Tasarımın ifadesi için, duvar kağıtlarını birleştiriyoruz: 135+ (Fotoğraf) Yatak odası, oturma odası, çocuk odası

Tasarımı nasıl güncelleyeceğinizi bilmiyor musunuz? Duvar kağıdı nasıl birleştirilir? Bu yazıda size vurgulamanın yollarını anlatacağız. Doğru duvar kağıdı nasıl seçilir? Ayrıca oturma odanızın, yatak odanızın, kreşinizin ve koridorun içini de iyileştirebilirsiniz. Her şey aşağıda ayrıntılı olarak.

Bu makalenin içeriği:

Seçim özellikleri

Özel bir tasarım oluşturmak için, duvar kağıtlarını renk, doku, geometri ve görüntülerin süsü ile birleştiririz.

Duvar kağıdının kombinasyonları, şeritler, kareler veya diğer kombinasyonlar halinde kullanılabilir. Bu çözüm sayesinde, iç mekan zarif bir bireysellik ve rahat bir atmosfer kazanıyor.

Kurulu
Küçük odalar için harika bir fikir, birkaç duvarda parlak bir vurgu ile görüntüleri olmayan bir duvar kağıdı bir kombinasyonudur. Duvarın boyutları, küçük desenlerle bitirilirken görsel olarak daha küçük olur ve büyük boyutlu duvar kağıdı ile süslenirken daha büyük görünür.
Bej tonları

Bej tonları

Geleneksel olarak, aynı duvar kağıdını birleştirerek, renk veya karakter deseninde farklılık gösterir. Bu seçenek en basittir, çünkü yapıştırma zorluğa neden olmaz. Ancak duvar dekorasyonunun iki veya üç çeşit duvar kağıdına sahip olması, duvar yüzeyini korumaktan başka bir takım ek işlevler yerine getirdiğinden daha fazla avantaj sağlar.

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: Yatak odasında duvar kağıdı - 2017'nin modern iç fikirleri, göz ardı edilemeyecek fotoğraflar ve tavsiyeler

menüye dön ↑

Seçim kuralları

Her birinin kendi zevkine sahip olmasına rağmen, böyle dekoratif bir kararın genel iç tasarımla uyuşmaması için tasarım kurallarına ve önerilere uymak daha iyidir.

Seçim yaparken göz önünde bulundurmanız gerekenler:

 • odanın alanı ve geometrisi;
 • odanın kullanım amacı ve yeri;
 • alan orantıları.

Yatak odası için canlandırıcı renk

Yatak odası için canlandırıcı renk

Duvar kağıtları farklı renklerde, kompozisyonda, desende mevcuttur. Temel kombinasyon kuralı: bir çift duvar kağıdının farklılıklardan daha yaygın olması gerekir. Örneğin, tekstil tuvali ve sıvı duvar kağıdı, karşıt dokuların eksikliğinden dolayı çelişkili görünecek. Tasarım, bir araya getirildiğinde veya renk veya desen veya doku halinde uyumlu olur.

Kaplamalar eşit kalınlıkta olmalı, böylece dikişler düzgün ve estetik olmalıdır. Küçük odalar için geniş - iki, daha az sıklıkta - dört olmak üzere iki tür duvar kağıdı arkadaşı kullanın.

Son seçimden önce, birleştirilmiş duvar kağıdının birbirine uygulanması ve doğal ışıkta görülmesi önerilir.
Kaplamalar eşit kalınlıkta olmalıdır.

Kaplamalar eşit kalınlıkta olmalıdır.

10 tasarım önerileri:
 • Küçük bir oda için daha iyi pastel palet olup, alanı görsel olarak arttırmaktadır.Geniş odalarda koyu renkler ve üç boyutlu desenlerin bir arada kullanılmasına izin verildi.
 • Yüksek tavanlarda dikey süslemelerin kombinasyonu kabul edilemez. Tavan kapağının yüksekliğini ayarlamak için yatay çizgilere ve üç boyutlu görüntülere izin verin. Küçük bir alanda, hafif monokromatik duvar kağıdının ve küçük, göze çarpmayan bir desenin birleşimi uyumludur.
 • Pencereler kuzey tarafında ise, güneş ışığının olmamasını telafi eden sıcak renklerden oluşan bir palet kullanmak daha iyidir. Güney taraftaki pencereler uyumlu bir şekilde soğuk renk yelpazesi oluşturduğunda tazelik atmosferi ekler.

Bir şerit ile birlikte kırmızı

Bir şerit ile birlikte kırmızı

 • Kısa duvarların yüzeyleri yatay çizgili duvar kağıdı ve uzun, dikey görüntülerle süslenmişse, dikdörtgen oda görsel olarak kare görünür.
 • Parlak kontrastlar küçük bir odayı daha da küçük yapar.
 • Resimlerin belirgin dokusu, ışık ve gölge ve gölgeler nedeniyle şaşırtıcı etkiler yaratır.
 • parlak panel büyük bir desene sahip alanın geri kalanının monotonluğunu gerektirir.
 • Çiçek görüntüleri odunsu doku ve geometrik tasarımlarla mükemmel bir şekilde birleştirilir - soyutlamalar yapılır.
 • Parlak vurgular nötr tonların arka planına uyumlu bir şekilde bakar.
 • Pürüzlü ve pürüzsüz, mat ve parlak dokuları mükemmel şekilde birleştirir.

Klasik tarz oturma odası

Klasik tarz oturma odası

Ucuz ve pahalı duvar kağıdının kombinasyonu, başarılı renk ve doku kombinasyonlarının seçimi ile bile keskin bir kontrast yaratır.

Senin için ilginç olacak: İNCELEME: Koridorda ve koridorda duvar kağıdı seçme (50+ Fotoğraf): Kendi ellerinle bir ev içi iç yarat

menüye dön ↑

Oturma odası için mutfak tasarımı

Tasarım tarafından oturma odası Genellikle, sahiplerin refahı ve tercihleri ​​hakkında genel bir izlenim yaratılır. Farklı duvar kağıtları tuvallerinin kombinasyonu, mekanın duvarlarının önemsiz dekorlarından kaçınmayı ve işlevsel alanları başlangıçta ayırt etmeyi mümkün kılar. Oturma odasıyla birleşen mutfak alanı, duvar kağıdını aynı dokuda, ancak farklı tonlarda mükemmel bir şekilde paylaşıyor. Enfes seçenek - boyama için yapısal resimler.

Görsel betimleme için, aynı gamadaki ruloların seçilmesi tercih edilir. Arka plan için - en hafif gölge, doğrusal kontrast için - koyu renkler. Her şeyden önce, duvar kağıdı ana oda olarak oturma odası alanı altında seçilir ve mutfak - yardımcı alan.
Mutfak seçeneği

Mutfak seçeneği

Mutfak alanında duvar kağıdı, çalışma duvarının dekoruyla uyumlu olmalıdır. Pişirme bölgesinde, duvarlar üzerinde hızlı bir şekilde lekeler oluşur, bu nedenle duvar dekorunda aynı tonda yıkanabilen yoğun tuvallere tercih edilir:

Kağıt duvar kağıdı, hatta neme dayanıklı, çabuk solmaya, kokulara batırılmış. Yıkanamaz, temizlenemezler, bu yüzden birkaç yıl içinde değişmelisiniz.
Fotoğraf duvar kağıtları ile kombinasyon

Fotoğraf duvar kağıtları ile kombinasyon

Yaşam alanı aksine, süslemek daha karlı görüntüleri ile duvar kağıdı veya büyük doku. Mükemmel uyum fotoğraf resimlerinin ayrılması için. Her iki bölgedeki arka plan paleti odayı görsel olarak ayırmamak için çok yakın olmalıdır. Ülke tarzında bir oturma odası yaptığınızda, mutfak alanı "taş" veya "tuğla" tuvallerle ayırt edilebilir.

Duvar kağıdını en belirgin kabartmalarla birleştirmenin vurgulayıcı bir rolü olduğunda, seçim diğer malzemelerin doğasına uygun olmalıdır.
Salon tasarım seçeneği

Salon tasarım seçeneği

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: Resim için duvar kağıdı - Artıları ve eksileri. 240+ (Fotoğraflar) Oturma odasında iç, yatak odası, mutfak

menüye dön ↑

Kombinasyon teknikleri

Uzunluğun, mutfak alanının genişliğinin görsel olarak dengelenmesi için teknikleri kullanabilirsiniz:

 • zıt renklerde geniş duvar kağıdı şeritleri paralel duvarlara yerleştirildiğinde simetri;
 • Asimetri, bir duvarın yüzeyi ortada parlak bir şeritle ve tersi ile dekore edildiğinde - aynı şeritlerle, ancak görsel genişleme için farklı genişlikte, mutfağın uzatılmış alanının uzunluğunu azaltır.

Kurulu
Duvarların yüzeyinin yatay olarak ayrılması kolayca karmaşık bir kombinasyona dönüşür: kanvasların sınırları dalgalar veya zikzaklar şeklinde kesilir.
Art Nouveau

Art Nouveau

Moda trendi - standart duvar kağıdının bir sınırla birleşimini temsil eden kontur çizgileri yanılsamasının yaratılması. Popüler kombinasyonlar:

 • bir ton alt kenarlığa sahip çizgili duvar kağıdı;
 • monofonik üst ile çizgili alt;
 • monoton kenarlıklı monogramlar.

Bir çiftin seçimi, neyin dengelenmesi gerektiğine bağlıdır. Mutfak mekanının duvarlarının dekoru çok renkli olmamalıdır. Son işlem için tek renkli yüzeylerin kullanılması daha iyidir.

Baskıların temaya ve modelin veya tek tek elemanların paletine uygun olması gerekir - mobilya cephelerinde görsel bir yanıt bulduğunuzdan emin olun. İşlevsel bölgelerin sınırlarının ne olacağını, her zaman ana güdüyü tamamen terk ederek dikkatlice düşünmek gerekir.

Mutfakta parlak bir önlük ile fotoğraf duvar kağıtları kullanımı oldukça istenmeyen bir durumdur.

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: Yıkanabilir duvar kağıdı - Hayallerinizi sağlam bir temel üzerinde tasarlayın. 210+ Mutfak, Banyo ve Tuvalet için

menüye dön ↑

Vurgu Yolları

İç mekana canlılık kazandırmak için, yemek, mutfak, yatak odası veya çalışma alanının görsel olarak çekici duvarının vurgu dekorundan, yakındaki yüzey dekorasyonundan yararlanılır. TV veya için kanepe.

Bohem yatak odası

Bohem yatak odası

Vurgulamak için, unsurları kullanabilirsiniz:

 • zıt tonlar;
 • farklı dokular;
 • grafikleri;
 • güzel desenler;
 • arsa çizimleri.

Etkili vurgulama için eşlik eden renkler aynı renk aralığında mevcuttur, ancak bazı tuvaller monokromatiktir ve diğerleri görüntülüdür.

Duvar kağıdı ekleri, klasik boşlukları süslemek için yaygın olarak kullanılır. Hesaplama ile ya da kaotik bir şekilde sıkışıp kalabilirler. Bu duvar dekorasyonu ile eşleştirilmiş duvar kağıdının aynı desende olması gerekir, ancak renk ve boyut bakımından farklılık gösterir. Bu tür fragmanların kazanan seçimi için kullanılır:

 • kalıplanmış parçalar;
 • çerçeve;
 • demiryolu.

Beyaz ve kahverengi yatak odası

Beyaz ve kahverengi yatak odası

Mutfağa özel bir dinamizm kazandırmak için, paçavralı duvarların tasarımı uygulanır. Duvarın bu tür bir dekorasyonu ya da yüzeyin ayrı bir parçası mükemmel bir şekilde vurgulanır ve ülke müziği. Stil için modern duvarları bir satranç tahtası şeklinde dekore etmek uygundur.

Yaşam alanını bitiren iyi patchwork parçalarına bakın. Odaya sıkıcı görünmüyordu, orijinal renk kombinasyonlarını meyve ve meyve desenleriyle kullanmak daha iyi.

Yaşam alanı için duvar kağıtları, mutfak alanının ışık paletinden 2-3 ton daha koyu olmalıdır.

Senin için ilginç olacak:İNCELE: İç bej duvar kağıdı - 175+ (Fotoğraf) Kombine kombinasyonları (mutfakta, oturma odasında, yatak odasında)

menüye dön ↑

Yatak odasında eşleştirilmiş duvar kağıdı

Daha parlak tuvaller alanı şıklaştırabilir yataklar, şömine veya sıradışı raflarve arka plan için pastel gamı ​​kullanın.

Yatak odasında eşleştirilmiş duvar kağıdı

Yatak odasında eşleştirilmiş duvar kağıdı

Başlığın arkasındaki duvarın vurgusu için, desenli duvar kağıdı veya üç boyutlu görüntüler mükemmel. Dikey şeritlerin devam etmesi lamba ayna yansıması yanılsamasını yaratır.

Aksan, uyuyacak yere paralel yerleştirilmiş duvarın yüzeyi olabilir. Orijinal çözüm - tasarım için arka plan olarak kullanın:

 • etnik tarzı - ulusal notları ile duvar kağıdı;
 • çatı katı - ahşabı taklit eden tuvaller;
 • Provence - çiçek aranjmanlarına sahip rulolar;
 • pop art - parlak Retro-kartiny.

Kurulu
Çeşitli eşlik eden duvar kağıtlarının belli bir parçalanması pop art ve eklektik tarz için uygundur.
Şık duvar dekorasyonu

Şık duvar dekorasyonu

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: Provence tarzında duvar kağıdı: Oda Tasarım Kuralları (150+ Fotoğraf). İç gerçekten Fransız nasıl yapılır?

menüye dön ↑

Başarılı renk paleti kombinasyonları

Kırmızı ile mükemmel paketlenmiş duvar kağıdı kahverengi, mor ve pembe. Aksine, tek renkli çizimlerle birleştirilirler. Pembe, balkabağı ile tamamlanan bordo renkli resimleri, siyah gölgeler.

Pembe duvar kağıtları, tuvallerle iyi uyum sağlayan romantik bir atmosfer sunar:

 • açık kahverengi;
 • gri;
 • süt;
 • kum;
 • krem tonları

Turuncu gama çiçek desenleri ile koyu çikolata ve karamel duvar kağıdı ile birleştirilmiştir. Gök mavisi, yeşil, mor resimler ile birlikte "turuncu" renklerin tasarımında daha az ilginç.
Parlak desenli oturma odası

Parlak desenli oturma odası

Anlamsızlıktan kaçınmak için en az iki veya üç vurgu rengi kullanılması önerilir.

Uyumlu bir çift ile kahverengi kapak bej, mavi-yeşil, sağlam iç mekanlar için mükemmel olan gri ve altın tonları.

Sarı ve açık bej tuvaller kahverengi, altın, yeşil kaplamalar ve mavi ile beyaz ve gri tuvaller için mükemmel bir arkadaştır. Mor ve lila tonlarının haddelenmiş kaplamaları, mor ve pembe tonlarla uyumlu görünür.

Tekstil ipuçlarıyla, duvar kağıdının minimum renk kesişimini bile kullanıyorsanız, cinsiyet, mobilya öğeleri, stil birliği ve iç bitmiş bir görünüm elde edebilirsiniz.

Yüksek teknoloji tarzı

Yüksek teknoloji tarzı

2-3 duvar kağıdının zıt bir kombinasyonu odayı görsel olarak azaltır, bu nedenle küçük odalar için, desenli veya desensiz bir duvar kağıdının kullanılması rasyoneldir, ancak gösterişli kombinasyonlar kullanılamaz.

Senin için ilginç olacak:İNCELE: Yeşil duvar kağıtları: İç mekanınız için 200+ Tasarım Resimleri. Hangi duvar kağıtları yatak odasında, mutfakta, oturma odasında duvarlar için uygundur?

menüye dön ↑

Koridorda Duvar Kağıdı

Doku ve renklerdeki duvar kağıdının kombinasyonu - duvar dekorasyonu için basit bir çözüm koridor. Bu tür dekorasyonların yardımıyla küçük bir oda görsel olarak geniş bir odada yer ekleyebilir - işlevsel alanları bölmek ve vurgulamak için.

Renk veya duvar kağıdı dokularının dengesi sağlanırsa, küçük bir koridor bile şık görünecektir. Kenarlardaki duvarlar açık renk tuvallerle süslenirse, ön taraflar koyu gölgelerle süslenirse, dar, uzun bir koridor daha geniş olacaktır. Parlak renklerin kullanımı minimaldir, böylece tasarım çok renkli görünmez.

Yatak odasında dağların taklidi

Yatak odasında dağların taklidi

Yüzeylerdeki düzensizlikler, renkli patchwork kombinasyonunu monokromatik tuvallerle örtmeye veya bukleli büyük görüntülerle serpiştirmeye yardımcı olacaktır. Geniş bir koridor için, basit, pürüzsüz ve dokulu kumaşların farklı malzemelerin taklit edilmesiyle birleştirilmesi idealdir.

Neme karşı dayanıklılığı, dayanıklılığı ve lekelerin kolay çıkarılması ihtimalini göz önünde bulundurarak, koridor için duvar kağıdı ardışıklığı seçin. Çok kabartmalı yüzeyler küçük ve dar alanlar için uygun değildir. İrrasyonel karar - pahalı ve ucuz duvar kağıdı bir arada. En pratik seçenek aşağıda koyu renkli tuvaller, üstte açık renkli olanlardır.

Koridor için eşlik eden duvar kağıdının ruloları aynı genişlikte olmalıdır, aksi takdirde tasarım uyumsuz görünebilir.
Retro tarzı

Retro tarzı

menüye dön ↑

Fidanlık kombinasyonları

Bir çocuk odasının duvar kaplamaları, çocuğun doğası ve çıkarlarına uygun olmalıdır. Duvar kağıdı birleştirmek dikey, yatay veya başka bir şekilde olabilir. İçin daha sık Çocuk patchwork tasarımı kullanılır. Bu, kaos ve renkli tasarım ile huzursuz bir insanı rahatlatacak, farklı duvar kağıdı tuval parçalarının dekorunun karmaşık bir versiyonudur.

Çeşitli dokular, çizimler, tematik ve bitkisel süslemeler, grafiti, uzaya çocukların ruhunun sağlığı için gerekli sakin bir ruh hali verecek. Parlak ve zengin renkteki kaplamaların en cesur varyasyonları bir çocuk odası için uygundur. Onaylı çocuklar çiçekler, yıldızlar, çizgi film karakterleri ve masal karakterleri içeren patchwork tasarımlarını kabul ederler. Fotoğraf duvar kağıtları ile süslenmiş duvarlar iyi görünüyor.

Diğer yüzeylerde olduğu gibi, rulo kaplamaların kombinasyonu hem avantajlara hem de dezavantajlara sahiptir.

Kurulu
Rulolar aynı mağazadan aynı üreticiden satın alınmalıdır.Rasyonel seçim, her büyük üretici tarafından üretilen hazır duvar kağıtları koleksiyonudur.
menüye dön ↑

VİDEO: Şık ve güzel tasarımların çeşitleri

Duvar tasarımı

İç mekanı güncelliyoruz

menüye dön ↑

FOTO GALERİ (135'ten fazla fotoğraf)

8.6 Toplam puan
Duvar kağıdının başarılı bir kombinasyonu

Bazen bir duvar kağıdı kombinasyonu, iç mekanı tanınmayacak kadar değiştirebilir. İyi seçenekleri bilmiyor musunuz? Satın alırken nelere dikkat edeceğimizi biliyoruz. Makalemizdeki seçim kuralları hakkında bilgi edinin. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
8
Uygulamanın kullanılabilirliği
8.5
Konu açıklaması
9
Bilginin güvenilirliği
9
şekerleme
 • yaratıcı fantezileri gerçekleştirmenin sınırsız yolu;
 • iç aksanı vurgulama yeteneği - resimler, fotoğraflar, figürinler;
 • aile bütçesini kaydetme seçeneği.
eksileri
 • olağan şekilde süslemeye kıyasla daha fazla malzeme tüketimi;
 • işaretleme ve etiketleme bezlerinin doğru bir şekilde hesaplanması ihtiyacı;
 • duvarları bitirmek için büyük çaba ve zaman harcamak.
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn