Oturma odası / yatak odası / mutfak / çocuk odası iç duvar kağıdı ve mobilya kombinasyonu. Seçim ne kadar önemli?

Odanın havasını ayarlamak ana kaplama malzemesi olacaktır. Çoğu zaman, bu malzeme duvar kağıdı. Faturada ve diğer parametrelerde nüanslar var. Ama asıl şey, iç duvar kağıdının rengini doğru seçmektir. Sürece hazırlıklı yaklaşılmalı.

İçerik:

Renk seçimini ne etkileyebilir?

Evdeki tüm odaların aynı tarzda yapılması kabul edilmez.

Birbirlerinden ayrılmaları gerekiyor. Bu yapılır ve terbiye malzemeleri. Hemen anlamaya ihtiyacınız var - oda nasıl kullanılacak? Oturma odası için normal hal, eğlenceli bir durumdur. Konuklar genellikle orada toplanır. Dairenin sahibi, konukların sıkılmaması için aydınlık bir ortam yaratma görevine sahiptir.

Renk seçenekleri

Renk seçenekleri

Yatak odası ile tam tersi bir durum.Yatak odasında Yatmadan önce harcanan zamanın çoğu, sakin bir atmosfer olmalıdır. Enerji artışı sağlayan ve tembelliği bastırabilen yatak odasında tonları kullanamazsınız. Böyle bir çevre ile rahatlamak için çalışmaz. Boyutlar sorununu atmak imkansızdır. Bitirme malzemesi mekanın görsel olarak algılanmasında önemli bir rol oynar. Alanı arttıran numaralar var. Çok geniş odaları telafi etmenin yolları var. Sadece tonları karıştırmamak önemlidir.

Provence rengi yatak odası için idealdir.

Provence rengi yatak odası için idealdir.

menüye dön ↑

Aydınlatma özellikleri

Renk seçimi de ışıklandırmadan etkilenir. Pencere kuzey tarafına gittiğinde, bu düşük kaliteli aydınlatmaya yol açar. Düşük kaliteli aydınlatmanın telafi edilmesi gerekiyor. Lambaları koymak yeterli değildir. Malzemenin rengini doğru seçmek de gereklidir.

Kurulu
Karanlık bir odada, ışıkları kapalıyken rahatsızlığı önlemek için, açık tonları kullanmanız gerekir. Tarzın dışında durmamanız tavsiye edilir.
Benzer renkler odanıza daha fazla ışık katacaktır.

Benzer renkler odanıza daha fazla ışık katacaktır.

Gölgesiz veya süslemeden hoşlandıkları için akılsızca kullanamazsınız. Bu konuda bazı stiller katı, örneğin, barok veya klasik. Koşullu modernite ile ilgili daha az sorun var, ancak burada da gereksinimler var. Parlaklığı etkilerler. Yeterli bir şekilde birleştirebilmeniz gerekir. Aynı kompozisyonda farklı tonları kullanamazsınız. Her yerde uyumu gözlemlemek önemlidir.

Duvar kağıdının rengi mobilya ile uyumlu olmalıdır.

Pratiklik sorunu atlatılamaz. Beyaz renkteki kirler çok belirgindir. Bir yatak odası veya oturma odası için o kadar önemli değil. Bu faktör daha önemlidir. mutfak için. tavanlar ve duvarlar orayı daha hızlı kirletiyor. Sobanın yakınlığı, fırından çıkan ısı, pişirme, boş alan olmaması - tüm bunlar duvarları çok savunmasız hale getirir.

Kurulu
Pratik malzemeler seçmeniz gerekiyor.

Şuna bak ve çocuk odasına. Çocuklar kazayla bulaşabilir veya üzerlerine bir şeyler yazabilir.

Mutfakta pratiklik her şeyden önce

Mutfakta pratiklik her şeyden önce

Anahtar faktör, malzemenin yeridir. Birincisi, duvarda bulunması daha iyidir. Diğerleri tavanda kendilerini evde daha fazla hissediyorlar. Yapıştırmadan önce, gölgeyi önceden denemek gerekir. Bu, seçimin doğruluğunu anlamanıza yardımcı olacaktır.
menüye dön ↑

Salon için tercih edilen nüanslar

İç mekanda, malzeme renginin seçimini etkileyen dört faktör vardır:

 • Dünyanın yönüne göre yönelime bakmak gerekir.
 • İç mekan tarzını değerlendirin.
 • Çok renkli bir mobilya olup olmadığını belirleyin.
 • Zevkinize bağlı kalmanız gerekir.

Siyah odayı şıklaştıracak

Siyah odayı şıklaştıracak

Bazen oturma odaları çok işlevlidir. Alışılmış anlamda oturma odası boş zaman için gereklidir. Mutfak yemeklerde, yatak odası uyumak için kullanılıyor. Bütün bu eylemler oturma odasında yapılacaksa, çok yönlülük önemli bir faktör olacaktır.

 • Oturma odasında insanların yediği akılda bulundurulmalıdır, bu da kirlenme ihtimalinin arttığı anlamına gelir. Çocuklar orada oynayacak, bu yüzden eğlenceli bir ortam yaratmaları gerekiyor.
 • Ayrıca bir rüya olacak. Bu nedenle, parlaklık ile abartmak da mümkün değildir. Normalde parlak renkler ile uyku çalışmaz.
 • Boşlukların ayrı tahsis edilmesi gerekir. Ancak bariz bir kontrast olmamalıdır. Bu, özellikle malzemelerin birkaç odada aynı anda değiştirilmesi gerektiği durumlarda uygundur. Soluk odadan parlak bir odaya geçtikten sonra, gözler karışmaya başlayabilir. Buna izin verilemez.

Düşük tuş ve aynı zamanda parlak ve şık baskı

Düşük tuş ve aynı zamanda parlak ve şık baskı

menüye dön ↑

Mobilya tonları ve kaplama malzemesi kombinasyonu

Seçim, mobilya alımından sonra gerçekleşir.. Duvar kağıtları mobilyayı gölgelendirmeli veya vurgulamalıdır. Dikkat etmemeleri gereken dikkatin üzerine gelin. Bu dizi basitçe açıklanmıştır. Mobilyaları tamamen değiştirmektense yeniyi almak daha kolaydır. Mobilyanın kontrastı karanlıksa ışığı kullanmanız gerekir. Armut, hardal, kum gibi sıcak tonlara izin verilir.

Ton mobilya için uygundur

Ton mobilya için uygundur

Bu kural ters yönde oynamaz.

Kurulu
Beyaz mobilya mutlaka karanlık duvar kağıdı gölge değildir.

Beyaz mobilya seçiminde neredeyse tamamen özgürlük verir.

Sadece beyaz bir duvar kağıdını alamazsınız, aksi takdirde arkaplanla birleşir.

Renk olabilir:

 • mor;
 • zümrüt;
 • safir.

Bej tonları odaya odada sakin bir atmosfer verecektir.

Odada kahverengi veya kırmızımsı mobilyalar varsa, karanlık olanları kullanmaya değer.

mobilya Kiraz ile birleştirilecektir:

Neşelenmek için benzer bir gama oluşturulur

Neşelenmek için benzer bir gama oluşturulur

İnternette bazı öneriler var - duvar kağıdı solgun olabilir. Bu ipucu, yatak odası için oturma odasından daha uygundur.

Şimdi mavi mobilya satın almak moda. Görünüşe göre, şık görünüyor, pahalı. Mavi sıkıcı değil. Odanın arka planı, oturma odasının amacına bağlıdır. Oturma odasının eğlence amaçlı kullanılması için kırmızı veya sarı kullanılması gerekir.

Rahatlamak için duvar kağıdı kullanmanız gerekir:

 • bej;
 • krem;
 • açık mavi.

Şeftali mobilyaları daha az kullanılır. Şeftali rengi eşyalar alırken odadaki arka planı daha canlı hale getirmeniz gerekir. Bu, daha parlak bir arka planın mobilyaların vurgulanmasına yardımcı olacağı durumdur. Şeftali görünümlü zarif:

Mavi asla rahatsız etmiyor

Mavi asla rahatsız etmiyor

menüye dön ↑

Yer nüansları

Materyal alırken oturma odanın yanı hakkında hatırlanmalı. Doğu ya da batı tarafı, pencerelerin nereye yerleştirildiği önemli değildir.Bu, pencerelerin uzun ağaçlar tarafından engellendiği durumlar için geçerli değildir. O zaman oda aydınlatmasıyla ilgili sorunlar olabilir. İlk katlarda ne zaman sorunlar yaşanıyor? pencere Güneye veya kuzeye bakacak şekilde veya pencerenin manzarasının ağaçlarla etkileşime girmesi durumunda. O zaman iki seçenek olabilir: yeterli ışık olmadığında veya çok fazla ışık olduğunda.

Biraz ışık alan bir oda için parlak duvar kağıdı

Biraz ışık alan bir oda için parlak duvar kağıdı

 • Odada çok az ışık varsa ve pencere kuzeye bakarsa, yaz aylarında çok az ışık olacağı anlamına gelir. Aydınlatma gökyüzünün yansıyan ışığından gelir. Gri veya mavi kullanılamaz. Bu renkler sırasıyla kış ve yaz aylarında gökyüzünün gölgesi ile örtüşecektir. Soluk tonları, soğuk kontrastları kullanamazsınız. Parlak renkli duvar kağıdı ile odadan tasarruf edebilirsiniz.
 • Çok fazla ışık da acıtıyor. Gözler acıyor, hiçbir şeye konsantre olamıyorsunuz. O zaman soğuk olanları kullanmalısın. Bu hafif haki, bej gri. Koyu arka plana izin verilir.

Başlangıçta aydınlık odaya kırmızı veya sarı renk eklemek mümkün değildir. Işıklar onlardan yansıyacak ve gözler daha fazla yorulmaya başlayacak. Nötrden beyaz göze çarpıyor.
İyi gün ışığı alan odalar için

İyi gün ışığı alan odalar için

menüye dön ↑

İnsan psikolojisinin nüansları

kırmızı
Seçimin doğruluğu, bir kişinin bir odada olmak isteyip istemediğini etkiler. Oturma odası için ideal olarak kabul edilir kırmızı. Şenlikli bir atmosfer verecek, enerji verecek. Uzun zamandır böyle bir odada olmak zor. Odada nadir bir konaklama için, kırmızı bir gölge olacaktır. Gevşeme için uygun değil, tam tersi - renk daha fazla çalışma için güç verir.

sarı
Yalnızca kırmızı kullanmamanız, onları nötr tonlarla seyreltmeniz önerilir.. Sarı sakin. Sarı varlığı odaya aile rahatlığı ortamı verecektir. Bu, altın bir ton içerebilir. Aynı zamanda belli bir enerji yükü veriyor, ancak renk çok agresif değil. Soluk altın ve mısır bu kategoriye dahil edilebilir.
Aile konforunun atmosferi

Aile konforunun atmosferi

mavi
Sakin bir ortam oluşturmak için mavi kullanılmalıdır. Onlar basınç ve sinirlerin dengeleyicisi olarak hareket ederler. Dekorasyonda mavinin aşırı kullanılması konukların kendilerini depresyonda hissetmeye başlayacaklarına yol açacaktır. Pencere kuzeye dönükse, parlak mavi bir renk tonu kullanabilirsiniz. Sıcaktan bahsediyor.

yeşil
Doğa ile ilişkilendirmek yeşil verin. Bazıları onu baharla, yapraklarla, ormanla ilişkilendirebilir. Mavi gibi yeşil de insanlar üzerinde sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Yeşil olan oturma odası meditasyon için kullanılabilir. Tarafların düzenlemesinin tarafına bağlı olarak, yeşil gölgenin sıcaklığı seçilir. Bej rengi gölgesi klasik olarak kabul edilir, ancak aşırıya kaçabilirsiniz ve oda sıkıcı hale gelir. Hiçbir güç dalgası vermiyor, havayı etkilemiyor.
Birkaç yeşil doku kombinasyonu

Birkaç yeşil doku kombinasyonu

bej
Bejini nötr bir arka plan olarak kullanabilirsiniz.. Modaya uygun trendler gri kullanımıdır. Aynı zamanda tüm renklerini içerir. Mobilyanın rengi çok doygunsa veya mobilyanın kendine çok dikkat etmesi durumunda, gri duvar kağıdı ile gölgelenebilirler. Organik olarak soğuk olan malzemeler, yüksek teknolojili tarzdaki odaları ve endüstriyel binaları arar.

İç mekan tarzına bağlı olarak:

 1. Minimalizm ile tek renkli gölgeler kullanmanız gerekir. Beyazın yanı sıra bej ve gri.
 2. Ülke tarzı için, sarı, mavi ve kırmızı, yerel olarak kabul edilir.Hem zengin hem de hassas tonlar için uygundur.
 3. Tarzı Provence bahar tonlarına odaklanmanız gerekir. Pembe, krem, lavanta rengidir.
 4. Yüksek teknoloji için, hem parlak hem de nötr gri rulolar eşit derecede uygundur. Burada, mobilyanın pratikte nasıl göründüğünü analiz etmeniz gerekir.
 5. Klasik bir iç mekan için klasik nötr tonlara ihtiyacınız var. Pastel bir arka plan kullanabilirsiniz. Burada hiç parlak malzeme olamaz.
 6. İskandinav tarzında da rengarenk bir gam ile duvar kağıdı hoş değil.
 7. Füzyon tarzı ayrı duruyor. Farklı tonlarda rulolar kullanılmalıdır. Bu tür ruloları yumuşatmak için kahverengi veya beyaz mobilyalar gerekir. Duvarlar sıvalı ve altın duvar kağıdı olabilir.

Provence tarzında duvar kağıdı

Provence tarzında duvar kağıdı

Füzyon tarzı

Füzyon tarzı

menüye dön ↑

Feng Shui taahhüdü

Doğu öğretilerine inananlar Feng Shui felsefesine ilgi duyuyorlarsa, aşağıdaki bilgiler yardımcı olacaktır.

Bu felsefeye göre, birkaç unsur vardır ve bir oda düzenlerken bu unsurları ayırmak gerekir..

Ahşap metalle çarpışamaz, suyla ateşlenir. Öğelerin her biri kendi yönüne ve kendi gölgelerine sahiptir.

 • Aile yönü seçimi, kırmızı ve yeşil kullanımını içerir.
 • Bir kariyer için, siyah ve mavi uygundur.

Ayrıca, dairenin hangi kesiminde, oturma odasının bulunduğu da dikkate alınmalıdır.

Kuzey kesimde bir oda bulmak, Su elementine bağlı kalmayı gerektirir. O zaman duvar kağıdı mavi veya siyah olmalıdır. Tam olarak mavi veya siyahın sıcak tonlarını seçmek önemlidir. Koyu gölgeler kasvetli odayı daha da kasvetli hale getirecek. Nötr beyaz izin verilir.

Siyah kariyer dostu

Siyah kariyer dostu

Batı sektöründeki odalar için diğer kurallar. Sarı, altın, gri tonlar var. Kuzey ve güneydoğu için pişmiş toprak ve portakal kullanmalısınız, çünkü bunlar dünyanın renkleri.

Doğu odalar için yeşil kullanmanız gerekir. Bu ağacın elemanıdır. Güneyde bulunan odalar için Ateşin rengine benzeyen her şeyi kullanmanız gerekir. Kırmızı, turuncu, mor. Fakat felsefe, yeşil bir gölgenin kullanılmasını yasaklamıyor. duvar dekorasyonu.

Yeşil - ağaç unsuru

Yeşil - ağaç unsuru

Dairenin ortasındaki oturma odası için çok fazla seçenek yok - bunlar kırmızı ve kahverengi tonları.
menüye dön ↑

Yatak odası için seçim

Yatak odası için, günün bu odadan başlayacağı gerçeğine odaklanmanız gerekir. Ve hangi renk duvar kağıdının kullanılacağına bağlı olarak, kişinin havasına bağlıdır. Derhal not edilmelidir - agresif renkler yasaktır. Kaliteli uyku olmaz ve sinir bozucu sinir bozucu ve kavgalara yol açar. Oda çok küçük bir yaratığa dönüşmemesi gerektiği için çok küçük de iyi bir şeye yol açmaz.

Hemen popüler bir renk tonu seçimi dikkate değer:

Mavi rahatlatır ve rahatlatır

Mavi rahatlatır ve rahatlatır

 • Genellikle, soğukluğuna rağmen, sakinleştikleri maviyi seçin. Sadece maviyi kullanabilirsiniz, ancak maviyi kullanamazsınız. Maviye yalnızca küçük odalar için izin verilir - görsel olarak genişletebilir.
 • Yeşilin havası yatak odası için mükemmeldir. Renk rahatlatıcı duygular verir, stresi azaltır, dinlenmenize olanak sağlar.
 • Hiçbir şey için evrensel değil böyle bir başlık - her yerde kullanılabilirler. Beyaz ile her şeyi birleştirebilirsiniz. Oda açık, açık olacak, ancak beyazla birlikte başka gölgeler varsa. Sadece beyaz olması odayı meçhul yapacaktır. Küçük yatak odaları için bu iyi bir seçenektir. En popüler renklerle birleştirir. Bunlar zayıf aydınlatmalı yatak odalarında kullanılabilir.
 • Sarı kullanımı bu dezavantajı telafi eder. Beyaz gibi, kahverengi de evrensel tonlara bağlanabilir. Aslında asla geçmeyecek. Olabildiğince pozitif hareket eder. Bu odada rahatlayabilirsiniz.

Kahverengi - evrensel bir gölge

Kahverengi - evrensel bir gölge

menüye dön ↑

Yatak odası için birbiriyle çelişen renkler var mı?

Birkaç renk vardır belirli koşullar altında yatak odasında kullanılabilir. Ancak hemen rezervasyon yaptırmanız gerekiyor - renkler birbiriyle çelişiyor. Örneğin, bu kırmızı bir duvar kağıdı. Saldırganlık, liderlik ve tahakkümün rengi budur. Liderleri sever, insanlar kolay gidiyor. Renk oturma odasında daha sık kullanılır, ancak yatak odasında da kullanılabilir. Ama sonra kırmızı duvar kağıdının hafif bir yüzeyle seyreltilmesi gerekir.

Mavi soğuktur. Seyreltilmelidir. Aksi takdirde, mavi duvar kağıtları acı ve depresyona neden olur. Küçük yatak odaları için bu yasaktır.

Sadece büyük odalar için mavi

Sadece büyük odalar için mavi

Siyah doygunluğa itebilir, bu nedenle serpiştirilmiş bej veya beyaz renkte olması gerekir. Yatak odası için tamamen siyah iç kısımlara izin verilmez.
menüye dön ↑

Yatak odası için dünyanın bir yanı

Oturma odasına gelince, yatak odası için dünyanın iki yanı büyük bir rol oynamaktadır.. Özellikle daire sahibi feng shui ile ilgileniyorsa. Camlar güneye bakarsa, ışıkla ilgili herhangi bir problem olmaz. Akşam yemeğinden sonra çok fazla ışık olacak, bu yüzden emilmesi gerekiyor:

 • mavi;
 • mor;
 • pişmiş toprak.

Listelenen tüm kurallar sadece geniş yatak odaları için geçerlidir. Kompakt yatak odaları için karanlık kullanım gerekmez. Pencereden kuzeye doğru çıktığınızda ışık eksikliği olacaktır. O zaman bile aç panjur durumu düzeltecek pek bir şey yok. Duvar kağıdı bej, altın veya sarı kullanmanız gerekecektir.

Bohem tarzı

Bohem tarzı

menüye dön ↑

Renk duvar kağıdı ve mobilya kombinasyonu

Genel ölçeği önceden planlamak alışılmış bir durumdur, bu nedenle pratikte kaplama malzemeleri ve mobilyaların açıkça başarısız bir kombinasyonu yoktur.

 • Işık için mobilya eşleşecek materyalleri seçmelisin. Bu duvar kağıdı, altın, beyaz ve bej renkli duvar kağıdı olabilir. Büyük duvarlı odalarda kontrastla oynayabilirsiniz. Yani, siyah mobilya ve beyaz duvar kağıdı kullanabilirsiniz ve tam tersi. Sıcak ve soğuk tonlar hiçbir durumda karıştırılamaz.
 • Karanlık mobilyalar gelince, sıcak mobilya anlamına gelir. Buna göre, duvar kağıdı içindeki soğuk tonlar kullanılamaz. Uygun renkler beyaz, kum, koyu sarı, kahverengidir. Mobilya, ikincil bir malzeme olarak hareket etmeli, duvar kağıdı ise ana unsur olacaktır.

Ayrıca donuk iç kısma bazı hafif renkler eklemenizi sağlayan bazı cesur çözümler de vardır. Farklı duvar kağıdı türlerini birleştirmeyi deneyebilirsiniz. Sonuç olarak, resmin aynı yapısını kullanmanız gerekir. Renkler herhangi olabilir. Ekler ve nişler gibi dikey veya yatay bir pozisyonda yapabilirsiniz.

Yatay çizgiler imar odaları için iyidir.

Yatay çizgiler imar odaları için iyidir.

İmarlı binalarda yatay çizgiler kullanılmıştır. Tesisin altında dinamik bir desene sahip koyu duvar kağıdı kullanılmaktadır. Odanın tepesinde sakin tonlar olacak. Dikey çizgiler monofonik yapılabilir. Şeritlerin genişliği yatağın boyutlarıyla aynı şekilde seçilebilir. Malzeme tavana nasıl ulaşabileceğini ve bunun için nasıl gidebileceğini görebilir. Yer ayırmak için ekler gerekir. Genellikle yatağın üstündeki alanı tahsis eder.

Kurulu
Odada bir niş varsa, o zaman diğer duvarlarla aynı yapmaya değer.
menüye dön ↑

Mutfak için

Mutfak duvar kağıdı seçimi için tam olarak aynı şartlara sahiptir. Aydınlatma derecesini, odanın büyüklüğünü dikkate almak gerekir. Aydınlatma eksikliği genellikle duvar kağıdı sıcak bir gamla telafi edilir. Bu:

 • bej;
 • krem;
 • sarı duvar kağıdı.

Odada çok fazla ışık varsa, sıcak bir renk gerekmez. Burada nötr seçmelisin.

Bu bir seçimdir:

Susturulmuş soğuk tonlar uygundur. Mutfağa bir rahatlık ortamı verecekler.

Büyük bir mutfak için iyi ton

Büyük bir mutfak için iyi ton

Mutfak için daha agresif kırmızı, cesur bir renk olarak kabul edilir. Doygunlukla aşırıya kaçarsanız tahrişe neden olabilir. Kırmızı, kendine güvenen insanların rengidir.Feng shui'nin felsefesi, kırmızı ışığın iştahı artırabileceğini söylüyor. Soruna bu taraftan yaklaşırsanız, mutfak için kırmızı duvar kağıdı yararlı olacaktır.

Kurulu
Kırmızı duvar kağıdını siyah ekler veya siyah mobilyalarla seyreltmek en iyisidir.

Soğuk gölgeler yatıştırmak için tasarlanmıştır. Ancak mutfak için uygun değiller. Mutfakta asıl şey iştah açıcı olmaktır ve mavi bu süreci etkilemez. Mavi ve rahatlık katmıyor, ama eğer pencereler güneye bakarsa, çok fazla ışık veriyorlar. Aşırı aydınlatma, mavi tonlarda duvar kağıdı ile sönebilir. Mavi görünüm ve kırmızı ve beyaz renk tonu ile.

İştahınızı artırmak için yazdırın

İştahınızı artırmak için yazdırın

Büyük kırmızı kesici uçların kompozisyonu bozma riski vardır. Yeşil her yerde iyi algılanır. Mutfak için böyle bir gölge uygundur. Zihinsel durum üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Bu zümrüt yeşili ve zeytin içerebilir. Armut ve fıstık doğal güzelliği ile ilişkilidir.

Yeşili narin bir gölgeye sahipse, bu duvar kağıtları bej ve sarı aksanlarla birleştirilebilir.

Bu kombinasyon konuksever bir atmosfer elde etmenizi sağlar. Mutfak için çok önemlidir. Yeşil mutfakta tek bir duvar olabilir - bu vurgulamaya yardımcı olacaktır.

Misafirperver atmosfer

Misafirperver atmosfer

menüye dön ↑

Tasarım püf noktaları

 • Kafanda özel düşünceler yoksa, her zaman beyaz duvar kağıtları kullanabilirsin. Beyaz ve koyu duvar kağıdını birleştirebilirsiniz. Kompakt mutfaklarda beyaz duvar kağıdı klasiktir. Kar beyazı ayarı odayı kolaylaştırır. Beyaz duvar kağıdını gölgelendirme arka planı olarak kullanabilirsiniz. Sonra portakal, zeytin ve hatta kırmızıya odaklanın.
 • Alçak tavan problemini çözmek için dikey çizgili duvar kağıdı takabilirsiniz. Renk herhangi olabilir. Yanlardaki odayı, yatay bir şeritle duvar kağıdı ile genişletebilirsiniz.

Alçak tavanlar için dikey şeritler

Alçak tavanlar için dikey şeritler

 • Çok renkli, mutfak için uygun değil. Çok çabuk sıkılacaklar ve lütfen değil, can sıkmaya başlayacaklar.
 • Parlak bir rengi vurgulamak bir duvardan daha iyidir, ancak odadaki tüm duvarlar.
 • Yeterince büyük rakamlar varsa, renk nötr olmalıdır.
 • Renkle ilgili herhangi bir belirli fikrin yokluğunda, yeşil tonlarını seçebilirsiniz.
 • Odadaki mobilyalar basit bir yapıya sahipse ve tekstil ürünleri de bu kadar basit olduğunda, süslemeli duvar kağıdını seçmek daha iyidir.

Parlak mobilyalar ve mutfakta parlak aksesuarlar için bir gölgeleme elemanı gerektirir. Bu eleman, hafif gölgeli bir duvar kağıdı olmalıdır. Bu durumda desenler gerekli değildir.
menüye dön ↑

Kreş için

Çocuğun yaşına göre ve cinsiyetine göre kesin bir ayrım vardır. Bir çocuğun hayatının ilk üç yılında, pastel tonların duvar kağıdını çevrelemesi gerekir. Tahriş edici renklere izin verilmez. Üç ila 6 yaşındaki çocuklar için çocuğun canlı izlenimlere ve duygulara ihtiyacı vardır. En parlak olanı seçebilirsiniz.

Mutfağın parlaklığı

Mutfağın parlaklığı

Resimlere göre bir nüans var. Çok büyük olmamalıdırlar. Büyük rakamlar bir çocuğu korkutabilir. Aynısı keskin köşeli geometrik şekiller için de geçerlidir. Bu elementlerle bir bileşimin varlığı, bir çocukta endişeye neden olabilir. Ve pastel renkler burada kurtarılmayacak. Çocuk büyüdükçe, yetişkin odasını kullanmak ve çocuk odasını bir gencin geri kalanı için bir odaya dönüştürmek mümkündür.

Küçük bir komik sevgili için

Küçük bir komik sevgili için

Erkeklerin hepsi açıksa, o zaman kızlar biraz daha karmaşıktır.. Renkleri spektrumun ılık kısmından tercih ederler. Mümkün oldukça kullanmak gerekir:

 • pembe;
 • şeftali;
 • hafifçe yeşil;
 • Sıcak sarı duvar kağıdı.

Çocukların tam tersi bir durumu var. Onlar için mavi veya gri duvar kağıdı ile bir oda yapmak daha iyidir. Sarı ve yeşil, gri ve turuncu kombinasyonu memnuniyetle karşılanmaktadır. Son işlem malzemelerini kırmızı ve kahverengi olarak kullanabilirsiniz.

Çocuk odası için tamamen kırmızı duvar kağıdı kullanılmamalıdır.Aynı odada heteroseksüel çocuklar yaşarken, alanları tanımlamak önemlidir. her bölge kendi rengine veya dokusuna sahip olmalıdır. Çocuk tamamen yetişkin olmuş olsa bile, hiç bir odayı siyah yapmak gerekli değildir. Çok fazla miktarda siyah renk melankoli yapabilir. Çocuklar hakkında konuşmaya değmez.

Fanların çizmesi için orijinal çözüm

Fanların çizmesi için orijinal çözüm

menüye dön ↑

Tasarımcı İpuçları

İnsanlar renk seçerken aynı hataları yaparlar. Bu nedenle, makalenin altına bir çizgi çizecek birkaç basit ipucunu vurgulayabiliriz:

 • İki odayı yeşil ve turuncu eserler ile karşılaştırırken, ilk oda soğuk gözükecek. Aynı aydınlatma koşulunu sağlamıştır.
 • Herhangi bir odada renkler yaklaşık olarak aynıdır. Yeşil renk her zaman sakinleştirici görevi görür. Sarı, neşeli bir ruh hali ve sıcak bir atmosfer verir. Kırmızı renk hem çocuklar hem de yetişkinler için tahriş edicidir.
 • Odadaki aydınlatmanın doğru seçilmesi önemlidir. Soğuk tonlar güçlü aydınlatma gerektirir. Sıcak tonlar, odanın aydınlatmasını zayıflatmanıza izin verir.
 • Son kat rengindeki tek biçimliliğe tek odada izin verilir, ancak tüm dairede değil.
 • Ayrıca parlaklık tonlarında güçlü bir varyasyona izin verilmez.
 • Tüm odalarda parlaklık dengesi olmalıdır.
 • Beyaz uzayı arttırır, karanlık sıkar. Duvarları ve tavanları çizmek için, sırasıyla dikey ve yatay şerit duvar kağıdı kullanmanız gerekir.

Güzel giriş holü

Güzel giriş holü

Yatak odası için uygun renkler

Güzel renkler ve gölgeler seçin

9.5 Toplam puan
Doğru ve lezzet ile birleştiriyoruz

Tüm odalarda renk eşit derecede etkilenir. Ancak bazı odalarda şartlı kırmızı renk kabul edilebilir, ancak bazıları için uygun değildir. Tüm mobilyalar ve diğer aksesuarlar zaten satın alındığında, duvar kağıtları her zaman en son seçilir. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
10
Uygulamanın kullanılabilirliği
8.5
Konu açıklaması
8
Bilginin güvenilirliği
9
şekerleme
 • Her odaya bireysel yaklaşım imkanı
 • Malzemelerin kombinasyonu
 • Geniş bir renk paleti ve kombinasyonları
eksileri
 • Aynı kompozisyonda farklı tonları kullanamazsınız.
 • Tam kombinasyon maliyeti
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn