Modern mobilyalar nasıl seçilir ve iç mekan nasıl güncellenir? 230+ Fotoğraf stüdyosu uygulaması (oturma odası, yatak odası, mutfak, koridor tasarımı)

Her oda için stil mobilya oluşturur. Gelecekteki tasarım bu seçime, doğru yerleşime bağlıdır. İnce renkler ve modern mobilyaların özlü dekoru, küçük dairelerde rahat bir iç mekan yaratmaktadır. Böyle bir mobilya nasıl seçilir ve bir hata yapmazsınız?

Bu makalenin içeriği:

Modern mobilyanın karakteristik özellikleri

Bol miktarda depolama alanı dolapları, raflar ve çekmeceli dolaplar küçük dairelerde depo siparişi verir. pürüzsüz panelaz sayıda dekoratif unsur ve mobilyaların yerleştirilme eğilimi ferah, özlü tasarımlar yaratır.

Sürgülü dolaplarYeni binalarda oturma odası ve yatak odası döşemesi için popüler olan aynalar veya sunta panelleri. İçeride, bu tür mobilyalar dışarıya çekilebilen sepetler, dirsekler ve aydınlatma ile birlikte verilir ve dışardan gardırop kapalı ve zarif görünür.

Tek renkte konforlu mobilyalar

Tek renkte konforlu mobilyalar

Depolama yapıları - raflar, tarayıcılar, raflarYerleşik kapılarla satın almak daha iyidir. Bu daha düzenli bir iç mekan yaratır, günlük temizlik zamanından tasarruf sağlar.

İç tasarımda popüler olan modüler tasarımlar, mütevazı büyüklükteki odalar için seçilebilir. kayma tablokatlanabilir kanepeler veya sandalyeleri dönüştürmek büyük bir konuk grubunu barındırmaktadır ve katlandıklarında minimum yer kaplarlar. Modüler bir topluluk satın almak için rasyonel bir çözümdür stüdyo daireler. Örneğin oturma odası çekyat ve sürgülü masa ile kolayca dönüşür yatak odası veya ofis.

Küçük bir oturma odası için modüler tasarım

Küçük bir oturma odası için modüler tasarım

Senin için ilginç olacak: İNCELEME: Odadaki mobilyaları nasıl düzgün ve güzel bir şekilde düzenleyebilirsiniz? Maksimum performans ve konfor için 150+ Fotoğraf Planlama

menüye dön ↑

Kurulum özellikleri

Dahili kulaklıklar ve ayrı mobilya parçaları dairelerde yer tasarrufu sağlar, bunlar bağımsız dolaplardan, raflardan ve mutfak setlerinden daha geniştir. Sık sık daire sahipleri zonlu bu çözümleri kullanarak oturma odası.

Örneğin, yerleşik bir kitaplık odayı bir çalışma alanına ve yatak odasına böler. Bu tür çözümler, odaların bitirme maliyetini düşürür, boş alanı verimli bir şekilde kullanarak oda boyutlarına uygun bir şekilde "sığabilir".

Çalışma alanını ve yatak odasını ayırın

Çalışma alanını ve yatak odasını ayırın

Pek çok inşaatçı masaları ve rafları duvarlara sabitler, bu da günlük temizlik süresini azaltır: hostesin destekleri atlamasına gerek yoktur. Görsel olarak, bu yapı yükleme yöntemi, dekorla aşırı yüklenmemiş, "daha hafif" bir iç mekan oluşturur. Tüm depolama alanını kullanmak için büyük öğeler maksimum yüksekliğe seçildi.

Mobilya genellikle yüksek seçilir

Mobilya genellikle yüksek seçilir

Parlak aydınlatma ile birlikte büyük parçalar, bütçe malzemelerinden yapılmış yapılarda bile özgünlük sağlar. Örneğin, LED bant veya sunta kitaplığa monte edilmiş eski kalemler, basit bir tasarıma zarif bir görünüm verecektir.

gömme fenerler veya dış panellere, kapılara veya mobilya kaidelerine bağlı LED şeritleri, her bir öğenin güzelliğini vurgulayarak rahat bir atmosfer yaratır. Güzellik, doğal malzemeler, pürüzsüz dokular ve sade tasarım karşısında rahatlığın önceliği, popüler iç tasarım stillerinde somutlaştırılmıştır.

Rahat bir atmosfer yaratıyoruz

Rahat bir atmosfer yaratıyoruz

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: apartman mobilyalarında küçük Koridorda donatmak nasıl? Güzel Modern İç Mekanlar (205+ Fotoğraf)

menüye dön ↑

Popüler stilleri

Dairelerin veya kır evlerinin tasarımı genellikle klasiklerin unsurlarını birleştirir, Art Nouveau, çatı katıve renk şeması yalnızca sahiplerin hayal gücü ile sınırlıdır. İç moda, mobilya süslemek için kullanılan popüler stilleri sunar.

Kitap Çözümü

Kitap Çözümü

Bir daireye belirli bir stil kazandırmak için tasarımdaki bireysel unsurlarını kullanmak yeterlidir: sandalyeler, lambalar, panjur. Bu, odaların "aşırı yüklenmesini" sağlamaz, sahiplerin isteği üzerine bu tür eşyaların bir sonraki odaya aktarılması kolaydır.
menüye dön ↑

Yüksek teknoloji

Bu tarzdaki iç mekanlar metalik tasarım öğeleri tarafından tanınır, renk şeması bir kombinasyondur siyah ve beyaz, mobilyanın ön planındaki pratikliğidir. Metal ayaklı cam masalar ve dar masa tablaları, kalın parlaklıkta alçak TV dolapları MDF - stil elemanları yüksek teknoloji.

Klasik yüksek teknoloji seçeneği

Klasik yüksek teknoloji seçeneği

Böyle bir çözüm geniş odalarda en uygun görünüyor. Parlak yüzeylerin bolluğu, kayan bölmeler, açık tip iletişim tasarımı zengin görünüyor, bu nedenle iç mekanı tekstillerle “yumuşatmak” gerekiyor. Yüksek teknolojili dekor şunlara uygundur:

 • mutfakoturma odası ile birleştiğinde - parlak cepheli bir kulaklık seti veya krom ayaklı sandalyeler, ileri teknoloji stiline uygun bir yer.
 • Geniş banyolar, altındaki cam dolaplarla donatılabilir. lavabometal çamaşır sepetleri, katı geometrik şekillerin tek sesli osmanlılar.

Salonlu kombine mutfaklar için uygun

Salonlu kombine mutfaklar için uygun

Oturma odası, yüksek teknoloji ürünü bir iç mekan oluşturmak için geniş bir odadır. Parlak aksesuarlar ve dekor içermeyen gömme "duvarlar", çok sayıda aydınlatma ve saklama bölümü odayı aşırı yüklemeden konfor yaratır.
Yüksek teknoloji tarzında aşırı yükleme yapmayın

Yüksek teknoloji tarzında aşırı yükleme yapmayın

Senin için ilginç olacak:GENEL BAKIŞ: Oturma odası / yatak odası / mutfak / çocuk odası iç duvar kağıdı ve mobilya kombinasyonu. Seçim ne kadar önemli?

menüye dön ↑

çatı katı

"Düzensiz" tuğla duvarlar, açık mühendislik iletişimi, eski raflar ve doğal ahşap sandıkların kombinasyonu çatı katı tarzında koyu bir renk oluşturur.

Şarap döşemeli deri koltuklar, yumuşak nefeslikler, hamaklar, stilize çekmeceler ve depolamak için sandıklar, kitaplar için açık raflar böyle bir ortam için popüler öğelerdir.
Loft Tarzı Deri Koltuklar

Loft Tarzı Deri Koltuklar

Kontrast renk şeması nedeniyle, aksesuarların bolluğu ve tuğla duvarlarÇatı katı tarzı, dairelerde sadece kısmen uygulanmakta ve aksan yaratmaktadır. Tüm stil ayarda uygundur:

 • oda koridor ya da stilize edilmiş göğsün parlak bir aksesuar olacağı salon ve gerekli şeyleri saklayabileceğiniz bir yer.
 • Yaşam veya geniş balkon - doğaldan düşük bir masa için yerler odun veya kitaplar için açık bir raf.

Stil geniş odalar için mükemmeldir.

Stil geniş odalar için mükemmeldir.

Çatı tarzı lambalar gibi ayrı aksesuarlar, mutfakta ve oturma odasında uygun görünmektedir. Odanın tarzı nötr olmalı, açık tonları seçmek daha iyidir.

Bir çatı katının estetiğinde mobilyaların nötr bir iç dekorasyonla birleşimi, zıt renklerin zengin bir içini yaratır.
Odanın iç tarafında nötr kaplama

Odanın iç tarafında nötr kaplama

Senin için ilginç olacak:GENEL BAKIŞ: Lavabolu ve Lavabosuz Banyo Tasarımı: Mobilya seçimi (165+ Fotoğraf). Tercih edilen nedir?

menüye dön ↑

İskandinav tarzı

Hafif gölgeler, doğal malzemeler ve bol miktarda saklama alanı sağduyulu, düşük anahtarlı İskandinav tarzı. Nötr tonlarda dekore edilmiş odalar, parlak renkli mobilyalarla tamamlanabilir. Metal bar tabureleri, yumuşak koltuklar, alçak masalar ve masif ahşaptan veya MDF'den geniş elbise askerleri, İskandinav iç mekanı için tipik mobilya parçalarıdır.

İskandinav tarzı, yumuşak sandalyelerin zorunlu varlığıdır.

İskandinav tarzı, yumuşak sandalyelerin zorunlu varlığıdır.

Rahat İskandinav tarzı herhangi bir dairede uygun görünüyor, parlak vurgular tekstil katacak battaniyeleraydınlatma armatürleri veya resimler.

Maksimum ışık, hava ve alan

Maksimum ışık, hava ve alan

İskandinav tarzı düşük anahtar kompakt mobilyalar farklı odalarda iyi görünüyor:

 • Hafif doğal ahşap seti ile döşenmişseniz, küçük bir mutfak daha geniş görünecektir.
 • Çatı katı tarzında döşenmiş yatak odası, rahatlamak için huzurlu bir atmosfer yaratacaktır. Doğal malzemeler ve açık tonlar, konforlu bir gece uykusu garantisidir.
 • Bu tarza sahip eşyalarla döşenmiş olan çalışma alanı, ofis veya oturma odasının bir bölümü rahat görünmesini sağlayacak şekilde nötr görünecektir.

Rahat bir atmosfer

Rahat bir atmosfer

Senin için ilginç olacak:GENEL BAKIŞ: Banyo Mobilyası: Ayaklı lavabo seçiminin özellikleri - nasıl yanlış olmaz? (190+ Fotoğraf)

menüye dön ↑

Provence

Yaşlanma etkisiyle ağartılmış meşe, çiçek süsleri, çok çeşitli zemin lambaları ve dövme ürünler stilin karakteristik özellikleridir. Provence. Zengin "kadınsı" renklerden dolayı, bu tarz yatak odası veya yatak odası dekorasyonunda kullanılır. Çiçek döşemeli ahşap sandalyeler, ağartılmış meşe gardırop ve çiçek dekorlu ferforje yataklar yatak odası, oturma odası ve çalışma alanlarının tasarımı için uygundur.

Provence'ın kadınsı renkleri

Provence'ın kadınsı renkleri

Provence tarzındaki aydınlık mobilyalar, sınırlı bir renk düzeninde dekore edilmiş mekanların ana unsurları olacaktır. Yuvarlak sehpalar, küçük tarayıcılar ve kafesler tamamlayıcı:

 • Parlak renklerdeki geniş yatak odaları, parlak çiçek döşeme süsü ile konukların ilgisini çekiyor.
 • Oturma odaları da dahil olmak üzere - geniş mutfak seçenekleri ile birlikte. Provence tarzındaki şık masa ve sandalyeler, aşırı yüklenmeden odaya rahatlık katar.

Zarif masa ve sandalyeler

Zarif masa ve sandalyeler

Küçük çiçekli süslemeler ve klasik ahşap, kır evlerinde en uygun görünüme sahipken, balkon ve sundurmalardaki geniş oturma alanlarını da tamamlar. Döşemeli, ferforje tabureli, hasır sandalyeli, kompakt sandıklı geniş bir ailenin günlük dinlenme için uygundur.
menüye dön ↑

Modern mobilya seçimi

Yeni mobilyalar - iç mekanı çeşitlendirmenin hızlı bir yolu ve ayrıca depolama için gerekli şeyleri daha kompakt bir şekilde yerleştirin.

Aynı stile bağlıyız

Aynı stile bağlıyız

Alışverişe çıkarken, küçük bir duvar kağıdı, perde ve yer döşemesi almak daha iyidir. Bu, gelecekteki mobilyaların renk seçimini hızlandıracak.

Senin için ilginç olacak: İNCELEME: Ağaçtan Mutfak Nasıl Yapılır Eller (210+ Fotoğraf): Şık tasarım için mobilya seçimi

menüye dön ↑

Teknik yönleri

Modüler bir "slayt" gerekiyorsa, satın almadan önce ölçüm sonuçlarını kaydetmeniz önerilir - bir çizim hazırlamak makul olacaktır. Mutfak veya oturma odası için bir kite ihtiyacınız varsa, satın almayı odanın büyüklüğüne uyacak şekilde garantilemek için ölçeri salondan arayabilirsiniz.

En önemli şey mobilya düzenini doğru planlamak.

En önemli şey mobilya düzenini doğru planlamak.

Standart ebatlarda mobilyalar salondan satın alınır, ısmarlama ebatlar üretmek daha iyidir. Bu durumda, alıcının talebi üzerine malzeme ve renkler seçilir. Bu tür ürünler standart olmayan boyutlarda veya benzersiz tasarım, işlevsel içerikli tesisler için sipariş edilir.

Örneğin, yerleşik mutfak takımları satın alırken, cephelerin rengini ve malzemesini, boyutlarını ve ayrıca yapının iç donanımını (çekmeceler, braketler, tavan rayları) seçin.

Birçoğu sipariş vermek için mobilya servislerini kullanmaktadır.

Birçoğu sipariş vermek için mobilya servislerini kullanmaktadır.

Bir daire için tüm mobilyayı tek bir üreticiden sipariş etmenin en kolay yolu. Bu durumda, gölgelerin birbirleriyle birleştirilmesi garanti edilir, üretim süresi ve nakliye masrafları azalır.
Hoş bir eğlence için güzel bir bebek

Hoş bir eğlence için güzel bir bebek

 

Dar profilli mağazalar, genel mağazalardan daha fazla renk, tasarım ve mobilya modelleri sunmaktadır. Örneğin, mutfak mobilyaları salonundan bir kulaklık alırken, cephelerin seçimi daha geniş olacak ve üretim süresi daha az olacaktır.

En gerekli olanı somutlaştırıyoruz

En gerekli olanı somutlaştırıyoruz

menüye dön ↑

Görsel özellikleri

Yeni satın almanın renk şeması, sahiplerin zevklerine bağlıdır ve renk seçimi için iki ana yaklaşım vardır:

 • Odanın içine uyması için eşyalar almak, eğlence için tek tip, görsel olarak nötr bir atmosfer yaratır. Gölgeleri, aydınlatma cihazlarını ve dekoratif elemanları zıt kumaşlara ekleyerek böyle bir iç mekanı parlak hale getirmek kolaydır.
 • Parlak renkli mobilyalarla zıtlık, konukların ve konukların dikkatini çekecek bir odanın vurgusu. Parlak döşemeler, göz alıcı cepheler hızla yorulabilir, bu nedenle onları orta derecede kullanmak daha iyidir. Örneğin kanepe turkuaz döşemeli bej ile oturma odasında iyi görünüyor duvar kağıdıgeri kalan öğelerin eşleşmesi durumunda.

Kırmızı sandalyelerde kontrast vurgu

Kırmızı sandalyelerde kontrast vurgu

Stilize mobilyalar, nötr renklerle yapılmış, odayı tamamlayan bir aksesuar olarak kullanılır. Dairedeki odalar aynı tarzda dekore edilmişse, yeni eşyalar onunla birleştirilmeli veya nötr olmalıdır.
Ufak tefek şeyleri düşünüyoruz

Ufak tefek şeyleri düşünüyoruz

Aynı odadaki farklı stillerin kombinasyonu, çekici bir iç mekan yaratacaktır. Uyumla uyum sağlamak için birkaç kuralı göz önünde bulundurmanız gerekir:

 • Renkler eşit doygunluk ve sıcaklığa sahipse, birbirleriyle iyi bir şekilde birleştirilir.
 • Kontrast renk tonları iç kısımların daha yumuşak görünmesi için nötr tonlarla en iyi şekilde tamamlanır.
 • Stilize mobilya parçaları en iyi odanın ortasına yerleştirilir ve temel depolama çözümleri arka plandadır.

Odanın merkezi için stilize edilmiş ürünler

Odanın merkezi için stilize edilmiş ürünler

Binaları veya temalı kaynakları fotoğraflarla modellemek için çevrimiçi programlar, iç öğeleri farklı tarzlarda bir araya getirmeye yardımcı olur, ayrıca profesyonel bir tasarımcıya da başvurabilirsiniz.

Senin için ilginç olacak:GENEL BAKIŞ: Mutfakta hangi mobilya rengini seçmeli? İç mekan için taze fikirler hakkında bilgi edinmek için acele edin (280+ Fotoğraf)

menüye dön ↑

Sonuç

Stilize mobilya satın almak, uzun ve masraflı onarımlar olmadan dairenin içini güncelleyecektir. Büyük bir depolama alanına sahip gömülü yapılar, profesyoneller tarafından montajı gerektirir. İç mekanın hızla güncellenmesi, salondan alınabilen ve odayı vurgulayan stilize edilmiş modüler mobilyalara yardımcı olacaktır.

Basmakalıplardan uzaklaşmak

Basmakalıplardan uzaklaşmak

Nötr renkler için seçenekler küçük dairelerin uygun sahipleri. Parlak perdeler ve yatak örtüleri, yerleşik ışıklar veya parlak döşemeler, sakin iç mekanlara lezzet katar. Akılda kalıcı dokular ve zengin renkler geniş odalarda daha iyi görünür.

Parlak perdelerle vurgu

Parlak perdelerle vurgu

Mobilya almadan önce boyutlarını, stilini, malzemelerini ve renklerini seçin. Renk kombinasyonunun basit kurallarını takip ederek ve dekoru orta derecede kullanarak, herkes modern mobilyayı kendi zevkine ve cüzdanına göre seçebilir veya sipariş edebilir.
Gereksiz şeylerle iç kısmı aşırı yüklemeyin.

Gereksiz şeylerle iç kısmı aşırı yüklemeyin.

menüye dön ↑

VİDEO: İç mekanını değiştirecek mobilyalar

Modern mobilyalar

Tat ve rengine göre seçiyoruz

menüye dön ↑

FOTO GALERİ (230'dan fazla fotoğraf)

9.5 Toplam puan
Modern iç mekanlarda moda trendleri

Modern mobilyalar, en son moda trendlerini karşılayan mobilyalardır. Sende var mı Bu konudaki en fazla bilgiyi alabilmeniz için bu yazıdaki tüm stilleri bir araya getirmeye çalıştık.Okuduktan sonra, yorumlarınızı argümanlarla birlikte yorumlarda bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
10
Erişilebilirlik Uygulaması
8
Konu açıklaması
9.5
Bilginin güvenilirliği
9
şekerleme
 • Güzel tasarım.
 • Çeşitli renkler.
 • Çoklu stilleri birleştirmek için seçenekler.
eksileri
 • Maliyet.
 • Bedeninizi eşleştirmek her zaman mümkün değildir.
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım üzerine Günlük Dergi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn