Mutfak loggia ile birlikte: Yeri akıllıca kullanmanın gerçek yolları. Sıkıcı değil iç tasarım (120+ Fotoğraflar)

Modern evlerde bir sundurma bulunan bir mutfak bulunabilir ve birçok işletme sahibi şaşkınlıkla karşılanır: ne yapmalı? Bir yer yararlı görünüyor, ancak şık, konforlu ve hiçbir kanun ihlal edilmediği için nasıl kullanılır? Birkaç seçenek

Bu makalenin içeriği:

İlişki olmadan

Mutfak alanını sundurma alanıyla birleştirmek için zamana ve paraya yatırım yapmanız gerekir. Yeniden geliştirme için izin almak (ve bu bir gün meselesi değildir), sundurmayı perdahlamak ve yalıtmak, duvarı çıkarmak, kozmetik onarımlar yapmak için gereklidir.

Herkesin bunu yapacak çok fazla kaynağı yok.

Ne zaman rahatlayabilir ve gevşeyebilirsiniz

Ne zaman rahatlayabilir ve gevşeyebilirsiniz

Bu nedenle en kolay yol, mutfağa birleştirmeksizin bir sundurma kullanmaktır:

 • Üzerine bir depolama alanı yerleştirin. Mutfak küçükse, yemekler, tahıllar, sebzeler, yağ ve aletler içeren dolaplardan ve raflardan geriye dönmeyecektir. Alanı biraz boşaltmak için bütün bunları loggia üzerine koyabilirsiniz. Oraya bir dolap ve birkaç çekmece koyun, çivi rafları ve kancaları, her şeyi düzgünce asın. Elbette, bir şeye ihtiyacınız olduğunda, dışarı çıkmanız gerekecek, ancak mutfakta zevkinize göre düzenlenmiş ücretsiz bir yer olacak.
 • Rekreasyon alanını düzenleyin. Küçük bir dairede, dizüstü bilgisayarlarla rahatça oturabileceğiniz, okuyabileceğiniz veya bazı çalışmalar yapabileceğiniz bir sandalye ve lamba koymak için yeterli alan yoktur. Böyle bir yeri donatmak için mutfak sundurması kullanılabilir. Tabii ki, yalıtılması ve sırlanması gerekir, ancak bunun için izin almanıza ve inşaatçı kiralamanıza gerek yok: Deneyim olmadan kendi başınıza başa çıkabilirsiniz.

Ofisi kullanmak

Ofisi kullanmak

Dolaplı bir sundurma için bir buzdolabını da çıkarabilirsiniz, ancak gerçekten iyi yalıtılmışsa ve bir kez sızıntı yapma olasılığı yoksa tavan.

Senin için ilginç olacak:GENEL BAKIŞ: Loggia camları oda tasarımında ne kadar yer kaplar? Sıcak, panoramik, çerçevesiz tasarım. 145+ (Fotoğraflar) rahat iç

menüye dön ↑ menüye dön ↑

kısmen

Pencereleri ve balkon kapısını çıkarmak için yeterli zamanınız ve çabanız varsa, mutfağı kısmen loggia ile birleştirebilirsiniz. Büyük bir artı, izne ihtiyacınız olmamasıdır ve işlevsellik tamamlanmış kalır. Dahası, güzel yarım daire şeklindeki kemer, duvarın tamamen yokluğundan daha muhteşem görünüyor.

Masa adası - klasik bir çözüm

Masa adası - klasik bir çözüm

Boş yerde geleneksel olarak yemek alanı bulunur. Bu mantıklı: iletişim taşımak için gerek yoktur ve standart bir sundurma masa ve sandalyeler mükemmel uyum.

İlginç şekilde, tasarım farklı olabilir:

 • Büfe-Ada. Her stile uygun klasik çözüm. Çok fazla alan kaplıyor, ancak iyi görünüyor, üzerine bir masa örtüsü koyabilir ve bir lamba koyabilirsiniz.
 • Bar sayacı. Bir çatıyı hayal edenler için çözüm, ancak yeterli alana sahip değil. Loggia'nın geniş pencere pervazına stand olarak hizmet vermektedir. Yemek yerken, aşağıya bakabilir ve iyi olup olmadığına bakabilirsiniz.

Bar olarak eşik

Bar olarak eşik

Bu standın tek negatifi var - klasikten daha düşük. Ama daha da kötü gözükmüyor.

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: Balkonlu Mutfak Tasarımı (100+ Fotoğraf): Mekanın birleşimi için !!!

menüye dön ↑ menüye dön ↑

tam

Sadece mutfak ve sundurma arasındaki duvar bir taşıyıcı değilse mümkündür, aksi takdirde herhangi bir inşaat ruhsatı almak mümkün olmayacaktır. Ancak, eğer taşımazsa, sadece para ve beklemeye istekli olacaktır.

Yatak duvarının kontrol edilip edilmemesi önemlidir

Yatak duvarının kontrol edilip edilmemesi önemlidir

Ve sonra, sıcağı ısıtmak, sundurmayı perdahlamak ve duvarı tahrip etmek ve sonra kozmetik onarımlar yapmak için yeterli. Sonuç olarak, mutfak birkaç metrekareden fazla olacaktır ve istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Hatta iletişim yürütmek ve onları çalışma alanı yapmak.

Bir balkon veya sundurma pahasına metrekare genişletin

Bir balkon veya sundurma pahasına metrekare genişletin

Ancak kendimizi yemek alanı ile sınırlandırmak çok daha kolay - ve daha ucuz ve ek izinlere gerek yok.

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: 240+ İçinde Balkon terbiye için seçeneklerin fotoğrafları: Kendi elleriyle güzel iç

menüye dön ↑ menüye dön ↑

Ortaya çıkan alan nasıl döşenir?

Tüm faaliyetlerden faydalanabilmek için sadece yer açmamanız, aynı zamanda güzelce dekore etmeniz gerekiyor. Mobilyalara, ışığa, renk kombinasyonlarına, ek aksesuarlara dikkat etmemiz gerekiyor.

Mutfak loggia ile birlikte: Yeri akıllıca kullanmanın gerçek yolları. Sıkıcı değil iç tasarım (120+ Fotoğraflar)

Her yıl bu fikir giderek daha popüler hale geliyor

menüye dön ↑

stilleri

Her seferinde tüm bunları düşünmemek için insanlar, hangi tasarımın tam olarak iyi göründüğünü söyleyen hazır kağıtlar ürettiler.

Küçük mutfak alanlarını ekstra mobilyalar ile karıştırmayın - sadece ihtiyacınız olan her şey

Küçük mutfak alanlarını ekstra mobilyalar ile karıştırmayın - sadece ihtiyacınız olan her şey

Kısmen bağlı bir sundurma bulunan bir mutfak için, aşağıdaki stiller uygun olacaktır:

 • doğu. Alçak masa, yumuşak yastıklar, karmaşık desen, ışık perdeleri, parlak, doğal renkler ve çiçek desenleri ile dövme lamba. Şunlara dikkat edin - kemer, püsküllü hafif ve doğal bir kumaşla perdahlanmalıdır. Genel izlenim, Sultan sarayıdır.
 • Eko. Sadece eko değil, Hawaii motiflerinde önyargılı olmalısınız. Tedavi edilmeyen ahşap masa, sandalyeler rattanBambu perdeler, her zaman taze çiçekler. Masanın üzerine koyabilirsin lamba Gerçek bir mum ile, ahşap renkli boncuk boncuk perde hışırtı perdesi. Duvarda - ukulele.
 • minimalizm. Kemerde perde yoktur, masa basittir, yanında plastik ve metal sandalyeler vardır. Masanın üzerindeki basit bir lamba dışında hiçbir aksesuar yoktur (mutlaka geometrik bir tasarım). Eğer pencereler panjur, sonra bir kalıp olmadan, haddelenmiş.

Aydınlatma tasarruf etmeyin

Aydınlatma tasarruf etmeyin

Tabii ki, herhangi bir başka stil de yapacaktır - düzenleyebilir veya olduğu gibi kullanabilirsiniz. Örneğin, Japonca - kemere yalnızca ara sıra kapalı olan sürgülü bir kapı yerleştirin.

Işık perdeleri ve diğer bitkisel tekstil elemanları Provence tarzını vurgulamaya yardımcı olacak

Işık perdeleri ve diğer bitkisel tekstil elemanları Provence tarzını vurgulamaya yardımcı olacak

Loggia ile birleştirilen mutfak için diğer stiller çok uygundur:

 • Provence. Açık renkler, çiçek duvar kağıdı, sandalye dövme sırtlı ve beyaz masa örtüsü Masanın üzerinde Bir vazoda çiçek, duvarda birkaç manzara emin olun. Pencerede, sadece kısmen kapanacak olan "kafe" tarzı bir perde var.
 • çatı katı. Duvarlar tuğladan yapılmıştır, zemin betondur, mutlaka bir bar tezgahı (yemek alanını çalışma alanından ayırmak için kullanılabilir), yüksek sandalyeler döndürür. Metal, deri, plastik. Spotlara benzeyen armatürler, duvardaki grafiti.
 • Ülke müziği. Masa sağlam, bir ağaçtan, sandalyelerden de. Yerdeki halılara, camlardaki perdelere, genellikle de çok sayıda tekstil örgüsüne dikkat edin. Renkler doymuş, doğal.

Tasarım kurallarına göre sanat aynı tarzda dekore edilmiş mutfak ve balkon olmalıdır.

Tasarım kurallarına göre sanat aynı tarzda dekore edilmiş mutfak ve balkon olmalıdır.

Stil bir ipucu olarak harekete geçmek için bir rehber değildir. Listeyi okuduktan sonra, mutfakta neyin iyi görüneceğini, neyi sevdiğinizi tahmin edebilir ve önemli unsurları kendi başınıza birleştirerek güzel bir sonuç elde etmek için kazanılan bilgiyi kullanabilirsiniz.

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: Kruşçev'de Balkon Dekorasyonu: 225+ (Fotoğraf) - Güzel tasarımlar yapmak için fikirler

menüye dön ↑

mobilya

Uygun mobilya seçimi başarının önemli bir parçasıdır. Her şeyden önce, masa yemek alanında önemlidir.

Mümkünse, doğal ahşaptan bir mutfak satın alın.

Mümkünse, doğal ahşaptan bir mutfak satın alın.

Olabilir:

 • Büfe-Ada. Sandalyelerle çevrili ayrı bir yerde bulunur. Bir masa örtüsü ile örtebilir, ortadaki abajurun altına bir lamba yerleştirebilir ve eski sundurma alanında çok rahat klasik tarzda bir yemek odası alabilirsiniz.
 • Bar sayacı. Pencere eşiği yerine duvara monte edilebilir ve yemek alanını çalışma alanından ayırabilir. Yüksek olmalı, yukarıdan lambalarla vurgulanmalıdır. Aşağıda faydalı şeyleri depolamak için raflar bulunmaktadır.
 • Katlanır masa Sınırlı bir alan için çok yararlı bir şey, ancak sundurma üzerindeki yemek alanında çok uygun - çok küçük, bütün aile bunun için oturamaz. Sadece bir kişi yalnız yaşıyorsa iyi bir çözüm olabilir.
 • Peninsula. Çalışma alanına yapışır, çalışma kısmı genellikle öğle yemeklerinden daha yüksektir. Bir sundurmaya koymak mantıklı değil, ancak bir mutfak ile birleştirilirse, iyi sonuçlanabilir.

Küçük mutfak, balkon alanı kullanılarak genişletilebilir.

Küçük mutfak, balkon alanı kullanılarak genişletilebilir.

Sandalyeler masaya takılı. Sadece rahat değil, aynı zamanda onun tarzında da uygun olmalıdırlar. Raf için - döner, çubuk, ayakları koymak için çok güzel bir demir dirsek ile. Katlanır masa için - küçük bir katlanır sandalye. Ada için - bireysel sandalyeler, hatta sandalyeler bile yapabilirsiniz.

Masa genellikle bir lamba veya üstteki lambalarla aydınlatılır. Bir vurgu verin - üzerine çiçek koyun veya bir masa örtüsü ile örtün. Üzerine bir tablo bile yapabilirsin, aynı zamanda muhteşem olacak. Veya güzel bir cam veya mermer kapaklı bir masa satın alın.

Mutfakta çok fazla ışık olmaz

Mutfakta çok fazla ışık olmaz

Sandalyeler tekstille kaplanmış, yastıklarla tedarik edilmiş veya sırtları oyulmuş olarak seçilmiştir.

Kulaklığın tamamı sadece birbirleriyle değil aynı zamanda çalışma alanında duran mobilyalarla da birleştirilmelidir.

En iyi çözüm, tasarımcıların yardımını almak olacaktır.

En iyi çözüm, tasarımcıların yardımını almak olacaktır.

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: Balkon kapısındaki perdeler: Pencere dekorasyonu için modern seçenekler

menüye dön ↑

aydınlatma

Aydınlatma, odanın hangi izlenim bırakacağına bağlıdır.

Kısmen veya tamamen bir sundurma ile birleştirilmiş bir mutfak durumunda, kurallar standart olarak kalır. Şunu vurgulamanız gerekir:

 • Çalışma alanı. Işığın yukarıdan aşağıya düşmesi zorunludur, bu yüzden yemek yapan, ne yaptığını açıkça görüyor ve yanlışlıkla kendini kesmiyor. İstenildiği zaman kapatılması istenir.
 • Yemek alanı. Burada, arka ışık, gerçekten yardımcı olmaktan çok bir vurgu verir. Genellikle veya üstüne veya doğrudan masaya yerleştirin. Neyin daha iyi görüneceğine bakmalısın.
 • aksan. Altındaki rafı vurgulayabilirsiniz TV, biri varsa, duvarda bir resim, buzdolabında bir fotoğraf ve vurgulamak istediğim herhangi bir şey varsa. Bunda işlevsel bir anlam yoktur, ancak ışıklar açıldıktan sonra mutfağın görünümü çarpıcı biçimde değişir.

İç aydınlatmada çok sık kullanılır

İç aydınlatmada çok sık kullanılır

Lambaların genel konsepte uygun olması çok önemlidir. Bu yüzden, klasik İngiliz tarzında, sahne ışıkları gibi görünen noktalar uygun olmayacaktır. Ve çatı katında temiz bir kumaş gölgesi altında klasik lamba.

Lambalar da genel stile uygun olmalıdır.

Lambalar da genel stile uygun olmalıdır.

menüye dön ↑

VİDEO: Şık loggia mutfakları için harika fikirler

Balkonlu mutfak tasarımı

Genişleyen alanı

menüye dön ↑ menüye dön ↑

Sonuç

Onarım süreci yaratıcı bir süreçtir, ilham ve hayal gücü ile yaklaşmanız gerekir.Ve ondan çıkan şeyde yaşamak keyifli ve neşeli olacak. Bugün loggia ile güncellenmiş bir mutfak ile farklı yaşamaya başlamak için deneyin.

menüye dön ↑ menüye dön ↑

FOTO GALERİ (120'den fazla fotoğraf)

8.8 Toplam puan
Şık ve ferah kombine tasarım seçenekleri

Güzel seçenekler loggia ile birlikte mutfak seveceksiniz. Hangi seçeneğin sizin için uygun olduğuna karar verin ve hayallerinizi gerçeğe dönüştürmeye başlayın. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

dizayn
9
fiyat
8
zaman
9
kolaylık
9
şekerleme
 • daha fazla alan elde edilebilir - bu da kafanızdaki bir raftan bir tabak düşürmekten veya bir masaya çarpmaktan, buzdolabına yönelmekten korkmayacağınız anlamına gelir;
 • sonuç, özellikle çaba sarf edilmesi halinde, genellikle ilginç ve şık görünür;
 • Eski sundurmada neyin bulunacağını bağımsız olarak seçebilir ve bu fikri hayata geçirebilirsiniz.
eksileri
 • izin almak için - veya en azından yalıtım, cam ve kozmetik onarımlar için zaman, çaba ve para harcamanız gerekir;
 • sonucun nasıl iyi ve şık görünmesini sağlamalısınız;
 • Bir gün ev satılacaksa, her alıcı değişikliklerin meşru olduğunu açıklamak zorunda kalacak - ve bunu belgelerle kanıtlayacak.
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn