duvara monte edilen ve arkaya yaslanan özel katlanır masalar vardır. Bu seçenek, masa yerleştirme imkanı bulunmayan küçük daireler için uygundur.
4Denizlik. Pencere pervazına birkaç işlev uygular, ancak masaüstünü üstüne yerleştirerek, sandalyeyi hareket ettirerek ve ışığı ayarlayarak çalışma yüzeyini dışarı çıkarabilirsiniz.
Dolaptaki küçük ofis

Dolaptaki küçük ofis

menüye dön ↑ menüye dön ↑

Stüdyo daire planlaması

Ayrı odaları olmayan stüdyo daire, dikkatli planlama ve imar gerektirir. Orada kimin yaşayacağına ve yaşam alanının hangi boyutlarına bakılmaksızın, stüdyo daire planı oluşturmada öne çıkan birkaç nokta:

Uyuyan yer

Uyku alanı için sadece açıyı seçmeniz gerekir. Büyük bölümler koymak gerekli değildir. Eskrim, sadece mahremiyet duygusu, rahatlık için, asgari düzeyde kullanılabilir. Çok fazla bölüm türü ve nasıl yapılacağı vardır. Gibi olabilir:

 • perdeler;
 • perdeler;
 • çıkarılabilir bölümler;
 • açık raflar;
 • ayna

Böyle bir çit uyku alanında rahatlık yaratacaktır, dahası, eğer misafirler gelirse, bölge kaplanabilir.

Uyumak için tam ve tenha bir yer

Uyumak için tam ve tenha bir yer

Tüm kullanılabilir alanı etkinleştir

Bir stüdyo daire planlarken yüksek tavanları, nişleri, geniş köşeleri, bir balkonu, depoları ve bunları maksimumda kullanmanız gerekir. Yüksek tavanlarla yatağı kaldırabilir veya çalışma alanı için ikinci bir katman yapabilirsiniz.

Herhangi bir köşesi bir şey için yararlı olabilir. Raflar ve küçük dolaplar veya başka şeyler olarak yerleştirilebilir. Orada sadece bir şeyler depolamak için bir yer değil, aynı çalışma alanını da donatabilirsiniz.

Tüm boş alanı etkinleştir

Tüm boş alanı etkinleştir

Bölgelerin rasyonel dağılımı

Genellikle hangi bölgelere ihtiyaç duyulduğuna, ne kadar önemli bir yer işgal ettiğine karar vermek gerekir. Her durumda mutfak, oturma odası, uyku alanı gerekmektedir. Yemek odası gelince, burada çalışma alanı, sakinlerinin takdirine bağlı olarak. Bütün aileler büyük bir masada yemek yemeyecek, hiç kimse buna ihtiyaç duymuyor.

Aynı çalışma köşesi için de geçerli. Aile üyelerinin gereksinimlerine dayanmalıyız. İkincisi, insanların çoğu zaman oturma odasında, mutfakta, bu nedenle, daha fazla alan vermeleri gerekir. Yatak odası uyumak için gereklidir, bu bölge için sadece yatağı korumak mümkündür, bu adil olacak ve yerden tasarruf sağlayacaktır.

Rasyonel olarak apartmanın alanını dağıt

Rasyonel olarak apartmanın alanını dağıt

Nispeten boş alan

Bunun bir stüdyo daire olduğu ve bölümlerle aşırı yüklenmesinin gerekli olmadığı unutulmamalıdır. Bölümler kurarsanız, aynı başarıya sahip duvarlar oluşturabilirsiniz. İç mekanın uyumlu görünmesi için renkli olarak keskin geçişler olmamalıdır.

Bölgelerin hafif aletlerle korunması gerekir.:

 • serigrafi;
 • perdeler;
 • kemerler;
 • açık raflar;
 • sürgülü bölmeler.

Ve yeterince ışığa, havaya izin veren diğer şeylere. Stüdyoda bir bölgeyi kapılarla ayırmak için yeterli alan varsa, şeffaf bir malzeme veya buzlu cam seçmek daha iyidir.

Bölgelerin hafif aletlerle korunması gerekir.

Bölgelerin hafif aletlerle korunması gerekir.

Uygun aydınlatma

Genellikle stüdyo dairelerdeki doğal ışık, pencerelerin sayısı ve büyüklüğü nedeniyle (bu önemli bir rol oynamasına rağmen) değil, aynı zamanda çeşitli bölmeler ve perdeler nedeniyle de kaçırılmayabilir. Diğer bölgelerin çitle çevrilmiş olması, doğal ışığın daireden geçmesini önler. Bu nedenle kıtlığı yapay olarak telafi edilmelidir.

Bu arada, aydınlatma sayesinde, örneğin lambanın altındaki koltukta okuyan kişinin yatak odasındaki diğer kişiyi engellememesi için farklı bölgeler belirleyebilirsiniz. Sorun, yüksekliklerin, lambaların konumlarının, boyutlarının, yönlerinin, ışık yoğunluğunun yardımıyla çözülür.

Doğru ışıklandırma önemli bir unsurdur.

Doğru ışıklandırma önemli bir unsurdur.

menüye dön ↑ menüye dön ↑

Çocuklu bir aile için stüdyo daire tasarımı

Bir zamanlar evde küçük bir çocuğun yaşayacağını göz önünde bulundurmak gerekir, bu nedenle bebeğin uyuyacağı bir yer ve onun eşyaları, oyuncakları için bir yer belirlenir.

Köşesi rahat olmalı, böylece çocuk orada rahattı. Duvarlara yapışabilirsin duvar kağıdı neşeli bir baskı ile yere yumuşak bir paspas koyun. Köşesinde, karyolaya ek olarak, eşya çekmecesi, oyuncak çantası da var. Kutuları yatağın altına sıkıca sokabilir.

Çocuklu bir aile için stüdyo daire

Çocuklu bir aile için stüdyo daire

Çocuk alanındaki tüm malzemeler çevre dostu olmalıdır. Köşede iyi bir aydınlatma ve yeterli nem bulunmalıdır.

Bir bebeği ılık pillerin yanında uyutmak kesinlikle önerilmez.

Böylece pişirme bebeğin uyumasını engellemez, mutfakta bir bölme koyabilirsiniz, o zaman oradan daha az ses gelecektir. Televizyonda gürültü yapmamak için, mutfakta aynı yere yerleştirilebilir veya çocuk köşesinden en uzak duvara yerleştirilebilir.

Bir çocuk için küçük bir niş yapabilirsiniz

Bir çocuk için küçük bir niş yapabilirsiniz

Daire, çok fazla alana sahip olmalı, böylece çocuğun oynayacağı bir yere sahip olmalı, bu nedenle mümkünse rafları yukarı kaldırın ve odayı gereksiz nesnelerle doldurmayın.

menüye dön ↑ menüye dön ↑

Tasarım püf noktaları

Bir stüdyo dairede konfor, mekan ve pratiklik yaratmak için tasarımcıların işlerinde kullandıkları tekniklerden bazılarını hatırlamanız gerekir:

1Renk paleti Uygulanan mekanın görsel olarak arttırılması için pastel renkler uygulanır. Odaya ağırlıksızlık, ferahlık verir. Sınırları yıkmak, odayı her bakımdan daha fazla yapmak için soğuk renk tonları kullanıyor, onları sıcak olanlarla birleştiriyorlar.
Daha fazla alan için pastel renkler

Daha fazla alan için pastel renkler

2Aydınlatma. Işık, odanın ana düzelticilerinden biridir, dolayısıyla aydınlatma cihazları ne kadar iyi olursa, o kadar iyidir. Stüdyo daireyi ışıkla doldurabilir, avizeler, zemin lambaları, çeşitli spotlar, aplikler, küçük lambalar yardımıyla mekanı genişletebilirsiniz.
3Az miktarda dekor. Hangi boyutta olursa olsun, çok sayıda aksesuar odayı aşırı yükleyebilir. Bu nedenle, stüdyoda ilginç bir konuyu vurgulamak tercih edilir.
Çok sayıda dekoratif eşya alanı boşaltabilir.

Çok sayıda dekoratif eşya alanı boşaltabilir.

4Aynaların montajı. Aynanın yerleştirilmesine bağlı olarak, bunu veya sonucu elde edebilirsiniz.

Örneğin:

 • aynalı bir tavan görsel olarak kaldırabilir;
 • ayna duvarı - odanın hacmini arttırır;
 • pencerelerin önündeki ayna - ışık ekler, duvarları görsel olarak genişletir;
 • aydınlatma cihazlarının arkasına aynaların yerleştirilmesi odaya ek derinlik verecektir;
 • Konukların dikkatini bir stüdyo dairenin küçük boyutlarından saptırmak için, iç mekandaki en parlak nesnenin karşısına bir ayna asabilirsiniz, sonra görünür olacak onun yansıması olacaktır.

Pencerenin karşısındaki ayna, duvarları görsel olarak genişletir.

Pencerenin karşısındaki ayna, duvarları görsel olarak genişletir.

 • Çok fonksiyonlu öğelerin kullanımı. Gerekli tüm mobilyaların kompakt bir şekilde yerleştirilmesi için diğer mobilyalar yalnızca çok işlevli şeyler satın alınabilir. Örneğin, yerleşik iç ürünler, dolaplar, aynalı diğer şeyler, parlak veya saydam yüzeyler ve tabii ki dönüştürülebilir mobilyalar.
 • Uygun imar stüdyosu. Bir stüdyosu bölgelere çeşitli yollarla bölebilirsiniz. Bunlar farklı ayna, cam ekranlar, bölmeler, tekstil ürünleri, podyum, çok katlı zemin, tavan, mobilya parçaları, çeşitli kaplama malzemeleridir. Her şey ayrı ayrı seçilir.

Bir perde kullanarak bölgelerin ayrılması

Bir perde kullanarak bölgelerin ayrılması

Bu tür tekniklerin yardımıyla bir stüdyo dairede tüm alanı akıllıca kullanabilir, tazelik, hafiflik ve yeterli ışıkla doldurabilirsiniz.

menüye dön ↑ menüye dön ↑

Doğru stüdyo daire imar

Bölgelerin doğru dağılımına ek olarak, onları görsel olarak ayırt etmek gerekir.

menüye dön ↑

Renk ayrımı

Bir stüdyo daireyi bölgelere ayırmanın en kolay yollarından biri renk ayrımıdır.Odanın farklı bölgelerinde farklı renkler, dokular kullanılarak bölgelere ayırma sağlanabilir.

En iyi seçenek, mekanı görsel olarak genişleten, odaya yer veren açık renklerin kullanımıdır.. Bazı durumlarda, bölgeler aynı renkte birleştirilebilir, ancak gölgeleri farklı olmalıdır. Renk vurguları aynı kalabilir.

Renklerin kullanıldığı bölgelerin ayrılması

Renklerin kullanıldığı bölgelerin ayrılması

menüye dön ↑

Mobilyaya göre sınırlandırma

Bu yöntem mutfak ve yaşam alanı, oturma odası veya koridor arasında kullanılabilir. Bunun için, arka duvarı olmayan raflar satın alınmaktadır. Bu sadece bir imar konusu değil aynı zamanda çeşitli önemsemelerin depolandığı bir yer. Mutfak ve yaşam alanı arasına, bir arada bir yemek masasının rolünü oynayacak olan bir bar tezgahı yerleştirebilirsiniz.

Bunun bir oda olduğu izlenimini edememek için mobilya tarzı farklı olmalıdır. Sonra bir bölgeden diğerine geçiş hissedilir. Boş alan eksikliği sorunu mobilyaların dönüştürülmesiyle çözüldü.. Böylece masa katlanabilir, kanepe veya gardırop yatağa dönüşebilir.

Mobilyaya göre sınırlandırma

Mobilyaya göre sınırlandırma

menüye dön ↑

akvaryum

İki bölgenin kesişme noktasındaki akvaryum, sadece bölmelerin değil, aynı zamanda stüdyo dairedeki ana aksanın rolü de artacaktır ve ne kadar büyük olursa o kadar iyi. Mutfak sınırına ve oturma odasına, yatak odasına veya yatak odasına monte edilebilir.

menüye dön ↑

Tavan ve zemin imar

Bu yöntem popüler olanı ifade eder, çünkü Çok katlı tavanların yardımı ile zeminler, stüdyoyu farklı bölgelere etkin bir şekilde bölmek mümkündür. Tavan için farklı malzemeler, döşeme aynı anda tüm alanlarda kullanılabilir veya birini seçin.

Yani mutfakta fayans, alçıpan tavan, oturma odasında laminat, asma tavan ve yatak odasında bir halı döşenebilir, 3B tavan yapılabilir. Ayrıca, çit alanını dekoratif kirişlerle kullanabilirsiniz. Bu durumda, aşağıdaki boş alanı yüklemeden çeşitli şeyleri depolamak için ek alan vardır.

Tavan ve zemin imar

Tavan ve zemin imar

menüye dön ↑

Dekoratif tasarımlar

Bir stüdyosunu ayrı bölgelere ayırmanın ana yolu dekoratif tasarımlar. Bu gibi yapılar, göze çarpmayan bölgelerin ayrılmasını sağlayan kemerler kullanılabilir.

Tasarım rafları kullanır, aynı anda birkaç işlevi yerine getirir, mekanın ayrıntısı, eşyaların depolanmasıdır. Bu seçenek, raflar ile ilgili sorunu çözer, raflar yeterli boyutta ise, satın almanıza gerek kalmaz.

Dekoratif tasarımda, alanı görsel olarak genişletmeye yardımcı olacak bir ayna yerleştirebilirsiniz.
Ahşap kirişlerle döşenmiş dekoratif oda

Ahşap kirişlerle döşenmiş dekoratif oda

menüye dön ↑

Podyum kurulumu

İmar etmenin bir başka yolu podyum. Yer kazanmak için uyku alanına kurulur. Podyum, orada çekmeceler inşa ederseniz, eşyaların depolandığı bir yer olabilir. Bu tasarım oldukça şık ve standart dışı olarak aştı. İşyerini donatmanız gerekirse ve oldukça sık kullanılıyorsa, podyuma yerleştirebilirsiniz.

Podyum şık ve standart dışı görünüyor

Podyum şık ve standart dışı görünüyor

menüye dön ↑

Yanlış bölücüler

Bu imar yöntemi geniş alanlar için uygundur. Küçük dairelerde, sadece alanı engelleyecektir. Alçıpan panelleri bölmek için kolay, ucuz bir yoldur. Bu bölmeler duvar kağıdı, farklı desenlerle dekore edilebilir veya saksılarda küçük eşyalar, bitkiler saklamak için raflar yapabilir. Ek olarak, arka aydınlatmayı bölüme de takabilirsiniz.

Modern tasarım stüdyosu daire. 150+ Fotoğraf İç Tasarım Fikirleri

Alçıpan Panelleri bölmek için kolay, ucuz bir yoldur

Stüdyo daire, sadece bekarlar için değil, genç aileler için de popüler bir yer haline geliyor. Pratik ve konforlu bir yaşam alanı elde etmek için oda tasarımı konusuna yetkinlikle yaklaşmak önemlidir.

Bu daireler gittikçe daha fazla popülerlik kazanıyor.

Bu daireler gittikçe daha fazla popülerlik kazanıyor.

Stüdyo daire

Fikirleri planlama

9 Toplam puan
Her şey el altında: Bir stüdyo dairem var!

Stüdyo daire her zaman küçük ve rahatsız değildir. Doğru planlama ile her şey kompakt ve pratik yapılabilir. Ve en önemlisi, rahatsızlık hissetmeyeceksiniz. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
8.5
Uygulamanın kullanılabilirliği
8
Konu açıklaması
9
Bilginin güvenilirliği
9
şekerleme
 • Genişlik, odanın iyi aydınlatma.
 • Fonksiyonları, ihtiyaçları için yerleşim alanları.
 • İstediğiniz stille odanın tasarımı.
 • Çalışma, dinlenme, yatak alanları arasında küçük bir mesafe.
 • Dairelerin bulunduğu alandaki duvarların yıkılması, koridorların olmaması nedeniyle artış.
eksileri
 • Her biri için ayrı oda bulunmaması nedeniyle büyük bir aile için uygun olmayan konaklama.
 • Daire planlamasındaki değişikliklerin düzenleyici kuruluşlarla koordinasyonu.
 • Duvarların yıkılması nedeniyle yeni elektrik tesisatı düzenlenmesi.
 • Gürültünün yayılması, bölmelerin olmamasından dolayı dairenin her tarafında koku yayıyor.
 • Odanın küçüklüğü nedeniyle banyo yerine duş kabini kullanmak.
Yorumunuzu ekleyin  |  Yorumları ve yorumları okuyun

1 yorum
 1. cevap Avatar
  Stroitelstvo.Guru 11.02.2018, 11:32

  İhtiyacınız olan her şey her zaman elinizin altında olduğundan, bu düzen hostes için çok uygundur. U şeklinde bir yüzey elde etmek için, radyal köşe dolabı ile mobilya sipariş edin. Bu tür ekipman kurulumunun varyantlarından biri fotoğrafta gösterilmiştir.

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn