Ev mobilyalarının kendi elleriyle restorasyonu (yumuşak, mutfak, ahşap): Önce ve Sonra (150+ Fotoğraf)

Sonuçlarının fotoğrafı “önceki” fotoğrafa kıyasla çok etkileyici görünen mobilya restorasyonu evde yapılabilir. Profesyonelleri işe almak gerekli değildir. Özellikle iyi bir görünüm elde etmeniz gerekiyorsa, antika bir sandalye veya eski bir çekmece göbeği değil, sıradan masa, sandalye, dolap veya tabure (hafifçe çizilen, bazen şişmiş veya soyulmuş).

Bu makalenin içeriği:

Süreç yaratıcı, özgürleştirici, ilginç, belli bir miktar hayal gücü gerektiriyor ve ayrıca paradan tasarruf etmenizi sağlıyor - sonuçta, eski bir sandalyeyi yeniden boyamak yerine yeni bir sandalye almak daha pahalıya mal olacak.

Oturma odası için güncellenmiş sehpa

Oturma odası için güncellenmiş sehpa

İşin olası ana aşamaları

Restorasyona başlamadan önce, içinde işin hangi aşamalarının olduğunu anlamak gerekir. Bazıları isteğe bağlıdır, bazıları yalnızca ne tür mobilyalardan bahsettiğimize bağlıdır:

teftiş

Bu aşama olmadan yapamazsınız - üzerinde size uygun olmayan bir mobilya parçasını çıkarmanız gerekir, ışığa ve daha sonra kritik bir bakışta hangi onarımı gerektireceğini tahmin edin. Cilalı mı? Bu nedenle, cilayı güncellemeniz veya kaldırmanız gerekir. Cilalı değil mi? Diğer araçlara ihtiyaç duyulduğu anlamına gelir, ahşapla doğrudan çalışma. Tamamen dönüştürmek ister misiniz? Tam olarak - rengini değiştirmek, resmi uygulamak, yaş? Ve elbette - yivlere sıkışmış kasaları, kırılan bacakları, diğer hoş olmayan şeyleri var mı?

Çocuk klasik tarzı

Çocuk klasik tarzı

sökme

Sandalyeler masalar, basit nesnelerin geri kalanı gerekli değildir. Ama geri yükleyecekseniz kabineTüm kutuları çıkarmanız, tüm kolları sökmeniz, çıkarmanız gerekecek raflarAksi halde iş uygun seviyede yapılmayacaktır.

temizlik

Bu aşama olmadan da yapamazsınız. Mobilyadaki tozu fırçalamanız, yağdan arındırmak için deterjanlı nemli bir bezle silmeniz ve tamir etmeye başlamanız gerekir.

Küçük onarımlar

Çatlaklar, talaşlar, diğer küçük kusurlarla çalışın. Genellikle yeni renklerle oynamak bir şey için yeterli. Cilalı şeylerde cilalamanın güncellenmesi küçük onarımları tamamlar ve tamamen çıkarmayı düşünüyorsanız, daha fazla metamorfoz için olanı hazırlar.

Beyaz koltuk güncellendi

Beyaz koltuk güncellendi

Yaratıcı geri dönüşüm

Bu adım gerekli değildir - küçük çatlakları boyamayı veya yüzeyi parlatmayı kolayca durdurabilirsiniz. Ancak sandalyenin, masanın ya da dolabın yeni görünmeye başlamasını istiyorsanız, üstüne başka bir kaplama tabakası boyayabilir, giyebilir, boyayabilir, yapıştırabilirsiniz.

Sonuç

Şey kritik bir gözle tekrar değerlendirilmelidir.Ulaşılması zor yerlerde herhangi bir çatlak var mı, cilalı mı, taze boya çıktı mı? Ondan sonra kullanabilirsiniz.

Onarımınızın ne tür şeylere ihtiyacı olduğunu ve tamamen değiştirmek isteyip istemediğinizi bilmiyorsanız, bunun hakkında düşünmek için daha fazla bilgiye ihtiyacınız var demektir.

menüye dön ↑

Küçük onarım

Bir şey parlamazsa ve yüzeyi net bir şekilde parlatılmazsa, cilayı yenilemesi gerekmediği anlamına gelir - sadece ahşap mobilyaların bakımı için öneriler kullanmak yeterlidir.

Koridordaki başucu masası için yeni hayat

Koridordaki başucu masası için yeni hayat

Bunun için ışığa getirmeniz ve aşağıdaki kusurlardan hangisinin olduğunu değerlendirmeniz gerekir.

menüye dön ↑

Parlaklık kaybı

İlk mümkün - şey parlaklığını kaybetti. Bu, zaman zaman bir ağaçta olur, ayakta durduğundan ve toz topladığından, çünkü eller tarafından dokunulur. Yüzey aşınmış ve orijinal rengini kaybetmiş görünüyorsa, şunlara ihtiyacınız vardır:

 • Herhangi bir hırdavatçıdan portakal yağı olan bir ahşap bakım ürünü satın alın;
 • temiz bir sünger alın, suya daldırın ve mikrodalgada otuz saniye ısıtın - veya dokunmaya neredeyse sıcak geldiği sürece buharda pişirin;
 • bir sprey şişesiyle yüzeye püskürtün ve sıcak süngerle silin.

Klasik her zaman moda

Klasik her zaman moda

Çalışırken eldiven giymelisin ve soğumaya başladığında süngerin tekrar ısıtılması gerekir.

Eğer şey boyanmışsa - örneğin, ahşap masa üstü - başka bir tarif kullanmanız gerekir:
 • Bir çay kaşığı kabartma suyunu bir bardak su içinde çözün ve tezgahı dikkatlice silin;
 • kurumasını bekleyin ve plakayı çıkarmak için kuru, yumuşak bir bezle silin;
 • Bir litre ılık suya iki çay kaşığı amonyak dökün ve yine bu kompozisyonla tezgahı silin.

Yenilenmiş Başucu Zemin Lambası

Yenilenmiş Başucu Zemin Lambası

Ağaç basit değilse ve boyanmazsa, fakat verniklendiyse, üçüncü bir yaklaşıma ihtiyacımız var:
 • Bir bulaşık deterjanı bir çorba kaşığı bir litre ılık suya dökün ve yüzeyi yağdan arındırmak için dikkatlice silin;
 • ikinci kez silin, fakat sade suya batırılmış bir bezle;
 • kurumasını bekleyin ve az miktarda bitkisel yağla silin.

Bitkisel yağ yerine keten tohumu yağı, terebentin ve sirke karışımı kullanabilirsiniz. Veya eşit oranda bira ile tereyağı. Veya istenen renkte bir mum parçası ile önceden kaynatılmış ve ılık bir duruma soğutulmuş bir bira.
Döşemeli döşemeli mobilyalar bağımsız olarak yapılabilir

Döşemeli döşemeli mobilyalar bağımsız olarak yapılabilir

Sonuç olarak, şey güncellenmiş gibi parlak olacaktır. Genellikle, bu basit tarifler, şeyin iyi görünmesi için yeterlidir ve başka bir restorasyon gerekmez.

menüye dön ↑

Lekeler ve kir

İkincisi, lekelerin ve kirlerin varlığıdır. Soruya farklı şekillerde yaklaşabilirsiniz:

 • Küçük çizikler ve eski soluk lekeler muz kabuğuyla ovalanabilir.
 • Basit noktalar, muz ile giderilmeyen şeylerden net değildir, farklı şekilde temizlemeniz gerekir. Önce yüzeyi su ve deterjanla temizleyin ve ardından alkolle ovalayın - tamamen değil, yalnızca etkilenen bölgeleri. Eğer renk onarılmazsa, mobilyalar için uygun bir renk işaretleyiciyle boyanabilir veya ne olduklarını hatırlamaya çalışıp başka şekillerde karıştırmayı deneyebilirsiniz.

Küçük sıyrıklar ve solmuş noktalar muz kabuğuyla silinebilir

Küçük sıyrıklar ve solmuş noktalar muz kabuğuyla silinebilir

 • Mutfak dolaplarındaki yağ ve dumanlar önce kapmak için talk pudrası ile ovulmalı, sonra elde edilen kirli tozu bir bez ile fırçalayın. Daha sonra iki çay kaşığı amoniyi bir litre su ile seyreltin ve silin.
 • Badana ve emülsiyon boya, bir bardak şarap sirkesi ve zeytinyağı karışımı içine batırılmış bir bezle yıkanır - ikincinin üç damlası ilk bir bardak üzerine.

Önemli olan - kumaş zar zor ıslaktı ve karışımı her yerde damlamıyor.
 • Ahşap mobilyaların üzerine ıslak bir cam koyarsanız veya un serpilmiş bir şeyi döktüğünüzde kalan beyaz su lekeleri. Daha sonra bezi tereyağı - mısır, zeytin, avuç içi veya normal ayçiçeği ile nemlendirin ve yüzeyi silin.Sonra tekrar sil, kadife.

Mutfak dolaplarındaki yağ ve dumanların talk pudrası sürmesi gerekir, ardından bez

Mutfak dolaplarındaki yağ ve dumanların talk pudrası sürmesi gerekir, ardından bez

 • Ahşap mobilyaların üzerine sıcak bir kızartma tavası veya tava koyarsanız, ısıtılmış bir parafin ve balmumu karışımı ile bire bir oranında istenen gölge balmumu ile silin. Daha sonra birkaç kat katlanmış bir kağıt peçeteyle örtün ve ütü ile ütülenin. Sonuç keçe veya başka bir kaba bezle parlatılır.

Beyaz lekeler zayıfsa, şişmeyin, derinlere ulaşmayın, farklı şekillerde giderilirler. Düzenli sofra tuzu ile uykuya dalın, birkaç damla yağ damlatın ve üç saat bekletin. Daha sonra karışım çıkarılır ve leke tamamen kaybolana kadar ovalanır.
Lekeler olmadan, mobilyalar çok daha iyi görünmeye başlar - güzel ve güncellenmiş.
Güzel, güncellenmiş mobilyalar

Güzel, güncellenmiş mobilyalar

menüye dön ↑

Mekanik hasar

Üçüncüsü, çatlak, yonga ve diğer mekanik hasarların varlığıdır. Burada tarifler de çoktur:

 • Mobilya cilalanırsa ve zaman zaman üzerinde küçük çatlaklar görülürse, etil alkol ve dulavratotu yağı karışımı bire bir oranında yardımcı olacaktır. En iyi pazen, mutlaka beyaz bir bez kullanın. Keçe ile ovulur.
 • Lake mobilyanın arızalı mekanik etkilerinden dolayı derin bir çizik varsa, normal bir mobilya işaretleyicisi veya iyot ile boyayabilirsiniz - istediğiniz gölgeyi elde etmek için suyla seyreltebilirsiniz.
 • Laklı mobilyalarda zaten beyaza dönüşen bir çizik varsa, uygun bir renkteki ayakkabı cilasını veya mastik ve balmumu karışımını dört ila üç oranında kullanabilirsiniz. Sonuç cilalanmalıdır.

Şık, deri koltuk

Şık, deri koltuk

 • Mobilya parçalanmış kalırsa, bir macun ve tercihen özel bir mobilya kullanmanız gerekir. Renk şemaları ile istenen rengi elde etmek için hafif bir ton almak daha iyidir. Sonra yonga üzerinde uygulayın, tamamen kapanması için lekeleyin ve macun yüzeye düzgün bir şekilde yayıldı. Kuruyana kadar bekleyin ve ince taneli zımpara kağıdı ile silin.
 • Mobilya nemden şişmişse - tamamen değil, sadece tek bir yerde - birkaç damla bitkisel yağ içeren tuzla kaplanır. Tuz suyu emer, yağ esnekliği tahtaya geri verir. Sonuç, yine bir bezle silin.

Tüm bu basit manipülasyonlar mobilyaların iyi görünmeye başlaması için genellikle yeterlidir ve başka bir restorasyona gerek duyulmaz.

Ancak, yalnızca güncel görünmekle kalmayıp, tamamen yeni bir şekilde görünmesini istiyorsanız, ek olarak işleyebilirsiniz.
Modern tarzda kabin

Modern tarzda kabin

menüye dön ↑

Modern tarzda kabin

menüye dön ↑

Parlatma kaldırma

Mobilyada her zaman cila tabakasına gerek yoktur, çünkü üzerinde cila varsa, üzerinde herhangi bir ilave işlem yapamazsınız. Boya yok, yaşlanma yok, mozaik yok.

Bu nedenle, basit temizlik sizin için yeterli değilse, kanıtlanmış tırnak cilası giderme yöntemlerinden birini kullanabilirsiniz:
 • Terebentin, amonyak veya denatüre alkol. İnce bir metal yün tabakasını çözeltiye batırın ve verniği çıkarmanız gereken yüzeyi dikkatlice silin. Eğer o çok yaşlı değilse ve tahtaya yenmediyse, uzaklaşacaktır.

 • aseton. Yatay bir yüzeyden vernik çıkarmak için uygundur. Asetonda, bir paçavra daldırmak, vernik çıkarıldığı bir mobilya parçasına yaymak ve polietilen ile kaplamak gerekir. Yarım saat sonra, cila uzaklaşacak ve çok daha esnek hale gelecektir. Geleneksel bir spatula kullanarak çıkarabilirsiniz.
 • Özel formülasyonlar. Herhangi bir hırdavatçıdan satın alınabilir. Kullanmadan önce talimatları okuduğunuzdan emin olun - eğer kompozisyonu aşarsanız, tahtaya emilir ve sadece ikinci kez cilalamak değil, aynı zamanda en azından bir şey uygulamak mümkün olmaz.
 • zımpara. Cilası eskiyse, yemiş ise, yumuşatması için hiçbir yol yoktur. Tek yol, zımpara kağıdı kullanarak elinizle çıkarmak.Öncelikle, bir tahta tabakası görünene kadar büyük taneli bir parçayı ovalamanız gerekir. O zaman pürüzsüz, düzgün bir yüzey elde etmek için bir parça ince tanecik alıp cilalamanız gerekir. Bir öğütücünüz varsa, kullanabilirsiniz - o zaman vernik temizliği birkaç saat sürmez, ancak yaklaşık yarım saat sürer.

Restorasyon için en uygun yöntemleri kullanın.

Restorasyon için en uygun yöntemleri kullanın.

 • cam. Zımparaya alternatif. Kenarı cilalanabilen ince talaşların çıkarılabileceği keskin bir parçaya ihtiyacınız vardır. Derinleşme, çatlaklar ve diğer küçük kusurlar meydana geldiğinde, keskin bir kenarla temizlenebilirler. Baz katman çıkarıldığında, artıkları çıkarmak için ince zımpara kağıdı kullanabilirsiniz.
Boya tamamen aynı prensipten çıkarılır ve çıkarıldıktan sonraki etki aynı kalır - üzerine uygulamaya karar verdiğiniz kaplamayı emmeye hazır düz ahşap bir yüzey.

Kurulu
Cila yaparken, mobilyaların geri kalanını söküp bir pencere açarak ayrı bir odada yapın. Bu, düşen cipsleri çıkarmanızı ve nefes almanızı kolaylaştırır.
Korsan temalı çocuklar

Korsan temalı çocuklar

menüye dön ↑

Mobilya işleme yöntemleri

Mobilyadaki lekelerle, çatlaklarla ve kararmış vernikle nasıl başa çıkılacağını öğreten birçok tarif vardır. Ürünün görünüşünü nasıl tamamen değiştirebileceğinizi gösteren tarifler.

menüye dön ↑

renk

Bu fikir - yorgun bir mobilyayı yeniden boyamak - bir zamanlar evde restorasyon yapmaya karar veren herkesi akla getiriyor. Bu mantıklı, çünkü bir sandalyeyi boyamak, boyamaktan veya dekupaj yapmaktan çok daha kolay.

Ahşap koridor

Ahşap koridor

Kullanılabilecek birkaç boya türü vardır:
 • akrilik. Çabuk kurur, güzel görünür, çok sağlam, parlak bir renk verir. Farklı bir renk tonu almanız gerekiyorsa suyla seyreltilebilir ve yine de hoş olmayan bir kokusu yoktur - kullanımdan sonra odayı havalandırmanız yeterlidir. Ayrıca teneke kutularda akrilik boyalar vardır. Düzgün püskürtme sağlar, fırça ile ulaşılması zor yerlere erişimi kolaylaştırır ve renklendirmeyi daha ilginç hale getirir.
 • emaye. Akrilik gibi parlak, parlak bir renk verir, daha kötü olmamasını sağlar, ancak birkaç gün boyunca aşınmayan keskin bir kokusu vardır.
 • yağ. Mat bir renk verir, su yıkanmaz ve boşanmaz. Genellikle boyama için bir taban gerektiğinde kullanılır.

Oturma odasında siyah ve beyaz duvar

Oturma odasında siyah ve beyaz duvar

 • Nitro, gliftal ve pentaftalik boyalar. Parlak, parlak, çok dayanıklı bir renk verin. Akrilikten farklı olarak, yağ ve emayeler sadece yüzeyde bir tabaka oluşturmakla kalmaz, liflere de nüfuz eder. Belli bir derinliğe kadar ıslanmadıkça, renk soluklaşacak, ancak emprenye biter bitmez boyanın yalnızca ahşap bir tabaka ile temizlenmesi imkansız olacaktır. Sonuç olarak, sert koşullarda kullanılacak mobilyalarda kullanılırlar - örneğin, ilkbahardan sonbahara kadar sokakta duran dacha masasını onlarla boyamak iyi bir fikirdir.
 • iğneleyici. Ağacın yapısını vurgulayan saydam boya. Farklı renklerde olur, ancak yine de tamamen doğal görünmüyor. Gerekirse zımpara kağıdı ile giderilebilecek bir katman oluşturur.
 • hafifletmek. Kelimenin tam anlamıyla boyamak değil - ağacın liflerine nüfuz eden ve doğal tanenlerle etkileşime giren özel bir araç, derin bir doğal renk sağlar. Zımpara çıkarılmaz, her ahşap için uygun değildir.

Uygulamadan önce, belirgin bir yerde olmayan küçük bir alanı denemelisiniz - tanenlerin varlığı ağacın yaşına bağlıdır.
Klasik tarz yemek alanı

Klasik tarz yemek alanı

Kurulu
Hangi efekti elde etmek istediğinize bağlı olarak boyayı seçmelisiniz.

Boyanın doğrudan uygulanmasından önce, ağacın neme karşı daha dayanıklı olması için astarlanması gerekir ve serilmiş katman birkaç ay sonra hareket etmez.

Hem kendi zevkine hem de iç mekan özelliklerine odaklanarak aynı rengi seçin:
 • doğal. Gerçek bir ağaç güzel ve asil görünüyor - bunlar başlıca avantajları. Klasik tarzlarda, boyalı masa yok, boyalı sandık aynı masa ve sandık kadar iyi görünmeyecek, ancak leke ile ıslanacak.

Çatı katı tasarımında iç

Çatı katı tasarımında iç

 • Hafif sıcak renkler. Aynı parlak, sıcak tonlarla iç mekanlara sığdırın. Bir rahatlık ve sıcaklık hissi veriyorlar, ancak odayı biraz daha küçük hissettiriyorlar. İçlerindeki mobilyalar, örneğin Provence için çok uygundur.
 • Hafif soğuk tonları. Aynı soğuk iç mekanlara sığar, odayı görsel olarak daha büyük yapar, aynı zamanda daha soğuk ve daha sert hale getirir. İçlerinde mobilya için uygundur minimalizmiçin İskandinav tarzı.
 • Karanlık sıcak tonları. Birbirleriyle iyi bir şekilde birleşiyorlar - içlerindeki mobilyalar, özellikle tek bir renkte değil, birçoğunda onları birleştirerek boyadığınızda odadaki muhteşem parlak bir vurgu olabilir. Ancak yine odayı azaltabilir. Kitsch ve country stilleri için iyi.
 • Koyu soğuk tonları. Sıkı, odanın serin hissetmesini sağlayarak, iş yapmayı planladığınız odalarda iyi görünüyorlar - yatak odası biraz yabancı görünecek.

Art Nouveau tarzında

Art Nouveau tarzında

Işık tonları kirlenmeyi kolaylaştırır, karanlıkta mekanik hasar görülebilir.

Ayrıca mobilyaların sadece bir renkte boyanmasının mümkün olmadığını da göz önünde bulundurun:
 • Düz mobilyalar. Tek bir dizi olarak algılanan, basit ve tek tip görünüyor. Vurgulu olmaması gereken muhafazakar iç mekanlar için çok uygundur - ya da tek parlak nokta gibi davranabilir.
 • İki renkli mobilya. Bir şeyde iki renk daha ilginç. Ya eşleşiyor, en iyi gölgelikleri veya kontrast oluşturuyorlar. Bir şeridi bir şeyi boyayabilir, puantiyeli yapabilirsiniz - bunlar yaratıcı bir iç mekanda ya da bir kreş için çözümlerdir - ya da sadece yardımcı renklerle aksesuarları seçebilir ve bu da iyi görünecektir.

Beyaz rengin korunması zordur.

Beyaz rengin korunması zordur.

 • Üç renkli mobilya. Zaten daha da zor, yine de ilginç. Tüm renkler birbiriyle uyumlu veya birbirlerinin gölgeleriyle veya kontrastlı olmalıdır. Çoğunlukla, çocuk odasında rengarenk bir şey yapıldığında veya konu çok büyük olduğunda üç rengin bir arada kullanılması için bir yere sahip olması durumunda üçün bir kombinasyonu kullanılır.
 • Dört ve daha fazla renk - bu resim kadar renklendirme değildir ve genellikle diğer kriterlere yaklaşılır.

Kurulu
Bir şey, iç ana rengiyle veya yardımcı rengiyle birleştirilmelidir, aksi halde ana parlak kontrast olarak görünebilir. Kendi başına olmamalı - doğal değil gibi görünüyor.
Yatak odasında yüksek teknoloji tarzı

Yatak odasında yüksek teknoloji tarzı

menüye dön ↑

Boyama ve Oymacılık

Resim - aslında, aynı renk, sadece biraz daha fazla beceri gerektiriyor. Genellikle bunun için kullanılır:

 • guaş boya. Bir kağıda kadar herhangi bir şeyin üzerine çizim için standart boya. Ağaç üzerinde açık ve parlak bir renk vermez, çünkü genellikle leke veya yağlı boya üzerine boyanır. Su ile seyreltme gerektirmez, geçmiş yüzyıllardaki Rus el sanatlarını mükemmel bir şekilde taklit etmeyi mümkün kılar.
 • yağ. Tabanı boyayabilen ve desen çizmek için uygun olan aynı boya. Mat, güzel ve berrak bir renk verir.
 • anilin. Genellikle boyanmış kumaşlardır, ancak ağacı boyamak için, aynı zamanda sığarlar.

Tüm güç

Tüm güç

Ağacın üzerinde çizim herhangi olabilir.

Örneğin, Rus halk el sanatlarının taklidi çok popülerdir:
 • Mezensky. Mezen Nehri yakınında uzun zaman önce ortaya çıkan en eski endüstrilerden biri. Sadece iki rengi birleştirir - siyah ve kırmızı koyu sarı bir önyargı ile. Öğeleri basit: haçlar, çizgiler, yapraklar, daireler. Bazen çok basit ve sadece birkaç geometrik şekilden oluşan geyik, at ve kuş figürleri vardır. Statik süsler, nasıl çizileceğini bilmeyen bir insanı bile betimleyebilir.
 • Gorodetsky. Ondokuzuncu yüzyılın ortası, zaten Mezen’den daha karmaşık.Renkler çeşitli, genellikle açık renkler, tüm çizimlerin beyaz veya siyah konturu var. Bunlar en basitleri değil: çiçekler, yapraklar, kutlama yapan, yürüyen, semaverde toplanan, bazen kabarık horozlar, atlar, aslanlar veya leoparlar, genellikle birbirine zıt olan insanlarla tür sahneleri.

Çiçek iç

Çiçek iç

 • Zhostovo. On dokuzuncu yüzyılın ortalarında, Zhostovo şehri. En sık kullanılanlar
 • tepsileri boyamak, ancak hiç kimse aynı sandalyeyi boyamanızı engellemez. Arka plan siyah veya kırmızı, ana motif gerçekçi bir tarzda yapılmış bir buket çiçek. Bazen meyve ile tamamlanır.
 • Hoholoma. On yedinci yüzyıl, Novgorod. Arka plan - siyah, renkler - yeşilKırmızı ve altın Khokhloma diğer renkleri kabul etmiyor. Ana nedeni - karmaşık levhalar çerçevesinde çilek veya çilek. Bazen kuşlarla tanışabilirsiniz, ancak bu nadirdir.
 • Gzhel. Genellikle bulaşıkları boyamak için kullanılır, fakat aynı zamanda mobilyalarda da bulunur. Arka plan beyaz, ana renk mavi, bazen siyah veya beyaz bir darbeyle desteklenir. Desenler genellikle basit - haçlar, kareler, büyük yaprakları ile çiçekler. Bazen bir balıkçıl veya vinç gibi görünen bir kuş bulabilirsiniz.

Şık çatı katı odası

Şık çatı katı odası

Halk el sanatlarının altına boyanmış mobilyalar, Rus tarzına mükemmel uyum sağlar - diğerlerinden daha iyidir. Ayrıca uygun Çocukİçinde hayal gücünüzü gösterebileceğiniz ve istediğiniz şeyleri bir araya getirin, üstelik kanonlara göre değil.

Ayrıca resim olabilir:
 • Geometrik desen. Halkı canlandırmak çok daha kolaydır, hiç boyamamış bir insan bile başa çıkabilir. İşaretlemeyi önceden çizebilir ve üzerine çizebilirsiniz.
 • Çiçek desenli. Çoğu zaman meydana gelir, çoğu etnik stile uyar.
 • Arsa sahne. Dolapta gösterilen favori çizgi film sahnesinin çocuğu memnun edebileceği bir çocuk odası için iyi.
Bir sandalye için başkalaşım

Bir sandalye için başkalaşım

Görüntü fanteziye bağlı olarak herhangi biri olabilir. Önemli olan düzgün davranmak ve yeteneklerinize tam olarak inanmak için önce küçük bir tahta üzerinde denemelisiniz.

Resmin etkisine benzer bir etki, dekupaj verir - ilginç görüntüye sahip ince bir peçete ağaca yapıştırılır. Çiçekler, kuşlar, melekler olabilir - aslında istediğiniz kadar bir şey.

Teknoloji basittir:
 • yüzeyi temizleyin ve yağdan arındırın;
 • bir peçete alın ve yavaşça beyaz bir tutkal tabakasıyla yağlayın;
 • hiçbir kıvrım kalmayacak şekilde pürüzsüz bir şekilde yüzeye koyun.

Kurulu
Hem boyama hem de dekupajın üst kısımlarında lake bir tabaka ile kaplanması gerekir, aksi takdirde desenler hızlı bir şekilde silinir.
Kanepe için yaratıcı çözüm

Kanepe için yaratıcı çözüm

Herhangi bir renksiz mobilya cilası yapacaktır - her şeyin yolunda olduğundan ve tasarımın bozulmadığından emin olmak için, gereksiz bir tahta üzerinde nasıl kuruduğunu deneyebilirsiniz.
menüye dön ↑

Diğer yollar

En basit ve açık restorasyon yöntemlerine ek olarak, daha az bilinen başkaları da vardır.

Bunlar arasında:
Scotch tape
Göründüğü kadar garip, düz renkli viski sıkıcı bir mobilya parçasını güncellemenize yardımcı olabilir. Birkaç farklı renk rulosu alırsanız, üzerine bantları şeritlerle (ilk önce bir renk sonra bir diğeri diğerini kullanarak) yapıştırmak suretiyle çizgili yapabilirsiniz. Homojen yapılabilir. Tabii ki, pahalı klasik iç sonuç olarak bakacak, ancak modern, demokratik olanlarda - tamamen.
Pastel renklerde yatak odası

Pastel renklerde yatak odası

kaplama
Oymacılık ve viskiyle bantlama gibi bir şeye benzer bir yöntem. Beğendiğiniz rengin bir kaplama levhasını satın almanız, uygun boyutta parçaları kesmeniz ve PVA tutkalı kullanarak yapıştırıcıya yapıştırmanız gerekir.
Sonuç olarak, gerçek ağacın kendisine bile, ancak bütün içsel kusurları olmadan benzer görünecektir.
dolgu
Bir tabaka kaplama satın alabilirsiniz, ancak yalnızca alıp bir şeye yapıştırmak yerine, küçük parçalara bölerek bir resmini katlayın. Sonuç, parçalar farklı renklerde boyanmışsa, çok renkli, mozaik gibi bir şey olacaktır.Hazır olduklarında, çıkması gereken resme kıyasla bir sayfa kağıt almanız ve üzerine ayna görüntüsüne yapıştırmanız gerekir. Daha sonra, tabaka PVA tutkalı ile doğru yere yapıştırılır ve kağıt, zımpara kağıdı ile dikkatlice temizlenir. Sonuç çok etkili.
balmumu
Odun yumuşak balmumu ile ovulursa, eski, güzel şeylerin içindeyken hoş bir mat gölge kazanacaktır. Tek olumsuz, işlemi düzenli olarak tekrarlamanız gerektiği, aksi takdirde balmumu silinecek ve iş perişan görünmeye başlayacaktır.
Koyu kahverengi köşe kanepe

Koyu kahverengi köşe kanepe

craquelure
Mobilyaları güzelce giymek için iki yoldan biri. Aslında, bir önceki boya tabakasına uygulandıktan sonra, hala ıslak olan boyalar küçük çatlaklara neden olan özel bir boyadır. Sonuç oldukça etkileyici görünüyor.
Mobilya Patinaları
İlk olarak, ahşap üzerine metal - genel olarak bronz - - uygulanır ve kuruması için beklenir. Sonra bir patine uygulamaya başlarlar - şişkinlikte bir damla, kaba gölgede ve sonra şişkinlik yönünde gölge. Yüzey pürüzsüzse, boyayı önce kenarlarına koyun.
Genellikle patina, bir şeyin gerçekten eski görünmeye başlaması için birkaç katmana ihtiyaç duyar.
Kurulu
Tüm çalışmaları eldivenlerle yapın - bu, ellerinizdeki cilde zarar vermemenize yardımcı olacaktır. Vernikleri çıkarmak için boyalarla, kostik maddelerle, vantilatörün kendisi solunum cihazı ile çalışmak daha iyidir - en küçük parçacıklarını ciğerlerinde almak çok sağlıksızdır.
menüye dön ↑

VİDEO: DIY dekor

Restorasyon Mobilyaları

Şifonyerin ikinci hayatı

menüye dön ↑

FOTO GALERİ

8.8 Toplam puan
Mobilya restorasyonu

Mobilya restorasyonu sadece para kazanmak için bir yol değildir. Bu, hayal gücü göstermek, gündelik koşuşturmadan uzaklaşmak ve eski şeylere yeni bir hayat verebilecek gerçek bir usta gibi hissetmek için bir fırsattır. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
9
Uygulamanın kullanılabilirliği
8.5
Konu açıklaması
8.5
Bilginin güvenilirliği
9
şekerleme
 • Yenilenmiş mobilyalar orijinaldir, özellikle sürece yaratıcı bir şekilde yaklaştıysanız ve lekeleri sadece muz derisi ile silmeyince.
 • Yaratıcılık sürecinin insan sinir sistemi üzerinde olumlu bir etkisi vardır.
 • Gerekli malzemeleri almak, bir mobilya almaktan çok daha ucuzdur - öncekiyle aynı kalitede.
eksileri
 • Bir süredir evin bir atölyeye dönüştürülmesi gerekiyor. Boyalar, vernik, balmumu ve sakız ile çalışmak mobilyalardan ve rahatsız edici insanlardan uzak bir alan gerektirir. En az bir oda tahsis edilmek zorunda kalacak ve bu sakıncalı olabilir.
 • Zaman harcamak zorunda. Mağazada yeni bir sandalye almak, eskisini restore etmekten çok daha hızlı.
 • Daha sonra işe yaramayacak malzemeler satın almak zorunda kalacaksınız - örneğin, evde yalnızca eski bir sandalyeniz varsa.
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn