Modern tasarım Dairede koridorda ve kendi elleriyle özel bir evde. Pencere, merdiven ve diğer Tasarım Seçenekleri ile 175+ Fotoğraf Fikirleri

Evdeki koridorun tasarımını başkalarının elleri olmadan nasıl yapacağınızı mı düşünüyorsunuz? Tamir konusunda size yardımcı olacak deneyimli tasarımcılardan ipuçları.

İçerik:

Doğru bir salon yapmak neden gerekli?

Bir kişinin garip bir evde gördüğü ilk şey giriş holüdür ve birçok kişi için sadece tüm dairenin ve sahiplerin ilk izlenimi bu odada oluşur. Giriş salonunuzun neye benzeyeceği, konuğunuzun nasıl ayarlanacağının nedeni olacaktır. Bu nedenle, tasarımcılar iç kısımdan en küçük ayrıntıya kadar düşünmeye çalışırken, dairenin bu özel bölümüne özel önem veriyorlar.

Parlak renklerde koridor

Parlak renklerde koridor

Yanındaki bölgeyi tasarlarken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar: ön kapı

Önemli

1yoğunluk - sık sık bölge eşiğin yanında, dairedeki diğer tesislerle karşılaştırıldığında küçük boyutlara sahiptir. Bu nedenle, ilk başta gerekli ev eşyalarını küçük bir alana yerleştirmeyi öğrenmek gerekir. Ayrıca, bu alanın daha geniş olduğu için görsel bir yanılsama yaratmaya yardımcı olacak bir tasarım geliştirmek olacaktır.
2reasonableness - Uzun bir yürüyüşten veya zor bir günden sonra eve gelmek sadece rahatlık ve rahatlık hissetmek istiyoruz. Bu nedenle, eşikten hemen sonra ilk girdiğiniz yer olan koridorunuz herhangi bir rahatsızlığa neden olmamalı ve mobilyalar işlevsel ve rahat olmalıdır. Ek olarak, depolama alanı hakkında düşünmeniz gerekecektir. ayakkabı dış giyim, ayakkabı için, aynanın yeri için, böylece bir çıkışa hazırlanmak uygun olur.

3iyilik - çok yetenekli ve rahat ama güvenilmez bir iç mekan yaparsanız, hayatınızın geri kalanında acı çekersiniz. Bu sebeple, hangi elementleri seçmeye başlayacağınızı düşünmeniz gerekir. cinsiyet, kabineDuvar kağıdı. Nem geçirmez olmalı, temizlenmesi kolay ve anladığınız gibi bu alandaki kir yeterli olacaktır.
4güzellik - Evdeki herhangi bir oda göze hoş gelmelidir. Sahipleri koridoru kendileri yaparlarsa, önceki tüm özelliklerini kaybetmeden yetkin, şık bir tasarım geliştirmeyi düşünmek zorunda kalacaksınız. Sadece ilginç bir iç mekan hakkında düşünmek değil, mümkünse dairenin geri kalanının tarzına tam olarak uyduğundan emin olmak gerekir.
İç mekandaki tüm unsurları düşünün

İç mekandaki tüm unsurları düşünün

Denemekten korkma

Bir tasarımcı yardımı olmadan koridorun onarımını yapmaktan hala korkmuyor musunuz? Elbette, İnternet çağında eskisi kadar zor değil, çünkü forumlarda şimdi her şeyin cevabını bulabilirsiniz, ancak onarımla ilgili zorluklara derhal hazırlanmanızı tavsiye ediyoruz. En önemli tavsiye, titizlikle koridorun başlangıcını çizecek, böylece herhangi bir sorun yaşamadığınız bilgili bir iç tasarımcının işe alınması olacaktır.

Küçük, güzel giriş holü

Küçük, güzel giriş holü

menüye dön ↑

Tasarım geliştiriyoruz

Bir düzine yıldan fazla sürecek onarımlar yapmak için, en baştan bu davaya serin bir kafa ile yaklaşılması gerekir. Kendinizi geliştirdiğiniz önceden tasarlanmış bir tasarım projesinde hareket etmek zorunda kalacağız. İçindeki her şey, çizimde açıklanan en küçük ayrıntıya kadar düşünülmelidir.

Kahverengi ve beyaz

Kahverengi ve beyaz

Onarımlardan önce işi düzenlerken aşağıdakileri yapmanız gerekir:

 • İstediğiniz bölgeyi ölçün, ölçümlere göre bir çizim yapın.
 • İstek ve olasılıklarınıza göre doğrudan bir tasarım projesi oluşturun.
 • Mevcut öğelerin sökülmesi için bir plan yapın.
 • Kurulum planını düşünün.
 • Kaplama malzemelerinin yaklaşık düzenini yapın, satın alın.
 • Bölgede bulunan iletişimleri dikkate alın: alarm, dahili telefon sistemi, aydınlatma, elektrik sayacı.
 • Düzenlemeyi düşünün mobilyaaydınlatma düzenlemesi
 • Koridorun plana göre onarılması.

Renklerin mükemmel kombinasyonu

Renklerin mükemmel kombinasyonu

Açıkçası, odayı bitirirken her küçük şeyi hesaba katmanız gerekiyor, kapı açıklığının büyüklüğünden başlayarak, dairenin içindeki nem ile sona eriyor. Sadece bu yaklaşım kaliteli bir sonuç elde etmeyi sağlar, odanın tüm kusurlarını ustaca gizler.

menüye dön ↑

Küçük giriş holü

Evinizde çok küçük boyutlu bir salon olduğu zaman analize başlayalım. Bu durumda, birkaç elemanın duvarı olmadan yapamazsınız: tüm yüksekliği dolduracak, gerekli tüm raflara sığacak ve özellikle açılı ise şanslı olacaktır. Önemli olan, aynadaki problemi çözer ve aynı zamanda alanın görsel olarak genişlemesini sağlamaya yardımcı olur.

Kompakt versiyon

Kompakt versiyon

Kurulu
Mobilyaları küçük bir odaya kurarken, kare mobilya seçme stratejisine uymak daha iyidir, çünkü genel mobilya için yeterli alan yoktur.

Giysiler için çok fazla alana ihtiyacınız yoksa, gardırobunuzu şifonyerle değiştirin; ayrıca dış giyim için askılarla ayrı bir ayna da yerleştirebilirsiniz. İhmal etmeyin raflar şapka ve eşarp gibi aksesuarlar ve yumuşak koltuklu ayakkabılar için ayrı komodinler.

Kolaylık sağlamak için dairesel bir askı kullanabilirsiniz.

Kolaylık sağlamak için dairesel bir askı kullanabilirsiniz.

Kurulu
Alanı olabildiğince verimli kullanmak için oda ile koridor arasındaki kapılardan birine bir ayna daha koyabilirsiniz. Dekorun uygun bir parçası olmasının yanı sıra, kendinize çok daha fazla kıyafet yerleştirmenize yardımcı olacak, şemsiye için yer bırakacak şekilde dairesel bir askı olacak.
menüye dön ↑

dar

Dar küçük anlamına gelmez, bu yüzden aldatıcı olsa bile, genişliği artırabilen bazı diğer tasarım teknikleri burada yer almalıdır. Burada renk kontrastından, mobilya düzenlemesinden farklı efektler kullanarak görsel olarak odanın kendisi için bir meydan oluşturmaya çalışmalıyız. Örneğin, zemin ve tavan tek bir renkte yapmanız gerekir, “sürgülü duvarların” yarattığı etkinin ne kadar uygun olacağını görebilirsiniz.

Dar - küçük anlamına gelmez

Dar - küçük anlamına gelmez

Bir odayı genişletmek için bir başka popüler seçenek, yerdeki çizgili renklerin seçimidir.

Desenin mutlaka enine olması önemlidir, aksi takdirde etki tam tersi olur.

Her detayı düşünün.

Aynayı kullandığınızdan emin olun, ancak “koridor” un rahatsız edici tahriş edici etkisinin oluşmaması için aynaları birbirinin karşısına asmayın.

Dar koridor tamamen beyaz renkte bitmiş

Dar koridor tamamen beyaz renkte bitmiş

Duvarları düşünmelisiniz: odayı daha hafif ve ağırlıksız yapmak için gümüş, bej, mavi ve soluk yeşil gibi hafif soğuk tonlara konsantre olmaya çalışın.

Parlak mercan, sarı ve indigo en iyi iç mekanı uyumlu bir şekilde tamamlayan belirli vurgular olarak kullanılır. Bu arada, havadarlık da düzgün çizgiler ekleyecek - yapmak kemerler her odaya normal kapılar yerine.

Halı - iç mekanı uyumlu bir şekilde tamamlayan bir unsur

Halı - iç mekanı uyumlu bir şekilde tamamlayan bir unsur

Seyreltik aydınlatma

Aydınlatmayı unutmayın, çünkü mevcut krampı hafif lekelerle seyreltmeye izin verir. Diyot lambalarını tavana ve rafların yakınına veya üstüne koymak ve herhangi bir şeyi reddetmek gerekir. avizeler Yerleşik ışıklar lehine. Ayrı ışık kaynaklarını apartmanda diğer odaların başlarının üstünde bırakın, istenen atmosferi elde etmek için birkaç küçük duvarı duvarlara gömmek daha iyidir.

Halı - iç mekanı uyumlu bir şekilde tamamlayan bir unsur

Halı - iç mekanı uyumlu bir şekilde tamamlayan bir unsur

Lambaları seçerken, beyaz tonların diyotlarına özellikle dikkat edin, çünkü pastel duvarların yardımıyla elde ettiğimiz havadarlık atmosferini destekliyorlar. Ayrıca mobilya hatlarında düzgünlüğü korumaya çalışın ve açık rafları kapalı olarak tercih edin - böylece dikkat çekmeyecekler. Süslemeleri olarak resim ve fotoğraf seçerken, yatay olanları tercih edin.
menüye dön ↑

Dairede tasarım farkı nedir?

Büyük bir şehirde yaşıyorsanız, o zaman sadece cadde boyunca değil, aynı zamanda evin kendisi boyunca, giriş kapısından daireye giden hangi yolu kullanmanız gerektiğini bilmelisiniz. Sadece evin eşiği dış dünyadan güvenilir bir korumaya dönüşür, bu yüzden tüm kentin ayakkabılardan gelen kirleri biriktirilir. Evin eşiğini nasıl ayarlayacağınızı düşünmeniz gerekir, böylece sadece oradaki tüm sokak kirlerini tutamazsınız, aynı zamanda bu yüzeyi hızla temizlersiniz.

Daire için seçenek

Daire için seçenek

Yeterli alanınız varsa, koridoru birkaç bölgeye ayırmaya çalışın:

 • ayakkabı ve ayakkabı saklama için;
 • sahiplerin bu sezon kullandıkları giysiler için,
 • kıyafetlerin geri kalanı için;
 • sokağa ücretleri için.

Son bölgede kozmetik için bir şifoniyer ve saç için aksesuar yerleştirmek uygundur. Dairedeki giriş holü her zaman oturma odalarına yakındır veya mutfakbu nedenle tüm potansiyel kirli alanları uzaklaştırıp ön kapıya daha yakın bir yerde tutmaya çalışmanız gerekir.

menüye dön ↑

Giriş holü ile özel bir evde

Özel evler şehir dairelerinde, özellikle bu odaların büyüklüğünde gerçekten çok farklı. Büyük alanlar, onarım konusunda inanılmaz bir zevk veren tasarım açısından hayal gücünüz için büyük bir kapsam yaratır. Bir diğer önemli fark ise varlığı pencerelerdoğal ışık vermek, ancak bu her zaman böyle değildir.

Oturma odasının içindeki salon en uygun seçenek değildir.

Salonda koridor - en uygun seçenek değil

Sorun daha fazla miktarda kir olarak adlandırılabilir, çünkü burada girişten ön kapıya kadar tam olarak gitmeyiz ve bu nedenle de eşik üzerinde kir birikir. Bu nedenle, ayakkabılarınızı saklamak için gerçekten geniş mobilyalar kurmanız ve ayakkabılar için önemli bir alan bırakmanız gerekir.

Kurulu
Zengin bir mekanı dekore etseniz bile, yine de açık renkler ve pastel tonları kullanmak daha iyidir, ancak mobilyaların yardımıyla kontrastlarla oynayın.

Ayrı olarak, koridordaki varlığı da not etmek istiyorum. merdiven: odanın depolanması ve ek dekorasyonu için son derece uygun bir yer olarak kullanabilirsiniz. Bir seçenek olarak, depolama alanını adımların içine sokmak, bunları özel bir neme dayanıklı kaplama ile kaplamak gerekir.

Evin geri kalanından ayrılmış bir merdiven ile bohem versiyonu

Evin geri kalanından ayrılmış bir merdiven ile bohem versiyonu

Bireysel ölçümler

Birçok özel evin, kendilerine göre inşa edildiği açık olmalıdır. düzenbu nedenle, başka birinin projesini veya tavsiyelerinin bir kısmını takip etmek imkansızdır.Ayrıca, mobilyaların ek boyutlara harcanması gereken bireysel boyutlarına göre sipariş edilmesine ihtiyaç vardır. Ancak bu durumda, mobilyalar uyumlu görünecek.

Merdivenlerin altında rahat dolaplar ile minimalist tarzı

Merdivenlerin altında rahat dolaplar ile minimalist tarzı

Ön kapının doğrudan sokağa düştüğünü, evin içinde ve kapının dışında önemli bir sıcaklık genliği şeklinde bir sorun yaratacağını unutmayın.

Bu nedenle, metal ve ahşap kapının kurulumunu sadece metal, muhtemelen daha kalın lehine terk etmek daha iyidir. Oldukça şık ve zarif görünüyor, ayrıca tasarımı uyumlu bir şekilde tamamlamak için iç kaplamaya metal ekler eklenebilir.

Giysi ve ayakkabılar için duvara monte edilmiş saklama alanı

Giysi ve ayakkabılar için duvara monte edilmiş saklama alanı

Kurulu
Evinizdeki koridorun atmosferini "tazelemek" istiyorsanız, birkaç canlı kap yerleştirin. bitkilerve, neyse ki, boşluk buna izin veriyor. Aynı zamanda, doğal ışığı da unutmayın - onsuz yaşayamazsınız. bitkilerne de insanlar.
menüye dön ↑

Tamir ve Son İşlem İpuçları

Hangi yöne çalışmanız gerektiğine kendiniz karar verdiğinizde, bitiş malzemelerini seçmenin zamanı gelecek ve tüm yüzeyler için aynı anda yapmanız daha iyi olacaktır. Tabii ki, sadece renk ve doku değil, aynı zamanda malzemelerin pratikliği ve güvenilirliği de dikkate alınmalıdır. Yetkili bir yaklaşıma duyulan ihtiyaç açıktır: salon her gün ve muhtemelen çok sayıda insan tarafından ziyaret edildiğinden, bu tür sorunları önceden çözmek önemlidir.

Malzemeleri doğru seç

Malzemeleri doğru seç

menüye dön ↑

duvarlar

Duvarlarda uzun süredir yeni teknolojilerin ortaya çıkmasıyla, hiç kimse boya veya sıradan kullanmaz alçı. Şimdi en sık kursta karşılamak duvar kağıdıDekoratif sıva veya tahta tuğlalar gibi tamamen farklı bir malzeme. Farklı seçeneklerin avantajları ve dezavantajları vardır, bu yüzden her birinin en azından biraz hafif olması gerekir:

1

Tekstil duvar kağıdı

Düşük aşınma direnci nedeniyle bu durumda uygun değildir. Bu tür duvar kağıtlarının hızlı bir şekilde silinmesinin yanı sıra, daha sonra temizlenmesi son derece zor olan tozu ve kiri de emerler.

2

Vinil duvar kağıdı

Bu seçenek mekanik hasara karşı dayanıklıdır, satışa ek olarak onlar için çok zengin bir renk seçimi vardır. Bu, hafif bir renk ve zevkinize göre ilginç bir desen seçmenizi sağlar. Ayrıca, bu duvar kağıdının temizlenmesi vinilden çok daha kolaydır, bu yüzden kirden korkmazlar.

Daha uzun sürecek yüksek kaliteli duvar kağıdı kullanın

Daha uzun sürecek yüksek kaliteli duvar kağıdı kullanın

3

Mantar duvar kağıdı

Çevre dostu tipte duvar kağıdının bakımı kolaydır ve bakım gerektirmez. Yüksek binaların sakinleri için önemli bir artı, odayı gereksiz seslerden hafifçe izole etmeye yardımcı olan bir doku olacaktır. Ancak, piyasalardaki mantar duvar kağıtlarının çok miktarda paraya mal olduğu ve ayrıca çok fazla rengi olmayan bir gerçeğe hazır olun.

Çevre dostu duvar kağıdı tipi

Çevre dostu duvar kağıdı tipi

4

Bambu duvar kağıdı

Bu duvar kağıdı, evde boyama duvarlarının farklı fikirlerini denemenize yardımcı olacaktır. Boyayı oldukça iyi emer ve boyama için duvarın tüm uzunluğu boyunca yapıştırılabilir. Bir şehir dairesi için alışılmadık bir fikir, böyle bir duvar kağıdını orijinal rengine yapıştırma fikri olacaktır.

Bu duvar kağıtları boyayı iyi emer.

Bu duvar kağıtları boyayı iyi emer.

5

Sıvı duvar kağıdı

Patlama duvarların çok düzgün değilse duvarları sıvı duvardan almalısın. En iyi karmaşık yüzeylere uygulanır, tesviye edilir ve bazen ilginç dışbükey çizimler için tuval haline gelir. Ek olarak, sıvı duvar kağıdı kendi elleriyle bile geri yüklenebilir.

6

Dekoratif sıva

Sıvı duvar kağıdı ile yaklaşık olarak aynı seçenek, ancak daha çok hacimsel desenler oluşturmak veya bazı malzemeleri simüle etmek için kullanılır. Çoğu zaman, zarif görünmek ve güvende hissetmek için cila veya sedef ile de kaplanır. Alçı parlak ve zengin renklerden mahrum olmasına rağmen, tonları bakımından tam olarak zengindir ve yapısı farklı malzemelerin dokusunu taklit etmeyi mümkün kılar.

Dekoratif sıva

Dekoratif sıva

7

Duvar resmi

Dekorasyonda ve verimliliğin basitliğinden dolayı var olma hakkına sahip olan daireler için en yaygın kullanılan duvar kağıdı türüdür. Tabii ki, kendinize çok fazla dikkat çekmek için değil, dolaplar, direkler ve askılar için bir arka plan haline gelmek için bir fotoğraf değil, bazı soyut desenler seçmeye değer. Bu seçenek dar koridorlar ve küçük koridorlar için çok uygundur, çünkü dışbükey parçaları yoktur.

Bitirme Kolaylığı ve Verimlilik

Bitirme Kolaylığı ve Verimlilik

8

Ayrı paneller

Tamamen seçtiğiniz materyale bağlıdır. İnsanlar çoğu zaman ahşap duvarları ince tuğlalarla örüyorlar, ancak çoğu kişi tuğla duvarın kendisinden hoşlanıyor, ancak yalnızca büyük odalar için uygun. Bu seçenek şüphesiz şık, ancak çoğu için uygun değildir.

Şık seçenek, ancak çoğu için uygun değil

Şık seçenek, ancak çoğu için uygun değil

Yeterli paranız ve yeriniz varsa, birleşik bir bitiş deneyin. Sadece benzersiz ve özel bir tasarım yaratmayı mümkün kılmakla kalmaz, aynı zamanda ihtiyaç duyulan yerlerde farklı malzemelerin kullanılmasına da yardımcı olur. Ayırma çizgisi için en iyi konumun yatay olduğu ve alt kısmının daha koyu yapılması bir sır olmayacaktır.

menüye dön ↑

Paul

Evdeki döşemeler söz konusu olduğunda, temel kriter, kaplamanın sağlamlığı ve güvenilirliğidir. Ancak bu kursta, duvar süslemelerinde olduğu gibi çeşitli seçenekler bulunur, bu yüzden bunları sökmeniz gerekir.

Porselen karo

Zemini örtmek için kullanılan, nem veya kirden korkmayan ve zengin bir doku seçeneğine sahip, mekanik darbelere karşı en dayanıklı malzeme. Koridorlar için en iyisi uygun kaba modellerdir, özellikle taş taklit edilir, bununla birlikte küçük bir koridorda düzgün ve geniş koymak daha iyidir. Bu arada, taş karo özellikle bir ağaç ve canlı bitkiler ile uyumlu bir şekilde bakar.

Mekanik olarak dayanıklı zemin malzemesi

Mekanik olarak dayanıklı zemin malzemesi

Parke döşeme

Zengin insanların seçimi, eve sıcak ve rahat bir ahşap tahta kokusu getiriyor. Parke için en popüler malzeme meşedir, çünkü sadece gerçek bir klasik değil, aynı zamanda pratiktir. Bu kapsama alanı da geleneksel olarak desteklenir. kilimAncak, kapıdan uzakta yapmaya değer.

Parke - zengin insanların seçimi

Parke - zengin insanların seçimi

Laminat parke

Düşük maliyetli olması ve karakteristik yönden parke ile yakınlığı nedeniyle popüler olan modern evlerin daha sık misafir edilmesi. Modelden tasarruf etmeyin laminat parke, düşük kaliteli ve kırılgan malzeme ile yanlış hesaplanmaması için. Bu arada, gerçekten kaliteli zemin parke vermeyecek.

Modern evlerin sık misafirleri

Modern evlerin sık misafirleri

halılar

Kir ve tozun algılanabilir emiliminden dolayı koridorlar için son derece tartışmalı bir seçenek, ancak bu uygun olabilir. Halı, özel evler için özellikle önemli olan katlarınızı ısıtmanıza ve herhangi bir hasar için endişelenmenize izin vermez. Düşünmeniz gereken tek şey, kaplamaya özen göstermek, ancak elektrikli süpürge, fırça ve deterjanla düzenli olarak yapmak kolaydır.

Halı zeminlerinizi ısıtmanıza olanak sağlar

Halı zeminlerinizi ısıtmanıza olanak sağlar

Kurulu
Özellikle halıyla uğraşmak istemiyorsanız, zeminin geri kalanını döşeyerek eşikten bir metrekareye dokunmadan bırakın. Ayrıca temizliği kolaylaştırmak için ince bir kestirmeli en yoğun modeli seçmeye çalışın.
menüye dön ↑

İç mekan stili seçme

Herkes koridor için özel bir tarz seçmiyor, evin geri kalanıyla karşılaştırıldığında tamamen tarafsız kalıyor. Bununla birlikte, bir oda olarak koridor fikrine başarıyla uyacak ve hatta stilisten apartmandan ayrı olarak var olmasına yardımcı olacak birkaç stil vardır. Her birini daha ayrıntılı olarak inceleyeceğiz.

menüye dön ↑

Ahşap bir evde ülke

Neden ahşap bir evde? Ülke - çevre dostu malzemelerden ve çoğunlukla odun yanı sıra otantik ve sıra dışı malzemelerden oluşan tamamen doğal bir stil. Hepsinden iyisi, sadece binanın çevresindeki atmosferine organik olarak uyan ve bu tür binaların çekiciliğini vurgulayan özel bir ahşap evde veya ülkede görünecek.

Ülke tarzı

Ülke tarzı

Bu tür hoş ve uyumlu olarak kabul edilir, çünkü çoğunlukla doğal malzemeler kullanır: taş, kil, ahşap ve kaba bir dokuya sahip olabilecek her şey. Çoğunlukla, ahşap duvarlara bırakılır, ancak bazen üst yarısı tekstil duvar kağıdı ile alt kısma zıt renk üzerine yapıştırılır. Bu arada, ahşap bir ev aynı zamanda tavan kaplamasından tasarruf etmenizi sağlar - kirişler çok organik ve sıcak görünür.

Bu tür hoş ve uyumlu olarak kabul edilir.

Bu tür hoş ve uyumlu olarak kabul edilir.

Mobilya da buna karşılık almaya değer ve bu nedenle koyu renklere odaklanmak en iyisidir.

İyi bir seçenek, kasıtlı olarak yaşlanmış veya gerçekten eski bir çekmece ve dolap sandığı seçmek olacaktır ve antikalar bu atmosferi tamamlayabilir.

Elementler herhangi bir özel yerleştirme kuralına uymamalı, yer seçimi yanlışsa periyodik olarak hareket etmeleri yeterlidir.

Kontrast almaya değer mobilyalar

Kontrast almaya değer mobilyalar

Doğal, yalnızca malzeme değil, renkler olmalıdır:

 • çilek;
 • turuncu;
 • zeytin;
 • şeftali.

Diğer tonlar ise salonu en iyi şekilde organik olarak dekore edebilecek. Bu tonlar, dokuma halılar, tekstil patchwork perdeler, zarif seramikler ve aksesuarlar üzerinde vurgu noktaları olmalıdır. Artık vuruş odayı süslemek için elle yapılmış ve eskimiş nesneler olacaktır.

menüye dön ↑

Modern için modern

Burada da, doğal olan her şeye biraz sevgi bulabilirsin, çünkü bu tarzın ana malzemeleri taş ve tahta, ancak metal ve cam da burada özel miktarlarda kullanılıyor. Modern, geometrik keskin çizgiler kullanan, ancak keskin köşeleri sevmeyen çok şık bir olgudur. Aynı zamanda, modernlikte bütün iç mekanın minimalizme bağlı olduğunu, ancak aynı zamanda simetri kullanmadığını da belirtmek gerekir.

Bu stildeki ana malzemeler taş ve ahşaptır.

Art Nouveau

Bu stildeki cam mükemmel bir dekorasyondur, bu yüzden modern, pencereli bir salonu olanları gerçekten sevecektir. Vitray camların modern ve şık bir şekilde açılan pencerede ne kadar organik ve zarif göründüğünü takdir edin!

Odalar ve dolapların duvarları arasındaki kapılardaki floristik veya diğer soyut desenlere sahip vitray pencereler ve ayrıca Fransız camından yapılmış lambalar sıradışı ve güzel görünecektir.
Bu tarz aynalar - harika bir dekorasyon

Bu tarz aynalar - harika bir dekorasyon

Mobilya kendi kendine asıl dikkat göstermelidir, bu nedenle basit fakat rafine modeller seçmek önemlidir.. Belki de çok fazla süslemesiz küçük dolaplar, ancak figürlü ayaklarda ya da oyma kulplu minimalist dolaplarda olacaktır. Nesne ne kadar basit olursa, alan da o kadar kolay olur ve dalgalı desenler ve dövme kalemler şeklindeki ek elemanlar, iç mekanı asil ve pahalı hale getirmeye yardımcı olur.

Basit ama sofistike mobilyalar

Basit ama sofistike mobilyalar

Zemin hakkında konuşursak, fayanstan başka bir şey seçmemek uygun olur ve hafif pastel renkler olmalıdır. Modern için, bu arada, oldukça pahalı ve sofistike renkler önemlidir:

 • bej;
 • bordo;
 • siyah;
 • çikolata;
 • soluk zümrüt.

Modernin geniş alanlar için bir tarz olduğunu eklemeye devam ediyor, bu nedenle küçük koridorlarda işe yaramayacak.

Art Nouveau'nun renklerinden biri olan Violet

Art Nouveau'nun renklerinden biri olan Violet

menüye dön ↑

Orijinaller için İskandinav tarzı

Bu tarz, modern şehir dairelerinde giderek daha fazla popülerlik kazanıyor, çünkü ev gibi bir atmosfere yakışan olarak gerçekten rahat ve pratik görünüyor. Odayı ısıtmak için kelimenin tam anlamıyla yardımcı olan birçok unsur kullanıyor:

 • sıcak halılar;
 • ahşap mobilyalar;
 • Dayanıklı ve ferah dolaplar.

İskandinav tarzı sloganı konfor ve rahatlıktır.

İskandinav tarzı

İskandinav tarzı

Bu yüzden koridorda bulunan tüm mobilyalar mümkün olduğunca öz ve rahat olmalı ve geniş bir alanı işgal etmemelidir. Söylemeye gerek yok, İskandinav tarzında, kancalarla birlikte güçlü ve güçlü raflara sahip olmak, zehirli dolaplara göre daha iyidir. Açık bir örnek istiyorsanız, İsveç-Hollanda şirketi Ikea'nın mobilyalarını değerlendirin.

Stil, modern kentsel dairelerde giderek daha popüler hale geliyor.

Stil, modern kentsel dairelerde giderek daha popüler hale geliyor.

Buradaki arka plan için ana renkler, sadece ışık değil, pratik olarak beyaz olacaktır, çünkü ne zemin, ne de duvarlar, ne de tavan, bir insanı düşüncelerinden uzaklaştırmalıdır. Kıtlığı gidermek ve ev konforu eklemek için, ihtiyacınız olan tek şey, sıcak bir gamın hoş tonlarında sevimli ve iddiasız desenler, otantik desenler ve yumuşak kumaşlar eklemektir.

Makulluğun her detayda olması, küçük odalar için en uygun neden olması gerektiği tarzında önemlidir.
Arka plan için ana renk beyazdır.

Arka plan için ana renk beyazdır.

İskandinavlar, kendilerine verilen alanı çok fazla püskürtülmeden rasyonel kullanmaya bayılıyorlar, ancak evleri çılgınca görünmüyor. Her ne kadar mobilyalar akıllıca ve fırfırlar olmadan düzenlenmiş olsa da, duvarların etrafındaki raflar ve tezgahlar, atmosfere canlılık ve sade sıcaklık notları katan ev eşyalarını süslüyor. Kesinlikle pratik yaklaşım ile birçok kişiye rüşvet veren evinize olan özel aşk arasındaki bu tür bir karşıtlık bu yüzden böyle güzel koridorlar ortaya çıkıyor.

Rasyonel olarak boşluk kullanın

Rasyonel olarak boşluk kullanın

menüye dön ↑

Tasarım İpuçları

Evinizi kendiniz donatmaya karar vermiş olsanız da, deneyimli tasarımcıların yardımını reddetmeyin. Koridorunuzun tasarımıyla hızlı ve verimli bir şekilde başa çıkabilmeniz için onarım için çeşitli önerilerde bulunmaya hazırlar:

Doğru malzemeyi seçme

Dekorasyonda veya düzende kullanılan her malzemenin neme karşı dayanıklı olması veya nesnelere zarar verme riskini ortadan kaldırmak için neme dayanıklı bir kaplamaya sahip olması yinelemeye değer. Sokaktan su ve kir getirmeye başlayacağınızı anlamalısınız, bu nedenle ilk yağmurlu mevsimden sonra tamiratın çökmeyeceğinden emin olun.

Malzeme neme dayanıklı seçin

Malzeme neme dayanıklı seçin

Stillere dikkat edin

Çok büyük bir giriş salonunuz yoksa, evinizdeki diğer odaların arka planına çok fazla ayırmamalısınız. Ancak oda yeterince geniş olsa bile, dairenin bütünlüğünü kaybetmemek için gereksiz kontrast stilleri seçmeniz önerilmez. Bir odanın nasıl yaratılacağı sorununu çözemezseniz, nötr ama modern bir şey seçin.

Dairede küçük bir koridor

Dairede küçük bir koridor

Beyaz renk tercihi

Birincisine devam etmek, çoğunlukla beyaz ve gri renkleri seçmek için öneri olacak ve ikincisi de yedi veya sekiz yıl boyunca tasarımda bir favori haline geldi. Şimdi gri renk ve tonları pozisyon almayacak, bu yüzden sizin için asıl amaç zamanında ve şık tasarım ise, o zaman bu renk gereklidir. Basit, ama zarif ve kaba görünmüyor ve şehir dairelerinin en uygun tasarım stili olan yüksek teknolojiye uyuyor.

Çoğunlukla beyaz ve gri renkleri seçmek için öneri

Çoğunlukla beyaz ve gri renkleri seçmek için öneri

Açık tonları seçme

Açık tonları karanlık olanlara tercih etmekten korkmayın, hızlı bir şekilde kirleneceklerinden korkmalarından dolayı, ovalanmak ve ömür boyu böyle kalmak daha zordur. Daha önce bu tür problemlerin kalitesiz yıkama "kimyası" nedeniyle ortaya çıkması durumunda, terbiye için kullanılan yapay malzemeler artık standart deterjanlarla zararsız ve kolay bir şekilde temizlenir.

Birbirimize uyması için her şeyi yaparız.

Belirli bir stil seçerek, tüm mobilyaların ona uygun olması gerektiğini unutmayın. Klasik tarzda parlak, parlak bir kabine seçemediğiniz gibi, yarı-antika oymalı ahşap bir koltuğu ileri teknoloji bir tarza koyamazsınız. Bir uzlaşma bulmak zorsa, örneğin kabarıklıktan sıradan bir sandalye gibi nötr bir şey alın ve bir çeşit stilize dekor, bu durumda desenli bir koltuk minderi ekleyin.

Mobilya, stile uygun olmalıdır.

Mobilya, stile uygun olmalıdır.

Elbise askısı koymak için en önemli şey

Koridorun küçüklüğü veya işe yaramazlığı nedeniyle herhangi bir mobilya koyamazsınız, ancak herhangi bir koridorda dış giysinin altında bir askı olmalıdır. Bunlar, bir modülün bir duvarına veya bir duvarına monte edilen sıradan kancalar olabilir ve açık veya kapalı bir kabine yerleştirilecek olan askılar iyi bir fikir olacaktır. Düzenlemiş olacağınız fikirlerden hangisini, tasarımın son aşamalarında askıyı, sokakta rahatça hızlı bir şekilde bir araya getirilebilecek şekilde düzenleyin.

Aynı anda bir set satın almaya çalışıyoruz

Bir setin tamamını satın alma fırsatınız olduğunda, iç mekanın farklı unsurlarını ayrı olarak aramaya çalışmayın. Sadece bir duvar değil, aynı zamanda koridorda düzenleyebileceğiniz serideki modülleri de satın alabilirsiniz. Bu nedenle, her seçenek için uygun olmasa da, tasarımdaki "karma" probleminden uzaklaşabilirsiniz.

Küçük, basit ama zevkli

Küçük, basit ama zevkli

Lambaları yerleştirin

Koridordaki aydınlatma ile, doğal bir ışık kaynağının nerede olmasını istediğinizi düşünün - yapay bunun yerini almalıdır. Tavana ek olarak, armatürler en sık ya da aynanın kenarlarına yerleştirilir, çünkü makyaj veya düzenli ücretler sırasında kendinizi aydınlatmanın en kolay yoludur. Bireysel nokta lambaları, depolama alanlarının üstündeki dolaba yerleştirilebilir, ancak gölgeler yardımıyla görsel efekt oluşturmanın önemli olduğu yerlere dekoratif ışık yerleştirilir.

Hepsi lambaların gücüne bağlıdır

Evdeki ışık miktarının hesaplanmasıyla o anı aramak oldukça zordur - gözle tespit etmek imkansızdır, bu nedenle çoğu zaman bu tür durumlarda dünyanın ustalarına verilir. Her şey temel olarak lambaların gücüne, lambaların şekline, içlerinde dekorun varlığına ve odadaki konumlarına bağlıdır. Tabii ki, kurulumdan ve belirli bir süreden sonra, bir şeyin başarısız bir şekilde kurulup kurulmadığını anlayabileceksiniz, ancak bu çok uygun değil.

Doğru aydınlatmanın önemli bir rolü vardır

Doğru aydınlatmanın önemli bir rolü vardır

Depolama sistemi düzenliyoruz

Eğer evli bir çift veya büyük bir aile iseniz, o zaman sadece giysiler için değil, ev eşyaları, özellikle de anahtarlar için bir depolama sistemi ayarlamanız gerekir. Ayrıca, bir ayakkabı ayağı da dahil olmak üzere tüm dolaplar geniş olmalıdır. Neredeyse evin eşiğinden gerekli şeylere ulaşmak için her şeyi düşünmek önemlidir.

Askılı kanca planlama

Bazı oda düzenleri, zemin askısına değil, yalnızca duvar kancalarına izin verir. Duvara bir şey monte etmekten korkmayın, ancak birkaç önemli nokta hakkında düşünmek zorunda kalacaksınız. Kancalarda, eklenecekleri yüzeyi, duvar panelleri, vinil duvar kağıdı ve dekoratif sıva ile yapılabilecek giysilerden nemden korumanız gerekir.

Şeyler yerleştirmek için Seçenek

Şeyler yerleştirmek için Seçenek

Tabii ki, tasarımcılar hala böyle bir odanın tasarımı için pek çok fikre sahipler, ancak sadece bir makalede anlatmıyorlar. Makalenin, evinize giriş için kendi tasarımınızla ilgili olarak size fantezi için talimatlar verdiğini umuyoruz. Size sadece bu odanın tasarımındaki ana eğilimler hakkında bilgi vermek için değil, aynı zamanda bitirme ve planlama hakkında önemli ipuçları vermeye çalıştık.

Koridor tasarımı

15 tasarım fikri

8 Toplam puan
Evdeki ve dairedeki koridor

Koridordan başlayarak, bir ev veya apartman izlenimi alıyoruz. Bu nedenle, bu odaya terbiye ve planlama yaparken daha az önem verilmelidir.En güncel bilgileri toplamaya çalıştık, bu da her şeyi doğru şekilde düzenlemeye yardımcı olacak ve asıl şeyi unutmamak için yardımcı olacaktır. Okuduktan sonra, yorumlarınızı argümanlarla birlikte yorumlarda bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
8
Uygulamanın kullanılabilirliği
8.5
Konu açıklaması
7.5
Bilginin güvenilirliği
8
şekerleme
 • Birçok bitirir
 • kombine etmek mümkündür
 • Deneylerin kabul edilebilirliği
eksileri
 • Bitirme maliyeti
 • zaman
 • Tasarımcı hizmetleri
Yorumunuzu ekleyin

Lyudmila Zavyalova

Rerayter, metin yazarı ve sadece sevimli bir kız.

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn