Duvardaki resimlerin asılması güzel ve orijinal (170+ Fotoğraf)? Parlak vurgular için yaratıcı fikirler

Herhangi bir sıkı gizli iç duvardaki fotoğrafların yerleştirilmesi sayesinde rahat ve bireysel yapılabilir. Bu teknik, eve özel ve rahat bir ortam sağlayan resimler sayesinde sıcak, keyifli anları her zaman hatırlamanızı sağlar. Bazı iç mekanlarda, bir çerçeve satın alabilir, içine bir fotoğraf ekleyebilir ve duvara asabilirsiniz. Ancak çoğu durumda, uygun bir odanın içini tamamlayabilecek özel, özgün bir dekor oluşturmak gerekir.

İçerik:

Modern teknoloji sayesinde, daha önce erişilemez gibi görünen olağandışı ve cesur projeleri gerçekleştirebilirsiniz. Resimler, en küçüğünden en büyüğüne kadar olan posterlerin tam boylarına kadar farklı boyutlarda olabilir, simetrik, paralel, orantılı olarak rasgele herhangi bir uygun yöntemle birleştirilebilirler.

Kurulu
Duvardaki fotoğrafın düzenini icat etti, önce kağıda almalısınız. Böylece oluşturulan kombinasyonlardan bir fikir seçebilirsiniz.

Duvara bir fotoğraf asmak ne kadar güzel?

Bazen ilginç bir iç mekan oluşturmak için yalnızca kendi fotoğraflarınızı değil, aynı zamanda doğa, manzara, makro fotoğrafçılık altındaki nesnelerin ve resimlerin reprodüksiyonunun güzel görüntülerini de kullanabilirsiniz. Fotoğraflar zaten seçiliyken ve boyutları seçildiğinde, çerçeveler seçilebilir.

Fotoğraflar tamamen farklı kullanılabilir

Fotoğraflar tamamen farklı kullanılabilir

Böyle bir dekorasyonda yeni başlayanlar için, duvarda fotoğraf çerçeveleri yerleştirmek için mevcut yöntemlere güvenmek istenmektedir. Dahası, birçok okuryazar ilginç fikir ve kombinasyon vardır.

Kurulu
Sevilen program kağıttan veya kartondan kesilebilir, duvara sabitlenebilir ve panelin geleceğinin nasıl görüneceğini görebilirsiniz.

Çerçeveler arasında küçük bir mesafe bırakmayı unutmayın. Programın seçimine bağlı olarak, her yerde aynı olabilir veya gerekli simetri içinde izlenmelidir.

Montaj yöntemine bağlı olarak, güzel bir seçenek seçebilirsiniz. Onlar böyle:

 • dekorda simetrik düzenleme veya asimetri;
 • resimlerle çerçevelerin dizilmesi kat;
 • fotoğraf çerçeveleri düzenlenmesi raflar;
 • şekil kompozisyonunun oluşturulması;
 • asılı çerçeve tavan;
 • oluşturulması Duvar kağıdı fotoğraflardan;
 • clothesline üzerinde clothespins ile resim asılı, duvara gergin.

Resimler farklı boyutlarda olabilir.

Resimler farklı boyutlarda olabilir.

Kurulu
Halatı yatay veya dikey konumda uzatabilirsiniz. Her iki seçenek de çok ilginç ve orijinal görünüyor.
menüye dön ↑

Çerçevesiz ve çerçevelerde fotoğraflar

Fotoğraf kartı türlerine göre asmanın tüm yolları 2 ana kategoride gruplandırılabilir:

 • içindeki fotoğraflar;
 • çerçevesiz fotoğraflar.

Bazen çerçeve odanın içini vurgular veya tamamlar. Örneğin, kalın, masif bir ahşap çerçeve, klasik bir oturma odasına mükemmel bir şekilde uyar. Yanlış seçilen kareler fotoğraftaki görüntüyü bozabilir veya yalnızca ortama ve iç detaylara uymaz.

Çerçevesiz başarılı bir yerleştirme ile, resimler çok doğal, canlı, çekici ve orijinal görünür. Odaların dekoruna mükemmel şekilde uymalarını sağlayan hiçbir kısıtlama yoktur.

Fotoğraflı tuval özellikle şık görünüyor

Fotoğraflı tuval özellikle şık görünüyor

Çerçevesiz fotoğrafları süslemek için yeni fikirler:

 • fotoğrafları tuval üzerine basma - bunlar modüler fotoğraf resimleri, çoklu paneller olabilir, bunlar arasında çerçeve kullanılmaz. Herhangi bir şekilde ve boyutta olabilirler, bir modülün iki veya daha fazla ayrı asılı görüntülerinden sipariş edilebilir;
 • doğrudan duvara yapıştırılmış fotoğrafların seçimi. Böyle bir fikir çok parlak, ilginç görünebilir. Ancak zamanla, korumasız bu tür fotoğraflar rengini kaybedebilir ve kolayca tükenebilir;
 • tellerdeki fotoğraflar - fotoğraflara özel kancalar takılıdır. Arka planın altını çizmek için, onları beyaz özdeş sayfalara yerleştirebilirsiniz, ardından kartlar aynı şekilde olmalıdır. Teller, teller, halatlar, iplikler perdeler bir fotoğraf tutulması;
 • Fotoğrafı manyetik bir tahtaya yerleştirmek, dekorasyona uygun çok uygun bir seçenektir gıda. Manyetik kart, aynı anda fotoğraftaki mutlu anların kaydedilmesi ve hatırlatılması için bir yer görevi görecek;
 • asmak için küçük mıknatıslar kullanılır - çiviler duvardan birbirine aynı mesafeden sürülür. Tel, üzerlerine dikey olarak asılır ve sıradan küçük mıknatısların yardımı ile çerçevelere tutturulmadan fotoğraflar.

İlginç montaj seçeneği

İlginç montaj seçeneği

menüye dön ↑

Çerçeve seçimi

Tüm kolajın veya dekoratif duvar dekorasyonunun havası, uygun bir fotoğraf çerçevesi seçimine bağlı olacaktır. İç mekan tarzı kısıtlanmışsa ve kaosun ortaya çıkmasına izin vermiyorsa, tek sesli fotoğraf çerçeveleri seçmeniz gerekir. Ayrıca, kalınlığı tamamen farklı olabilir - ince bir metal çerçeveden, kenarları fotoğrafın kendisinden daha geniş olabilen kalın bir ahşap çerçeveye.

Parlak renklerle dekore edilmiş bir odada, küçük kalınlıktaki açık gölgeli çerçeveler kullanmanız gerekir. Gümüş, altın, pastel renkler, iç kısımda aşırı yüklenmeyecek ve sadece fotoğrafı vurgulayacak, sütlü gölgeler olabilir.

Nötr renklerdeki iç kısım siyah çerçevelerin kullanılmasına izin veriyor. Ancak, bir model seçerken, çok kasvetli görünmediklerinden emin olmanız gerekir.. Becerikli bir seçim, odada doğru aksanı yapmanıza yardımcı olacaktır.

Tüm kolajın havası uygun bir fotoğraf çerçevesi seçimine bağlı olacaktır.

Tüm kolajın havası uygun bir fotoğraf çerçevesi seçimine bağlı olacaktır.

Siyah çerçeveler her zaman kendi içinde titizlik ve grafik taşır, beyaz - zarafet ve sofistike.

Eski resimleri yerleştirmeyi planlıyorsanız, yapay olarak yaşlandırılmış çerçeveyi genişliğe uzatın. Siyah beyaz görüntüler, siyah veya beyaz karelerin kullanılmasını önerir. Beyaz, güzel bir heykel şeklinde olabilir.

Odayı, aydınlık bir monofonik arka plan üzerine siyah beyaz resimler yerleştirerek mükemmel şekilde şarj eder. Ve her resmin farklı bir arka planı olmalı:

Bu çerçeve seçildiğinde siyah rengi.

Aile fotoğrafları için çok sayıda ahşap çerçeve kahverengi renkte uygundur. Aynı zamanda, eğer oturma odası klasik bir tarzda dekore edilmişse, kahverengi renk bu odaya rahatlık katacak ve resimlerin derinliğini vurgulayacaktır.

Siyah beyaz fotoğraflar için siyah çerçeveler

Siyah beyaz fotoğraflar için siyah çerçeveler

menüye dön ↑

Koymak için en iyi yer bulma.

Fotoğrafların başarıyla yerleştirilmesi için, onlar için uygun bir duvar seçmeniz gerekir. Uzaktan izlenebilecek olanı seçmek en iyisidir. 3.5 metrelik bir mesafeden optimum şekilde. Böylece, kolajın bütünlüğünü değerlendirebilirsiniz.

Ayrıca, seçilen yer çok fazla dağınık olmamalıdır, bu nedenle sakince yürümeye ve resimlerin ayrıntılarına yakından bakma fırsatı vardır.Bu nedenle, fotoğraf yerleştirmek için size çok iyi seçenekler sunuyorum:

 • fazla kapalı merdivenlerle;
 • içinde koridor;
 • başında yataklar içinde yatak odası;
 • üzerinde kanepe içinde oturma odası veya Çocuk;
 • etrafında TV - burada birden fazla fotoğraf yerleştirirken denge prensibi çalışabilir. genellikle bölgeTV'nin yerleştirildiği yer boş bırakılmıştır. Bu, alanı güzelce doldurmaya yardımcı olacaktır;
 • işçinin üstünde masa fotoğraf ve manzara koymak için iyi yerler de var;
 • etrafında pencereler veya odanın merkezinde bulunan kapının yakınında;
 • yaklaşık ayna - Yuvarlak ayna ve kare fotoğraf çerçevelerinin birleşimi olağandışı görünüyor.

Oturma odası dekorasyonu

Oturma odası dekorasyonu

Kurulu
Odada tamamen boş bir duvar varsa alanı tamamen fotoğraflarla doldurabilirsiniz, ancak düzeni geliştirdikten sonra.

Bir diğer mükemmel seçenek ise koridordaki boş bir duvar. Genellikle dairede herhangi bir işlem yapmaz. Ancak, üzerine doğru ışıklandırma çerçevesine çok fazla fotoğraf koyarsanız, atmosfer değişecek, rahat ve rahat bir hale gelecektir.

Aynı boşaltma köşesi koridor - harika bir yer. Dahası, dışbükey bir köşe olarak kullanılabilir, arkasına bakması istenen, içinde bir girinti bulunan bir çeşit entrika içerecektir.

Duvarı koridorda dekore et, onu daha ilginç yap.

Duvarı koridorda dekore et, onu daha ilginç yap.

menüye dön ↑

Montaj yöntemleri

Dekorasyon için mevcut çeşitli fikirlerden önceden belirlediğimiz montaj yöntemlerinden bazıları:

 • Metal, plastik, ahşaptan yapılmış çeşitli çerçevelerin duvarlarında sabitleme. Bunları, odanın tarzına uygun olarak, kumaş şeklinde ilave elemanlarla dekore edebilirsiniz. kâğıt, düğmeler, rhinestones, çakıl taşları, boncuklar.
 • Duvarlar, fotoğrafı duvarda veya çivilenmiş rafta durmak üzere çerçevede süsleyebilir. Bunlardan, uygun figürinleri veya sembolik hediyelik eşyaları tamamlayan çok orijinal bir kompozisyon yapabilirsiniz.
 • Eski bir resimden veya bir aynadan kalabilecek büyük bir fotoğraf çerçevesi dekor için uygundur. İçinde iplikler gerilir, üzerlerinde, clothespins ile tutturmak istediğiniz her boyutta fotoğraflar.
 • Fotoğraflar çift taraflı bant kullanılarak doğrudan duvara monte edilebilir. Bu teknik sayesinde, fotoğraflardan kesinlikle herhangi bir süs oluşturmak, bunları sağlam bir duvarla perdelemek bile olsa, herhangi bir konuma yerleştirmek mümkündür. Çift taraflı bant çırpıda emniyetli bir şekilde durur.
 • Resimleri ipe bağlayabilirsiniz. İki çiviyi duvara sürmek ve aralarına bir iplik çekmek yeterlidir. Ve böylece birkaç satırda. Fotoğraf ipliğine takılan kancalar, mandallar, aynı ip için bağlı olabilir. İpin gerginliği, sarkmanın ilginç bir etkisi yaratarak ayarlanabilir.

Bir çelenk ilavesiyle

Bir çelenk ilavesiyle

Kurulu
Fotoğraflarla çerçevesiz bir duvar dekorasyonu seçerken, dilerseniz can sıkıcı görüntüleri kolayca yenileriyle değiştirebilir ve içini yeniden tazeleyebilirsiniz.
menüye dön ↑

Duvar İpuçları

Fotoğrafın duvarının dekorasyonunun uyumlu ve güzel görünmesi için, canlı fotoğraflar, orijinal çerçeveler bulmak ve yerleştirme için ilginç şekiller bulmak yeterli değildir. Duvara veya kolajdaki fotoğraf setinin uyumlu görünmesi için izlenmesi yararlı olacak bazı kurallar vardır:

 • fotoğraf insan gözüne yerleştirilmelidir;
 • Farklı boyutlardaki görüntüleri birleştirirken, daha küçük olanlar göz seviyesine yerleştirilmeli ve daha fazlası bir seviyeye yerleştirilmelidir;
 • En kârlı çözüm, tüm fotoğrafları tek bir satıra yerleştirmek ve fotoğraflardan piramit oluşturmak değildir;
 • Siyah beyaz ve renkli fotoğrafları, düzgün bir renk skalasındaki fotoğrafları iyi görünmesi için birleştirmek gerekmez;
 • siyah beyaz fotoğrafın özgünlüğünü katı çerçevelerde asimetrik bir düzenleme ekler;
 • Büyük bir kareye koyarsanız, bir mandaldaki birçok küçük fotoğraf orijinal görünüyor;
 • kompozisyonun veya kolajın ilave aydınlatması gösterinin etkisini arttırır;
 • parlak kareler veya paspartu siyah-beyaz çekimleri canlandırır;

Fotoğrafın insan gözü seviyesine yerleştirilmesi gerekir.

Fotoğrafın insan gözü seviyesine yerleştirilmesi gerekir.

 • yaratıcı fikir - fotoğrafları açık bir raf içindeki duvara yapıştırma;
 • büyük boyutta küçük boyutlu fotoğrafların şık görünmesini sağlar;
 • resimlere azami dikkat, beyaz zemin üzerine yerleştirme ve beyaz kenar eklemeyi kendine çeker;
 • Fotoğrafları odanın köşesine yerleştirmek için özel köşe çerçeveleri vardır. Oda standart dekorasyon için yeterli alana sahip değilse, köşe fotoğraflarının durumu aşırı yüklememesini sağlamak önemlidir;
 • küçük çerçevelerdeki pek çok fotoğraf, örneğin kalp şeklinde duvarda süs oluşturmak için kullanılabilir;
 • Farklı şekil ve büyüklükteki duvarların duvar fotoğraflarına farklı renkteki karelerde yerleştirerek galeri hissi yaratır. Aşırı karışıklıktan kaçınmak için birbirleriyle dikkatli bir şekilde birleştirmek gerekir.

Parlak renkler - canlandırıcı

Parlak renkler - canlandırıcı

Fotoğraf kartlarını seçerken odaya ve amacına uygun tek bir stil seçerken gözlemlemek gerekir. Mesela çocukların fidanlıklarında andan itibaren fotoğraflar çekiliyor doğum. Yatak odasında çiftin en güzel anlarının beraber dinlenmesi, balayı. Oturma odasında arkadaşlarınızla doğada bir fotoğraf yerleştirin, mutfakta en sevdiğiniz evcil hayvanların uygun resimleridir.

menüye dön ↑

Yerleştirme ilkeleri

Genellikle duvarda birer birer yayınlanmıştır. 2 prensipten:

 • denge;
 • simetrisi.

Simetrik yerleştirme ile, büyük bir fotoğrafı azaltmak için ortada ve giden görüntülerde konumlandırabilirsiniz. Örneğin, 2 büyük fotoğraf ve altlarında 4 küçük fotoğraf vb. Çok önemli değil, fotoğraftaki görüntüler, şekilleri itibariyle, yerleştirme ve eksenler boyunca hizalamada simetriye saygı duyuyorlar.

Denge ilkesi tüm resmin dengelenmesinden oluşur. Bir tarafa kocaman bir poster yerleştirilirse, yanına 4 küçük fotoğraf yerleştirilmelidir. Son görüntüyü, duvarda asılı olan veya yanında duran bir nesneyle dengeleyebilirsiniz. Bir ayna, bir zemin lambası, bir aplik, bir saat olabilir - kompozisyonun bir özelliğini ekler ve ilginç kılar.
Rahat, yemek yeri

Rahat, yemek yeri

menüye dön ↑

Resimler clothespins

Tasarımında bir odanın duvarını fotoğraflarla süslemek fikrinin hızla kazandığı popülerlik oldukça basittir. İlk önce en sevdiğiniz fotoğrafları seçmeli, işlemeli, boyut ve baskı seçmelisiniz.

Bundan sonra, duvarda bir yer bulun, içine birkaç çivi sürün ve aralarına dikey halatlar çekin. Temel olta, iplik, kumaş, çamaşır ipi, tel, tel ve diğer mevcut malzemeler seçilebilir.

Fotoğrafların boyutuna bağlı olarak, küçük resimlerle daha uyumlu görünecek küçük boyutlu özel dekoratif mandallar satın alabilirsiniz. Sonra bir satırda birkaç fotoğraf, altına bir satır daha yerleştirmeniz gerekir.
Bir patlama fikri

Bir patlama fikri

Halatı sıkarken, sarkma derecesini ayarlayabilirsiniz. Mükemmel bile olabilirler veya asılma etkisi yaratabilirler girlantalr.

Resimleri yatay bir iple değil, daha az orijinal görünen dikey bir ipe asmayı deneyebilirsiniz. Diğer dekoratif elemanlar aralarına yerleştirilebilir.

Kurulu
Siyah beyaz resimleri ve parlak kontrast ayrıntılarını birleştirirken kompozisyon özellikle parlak olacaktır.
menüye dön ↑

Fotoğraf kolaj

Duvar dekorasyonu için bir fotoğraf kolajı, iç dekorasyon için en şık, şık ve güzel çözümlerden biridir. Ancak çoğu zaman, birçoğu kolajın duvardaki doğru ve orijinal düzenleme sorunu ile karşı karşıya kalır.

Mandal kullanarak

Mandal kullanarak

Bir kolajın çerçevesiz olarak başarılı bir şekilde yerleştirilebileceği değişkenler şunlar olabilir:

Dikdörtgenin geometrik şekline uygunluk.Duvarda, net kenarlıkları olan bir kolajın yerleştirileceği bir bölgeyi belirlemek gerekir. İçinde çeşitli kişisel fotoğrafları dikey ve yatay konumda birleştirmek gerekir.

Kurulu
Fotoğrafları doğru şekilde birleştirmek, bir bilgisayarda özel programların kolaj oluşturmasına yardımcı olabilirsiniz.
Tüm duvarın fotoğraflarını dolduruyor. Bunu yapmak için, kişisel gelişim için duvar kağıtları sipariş edebilir ve kağıdı kolayca duvara yapıştırabilirsiniz. Bunu, fotoğrafların güvenli şekilde tutturulması için malzeme seçerek de el ile yapabilirsiniz. Bu durumda, tüm duvar hem küçük hem de büyük görüntülerle doldurulabilir.
Orijinal bir kolaj da oluşturacak modüler resimler sipariş edin. Bütün duvarı doldurabilirler. Aralarında boşluklar olduğunda daha özgün görünüyorlar.
Duvar dekorasyonu için fotoğraf kolajı

Duvar dekorasyonu için fotoğraf kolajı

Ayrıca, fotoğraf çerçeveleri kullanılarak bir kolaj oluşturulabilir. Bu tür fikirler alakalı olacaktır.:

menüye dön ↑

Fotoğraftan izle

İç kısım yeterli saatte değilse ve duvarlar boş görünüyorsa, bu iki sorunu aynı anda çözebilirsiniz.

Kurulu
Duvar dekorasyonunun monoton olması veya göze çarpmayan büyük bir desene sahip olması durumunda dekorasyon için böyle bir teknik seçin. Böylece fotoğraflar rengarenk ve küçük süslemeler arasında kaybolmuyor.

Temel olarak, hazır saatler minimalist tarzda alabilirsiniz. Kadranın numaralara veya herhangi bir atamaya sahip olmaması istenir. İdeal olarak, büyük uzun eller saat mekanizmasına takılmalıdır. Her saat, çerçevede ilgili fotoğraflarla işaretlenecek, sadece 12 fotoğrafa ihtiyaç duyulacaktır.

Bu dekora göre, fotoğrafların çerçeveye yerleştirilmesi daha iyidir, böylece en küçük taslak yapının bütünlüğünü ihlal etmez.

Fotoğrafları farklı şekillerde de yerleştirebilirsiniz; örneğin, hayali saatlerde büyük çekimlerde 3, 6, 9, 12'yi seçebilir ve diğerleri için daha küçük bir fotoğraf seçebilirsiniz. 6 ve 12 nolu dikey, 9 ve 3 nolu dikey numaraların simetrisini gözlemlemek için resimlerin aynı boyutta ve şeklini alabilirsiniz.

İsteğe bağlı resimler numaraların yerini almalıdır. En sevdiğiniz saatleri duvara asabilirsiniz ve etraflarında önemli resimlerden oluşan bir kolaj çizin.

menüye dön ↑

Duvardaki fotoğraftan ağaç

Duvara, aile fotoğraflarına sahip bir ağaç şeklinde bir panel yerleştirmek, alaka düzeyini kaybetmeyen çok yaygın bir dekorasyon fikridir. Bununla birlikte, pek çok kişi, herkesin uzağında karar verebilir. Genellikle böyle bir başyapıtın reddedilmesinin nedeni, duvar üzerinde tam bir dekorasyon için yeterli boş alan bulunmamasıdır.

Dekoratif bir ağacın duvarına yerleştirmek için birçok seçenek var. Özel uygulamalar, çıkartmalar, ahşap kaplamalar veya boyalar kullanabilirsiniz. En kolay yol bitmiş bir tasarımcı çıkartması satın almak, bir şablon satın almak veya kendiniz yapmaktır.

Güzel soy ağacı

Güzel soy ağacı

Sonuç olarak, bu seçenekleri fotoğraflı ağaçlar için alabilirsiniz:

 • içinde fotoğrafları saklayan yemyeşil bir taç olan bir ağaç;
 • sonbahar turuncu yaprakları olan ağaç;
 • duvara yayılmış tuhaf formlu dallara sahip kiraz çiçekleri;
 • Siyah yapraklar, süslü taç ve hatta kuşlar bulunan bir ağacın gotik görüntüsü;
 • genç yeşil yapraklı veya meyveli ağaç;
 • kreş için renkli peri ağacı;
 • tüm duvarda güçlü yayılma meşe;
 • ailenin yaşlı soy ağacı.

Aslında, daha fazla fikir olabilir. Hepsi hayal gücünüze ve çevreye bağlı.

Panel aile fotoğrafları ile bir ağaç şeklinde

Panel aile fotoğrafları ile bir ağaç şeklinde

Bir ağaç yerleştirmek için iyi bir yer sadece bir odadaki boş bir duvar olmayabilir. Örneğin, yayılan dalların her iki duvara da yayılacağı bir odanın köşesi olabilir. Koridorda veya koridorda rahat bir başucu masasında, fotoğraflı küçük bir ağacın olduğu yanılsamasını yaratabilirsiniz.

Yönlü dalları bir yönde bir ağacın duvarın diğer ucuna yerleştirilmesi gerekir. Altına bir kanepe koyabilirsiniz. Yani mono bir bahçenin atmosferini iletir. Çocuk yatak odalarında organik olarak dalları görülmektedir, sanki dalları bir şans eseri sanki bir sonraki duvara ya da tavana gider.

menüye dön ↑

Çocuk odası kaydı

Çocuk odasında çeşitli fikirler ve deneyler yapabilirsiniz. Burada, yerleştirmedeki herhangi bir hata orijinal ve sevimli görünebilir. Çerçeveler şekillerde çeşitli boyutlarda seçilebilir, bunları bir araya getirebilir.

Çocuk odasında çeşitli fikirler ve deneyler yapabilirsiniz.

Çocuk odasında çeşitli fikirler ve deneyler yapabilirsiniz.

Aynı zamanda onlar için en iyi anları ile sulu fotoğraflar seçmeniz gerekir. Bir çocuk odası için, duvarları dekore etmek için aşağıdaki fikirleri kullanabilirsiniz:

 • Fotoğrafı renkli clothespins ile ipe veya ipe yerleştirmek. Çocuk çok küçükse, ulaşamayacağı ve resim çekemeyeceği bir seviyede yapılmalıdır.
 • Kanepenin yakınındaki duvarda parlak renkli bir kolaj oluşturabilirsiniz. Görüntüler çocuğun en sevdiği küçük resimlerle desteklenir. Çalışmalarını ve el sanatlarını, örneğin çizimleri, nakışları, kelebekleri bir koleksiyonu da kullanabilirsiniz.
 • Ağaç seçeneği, çocuk odası için harika. Böyle bir ağacı yalnızca en sevdiğiniz resimlerle değil, aynı zamanda parlak renkli hayvanlar, çiçekler ve bitkiler ile de süsleyebilirsiniz.
 • Fotoğrafların bir duvardaki çok sayıda rafta çerçevelerde düzenlenmesi - güzellik ve pratikliğin bir arada.
 • İpteki fotoğraflar kâğıt kesilmiş kelebeklerden, çiçeklerden, arabalardan, helikopterlerden, iplerden ve diğer tinsellerden yapılmış parlak çelenklerle desteklenebilir.
En iyi çocukluk anlarına sahip görüntüleri kullanın.

En iyi çocukluk anlarına sahip görüntüleri kullanın.

menüye dön ↑

Oturma odasında

Arsa fotoğrafları duvara doğru sırayla yerleştirildiğinde oturma odası rahatlıkla doludur. İyi bir soyutlama yerleştirme ile daha az çekici bir görünüm odası yok.

Tasarımcılar, duvar dekorasyonu kişisel enstantanelerinin, tasarım sanatının en duygusal şekli olduğunu düşünür.

Bu nedenle, oda duygusallıktan yoksundursa, çıkış yolu fotoğrafı duvarlara yerleştirmektir. Oturma odasının çerçevelerin boyutunda tek bir stile uyması önemlidir. Hangi boyutta veya renkte olacağı önemlidir.

Önemli olan birliktir. Ahşap bir çerçeveyi, örneğin camla birleştirmek mümkün değildir. Tatsız ve kaba görünüyor. Daha fazla uyum, fotoğraflara mat ve sonuçlara ek bir çerçeve ekler.
Rahat oturma odası

Rahat oturma odası

Bunu yapmak için oturma odası için üç renk seçeneğinden birini seçebilirsiniz:

 • 3 renkte - renkli çekim, mat, çerçeve;
 • doygunluk eksikliği - minimalizmde antika karşıtı önyargılı ya da tam tersi olan siyah ve beyaz tasarım;
 • tek bir renk - eğer bir fotoğrafsa, o zaman beyaz bir pastane, siyah ya da beyaz bir çerçeve, bir renk sadece bir kare ya da sadece bir pastane olabilir.
menüye dön ↑

Odanın tarzına bağlı olarak seçim

Duvarları kişisel görüntülerle süslemede önemli bir rol, odada zaten mevcut olan iç kısımda oynanır. Genellikle salon, koridor ya da yatak odasındaki durumun sahipleri rahatsız ettiği anlamına gelir. Tamir yapmak istemiyorum ama odayı yenilemem gerekiyor. Bu nedenle, uygun resimler çekmek, onlar için çerçeveler seçmek ya da hiç çerçevelememek, uygun bir düzen bulmak için yeterlidir. Her stil için belirli bir teknik var:

Ülke stilleri Provence ve klasik Dekorda ahşap çerçevelerin kullanılmasını içerir.Klasikler için koyu renkli oduna öncelik verilir, Provence ışığı için ülke her tonun kullanılmasını gerektirir.
Eklektik tarz ve yüksek teknoloji - Bir fotoğrafı çerçevelerken, metal çerçeveler en sık, daha az sıklıkla plastik kullanılır.
Pop art, modern ve benzeri gençlik stilleri, fotoğraf seçiminde standart dışı bir yaklaşım uyguluyor. Özel basılı standart olmayan posterler kullanabilir, posterli ve tırnaklı fotoğraflar ekleyebilirsiniz. Genel olarak, böyle bir kolaj olağanüstü görünüyor. Tırnaklar duvara bir şablondan bağımsız olarak uygulanabilir veya hazır etiketler satın alabilir.
El yapımı ürünlere yakın stillerde, ev yapımı çerçevelerle, örneğin işlemeli süslemeler, örme çiçekler, süslenmiş kenarlıklar ve diğer orijinal fikirler gibi fotoğrafları süslemek için yaşam fikirleri oluşturabilirsiniz.
Rustik tarz, chebbi chic, sihir, alçı kalıplamaya benzeyen dışbükey süslü şekillere sahip beyaz delikli çerçevelerin kullanılmasını içerir.
Tarzı çatı katı rasgele yerleştirilmiş fotoğrafları clothespins'e sığdırın veya rasgele duvara çerçevesiz yapıştırın.
Minimalizm, fikirlerin, çerçevesiz olarak, belki de siyah beyaz bir düzenlemesini ifade eder.

Genel olarak, fotoğraflarla ve çeşitli görüntülerle duvarların tasarımı iç mekanı dekore etmek için modern, popüler ve avantajlı bir yöntemdir. Sınırsız sayıda fikir vardır, bunların çoğu kendi başlarına düşünülebilir veya mevcut fikirleri değiştirebilir. Böylece her acemi tasarımcı, iç mekanda kendi bireysel tarzını ve lezzetini kazanabilecek.

Duvardaki Fotoğraflar

Size ilham veren fikirler

9 Toplam puan
Ev Dekorasyonu Yapması Kolay

Bir odada bir duvarı dekore etmenin ne kadar güzel olduğunu bilmiyor musunuz? Zaten eski olan şablon seçeneklerinden bıktınız mı? Gittikçe daha popüler hale gelen yeni bir trend. İç mekandaki fotoğrafları kullanmanın tüm sırlarını öğrenin. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
9
Uygulamanın kullanılabilirliği
9.5
Konu açıklaması
9
Bilginin güvenilirliği
9
şekerleme
 • Onarım çalışmaları yapılmadan ve fırsatta kullanılmadan, alışılmadık, yaratıcı, ilginç bir iç dönüşüm. Fonların tasarruflu kullanımı.
 • Gerekirse can sıkıcı fotoğrafları sürekli olarak değiştirebilme, böylece iç mekanı değiştirebilme.
 • Odanın atmosferini ev sıcaklığı ve konfor ile doldurmak.
eksileri
 • Deneyim eksikliği, duvardaki fotoğrafların çok uyumlu ve düzgün yerleştirilmemesine yol açar.
 • Çok fazla resim sıkışıklığa neden olabilir.
 • Güvenilmez bir ataşmanla duvarda çerçevesiz fotoğraflar sık ​​sık uçup gidebilir.
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn