Güzel tek katlı ev bir terasa sahip projeler (175+ Fotoğraf). Siteye yerleştirmenin özellikleri

Tek katlı teraslı evler giderek daha popüler hale geliyor? Mimarlar tarafından son zamanlarda çok katlı özel evlere bir veya birkaç merdivenle dayatılan moda herkes için uygun değildir ve bunun için birçok neden olabilir.

İçerik:

Herkes gün boyu merdivenlerden yukarı çıkmak istemez, diğerleri aynı seviyedeki odalara sahip bir ev yapmak ister. Bir teras seçerken ve planlarken göz önünde bulundurulması gereken sebeplerin neler olduğunu görelim.

Rahatlamak için rahat teras

Rahatlamak için rahat teras

Neden teraslı tek katlı evler sunuyoruz

Özel bir ev sakin bir yat limanı veya yaratıcılık ve iş geliştirme için bir yer, rahatlama için bir köşe ve eğlenceli bir eğlence yeri haline gelir. Ve komşulardan hiçbiri pilleri çarpmayacak veya gürültünün iddialarıyla aramayı kesmeyecek. Ama neden bir teraslı tam bir hikaye?

Teras - dinlenme için köşe

Teras - dinlenme için köşe

Bu tür evler, ülkenin dinlenmesi, gençler ve yaşlılar için uygundur. Başlıca sloganı doğa ile bir hale geliyor. Evler her ortama mükemmel uyum sağlar. Sorunlu topraklarda inşa etmek daha kolaydır: yüksek yeraltı suyu seviyelerinde kumtaşları ile. Karmaşık temeller oluşturmaya gerek yok. Odalarda ışığın bolluğu garanti edilir. Böyle bir giriş bölgesi başka ne verir? Düzenleme yeteneği:

Yaz mutfak için harika

Yaz mutfak için harika

 1. Yaz mutfağı.
 2. Açık havada yemek.
 3. Barbekü için yer
 4. Çocuk oyun alanı
 5. Kurutma kıyafetleri

Küçük alanlarda, çardaksız ve yapımında tasarruf edebilirsiniz. Açık alan konut durumunu yükseltir. Geleneksel verandalardan daha şık görünüyor.

Açık alan şık görünüyor

Açık alan şık görünüyor

menüye dön ↑

planlama

Rüzgar gülünü dikkate almak gerekir. Bu neden önemlidir? Teraslar rekreasyon amaçlı kullanılmaktadır. Hakim rüzgarların bir kısmına yerleştirirseniz, konforlu bir yönlendirme süresi sağlamak zordur. Akılcı olarak avlu tarafında yer almaktadır. Açık alan rekreasyon alanıyla, barbekü alanı, havuz, oyun alanı, çardak yolu, dağ slaytı veya güzel bir çiçek bahçesi manzaralı rahat bir mekansal ilişki kurmak daha kolaydır.

İdeal mekan rüzgarlardan koruyan bir verandadır.

İdeal mekan rüzgarlardan koruyan bir verandadır.

Çıkış yemek odası veya oturma odasından organize etmek daha iyidir. Teras ile yatak odalarının birleştirilmesi gerekli değildir. Açık alan, ana girişin karşı tarafında yer almaktadır. Küçük alanların sahiplerinin bir çit veya başka bir dekorasyon düzenlemesi gerekir. Bu, hayatınızı komşuların meraklı gözlerinden gizlemeye yardımcı olacaktır.

Ateşin yanındaki açık havada rahatça gevşeyin

Ateşin yanındaki açık havada rahatça gevşeyin

menüye dön ↑

Yan konum

Yerleşim düzeni kendi tercihlerinize, yaşam ritmine, etrafındaki manzaraya ve alana göre değişir:

 • Aşıklar gün batımına hayran kalacaklar için - batı kısmı mükemmel olacak. Güneş akşam yemeğinden sonra bölgeyi aydınlatır.
 • Doğu konumunun avantajı - güneşten gelen güneş ışınlarının kuvvetli bir yükselişe ve önümüzdeki güne hazırlanmalarına katkıda bulunur.
 • Kuzey kısmı yumuşak dağınık bir ışık garanti eder ve teras atölyeler, yemek odaları ile iyi bir şekilde birleştirilmiştir. Bu durumda, yakındaki yüksek bitkileri dikmemelisiniz: ağaçlar, tırmanma çalıları ve sarma çiçekleri.
 • Güney - maksimum güneş sağlar. Yaz aylarında, kavurucu ışınların etkilerini azaltmak için tenteler veya kanopiler gerekir.

Planlama yaparken tercihlerinizi dikkate alın

Planlama yaparken tercihlerinizi dikkate alın

Dikkatli planlama sayesinde ev ve teras rahat bir dinlenme yeri haline gelir ve sahiplerine uzun süre hizmet eder. Sık sık sermaye ve servis onarımı gerektirmez.

menüye dön ↑

Öngörülenler: Yapının özellikleri

Zeminsiz teras yapılamaz. Böylece işlem sırasında hiçbir problem ortaya çıkmaz: çatı deforme olmaz, patlamaz, zemin yatay kalır, güvenilir bir temel gerekir. Ana bina ile aynı anda dökülür veya inşa edilir, güvenliği garanti eder.

Tasarımın temelini attığınızdan emin olun.

Tasarımın temelini attığınızdan emin olun.

İnşaat büyük yatırım gerektirmez. İş hızlıca yapılır. Karmaşık inşaat ekipmanları (ekskavatör, kamyon vinci) olmadan mümkündür. Karmaşık yapım yöntemleri kullanılmaz: yükseklikteki montaj, yalıtım.

İnşaat pahalı değildir ve evinize rahatlık katacaktır.

İnşaat pahalı değildir ve evinize rahatlık katacaktır.

Bu koşul yerine getirilmezse, açık bir veranda bile ayrılmaya başlar: yağış ana yapının temeline düşer, kışın don işini yapar: çözümü keser, donatı paslanmaya başlar. Zamanla, tüm yapı deforme olabilir.
menüye dön ↑

Teras türleri

Bir teras türü seçerek sahipleri geleceği düşünmek. Hayatta hangi öncelikler ortaya çıkabilir ve bu sadece açık bir alan için yeterli midir?

Orman manzaralı açık teras

Orman manzaralı açık teras

menüye dön ↑

açık

Bu, tüm bölgeler için kabul edilebilir bir seçenektir. Leeward tarafında yer alan teraslar, iyi bir aydınlatma ve açık havada rahatlama imkanı sunar. Hava şartlarına uyum sağlayamamak için geçici bir barınak kurulur. Dış mekanlarda kullanılan şemsiyeler, taşınabilir çadırlar. Isı sırasındaki açıklıklar, panjurlar, ışık perdeleri ile kapatılır.

Açık alanlarda dinlenmek ve güneşlenmek güzeldir

Açık alanlarda dinlenmek ve güneşlenmek güzeldir

menüye dön ↑

kapalı

Tüm sezon seçeneği. Açık alanda bir kulübe ve bir çit varsa, o zaman herhangi bir havada kullanabilirsiniz. Sadece karlı bir güzellikle çevrili bir kış akşamı oturup bile battaniyeye sarılmış mumlarla zevk alacaksınız. Bu seçeneğin herhangi bir dezavantajı var mı. Birincisi ve önemsizliği: terası çevreleyen odanın aydınlatmasını azaltır.

Kapalı oyun alanları sezondan bağımsızdır

Kapalı oyun alanları sezondan bağımsızdır

Bölgeye bağlı olarak, soğuk dönemde çalıştırma platformu panoramik çift camlı pencerelerle donatılmıştır. Düşük sıcaklık ve yağıştan korurlar.

Terasta bir barbekü alanı düzenleyebilirsiniz. Bunun için yangın yalıtımı yapılır. Ocak için tasarlanmış yer döşemesinin bir kısmı taş, tuğla ile döşenmiştir. Duman egzozunu düzenlemek ve yaşam alanlarına girmesini önlemek için koniyi yukarıdan koruyun.
Panoramik pencereler düşük sıcaklığa karşı korur

Panoramik pencereler düşük sıcaklığa karşı korur

menüye dön ↑

Yapı malzemeleri ve teraslar

Odaların aksine, terasın sürekli etkilere maruz kaldığı gerçeğini düşünmeniz gereken malzemeleri seçmek: ultraviyole ışınları, yağmurdan, kardan ve sisden nem. Şehirlerde toz, otomobil ve endüstriyel emisyonlar buna eklenir ve bu da kaplama malzemesi için “zımpara kağıdı” haline gelir. Bu nedenle, yüksek kaliteli malzemeler seçin. Bunları düzenli olarak yukarıdaki etkilerden arındırın, kontaminasyondan temizleyin.

Terasınızı doğal maruziyetten korumaya özen gösterin.

Terasınızı doğal maruziyetten korumaya özen gösterin.

Yüksek neme dayanabilecek malzemelerle kaplı zeminler:

 1. Döşenmiş (pürüzlü bir yüzeye sahip ısıya dayanıklı modeller seçin).
 2. Çürümeyi engelleyen ilaçlar (cilalar, leke, emprenye) ile işlemden geçirilmiş tahta. Reçineli ağaç çeşitlerini seçin.

Açık alan inşa edilmezse, çatı malzemeyle kaplıdır. Direkler güvenilir malzemelerden yapılmıştır: metal, büyük boyutlu ahşap plakalar, tuğla, taş ve betondan duvarcılık.

Çubuklar güvenilir malzemelerden yapılmalıdır.

Çubuklar güvenilir malzemelerden yapılmalıdır.

Dekorasyon, evin genel cephesi ile aynıdır. Ahşap veya doğal taş, tuğla ve dekoratif sıva, farklı renklerin ve taban panellerinin kaplanması gibi çeşitli inşaat veya dekorasyon malzemelerinin kombinasyonu ile ilginç bir kombinasyon verilir.

Temel prensibi

Teras bir ilave olmalıdır, bu yüzden radikal farklılıklar tüm sitenin tasarımında bir uyuşmazlık yaratacaktır. Yapı temyizini kaybedecek.

Dekorasyon olarak tuğla kullanın

Dekorasyon olarak tuğla kullanın

Dekoratif elemanlara iyi bak

Sütunlar metalden yapılmışsa dövme ürünler ekleyin. Ahşap yapılar için uygun oyma eşyalar, ev yapımı kaba kaldırımlar. Tuğla işi seramikle uyum içindedir.

Doğal taş, ağaçla harmanlanır

Doğal taş, ağaçla harmanlanır

menüye dön ↑

Aydınlatma ve mobilya

Doğru aydınlatma işlemi sadece gündüz saatlerinde işlemi sınırlamamasına yardımcı olur. Parlak lambalar sadece çalışma alanına monte edilir (eğer varsa). Dinlenme alanı yumuşak bir ışıkla aydınlatılır, rahatlamaya ve gevşemeye katkıda bulunur. Enerji tasarruflu ampulleri seçin (tasarruf garantisi). Aydınlatma cihazları neme karşı yüksek korumalı olmalı, alanın etrafındaki hareketleri engellememelidir, rekreasyon alanını, yemek grubunu aydınlatmalıdır.

Yumuşak ışık dinlenme ve rahatlamayı teşvik eder.

Yumuşak ışık dinlenme ve rahatlamayı teşvik eder.

Ekstra harcamalar harcayın. Bahçe elektrikli aletleri (çim biçme makineleri, elektrikli testereler) için kullanışlıdır. Soğuk dönemde, terasa bir UFO kurabilir ve rahatça sohbetin keyfini çıkarabilirsiniz.

Mobilya bir bütçe plastik olmak zorunda değildir. Ahşap, metal kitler de uygulanabilir. Özel mağazalarda, şaraplar ve şaraplar için kulaklıklar sunulmaktadır. Yağmur sırasında çıkarılabilir kapaklar, yastıklar çıkarılır ve yerleştirilir, mobilyalar biraz neme dayanabilir.

En sık kullanılan hasır mobilya

En sık kullanılan hasır mobilya

menüye dön ↑

Proje nasıl seçilir

Mimarlar ve tasarımcılar bu binaların çok sayıda projesini sunarlar. Seçim bağlıdır:

 • Arsa boyutu.
 • Sahiplerin tercihleri.
 • Sakinlerinin sayısı.
 • Finansal fırsat
 • Yapım bölgesi
 • Seçilmiş malzemeler

Proje sitenizin istek ve özelliklerinden kaynaklanacaktır.

Proje sitenizin istek ve özelliklerinden kaynaklanacaktır.

Bu soruları inceleyen mimarlar, projenin bir çeşidini sunuyor. Gerekirse, müşterinin isteklerine göre rafine edilir veya değiştirilir.

Ev sporadik olarak kullanılıyorsa: sadece tatilde veya hafta sonları tatil için, büyük bir binaya ihtiyacınız olup olmadığını düşünmeye değer mi? Bu durumda 2 yatak odası, bir mutfak ile birleşik bir oturma odası bulunmaktadır.

Küçük yapılar ara sıra kullanım için idealdir.

Küçük yapılar ara sıra kullanım için idealdir.

Ailede bir arabanın varlığı da seçimde yansıtılmaktadır. En iyi depolama seçeneği bir garajdır. Güvenli ve aşındırıcı olmayacaktır. Minyatür bir arsa üzerinde bir garaj ve teras ihtiyacını nasıl yeneceğinizi düşünmek önemlidir.

Ailede küçük çocuklar varsa ve ev yükseltilmişse, teras düşmeleri ve yaralanmaları önlemek için bir korkulukla çitle çevrilidir.

Eskrim çocukları düşmekten ve yaralanmaya karşı korur

Eskrim çocukları düşmekten ve yaralanmaya karşı korur

menüye dön ↑

Arazi kabartma düşünün

Teras rahatlamak için tasarlanmıştır, bu nedenle dağ veya göl, orman veya deniz manzaralıdır. Şehirde inşa edilmişse, bölgeyi dekore edecek peyzaj tasarımını düşünün. Teras bitişik ise, yokuşta, sağlam bir temel üzerine değil, sütunlar üzerine monte edilebilir. Kumlu topraklar için şerit temeller yapılmıştır.Bazen tasarımcılar doğayla birliği vurgulamak için bir evi bir orman veya dağ silsilesi yamacına “yerleştirmeyi” teklif ederler.

Güzel manzarayı görmek için özen gösterin.

Güzel manzarayı görmek için özen gösterin.

menüye dön ↑

Avantaj ve dezavantajları nelerdir?

Bir projeyi seçmeden önce, böyle bir projenin ne vereceğini ve “tuzaklar” neler olduğunu tartmak önemlidir. Daha detaylı inceleyeceğiz:

Teras, evden ayrılmadan yapılan açıkhava rekreasyonu

Teras, evden ayrılmadan yapılan açıkhava rekreasyonu

 • Estetik güzellik 2 - 3 katlı evlerin aksine görsel olarak küçük alanları aşırı yüklemeyin.
 • Birkaç kattaki büyük evlerden daha ucuz. Çardak, barbekü alanı, barbekü üzerinde ek inşaat yapılmadan mümkündür.
 • Güçlü bir temel yapımını gerektirmez. Yapı, toprak üzerinde büyük bir yük oluşturmaz.
 • Sevdiklerinizle bir tatil düzenlemek için en iyi fırsat.
 • Maliyet. Finansal yatırım için daha az ihtiyaç ve inşaat için zaman.
 • Geniş seçenek yelpazesi. Sahipleri boyutları, malzemeleri ve renkleri deneyebilirler.
 • Evin etrafındaki hareketi etkilemez.
 • Şehir dışına çıkmadan veya ormana girmeden açık hava rekreasyonu sağlar.
 • Evin büyüklüğünü arttırır ve açık fonksiyonel alanlar yaratılmasına yardımcı olur.

Herhangi bir dezavantaj var mı? Evet, ama biraz ve alakasız:

Açık havada dinlenmek hava şartlarına bağlıdır.

Açık havada dinlenmek hava şartlarına bağlıdır.

 1. Toprağın analizini sipariş etmek gereklidir. Islak alanlarda, vakfın havalandırmasını düzenlemek gereklidir.
 2. Kuzey bölgelerinde sadece yaz aylarında kullanılabilir veya panoramik pencereler monte edilebilir.
 3. Çatısız açık alanda dinlenmenin güneş ve yağmur, kar ve siste olmasına bağlıdır. Genellikle geçici barınak: tenteler ve şemsiyeler tasarruf etmez.
 4. Sınırlı alana sahip sitelerde rahat (geniş) bir teras için yeterli alan yoktur.
Hasır bitkilerin gölgesinde istirahat

Hasır bitkilerin gölgesinde istirahat

Ev büyük veya küçük, zengin bir şekilde dekore edilmiş veya özlüdür. Uygun bir proje seçin. Buna geri dönmek, misafirleri almak, çocukları büyütmek, sevmek ve hayattan zevk almak isteyeceksiniz. Bu nedenle, seçim yaparken, yarın, bir ay, 10 veya 50 yıl içinde hayatınızı nasıl gördüğünüzü düşünün.

Siyah ve beyaz veranda

Siyah ve beyaz veranda

https://www.youtube.com/watch?time_continue=19/hqdefault.jpg ">

Teraslı ev projesi

Tasarımınızı seçin

8.5 Toplam puan
Alan birleştirme

Yaz tatili ister misin? Mükemmel bir seçim - bir terasa sahip tek katlı ev. Donanımı sürekli geri almak ve misafir almak için kullanın. Bu konuda size yardımcı olmaya çalışacağız. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
9
Uygulamanın kullanılabilirliği
8
Konu açıklaması
9.5
Bilginin güvenilirliği
10
şekerleme
 • Estetik güzellik
 • Maliyeti
 • Geniş stil seçimi
 • Dinlenme sağlar
 • Evin boyutunu arttırır
 • Rekreasyon organizasyonu
eksileri
 • Hava bağımlılığı
 • Vakıf Havalandırma
Yorumunuzu ekleyin

Avatar

Ben sadece eğitimle değil, aynı zamanda duşta da tasarımcıyım. Güzellik ve rahatlık yaratmayı severim. Tavsiyem, tasarımın modern yönlerini anlamanıza ve çevrenizde şık bir iç mekan oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn