Fonksiyonel saksılar - 195+ (Fotoğraf) İç mekanı değiştiren fikirler (yer / masa / kolye)

Önbellek tenceresi, bitki içeren bitkilerin yerleştirildiği dekoratif bir kaptır. Aile bütçesini harcamadan gemi hurda malzemelerden yapılabilir. Çok fazla özgün fikir varyasyonları var. Ne olabileceği hakkında hiçbir fikrin yok.

Bu makalenin içeriği:

Saksı kullanmanın nüansları

Saksıların şekli saksıyı tekrarlar, ancak drenaj delikleri olmadan. Bu özellik, herhangi bir yere yerleştirmenize olanak sağlar daireBitkileri suladıktan sonra su birikintilerinin ortaya çıkmasından korkmadan. Mağazada satın alınabilir veya kalıplama, çizim veya yumurta kabuğu ile süslenmiş eski eşyalarından bağımsız olarak üretilebilir. Eski kilin veya plastik kapların içine saklanarak bir tutam tuzla kaplanmış parlak kaplar oluşturuyoruz.

Tasarımınız için ilginç fikirler

Tasarımınız için ilginç fikirler

Dekoratif tencere seçimi:

 • klasik ciddiyet - kapları bitkilere pastel renklerle kaplar, çiçeklere dikkat çeker, saksılara değil;
 • tek renkli kaplar, tek bir palette bir kompozisyon oluşturmanıza olanak tanır - renklerin dışa vurulmasından kaçınmak için tek bir renkte aynı büyüklükte bazı kaplar düzenleriz;
 • kahve, çay veya kurabiye kutularından orijinal el sanatları yapıyoruz. Eski kapları işinizde kullanabilirsiniz, ancak modern konteynırlar devreye sokulabilir. Sulama ve sık sık nakil talep etmeyen, iyi sulu meyveler yetiştirirler. Boş bir kavanoza iddiasız bir bitki yetiştirebilirsiniz, sadece dipte drenaj için delikler açabiliriz;
 • bir bitki içeren eski bir tencereyi makrome veya dekolte süslemeli bir iç mekânın orijinal detayına dönüştürüyoruz;
 • Bir kompozisyon oluştururken mavi veya mor saksılar kullanırken, bitkilerin görsel olarak arka plana indirildiğini hatırlıyoruz, kırmızı ve turuncu kapları alırsak, sebze bahçesi ileri hareket ediyor.
Hayvan fikri

Hayvan fikri

menüye dön ↑

tür

Saksıların yardımıyla bahçedeki boş alanları örtmek için kompozit bitki grupları yapmamızı sağlayan çirkin saksıları gizliyoruz.

Alt bölmenin türüne göre:

 • Zemin ekiciler. Burada büyük saksı bitkilerini, cüce çalıları ve ağaçları yerleştiriyoruz. Kapasitelerin büyük hacimleri vardır, bir kompozisyon oluşturmak istiyorsanız bunları yeniden düzenlemek zordur. Mersin, portakal, ficus, palmiye ağaçları için uygundur.
 • Askıya alınmış kaplar. Sitenin dikey düzenlemesini yapıyoruz. Sadece yıllıkları değil, aynı zamanda çok yıllıkları da tırmanıyoruz. Apartman dairesinde saçaklara veya tavan kirişlerine tutturulur, dayandığımız caddede veranda ve çardak, direkleri giy. Hareketli çiçek yatakları oluşturmak için uygun olan, çiçekli bitkileri bahçenin başka bir yerine taşımak ve bunları başkalarıyla değiştirmek kolaydır.
 • Duvar kapları. Doğrudan duvara yapıştırıyoruz veya tellere. İç mekanlarda koridorun duvarlarını süslüyoruz veya asıyoruz mutfak. Bakımı ağır olmayan, aydınlatma koşullarına değersiz süs bitkileri ekiyoruz.
 • Yönetim kurulu kapları. Saksı bitkilerini pencere eşiklerine yerleştirdik ve masalar. Konforlu bir ortam sağlamak için bir odadan diğerine geçebiliriz.

Seni gülümseten dekor

Seni gülümseten dekor

Senin için ilginç olacak: İNCELEME: İç mekanda çiçekler: 175+ (Fotoğraf) Güzel kombinasyonlar (oturma odasında, yatak odasında, mutfakta)

menüye dön ↑

zemin

Yer tankları devasa görünüyor, büyük bitkiler dikiyorlar. Kurallara göre, saksının çapını aşmalı ve bitkilerin hayati aktivitesini sağlamak için aralıklar genişletilmiş kil veya çakıl taşları ile doldurulmalıdır. Dolgu sadece dekoratif bir işlevi yerine getirmekle kalmaz, aynı zamanda artık sıvıyı da emer. Saksılar en çok ahşap veya metaldir.

En kolay yol zeminde veya pencere kenarında duracak kaplar yapmaktır. Tesis yapısının düşmemesi için kararlılıklarını sağlamak için özen gösterilmelidir. Saksılar eski holey tabaklarından, kaplardan, tenekelerden, eski püskü çekmecelerden ve keten dolaplardan yapılır.

Renklerle neşelen

Renklerle neşelen

Dekorasyon için ihtiyacınız:

 • dalları;
 • taşlar;
 • şişlikler;
 • kurutulmuş çiçekler;
 • mozaik.

Zemin saksıları

Zemin saksıları

Zemin yapıları yapıyoruz:

 • çuval ya da ağaç kabuğu ile sarılmış, kulpsuz kullanışlı eski kova;
 • Güzel kaplar plastik boru parçalarından yapılır ve deniz kabuklarını, seramikleri veya parçaları sabitlemek için çimentoya da ihtiyaç duyulur. mozaik. Boruya çimento uygulamak, mozaik parçalarını içeri itmek ve kuruduktan sonra alt kısmı bağlamak gerekir;
 • leke tarafından işlenen lekelerden bir kutuyu atarız, dibi yosunla hizalar. Dışarıdan bir resim çizebilir veya yazma yöntemini kullanarak bir desen uygulayabilirsiniz.

menüye dön ↑

yanlış

Saksı asılı bir daire asılı balkon, sundurma. Bir ülke alanını dekore etmek için uygundur. Kompozisyonlar romantik, rustik ve eko tarzında kullanılmaktadır. Çiçek saksılarının dekorasyonunda kullanılan malzemeye bağlı olarak, hangi tarzı göstermek istediğimize karar veririz.

Dekorasyon için askıya alınmış kompozisyonlar

Dekorasyon için askıya alınmış kompozisyonlar

Evde sulanma kolaylığı için kapları göz seviyesine yerleştirirsek, o zaman herhangi bir çit kullanıyoruz, çalılıkların veya ağaçların dallarına bitki içeren kapları asıyoruz. Durumu gözlemleyin - inşaat kolaylığı.

Tüm asma kaplar plastik ve ince metallerden seçilmiştir, dantel süslemesi, dekupaj veya renklendirme ile dekore edilmiştir. Çuval bezi, şeritleri ve dantel kılıflarından güzel zarflar yapabilirsiniz. İp, ip veya zincir asın. Kancalara asmak için iplikler ördüğünüzde, herhangi bir dış mekan saksıları askıya dönüşür.

Tığ asılı tencere

Tığ asılı tencere

Fikirleri keşfedin:

 • Tencerenin hacmini ölçün, örgü veya tığ işi ile devam edin. Ürün, tencereye göre biraz daha geniş olmalı, böylece oraya tam oturabilir. Arkada geniş bir halka bağlıyoruz, böylece yapı montaj parçasına sağlam bir şekilde asılıyor;
 • saten kullan bant bir veya daha fazla renk. Dokuma prensibi basittir - şeritleri ortasından çerçeve şeklinde birleştiririz. Ortada tencereyi koyarız, kenara boyutta bağlantı için bir şerit öreriz. Şimdi tencerenin duvarları arasındaki şeritleri birbirine bağlarız;
 • dokuma için ince ipler seçin. Bir cüce bitkinin bulunduğu küçük bir kaseye örmeniz gerekirse, kaba diş kullanamazsınız. Potu dokuma şeritlerle benzeterek örebilir veya karmaşık bir desen örebilirsiniz.

Tasarım güvenli bir şekilde sabitlenir

Tasarım güvenli bir şekilde sabitlenir

menüye dön ↑

Duvardaki Cachepot

Küçük dairelerde bu fikri somutlaştırıyoruz - duvarları bitkilerle kaplar.Tüm denizlikler ve sundurma zaten alınmışsa, o zaman fikrin gerçekleştirilmesine geçin. Duvar kapları asılı veya açık alanlardan neredeyse hiç farklı değildir. Tencerenin yan tarafında, duvara bağlı olduğu bir kanca bulunur.

Bir ülke sahasında alçak ve yüksek çitlere çiçek kutuları taktık. Doğrudan bitki açıklıklarına bitki içeren saksılar oluşturmak zordur, ek malzemeye ihtiyaç duyulur, ayrıca çit üzerindeki yükü de hesaplamanız gerekir.

Alanı süslemek için eski nesneleri kullanın:

 • bir tencere, bir tabak veya bir seramik tencere kullanılacaktır. Nesneyi tel ile asmak veya duvara takmak için bir yan delik açmak;
 • eski hizmetten su ısıtıcılar ve bardaklar. Duvara kablo ile sabitlenir veya kancalara kulpları asarız;
 • çizme, ayakkabı ya da galoş. Ahşap bir çite çiviledik veya bağlarla bağladık.

Ülkede ahşap bir çit süslüyoruz

Ülkede ahşap bir çit süslüyoruz

Senin için ilginç olacak:İNCELE: Ev içi yapay çiçekler: Yıllarca güzellik (buketler, kompozisyonlar, ekibany)

menüye dön ↑

Masaüstü

Önbellek kapları ahşap, plastik, cam, hasırdan yapılabilir. Dokuma veya desenlerle süslenmiş teneke kutulara bakmak ilginçtir. Plastik kapları reddedelim - çok dengesizdirler, yalnızca asılı kaplar için uygundurlar.

Yere göre ayırt edin:

 • sokak;
 • odası;
 • balkon.

Sokak tankları, alanlara yerleştirilmiş, yataklara yerleştirilmiş veya alanın girişine yakın bir yere yerleştirilmiştir. Daha sık olarak, soğuk havanın gelişiyle birlikte bodrum katına çıkan, büyük, sıcağı seven ağaçları yerleştirirler. Daireye oda kapları yerleştirildi. Bunlara küçük bitkiler ekilir:

 • menekşeler;
 • gloksinya;
 • Kalanchoe.
Fantaziyi ve toprağı açıyoruz

Fantaziyi ve toprağı açıyoruz

Balkon tankları, hem asma hem de duvardan yapılmıştır. Yazın çiçekli bir duvar oluşturan dağcıları yerleştirdiğimiz çok katmanlı kaplar için ilginç görünüyor. Ahşap saksılar için birkaç raf veya raf inşa etmek zor değildir. Balkon tankları pelargonium, sarmaşık, balsam süsleyin.
Tencere malzemeleri

Saksıların altında saksı oluşturmak için çeşitli malzemeler yararlıdır:

 • seramikler. Sır, çiçek ve çiçek desenleriyle süslenmiş güzel vazolar. Onların yardımı ile iç mekanlarda rustik bir tarz yaratın. Bitki yetiştiricilerinin seramik kapları, bitkilerin kök sisteminin gelişmesine izin vermeyen sır nedeniyle sır olarak yaygın değilse, o zaman bir saksı bu durumda yardımcı olacaktır. Seçtiğimiz - sulu meyilli bir bahçe için yarım daire biçimli kaplardan, dracaenas ya da Çin gülü için geniş taban vazolarına kadar. Dezavantajları malzeme kırılganlığını ve ağırlığını içerir.
 • odun. Kabın dayanıklılığını sağlamak için tüm ahşap parçalar çürümeden arındırılmıştır. Onlara parlak yıllıklar ekiyoruz: kadife çiçeği, mine çiçeği. Bir bahçeyi kompakt kutular olarak dekore etmek ve uzun saksılara yerleştirilmiş 5-7 saksıdan bir tasarım yapmak mümkündür.
 • cam. Şeffaf kaplar, su seviyesini kontrol etmesi gereken iç mekan çiçekli bitkiler için uygundur.
 • maden. Ürünler ülkeden yüksek teknolojiye kadar her tarza uygundur. Bir ve çok seviyeli tasarımlar yapın.
 • plastik. Aşırı sıcaklığa dayanıklı, bakımı kolay, üniversal malzeme. Çeşitli renkler ve şekiller, orkideler gibi yaramaz bitkilerde bile yetişmenizi sağlar. Caddeye yerleştirildiğinde plastik kaplar nemden bozulmaz, güneşte solmaz.
 • yapay taş. Kapasiteler güneş ışığına, neme dayanıklı ve darbelere dayanıklı değildir. Çeşit, saksıları seçmenize izin verir, doku doğal bir taşı andırır.

Renklerinize uygun bir malzeme seçin.

Renklerinize uygun bir malzeme seçin.

Seçim yaparken önemli kriterler: sıcaklık dalgalanmalarına karşı direnç, neme karşı bağışıklık, orijinal şeklin korunması.

Senin için ilginç olacak: İNCELEME: Oluklu kağıttan çiçekler kendi elinizle nasıl yapılır? 125 Fotoğraf ve 5 basit atölye çalışması

menüye dön ↑

dövme

Dövülmüş tencere odanın içini güzel bir şekilde tamamlar ve bahçe tasarımında talep görür:

 • küçük odalara uygun asma tankları, tırmanma tesisleriyle saksı koyarlar. Birkaç katlı bir yığın, bitkilerin büyüklükte yerleştirilmelerini sağlayan, birbirlerinin yerine geçen güzel görünmektedir;
 • Taban kapları boyuta göre ayırt edilir. Zarif ferforje bardak altlıkları bir daireyi dekore etmek için kullanılır ve büyük olanlar bahçe arsalarını dekore etmek için faydalı olacaktır.

Daire dekoru için ayakkabılı saksılar

Daire dekoru için ayakkabılı saksılar

Tüm dövme stantlar dayanıklıdır, kullanımı pratiktir. Üzerlerinde talaş ve hasar yoktur, bu nedenle kışın bahçede kışı geçirmek için bırakılabilirler.

menüye dön ↑

ahşap

Ahşap tanklar onarımdan sonra rayların artıklarından kolayca yapılabilir. Kullanışlı tahtalar, çubuklar, çıtalar ve hatta dallar.

Bahçeye saksı yapmak için ucuz malzemeler kullanıyoruz:

 • Bir çit veya kafes gibi birkaç çıtayı bir araya getirip uzun kutu şeklinde birleştirdik. Çuvallamanın içinde, kapları kırmızı ve pembe sardunyalar ile açığa çıkarırız.
 • Uzun kütüğün ortasından oyulmalı ve kenarlar stabilite için daha küçük kütüklerle güçlendirilmelidir. Plakaları menekşe veya petunyalarla karıştırın.
 • Aynı uzunlukta dalları kesin, her bir daldan sonra düğümler yaparak bir ip ile birleştirin. İki ip şeridi ile birbirine bağlanmış bir dal tuğlası olmalıdır. Tuvali bir daireye birleştiriyoruz ve en altta birkaç dalı çivilerle çiviledik. Böyle bir sabitleme, bir tencereye yatırılıp düşmemeye izin vermez. İçinde çiçek bulunan bir saksı koyarız, ayrıca bir ipi bir konstrüksiyona bağlarız.

Bitkileriniz için ahşap çit

Bitkileriniz için ahşap çit

Senin için ilginç olacak:GENEL BAKIŞ: Oluklu kağıda şeker ile kendi elinizle nasıl çiçek yapılır? Master sınıf +75 Lüks buketlerin fotoğrafları

menüye dön ↑

konum

Mobil çiçek tarhları düzenleyerek bir siteyi geliştiriyoruz:

 1. Bölge girişinde. İki uzun boylu saksı seçin, aynı cüce ağaçlarını dikin. Kapları yüksek stantlara yerleştirdik, böylece saksılardaki bitkiler bir giriş bölgesi oluşturacak. Kompozisyon evin önüne veya çitin her iki tarafına yerleştirilebilir.
 2. Dekoratif bir saksıya ekilmiş güzel bir bitki, bir sehpa olarak çiçek yatağının ortasına yerleştirilir. Ayrıca, bir eve açılan merdivenlerin üzerine bankların, bahçe yollarının dönüşlerinin yanına konteynerler yerleştiririz.
 3. Çirkin yerler, bitkileri vurgulayarak, bitkileri vurgulayan büyük vazolarla kapatıldı.
 4. Yapay bir rezervuarın yanına nemi seven bitkileri - cüce süsleri ve eğrelti otları olan saksıları yerleştiririz.
 5. İlginç bir fikir mavi çiçekli kapların yardımıyla bir flamalar oluşturmaktır. Gelecekteki kanal şeklindeki taşları dökeriz ve kaynağında, eski lobeliaların büyüdüğü eski bir kutuyu karıştırırız.
 6. Mobil bir çiçek bahçesi yapıyoruz - çiçeklenme bitkileri ile üst üste birkaç saksı koyuyoruz, gerekirse aktarıyoruz:
Çok rahat mobil çiçekler

Çok rahat mobil çiçekler

 • Hasır sepetlere ekilen erken çiçek açan soğanlı bitkilerden yaylanan bahar, biz sollaştıkça, diğer bitkilerle değiştirerek, gölgeye geçiyoruz;
 • Yaz aylarında toprağı rustik tarzda dekore ediyoruz - aynı türden yıllık bitkiler içeren tahta kutular kuruyoruz;
 • dondan önce, bol fuşyalar asılı kaplara ekilen petunya ve mine çiçeği ile çiçek açar;
 • sonbaharda, yaz aylarında çiçeklenmeye hazırlanan kasımpatılarla birlikte sundurma kaplarının önünde belirgin bir yere koyduk.

 1. Tuğla ve tahta çitleri süslüyoruz. Bariyerler gri ve rahatsız görünüyorsa, o zaman bir çeşit çok yıllık bitki içeren yüksek konteynırların yardımıyla bölgeye parlak renkler ekleyeceğiz.
 2. Asma tencereler sadece balkonda, kornişte, duvarda değil, aynı zamanda ağaçların dallarında asılı kalırlar.

Asılı tanklardaki bitkilerin daha sık sulanması gerekir, çünkü doğrudan güneş ışığı altındaki konum nedeniyle toprağın çabuk kurur.

Asılı çiçeklerin daha sık sulanması gerekir.

Asılı çiçeklerin daha sık sulanması gerekir.

Eğer kulübede bir gölet varsa, yüzer bir kompozisyon yaparız. Tekne biçiminde saksılara yerleştirilmiş saksı bitkilerine sahip hafif kaplar kullanıyoruz. Bitki su yüzeyinde kıpırdayacak, daha az sulamaya ihtiyaç duyacak.

Sığ bir göletin dibindeki ağır kaplar için, üzerine sabit bir önbellek koymayı destekledik. Tankta, sık sulama ve püskürtme gerektiren tsiperus ile kendinizi tencerede özgürce hissedeceksiniz.
menüye dön ↑

Ülkede Çiçekler

 • Ülkede tencere yardımı ile bitkilerin imar arsa. Rayların üzerine yerleştirilen kaplar, sabit budama gerektiren şimşir ekiminin yerini alan bir sınır olarak kullanılır. Plastik şişelerin veya lastiklerin kesilmesiyle inanılmaz şekilli kaplar yaratır, rayların kıvrımlarını tekrarlamak için kalıplara beton döker.
 • Aynı renk ve dokudaki kaplarda kısa yetişen bitkilerin yardımıyla sınırlar oluştururuz. Başka bir seçenek de, birkaç yıllık çiçeklenme türlerini ekebileceğiniz, yol boyunca farklı yükseklikteki saksılar düzenlemektir. Kapları bir sıraya koyabilirsiniz ancak gruplara yerleştirebilirsiniz. Cachepo yerleştirilmiş çok seviyeli bir çiçek bahçesi oluşturmak için destekler.
 • Yükseltilmiş bir çiçeklik için bir yer seçin - parlak desenlerle boyanmış, büyük bir figür şeklindeki saksıları ekiyoruz. Burada kompozisyonu elde etmek için saksı bitkileri ile birkaç konteyner koymak.
 • Akdeniz tarzı fikrini somutlaştırıyoruz - genç selvi ağaçlarının dikilmesine benzeyen yollar boyunca bir sokak yaratıyoruz. Küvet bitkileri açığa - Portekiz defne kiraz, özel, defne, şimşir. Kültürlerin yerden büyüdüğü izlenimini yaratmak için, mevsim için küvet yerleştirdiğimiz kazma deliklerine derin tanklar kazıyoruz. Donlardan önce, bitkiyi bir kap ile çıkarırız ve ilkbaharda tekrar yerine geri koyarız.
 • Çardak tasarımına Başlarken. Açıklıklarda bitkilerin olduğu saksıları asıyoruz, onları yere koyarız, kutuplara koyarız. Yeşil kütle gölgelik almak için kıvırcık yıllıkları bitki. Kaldırım nedeniyle sarma gülleri veya akasmaların pavyonun yanına dikilmesi her zaman mümkün değildir. Çıktı asma yapılar ve hareketli çiçekliklerden oluşacak.

Beğeneceğiniz Fikirler

Beğeneceğiniz Fikirler

Kurulu
Bir kap çiçek bahçesi oluştururken, toprağa ekilen bitkilerin ekimini yok eden zararlılardan kaçınırız. Çözüm, Mayıs böceklerinin çok fazla ayı ve larva olduğu bölgeler için uygundur.

Sahaya hasır mobilyalar yerleştirdik, böylece yan yana yerleştirilen çiçekli bitkilerin bulunduğu tanklar rekreasyon alanını vurgulamaya yardımcı olacak:

 • mozaik parçalarıyla yapıştırılmış palmiye ağaçları ve kauçuk bitkileri bulunan hacimli kaplarla deniz stilini vurgulamak;
 • stil için ülke müziği Ageratum ve hercai menekşe ile geniş kil vazolar tercih ediyoruz;
 • tarzında aromatik bitki ve otlar içeren bir bahçe dikeceğiz Provence. Kapasite doğrudan ahşap içine inşa edilebilir banklar. Hava koku ile dolu, böcekleri korkutuyor.

Coziness hasır mobilyalar ekledik

Coziness hasır mobilyalar ekledik

Fidan yetiştirirken saksıların pratik kullanımı. Bahçe alanı eksikliği ile sebze ve bitki yetiştirmek için asma tanklar kullanılır.

Saksıların yardımıyla alanı süs bitkileriyle süslemeyi öğreniyoruz. Çözüm, tarıma elverişli olmayanlara veya haşere larvalarına bulaştırılmış olanlara hitap edecektir.

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: Vermek için bir çiçek kataloğu (240 + İsimli Fotoğraflar): İnanılmaz bir güzellik yaratmanın tüm kuralları

menüye dön ↑

Kapalı çiçekler için bitki saksıları

Bir dekor ürünü satın almadan önce, bitki kabının dairenin tarzına uyup uymayacağını kendiniz belirlemelisiniz. Tasarımcılar genellikle bu tekniği, bir odanın genel izlenimini tamamlamak için kullanırlar.

Dairenin veya odanın tarzına göre tencere seçiyoruz

Dairenin veya odanın tarzına göre tencere seçiyoruz

Yanlış seçilmiş bitkiler için saksılar görüşü tahriş eder, bu yüzden seçim kurallarına uyuyoruz:

 • Odanın kaydı sırasında pastel tonlar hakimse nötr renk kapasitesini seçeriz - süt, bej, hafif zeytin. Yüzeyde izin verilen soluk desenler.
 • Çocuklar için, bol miktarda dekor ve renk içeren kapları seçin.Çocuğun odası deniz tarzında dekore edilmişse, konteyneri korsanların ve gemilerin görüntüleriyle dekore ediyoruz. Kızlar prensesler veya hayvanlar ile pembe saksılar seveceksiniz.
 • Grup dikimleri için tankın aynı şeklini ve rengini seçin.
 • Pencere pervazındaki bitkilerin büyüklükleri farklıysa, aynı renk şemasında farklı büyüklükteki kaplara koyabilirsiniz.
 • Mutfakta yetişen çiçeklerin kaplarını, bulaşıkların rengini seçin. Kırmızı tencere ile kompozisyonda kırmızı küme ilginç görünüyor.

Saksılarla iç mekanı canlandırın

Saksılarla iç mekanı canlandırın

Çiçekli bitkiler için, dikkatini dağıtmamak için, desensiz nötr gölgeli kapların kullanılması daha iyidir. Netsvetuschie bitkileri, boncuklarla veya yapay elmaslarla güzelce dekore edilmiş, kıvırcık saksılara ekilir.

Dairede boş yatay bir yüzey kalmadığında asılı kapları yaparız. Yerden kazanın - duvarları havayı temizleyen kaplarda asma asmalarıyla süsleyin.

menüye dön ↑

Kendi elleriyle önbellek

Konteynır dikimleri ekili saksı bitkisinin güzelliğini vurgulayacak, yardımcıları ile pencere üzerinde minyatür bir bahçe oluşturacağız ve sahada mevsimlik çiçek bahçeleri dikeceğiz. Eldeki malzemeleri kullanarak bitkiler için bağımsız olarak bir kap yapmak kolaydır.

menüye dön ↑

Ayna fayanslarından

İç mekan bitkileri için, herhangi bir hırdavatçı mağazasında bulunan bir ayna kiremit kabı yapıyoruz. Yapıştırıcı tabancasını ve 5 taşı alıp çalışmaya devam ediyoruz. Döşemelerden birini ayna tarafı ile aşağıya doğru düz bir yüzeye koyarız, geri kalan döşemeleri yanlara yapıştırır, derzler boyunca yapıştırırız. Tutkal kuruduktan sonra saksıyı aynalı saksılara koyun.

Eski disketlerden aynı prensipte kompakt kaplar yapıyoruz. Bir tutkal tabancası yardımıyla, 4 adet disketi birbirine tutturduk ve beşincisini tabana sabitledik. Bilgisayar meraklılarının seveceği etli meyveler için parlak kaplar yapılır.
menüye dön ↑

Tişört veya kordonlar

Uzun şeritler halinde kırılan eski üstler ve tişörtler yararlıdır. Şeritler gerilmeli ve bükülmeli, yan dikişleri kesilmelidir. Halat ve kordonlar da iş için uygundur. Saksıyı baş aşağı çevirin, şekline sahip saksılar oluşturacağız. Merkezde 8 şerit trikoyu bir düğüme bağlıyoruz, her iki tarafa da rastgele düğüm atmaya başladık. Ağı tencerenin kenarlarına örün, şeritlerin uçlarını bir düğüme bağlayın, halkaya sabitleyin, böylece bitkinin bir kancaya asılması uygun olur.

Kendi elleriyle süspansiyon her zaman güzel görünüyor

Kendi elleriyle süspansiyon her zaman güzel görünüyor

menüye dön ↑

Kuş kafesi dışında

Bir hücre uzun süredir amacına uygun kullanılmadıysa, iç mekan bitkileri için muhteşem bir kabın içine dönüştüreceğiz. Önce çubukları yıkamanız ve kurutmanız gerekir, sonra boyamaya devam edin. Herhangi bir boyayı seçin, hücrenin iç yüzeyini boyayın, kurumasını bekleyin. Sonra dış yüzeyi iki kat halinde kaplarız.

Bir kafes kabına 3 saksı koyun, yosunla süsleyin. Tırmanma bitkileri en iyi şekilde görünür ve büyürken dal yetiştirir

menüye dön ↑

Hindistan cevizi kabuğundan

Orkide için egzotik bir asma kabı almak istiyorsanız, hindistan cevizinin meyvesini kullanın:

 • meyveleri kesin, suyu ayrı bir kaba boşaltın;
 • değirmeni kullanarak, somunu iki parçaya kesin;
 • İki benzer çömlek için tepeye daha yakın kesebilir, derin bir kap alabilir veya tam ortasında kesebilirsiniz;
 • Kurumasını bekleyin, iç eti bir bıçakla çıkarın;
 • askıya asmak için ip veya kabloyu geçmek için üst kısımda delikler açıyoruz;
 • konteyner dayanıklılık için verniklenebilir.

Bir tencere olarak hindistancevizi harika bir alternatiftir

Bir tencere olarak hindistancevizi harika bir alternatiftir

menüye dön ↑

Eski şeylerden

Gereksiz şeylerden veya çuvallardan bahçe bitkileri için saksılara hakim olmak, çünkü bazı büyüme türleri dökme konteynerler gerekli olacaktır:

 • ellerinizi çalışma sırasında lastik eldivenlerle koruyun;
 • Ekşi krema kıvamından biraz daha kalın bir çimento çözeltisi yapın;
 • çözeltiye bir çul parçası koyup çıkarın;
 • kumaşı ters kepçeye ya da boyuta uygun başka bir kapasiteye yerleştiririz;
 • kurumasını bekleyin, elde edilen kabı formdan çıkarın;
 • Altına küçük çakıl taşları koyarız, içine saksı koyarız.

Eski şeyler yeni bir görünüm alabilir.

Eski şeyler yeni bir görünüm alabilir.

menüye dön ↑

Plastik şişelerden

Kullanışlı plastik 3 litre veya 5 litrelik şişeler. Şişelerin sadece altını kullanacağız, bu yüzden boynu kapakla bıçakla kesin. İçine koyduğumuz kabın kapasitesinin yüksekliğini bağımsız olarak ayarlayın. Dekoratif bir kordonu geçirmek için şişenin üst kenarı boyunca kırmızı-sıcak bir çiviyle delikler açıyoruz.

Kapasite kendi takdirine göre dekore eder. Ürünü akrilik boyalarla boyayabilir, desenleri bıçakla kesebilir veya renkli kordonları sarabilirsiniz. Çevre boyunca dalgaları keseriz veya dışarıya sardığımız şeritleri keseriz.

Plastik şişeler başka bir özgün fikirdir.

Plastik şişeler başka bir özgün fikirdir.

menüye dön ↑

Gramofon kaydından

Eski kayıtlardan orijinal bahçe kapları yapıyoruz. Materyal, herhangi bir evde bulunabilir ve tek iş, finansal yatırım gerektirmeyen orijinaldir. Kayıtlar, üniforma, akrilik boyalar ve eldivenler gerekli olacaktır.

Başlarken:

 • eski bir tabağa bir kayıt koymak, üstüne istenen şekli koymak (tava veya kavanoz);
 • birkaç dakika boyunca tasarımı önceden ısıtılmış bir pirinç içine koyarız kabine;
 • plaka yumuşamaya ve kemirmeye başlar başlamaz fırından çıkarın;
 • eldivenlerde, tava etrafında bir plaka oluşturmaya başlıyoruz;
 • malzeme sertleşirse, tekrar ısıtın, çalışmaya devam edin;
 • plaka henüz sertleştirilmediğinde, ürünün çapına bir tornavidayla delik açın;
 • kabı soğutduktan sonra duvarlarını akrilik boya ile boyamaya başladık. Kendinizi veya şablonunuzu boyayabilirsiniz.

Küfelik tencere için aşamalı teknoloji

Küfelik tencere için aşamalı teknoloji

menüye dön ↑

Madde dışı

Saksıları asmak için, yumuşak madde kalıntıları. Kare şeklinde veya yuvarlak kesilmiş bir cep formunda bir karton şablonu yapıyoruz. Parçaları çiftler halinde koyarız, bir tarafını boş bırakırız. Hazırlanan tüm cepler geniş bir tuval üzerine dikilir, duvara asılır, kapları bitkilerle karıştırır.

Bir fantezi uygulayarak, orijinal kapları yapmak için tüm eski şeyleri kullanırız. Evdeki ve bahçe arsasındaki tüm malzemelerin kalıntılarını toplarsanız, saksıların bitkilerle süslenmesi için ilginç bir fikir kesinlikle akla gelecektir. Eski saksıları iplikler, bağcıklar ve kumaş kalıntıları ile sarabilir ve saksıları krupnomer ile tel veya teneke levhalarla sarabilirsiniz.
Biraz fantezi ve hazır kumaş içeren bir kap

Biraz fantezi ve hazır kumaş içeren bir kap

menüye dön ↑

Sıkıcı olmayan düşünceleri somutlaştırıyoruz

Tatillerden önce, arkadaşlar için orijinal kaplar sunuyoruz:

 • Nadir kaktüs türlerinin koleksiyonerleri için, yumurta için plastik tepsilerin önbellek olarak kullanılması fikrini somutlaştırmak mümkündür. Hücrelerde nadir bulunan kaktüs türlerini ve sulu meyveleri saksılara yerleştirerek bir kompozisyon oluşturuyoruz. Mini bahçe duvara bir tel ile tutturulabilir.
 • Bitkiler için normal asılı ekici, elektrik ışığında ışıltıyla parlayan renkli folyoya sarılır.
 • Parlayan LED'lerle kapasiteyi süslüyoruz. Pili ve kabın içindeki telleri nemden koruduktan sonra gizleriz.
 • Fener. İçeriden bir cam vazo veya kavanozu koniler, iğne yapraklı dallar, kurutulmuş çiçekler, dantel ile süslüyoruz. Bir el feneri gizleme dekor arasında. Yukarıdan ortasına bitkilerin bulunduğu bir tencereye koyarız, sadece suyun kompozisyonun üzerine düşmediğinden emin olun. Tencereden düzenli olarak nem dökün. Muhteşem bir gece lambası almak için tutucuya takmak için kalır.

menüye dön ↑

VİDEO: Kendi elleriyle saksıları hazırlamak için ustalık sınıfı

 

Saksılar

Kendin yap

menüye dön ↑

FOTO GALERİ (195'den fazla fotoğraf)

8.8 Toplam puan
Evinizi ve bahçenizi süslüyoruz - çiçekleriniz için güzel saksılar

Bitkiler alışılmadık malzemelerin alışılmadık saksılarına dönüştürülecek.Çiçekler için kapasite seçiminden evin izlenimine bağlı olarak, benzersiz bir iç mekan yaratır. Eğer ekici artık dikkat çekmiyorsa, her zaman başka bir şey yapabilirsiniz - unutulmaz ve aydınlık bir yaz havası. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

güncellik
9
Uygulamanın kullanılabilirliği
7.5
Konu açıklaması
9
Bilginin güvenilirliği
9.5
şekerleme
 • Çiçek desenleri ve rakamlar ile güzel sahte kaplar
 • Dairenin dekorasyonu renkli hidrojel ile doldurulmuş cam kaplar olacak.
 • Eski mobilya ve mutfak gereçlerini orijinal el sanatlarına dönüştürebilme
eksileri
 • Plastik kaplar dengesizdir, kök çürüklüğüne neden olur
 • Ahşap saksılar düzenli cilalama ve boyama gerektirir
 • Seramik kaplar pahalıdır, şoklara karşı kararsızdır
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn