Gökyüzünün ve denizin rengi: 215+ Fotoğraf Özel tasarım. İç mekandaki mavi renk kombinasyonlarının seçimi

İçteki mavinin diğer gölgelerle veya nesnelerle birleşimi, huzur ve dinginliğin simgesidir. Saf haliyle, mavi renk modern ve modası geçmiş iç mekanlarda sıklıkla bulunmaz, aranan gölgeler arasında değildir. Birçok insan karanlık ve kasvetli olduğunu düşünüyor, bu yüzden nötr veya sıcak tonları tercih ediyorlar. Sonuçta, birçok şey iç için seçilen renge bağlıdır - duygusal durum, duygusal denge, bir insanın ruh hali.

İçerik:

Mavi özellikleri

Mavi bir rahatlama gölgesi olarak kabul edilir, iç mekanı tazelik ve hafiflikle doyurur ve derinlik verir. Böyle bir odada olmak, kişi endişelerden ve ona baskı yapan olumsuz düşüncelerden kurtulur. İç mekan serinliği ve sükuneti ile sarılı.

Modern ve modası geçmiş iç mekanlarda sıklıkla bulunmaz.

Modern ve modası geçmiş iç mekanlarda sıklıkla bulunmaz.

Mavi herhangi bir odada kullanılabilir. Onun için en popüler yer olmaya devam ediyor. banyolar ve yerinden edilmiş banyolar. Çünkü su, deniz meltemi ve banyo ile ilişkilendirilen kişi bu tür derneklerin gerçekleştirilmesi için en uygun oda.
Bu renk bir rahatlama dokunuşu olarak kabul edilir.

Bu renk bir rahatlama dokunuşu olarak kabul edilir.

Aslında, için uygundur Çocuk oda. Örneğin, aynı deniz teması çocuklar için iç mekanda kolayca uygulanabilir. Renk aynı zamanda uyumlu olarak da görünecek mutfakAkdeniz tarzı seçildiyse, klasik veya Provence.

Renkli dekorasyon için daha az uygun yer yok - yatak odası veya oturma odası. Ofise, yemek odasına ve diğer odalara uyacaktır. Gölgenin koyu renk grubuna ait olmasına rağmen mekanı derinlikli bir şekilde donatabiliyor, görsel olarak daha geniş ve daha geniş yapabiliyor. Fakat böyle bir etki, iç mekanda ölçülü bir renk kullanımı ve yetenekli yerleşimi koşuluyla sağlanabilir.

Herhangi bir binada kullanılabilir.

Herhangi bir binada kullanılabilir.

İç kısımdaki fazlalık, insan ruhunda olumsuz bir etkiye sahip olacak, umutsuzluğa ve ilgisizliğe neden olacak.
menüye dön ↑

Mükemmel kombinasyonlar

Mavinin paleti oldukça geniş, çeşitli ve doygun. Bu gölge duvarlar için ana ton olarak seçildiyse, yumuşak ve pastel renkleri tercih etmelisiniz, örneğin gök mavisi, soluk peygamber çiçeği mavisi, tozlu mavi, Provence mavisi, mor, lavanta, mor ve benzeri karışımlar.

Mavinin paleti oldukça geniş, çeşitli ve doymuş.

Mavinin paleti oldukça geniş, çeşitli ve doymuş.

Ayrıntılar ve vurgu olarak daha parlak tonları seçebilirsiniz. Örneğin:

 • Prusya mavisi;
 • mavi toz;
 • göz kamaştırıcı mavi;
 • elektrik;
 • Karayipler'in rengi;
 • kraliyet ve su altı mavisi.

Üzerinde mükemmel görünecek:

 • resimlerinde;
 • sandalyeler;
 • yastıklar;
 • kol dayama;
 • pelerinler.

Farklı detaylar için daha parlak renkler seçebilirsiniz.

Farklı detaylar için daha parlak renkler seçebilirsiniz.

Şununla iyi gider:

 • beyaz - bu çift kombinasyon Akdeniz tarzı için tipiktir;
 • bej - Süt, kum, ayvor, sarı içerebilir, Provence tarzında bu tür kombinasyonlar bulunur;
 • kahverengi - iç kısmı statikleşir ve doğal görünür, bu kombinasyon klasik bir tarz için tipiktir. Soğuk gölgeyi nötralize etmek için sıcak tarçınlı sütlü kahve uygulayın.

Ton dengesini gözlemleyin

Ton dengesini gözlemleyin

Renkleri iç mekanda birleştirirken, ton dengesini gözlemlemek önemlidir. İç kısım çok soğuk olmamalıdır, bu yüzden ılık bir ışıkla birleştirilmiştir. Mutlaka sıcak renkler yaratamaz, ancak aydınlatmalı resepsiyonlar. Bunun için iç mekanlarda zemin lambaları kullanılır, fenerler Duvarların çevresinde, büyük orta avizeler.

menüye dön ↑

Popüler mavi-gri tandem

Renk aralığının benzerliği nedeniyle, bu gibi gölgelerdeki iç kısım çok kolay algılanır, içinde kalmak rahattır, atmosfer hoş bir şekilde rahatlar, ama aynı zamanda ciddi ve hatta rafinedir. Bu nedenle, böyle bir ikiliyi yemek odasında, oturma odasında veya ofiste kullanmak en iyisidir.

Bu gibi gölgelerde iç kısım çok kolay algılanır.

Bu gibi gölgelerde iç kısım çok kolay algılanır.

Oda için açık tonları seçerseniz, durum rahatlamaya, gevşemeye, güç kazanmaya yardımcı olur. Bu kombinasyon aynı zamanda yatak odası için de idealdir.

Doygun koyu mavi ve açık gri, çığlık atmayacak olan belirli bir kontrast oluşturur. Bu yüzden kombinasyon her zaman uyumlu ve hoş görünecektir.

Gri kendi içinde nötrdür, böylece formdaki zengin veya parlak mavi vurgularla tamamlayarak arka plan olarak seçebilirsiniz. kanepelersandalyeler, yastıklar, halı, iç mekandaki zemin lambaları ve diğer aksesuarlar. Asıl şey, uyumsuz bir noktada birleşmeyecekleri ayrıntılarla abartmamak.

Zengin koyu mavi ve açık gri belirli bir kontrast oluşturur.

Zengin koyu mavi ve açık gri belirli bir kontrast oluşturur.

Sıkı gri-mavi iç kısmı dengelemek ve renk kombinasyonunu yumuşatmak için, duvar kağıdı veya panjur çiçek süsleme ile.
menüye dön ↑

Mavi-kahverengi kombinasyonları

İç kısımdaki kahverengi ton, doğal ahşap tonlarıyla ilişkilendirilir. Doğal malzemenin çoğu renkle mükemmel şekilde boyanması. Uyumlu olarak bakacaklar:

 • koyu meşe;
 • bir somun;
 • kiraz;
 • kestane;
 • maun.

Hepsi iç mekana klasik tarzda tipik olan asalet, kısıtlama ve lüksü katacak.

Sıcak kahverengi yoğunluğu azaltacaktır, biraz soğuk algınlığını yumuşatır. Ancak bu gibi tonların bir kombinasyonunu kullanmak geniş odalarda en iyisidir. Böyle bir odada en doygunluğa rağmen kesinlikle herhangi bir renkten seçim yapabilirsiniz.

Doğal malzeme renkleri, mavi renklerin çoğuyla mükemmel uyum sağlar.

Doğal malzeme renkleri, mavi renklerin çoğuyla mükemmel uyum sağlar.

İki koyu tonlu küçük bir oda basitçe çok koyu hale gelebilir. Kıvrımlı gölgeler ve pastel renkler, küçük bir odada durumun belirsizliğinden kaçınmaya yardımcı olacaktır.

Bu renk kombinasyonu doğaldır. Böylece deniz ve dağlar, dünya ve çiçekler, gökyüzü ve ağaçlar birleştirilebilir. Bu nedenle, herhangi bir iç mekan doğayla bu birlik duygusunu yaratacaktır.

İç kısımdaki kahverengi ton, doğal ahşap tonlarıyla ilişkilendirilir.

İç kısımdaki kahverengi ton, doğal ahşap tonlarıyla ilişkilendirilir.

Çoğu zaman, mavinin ince tonları, örneğin duvarları süslemek için odanın ana tonu olarak seçilir ve kahverengi tonları onu tamamlar. Ana tekniği olarak kahverengiyi seçerek de ters tekniği uygulayabilirsiniz.

Her iki durumda da pozitif vurgu ile yüklenen parlak vurgular ile pozitif bir etki yaratılacaktır.

menüye dön ↑

Mavi ve yeşilin kombinasyonu

Bu benzer ve ilgili renklerin ikisi, iyi sebeplerle bir sonraki palette bulunur. Bunlar analog denilen hiçbir şey için değil, çünkü her ikisi de huzur ve sükunet getiriyorlar, fakat bir arada zıt değiller. Yine de, çok uzun zaman önce bu ikilinin popülerlik kazanmaya başladığını not etmek istiyorum.

Bu renkler sonraki palette bulunan hiçbir şey için değildir

Bu renkler sonraki palette bulunan hiçbir şey için değildir

Birkaç yıl önce, bu tür kombinasyonlar tasarımcıları ve iç mekan sahiplerini biraz korkuttu. Üstelik, bu kombinasyonlar kıyafetlerde bile kullanılmamıştır. Artık insanlar kararlılık ve cesaret dolu, renkler, gölgeler, dokular, nesneler ve diğer detayların birleşimiyle herhangi bir deney yapmaya hazırlar.

Bu renklerin birleşimi odayı canlı, uyumlu hale getirir ve derinlik verir. Bu parlak veya boğucu tandem, hem kız hem de erkek çocuklar için eşit derecede uygun olacak şekilde fidanlıkta iyi görünecek.
Bu renkler huzur ve sükunet getiriyor.

Bu renkler huzur ve sükunet getiriyor.

Daha kısıtlı ve nötr olan yeşil ve mavinin renkleri kişinin duygusal durumunu olumlu yönde etkiler. Bu nedenle oturma odasında, yemek odasında veya doğa ile ilişkilere neden olan diğer odalarda kullanılabilir.

Dekore edilmiş mutfak sadece bir kişinin iştahını değil, aynı zamanda tatlıları yemek yeme arzusunu da bastırır. Sadece yeşil nüanslar bu odaya uyum sağlayabilir. Yatak odasında yeşil olan Tandem hızlı bir şekilde rahatlamanıza, sakinleşmenize ve anında uykuya dalmanıza yardımcı olacaktır.

Bu renklerin iç mekanda birleşimi odayı canlı, uyumlu ve derinlikli kılar

Bu renklerin iç mekanda birleşimi odayı canlı, uyumlu ve derinlikli kılar

menüye dön ↑

Mavi tonları sarı veya turuncu ile birleştirmek

Soğuk bitişin sıcak tonlarla yumuşatılması gerektiğinden çoktan bahsetmiştim. Bu nedenle, sarı ve turuncu burada çok yararlı olacaktır. Soğuk iç kısımları mükemmel şekilde sulandırırlar.

Kurulu
Mavi palet ayrıca sıcak ve soğuk renklere ayrılmıştır. Sıcak kategorisinde olacak olanlar, sarı veya turuncu sıcak tonları ile birlikte gerekir. Tersine, soğuk en iyi nötr sarı ve turuncu ile birleştirilir.
Sarı soğuk iç mekanı mükemmel şekilde seyreltir

Sarı soğuk iç mekanı mükemmel şekilde seyreltir

Açıkça anlaşmalıyız ki, mavi ve sarı her zaman iki zengin rengin parıltılı birleşimi değildir. Bu kumlu tonlar ve su bir arada ile düşük anahtarlı bir iç olabilir.

Gece gökyüzü ve portakalın birleşimi iki zıt rengin bir birleşimidir - ılık ve soğuk, bu arada iki büyük enerji yükü verir.

Bu tür kombinasyonlar, modernliği vurgulayan parlak ayrıntılarla doygun hale gelen modern tarzda uygulamak için uygundur. Bu parlak kombinasyonlar, çocuklar için, özellikle erkekler için ve her yaştan - bebekten gençliğe uygundur.

Mavi en iyi sarı veya turuncu sıcak tonlarıyla birleştirilir

Mavi en iyi sarı veya turuncu sıcak tonlarıyla birleştirilir

menüye dön ↑

İç mavi-mavi tandem

Mavi ve mavi gibi benzer renklerin bir kombinasyonu uzayın genişlemesi olduğunda. Bu durumda, temelde farklı duvar ve mobilya renklerini seçmeniz gerekir. Örneğin, duvarları koyu mavi yapabilir ve mobilya parlak mavi veya hatta turkuaz.

Çoğu zaman, sadece iki rengin kombinasyonu yeterli değildir, bu yüzden en azından beyaz veya siyahla seyreltilirler. Onlara her biri için ayrı ayrı kombine edilmiş kahverengi, bej, süt ekleyebilirsiniz.

Bu renklerin kombinasyonu uzayın genişlemesidir

Bu renklerin kombinasyonu uzayın genişlemesidir

Parlak vurgularla tamamlanan çok daha parlak bir tasarıma sahip:

 • oturma odasında sarı, turuncu, kırmızı veya pembe renkte parlak yastıklar koymak yeterlidir;
 • yatak odasında benzer parlak renklerde birkaç zemin lambası, vazo veya buketleri koyabilirsiniz;
 • Mutfakta çeşitli su ısıtıcılar, çok pişiriciler, ekmek kızartma makineleri, tabaklar, doğrama tahtaları ve parlak vurgular için diğer birçok aksesuar olabilir.

Bu renkler en az beyaz veya siyahla seyreltildi.

Bu renkler en az beyaz veya siyahla seyreltildi.

Kurulu
Etkililik eklemek için kontrast üzerinde oynayabilirsiniz. Fakat burada da beyazın desteği olmadan yapamazsınız.
menüye dön ↑

Hepsi mavi

Tasarım seçeneklerine daha yakından bakalım. Bu gerçekten iyi bir seçenek mi?

menüye dön ↑

mutfak

Mutfak için gece gökyüzünün rengini seçmek en standart çözüm değildir. İnsanlar daha pratik tonları tercih ederek bu odada parlak renklerle deneme yapmamaya çalışıyor. Mutfağın dezavantajı iştahı bastırmaktır.

Mavi mutfak iç

Mavi mutfak iç

Buna ek olarak, soğuk gölge mutfakta yaz aylarında uygun olacaktır. Ancak böyle bir mutfakta kış akşamlarında konfor eksikliği yaşanacaktır. Ancak mutfağa başarıyla girmeye yardımcı olan birkaç teknik vardır:

 • Ekstra soğukluğu gidermek ve canlandırmak için tonu vurgu olarak kullanabilirsiniz. Bunun için mavi masa örtüleri satın alabilirsiniz, masa, sandalyeler, süs eşyaları.
 • Son olarak, sadece bir duvarda kullanmak daha iyidir. Dahası, yemek için arka plan olarak hizmet etmeyen birini seçmeniz gerekir, bu da onu daha az iştah açıcı yapar. Ayrıca, tüm sahne mekanın sınırlarını görsel olarak genişletebilir ve odanın daha geniş olmasını sağlayabilir.

Mutfak için gece gökyüzünün rengini seçmek en standart çözüm değildir.

Mutfak için gece gökyüzünün rengini seçmek en standart çözüm değildir.

 • Dekorasyonda mavi renklerinin eşlik ettiği mutfak için bir mutfak seti satın alınabilir. Parlak cepheli mobilyaların seçilmesine özen gösterilmelidir çünkü soğuk algınlığı artar. Koyu klasik gölgeler, klasik stile uygun ve diğerleri için moderndir - başka herhangi bir hatta parlak.
 • mavi önlük Çok orijinal görünüyor, ancak gıda çekiciliğine katkıda bulunmuyor. Bu dezavantajı ortadan kaldırmak, örneğin sarı, turuncu, kırmızı, kahverengi aksesuarların yakınında bulunan sıcak renklerin ayrıntılarını içerebilir.

Gökyüzünün ve denizin rengi: 215+ Fotoğraf Özel tasarım. İç mekandaki mavi renk kombinasyonlarının seçimi

Parlak cepheli mobilyaların seçilmesine özen gösterilmelidir.

 • Geniş mutfakta, daha mavi kullanmanıza izin verebilir, ancak beyaz, bej veya diğer açık tonlarda 1: 1 veya 1: 2 oranında kullanabilirsiniz. Tamamlanan iç kısım, bu kombinasyonla etnik veya İskandinav motifleri kazanıyor.
 • Mutfağın daha soylu olmasını sağlayacak mavinin soğukluğunu doğal ahşapla seyreltebilirsiniz. Ağaç çeşitli şekillerde girilebilir: parke kat, mutfak mobilyaları, tezgahı, ahşap masalar, sandalyeler, pencereler, resim çerçeveleri veya fotoğraflar.

Mavi - asil renk

Mavi - asil renk

Kurulu
Bronz, pirinç veya bakır gibi ılık metallerle çok iyi gider. Bu kombinasyon tekniği loft, klasik, art deco ve diğer etnik iç mekanlarda kullanılabilir.
menüye dön ↑

Oturma odasında

En temelden beklenmedik stillere bile başarıyla girebilir, tasarımın temelini oluşturabilirsiniz. Ancak yerleşim yerlerinde bazı nedenlerden dolayı oldukça nadir kullanılmaktadır. Salondaki kaplamaların, detayların ve aksesuarların ustaca birleşimi ile mavi, rahatlatıcı ve huzurlu bir dostluk atmosferi yaratmanıza yardımcı olacaktır.

Oda kayıtlarında moderasyon önemlidir. Aşırı sinir sistemini tahriş eder.
Farklı, hatta beklenmedik iç mekan stillerine bile başarılı bir şekilde girebilirsiniz.

Farklı, hatta beklenmedik iç mekan stillerine bile başarılı bir şekilde girebilirsiniz.

Oturma odasının tasarımı için kesinlikle herhangi bir stil seçebilirsiniz.:

Beyaz ve mavi renkteki denizcilik stili, canlandırma için kırmızı ve siyah tonların ek kullanımı anlamına gelir. Ana renkler aynıysa, ancak stil deniz değilse, yeşil, sarı, turuncu aksesuarlarla birleştirilebilir.
Oturma odasında deniz tarzı

Oturma odasında deniz tarzı

 • İtalyan tarzı aynı renk kombinasyonları, ancak pembe ve limon tonları ile tamamlanmaktadır.
 • Modern denim tarzı, denim ve tekstil duvar kağıdı gibi ilginç döşeme dokularını kullanmaktır.

Denim tarzı

Denim tarzı

 • Kırsal stil sarı ve peygamber çiçeği mavi tonlarının nesnelerde ve aksesuarlarda mavi duvarların arka planında kullanılmasıdır.
 • Pop art, mavi ve mavinin parlak ve çığlık tonlarının kullanılmasını içerir.
 • Yüksek teknoloji - Doğal renklerin kullanımı ile stil, bu yüzden metalik yakındır. Öyleyse mavi ve gri karışımı seçmelisin.
 • Arap, Oryantal ve Faslı iç mekanlar - mavinin çok sayıda küçük ayrıntılarının bir konsantrasyonu.
 • Klasik - Bu tarzda duvarlar, zeminler, tavanlar, döşemeli mobilyalar: koyu mavi bir şey ile vurgulanmaya değer. Ton aksesuarlarına uygun toplamaları gerektiğine emin olun: perdeler, burçlar, vazolar, figürinler, çiçekler.

Yüksek teknoloji - doğal renklerle stil

Yüksek teknoloji - doğal renklerle stil

Mavinin apatiye, tahrişe neden olmadığı ve mekanın genişlemesini sağladığı oturma odasının yüksek kaliteli iç mekanı ciddi maliyetler gerektiriyor. Bu oda çok seviyeli aydınlatma gerektireceğinden.
menüye dön ↑

Yatak odasında

Kim yatak odasının duvarlarında mavi - karanlık olduğunu söyledi? Duvarlarda derin gölge ve tavan bile, zırhlı ve şık görünüyor. Ancak yine de, tasarımcılar daha rahat bir ton seçmelerini tavsiye eder, böylece yatak odası rahatsız edici düşüncelerden kurtulabilir ve rahatlayabilir.

Gökyüzünün ve denizin rengi: 215+ Fotoğraf Özel tasarım. İç mekandaki mavi renk kombinasyonlarının seçimi

Duvarlarda masmavi renk tonu ve hatta tavan bile durmuş görünüyor

Bir yatak odasını bu renkte özen ve ölçüyle dekore etmek gerekir. Odanın bir kısmını dekorasyonun altına yerleştirmek en iyisidir. Duvarları veya bir kısmını boyayabilirsin. tavan - bir şey.

Odanın diğer kısmı yumuşak bir kontrast oluşturmalı veya ısıyla doyurulmalıdır. Yatak odası için zemin kahverengi seçmek daha iyidir. Koyu veya açık parke olabilir, laminat parke, muşamba.

Bir yatak odasını bu renkte özen ve ölçüyle dekore etmek gerekir.

Bir yatak odasını bu renkte özen ve ölçüyle dekore etmek gerekir.

Duvar kağıdı olarak, mekanı genişleten süsleme, tavan veya yatay yükselten dikey çizgiler uygulama arasından seçim yapabilirsiniz.

Ayrıca yatak odasında beyaz, fildişi, bej, süt, kahverengi tonlarının tümü kullanılmaktadır. Yatak odasında mavi aşağıdaki stillerde diğer renkler ile kombine edilebilir:

 • minimalizm - deniz dibine daldırma hissi yaratacak kadar doygun duvarlar ve beyaz yataklar, aynalar ve ahşap mobilyalar;
 • İskandinav tarzı - iki anadakini almanız gerekir (beyaz ve mavi), neredeyse birbirlerini eşit şekilde seyreltin, hafiflik ve parlak vurgular ekleyin;

Yatak odasında mavi renk diğer renkler ile birleştirmek için

Yatak odasında mavi renk diğer renkler ile birleştirmek için

 • Provence - bej, kum, süt, ayvori ve pek çok hoş aksesuarın eklenmesiyle soluk mavi tonlar, sıradışı beyaz mobilyalar bu stili mükemmel bir şekilde taşıyacaktır;
 • klasikler - ağır perdeler, masif mobilyalar, dekorasyon - ve bunların hepsi mavi ile bir araya getirilen doğal malzemelerden, klasiğin lüksünü ve kısıtlamasını taşıyacaktır.

Kurulu
Tasarımcılara göre, geniş odaların duvarlarını süslemek için maviyi seçmemelisiniz. Bu teknik, küçük odalarda duvarların görsel olarak çözünmesi için uygundur.
Geniş odaların duvarlarını süslemek için maviyi seçmemelisiniz.

Geniş odaların duvarlarını süslemek için maviyi seçmemelisiniz.

menüye dön ↑

Fidanlıkta

Genellikle çocuk odasını dekore etmek için kullanılır, çünkü çocuğun ödevlere, derslere, oyunlara ve diğer şeylere odaklanmasına yardımcı olur. Çocuk odası, tüm cesur kombinasyonları somutlaştırabileceğiniz bir yer. Çocukların dekorasyon fikirleri:

 • Bunların en standardı deniz temasını yaratmak için beyaz ve mavinin bir kombinasyonudur.
 • Oda güneşli tarafa bakarsa, kozmik bir duvar veya tavan oluşturmak için mavi, mor, mavinin bir kombinasyonunu yerleştirmeyi deneyebilirsiniz.

Genellikle bir çocuğun odasını dekore etmek için kullanılır

Genellikle bir çocuğun odasını dekore etmek için kullanılır

 • Rüya gibi kızlar yıldızlı gökyüzünün mavisini veya nötr bulutları takdir edebilir.
 • Genç kızlar gece şehir ışıkları veya günbatımının mavi renklerinde görüntülerin keyfini çıkaracaklar. fotoğraf kağıdı.
 • En sevdiğiniz çizgi film, peri masalı, film ya da kitap, bir çocuk odasını dekore etmek için bir fikir olabilir. Burada sadece kum, bej ve kahverengi gibi sıcak tonlarla değil, kırmızı, turuncu, sarı, yeşil gibi parlak tonlarla da güvenle birleştirebilirsiniz.

Erkek odası için mükemmel

Erkek odası için mükemmel

Ana rengin seçimi çocuğun doğasına bağlıdır. Çok aktif ve huzursuz çocuklar, bu renk mükemmel.Ancak kapalı ve kayıtsız çocuklar bile mavi bir ortamda rahatsız hissedeceklerdir.

İş ortamını korumak için, örneğin ofiste, daima seçilen rengin serin renklerini kullanır. Sağduyulu, basit ama aynı zamanda pahalı ve zarif bir iç mekan yaratmaya yardımcı olurlar.
Ana rengin seçimi çocuğun doğasına bağlıdır.

Ana rengin seçimi çocuğun doğasına bağlıdır.

menüye dön ↑

banyo

Banyo için uygun enerjik ve duygusal insanlar için harika bir rahatlatıcı vaha olabilir. Bu yerde gerçekten rahatlayabilir ve enerjilerini koruyabilirler.

Bu odada, ana olanın farklı tonlarını kullanarak birçok renk birleştirme tekniği kullanabilirsiniz. Banyo dekorasyonu için resepsiyonlar:

 • Bir duvar dekorasyonu olarak, özellikle büyük odalarda, çok koyu ve derin renkleri seçmemelisiniz;

Bu renk, enerjik ve duygusal insanlar için harika bir rahatlatıcı vaha olabilir.

Bu renk, enerjik ve duygusal insanlar için harika bir rahatlatıcı vaha olabilir.

 • bu odada turkuaz, deniz dalgası gibi mavi tonlar, Pasifik rengi iyi görünecek;
 • beyaz ile doğal bir kombinasyon, çoğu zaman bu renkte gelen sıhhi tesisat sağlayacaktır;
 • Banyo gibi belirli bir odada, mavinin yeşil ile bir araya getirilmesi memnuniyetle karşılanacaktır. Deniz meltemi ile dernekler sunacaklar ve yazları soğuk kışın bile koruyacaklar. Ana şey, mavinin sıcak tonlarını seçmektir. Fayans mozaik sayesinde göze çarpmayan bir kombinasyon elde edilebilir;

Minimalist banyo

Minimalist banyo

 • banyo için, pürüzsüz yüzeyler ve basit çizgi şekilleri ile minimalizm, koyu tonlar ve parlak ayrıntılarla art deco veya bohem lüks gibi stiller gibi, Akdeniz stili, çok fazla beyaz ve doğal ahşabın yanı sıra pitoresk vurgular, ana karanlığın inceltildiği güncellendi klasikleri anlamına gelir. Daha açık

menüye dön ↑

Aksesuar ve mobilya

Bazen mavi, herhangi bir odada parlak bir vurgu yapabilir. Özellikle ne tahsis etmek ve nasıl - zevkinize.

menüye dön ↑

panjur

Bu perdelerin iç kısmında ilave aksanların yerleştirilmesi durumunda kullanılır. Işık tonlarının aksesuarları odayı görsel olarak genişletir, daha geniş hale getirir. Koyu renkteki pencereleri süslemek için kullanılan öğe, içime tazelik, serinlik ve lüks katacak.

Ek vurgu yaparken kullanılır

Ek vurgu yaparken kullanılır

Odanın iç tarzı ve havasına uygun doğru perdeleri seçmek için aşağıdaki önerileri kullanmanız gerekir:

 • Geniş odalar için zengin bir renk seçilmeye değer Windows tarafından. Pencere açıklığı, önemine zarar verilmeden olumlu bir şekilde vurgulanacaktır. Bu tekniği yemek odasında veya oturma odasında kullanmanız gerekir.
 • Küçük odalarda, özellikle yatak odalarında ve mutfaklarda, zengin ve koyu renkteki perdeleri kullanamazsınız. Sessiz gölgeler seçmek ve hatta mavi seçeneklere yakın olmak daha iyidir. Bu tür ışık ve hava perdeleri pencereye odaklanmayacak, odayı karartmayacak, ancak sınırlarını hafifçe yükseltebilecek.

Geniş odalar için zengin bir renk seçilmeye değer.

Geniş odalar için zengin bir renk seçilmeye değer.

 • Odanın dekorasyonu için açık mavi tonlar seçilirse, penceredeki koyu tül uygun bir kontrast görevi görür. Bu perdeler, ışık yarı saydam bir malzeme ve koyu mavi bir renk kombinasyonu ile çok orijinal ve sıradışı görünecek.
 • Perdeler duvar kağıdı altında seçilmemelidir. Aralarında en az birkaç tonluk bir fark olması arzu edilir. Böylesi yumuşak bir kontrast camı dikkatsizce vurgulayacaktır.

Bu perdeler çok orijinal görünecek.

Bu perdeler çok orijinal görünecek.

Sıkı ve gizli bir tasarım, stile uygun farklı desenlere sahip perdelerle seyreltilebilir. Ayrıca, odanın tam bir resmini oluşturuyormuşçasına, iç kısımdaki diğer süslemeli perdelerdeki benzer desenleri de seçebilirsiniz.
menüye dön ↑

Duvar kağıdı seçimi

Odanın havası, duvarlar için doğru yüzeye bağlı olacaktır. Enerji verecek mi, pompalayacak mı? Alanı genişletebilir veya kasvetli yapabilir mi?

Odaya özel bir hava verir

Odaya özel bir hava verir

Her oda için, duvar kağıdı seçimine ayrı ayrı yaklaşılmalıdır. Ancak, yardımcı olacak genel kurallar vardır.:

Yatak odası için, maksimum rahatlamayı sağlamak için mavinin açık tonlarını seçmek daha iyidir. Onları bej, beyaz, gümüş tonlarıyla birleştirebilirsiniz. Stile bağlı olarak, hem monokromatik hem de süslemeli duvar kağıdına uyacak.
Açık tonlar yatak odası için en iyisidir.

Açık tonlar yatak odası için en iyisidir.

Oturma odasının ciddiyetini vurgulamak için genellikle koyu mavi gölgeler kullanılır. Turuncu, sarı gibi diğer parlak ve sıcak tonlarla birleştirilirler. Lüks hissi tam olarak kontrasttır. Hazır renk kombinasyonlarıyla, örneğin beyazla duvar kağıdını seçebilirsiniz. Çiçek süsleri, geometrik şekiller, dikey veya yatay çizgiler olabilir. Oturma odaları için çivit mavisi duvar kağıdı popülerlik kazanıyor.
Oturma odasının ciddiyeti için genellikle koyu mavi gölgeler kullanılır.

Oturma odasının ciddiyeti için genellikle koyu mavi gölgeler kullanılır.

Mutfaktaki mavi duvar kağıdı, sıcak mobilya ve tekstil tonlarında düzeltilmelidir. Mavi, açık tonları ve altın, gümüş, gri veya lavanta çiçekleri ile birlikte kullanılan duvar kağıdını seçmek daha iyidir. Çocuk odası için, mavi renkte uygun bir resme sahip bir fotoğraf duvar kağıdı seçebilirsiniz. Durumu aşırı yüklemeyecekler, içini zorlayacaklar.

menüye dön ↑

Kanepe fonksiyonu

Mavi bir kanepe gibi bu kadar önemli bir mobilya parçası, eğer konu çocuk odasıyla ilgiliyse, çok cesur bir karardır. Çocuklar için normal olan odalarda, beklenmedik renk kombinasyonlarını görebilirsiniz, ancak bu kimseyi şaşırtmaz. Ancak oturma odasında bir mobilya parçasının gösterişli rengi pek bulunmaz.

Mavili kanepe çok cesur bir karardır.

Mavili kanepe çok cesur bir karardır.

Mavi koltuk, klasik ve modern çeşitler gibi stillere mükemmel uyum sağlar. Yüksek teknoloji ürünü, art deco ve Provence olabilir. Bir döşemelik olarak, lake kolçaklarla birlikte pürüzsüz bir malzeme, lüks görünüm kadife seçebilirsiniz.

Kurulu
Odadaki kanepenin masmavi bir noktaya birleşmemesi, ancak iç mekanda öne çıkması için, doğru renk, şekil, boyut ve dekoru uyumlu bir şekilde seçmek gerekir.

Aşağıdaki teknikler, bu etkin bir şekilde yapmak için yardımcı olacaktır:

Mavi koltuk, klasik ve modern çeşitler gibi stillere mükemmel uyum sağlar.

Mavi koltuk, klasik ve modern çeşitler gibi stillere mükemmel uyum sağlar.

 • İki veya üç parça daha fazla değil, kanepeyle eşleştirilmelidir. Bunlar sandalyeler, şifoniyer, sehpa olabilir;
 • İçi geniş mavi koltuk ile ideal ayna;
 • beyaz, turuncu, sarı, yeşil ve kahverengi gibi çok sayıda parlak yastığın yardımıyla böyle bir kanepenin gölgesinin aşırı soğukluğunu çıkarmak kolaydır;
 • kanepe, renk vurgusu olduğu gibi duvarlarla veya mobilyalarla uyum içinde olmamalıdır. Diğer nesneler ve duvarlar için nötr renkler seçmeniz önerilir;
 • İç mekanda 3'ten fazla ana renk kombinasyonunun kullanılması tavsiye edilmez ve bunların 2'si nötr olmalıdır, böylece arka planında bir mobilya parçası kaybolmaz.

İki veya üç parça daha fazla değil, kanepeyle eşleştirilmelidir

İki veya üç parça daha fazla değil, kanepeyle eşleştirilmelidir

Kanepeyi pencerenin yanında durmayacak şekilde yerleştirin, böylece renk kısa sürede yanmaz. Kanepeyi ideal olarak serbest duvarın yanına yerleştirin.
menüye dön ↑

tavan

İç mekan için böyle bir tavan, alanı aşırı yüklememek ve çok karanlık yapmamak için özel dikkatle seçilmelidir. Aşağıdaki malzemeler tavan kaplaması olarak kullanılır:

 • Germe bezi - birçok farklı seçenek sunan en popüler ve kullanışlı çözüm. Parlak yüzey, gök mavisi ile mükemmel bir şekilde ilişkilendirilecektir. Çeşitli asma yapılarla birleştirilebilir, küçük lambaları ve ampulleri gömebilir, aydınlatma efektleri yaratabilir ve örneğin bir mekan seçebilir.

Germe tavanlı seçenek

Germe tavanlı seçenek

 • Boya - su veya çözücüler ile seyreltilmiş bir madde kullanmak en iyisidir. Böylece gerekli benzersiz tonu alabilirsiniz. Ancak boyamadan önce, tamamen düz bir yüzey elde etmek için bir kompleks iş yapmak gerekir.
 • Mavi tavan için duvar kağıdı. En iyi ihtimalle açık tonlar, zengin mavi duvarlarla veya döşemelerle kontrast oluşturmak için seçilmiştir.

İç mekan için mavi tavan çok dikkatli seçilmelidir

İç mekan için mavi tavan çok dikkatli seçilmelidir

Tavan dekorasyonu için temel kurallar:

 • Tavan için karanlık tavan seçilirse, zemin aydınlık olmalıdır;
 • Belirli bir kontrast oluşturmak ve açıklık vermek için duvarların renginin seçiminde aynı tekniğin kullanılması arzu edilir;
 • tavanda odanın oldukça büyük bir kısmı olduğundan, odaya hakim başka mavi alan olmamalıdır;
 • duvarların dekorasyonu için tercih edilen koyu mavi tavan beyaz veya bej derinliğini telafi eder;
 • tavandaki ışık tonları odaya romantizm, hafiflik ve ferahlık verir.

Tavan karanlıksa, zeminin aydınlık olması gerekir.

Tavan karanlıksa, zeminin aydınlık olması gerekir.

menüye dön ↑

Halının rolü

Mavi halı kullanmak çok düşünceli bir karardır, çünkü bu renkteki bir aksesuar pratiktir. Koridor, oturma odası, mutfak, aşağıdakilerle birleştirilebilir:

 • gri;
 • beyaz;
 • kahverengi.
Böyle bir halı düşünceli bir karardır.

Böyle bir halı düşünceli bir karardır.

Doymuş veya koyu katı ürünlerden alabilirsiniz. Dekorasyonda istenilen rengin kullanıldığı odaya uyumlu bir şekilde bakacaktır. Halı, iç kısımda aşağıdaki işlevleri yerine getirir:

 • şık görünüm tamamlar veya dekore eder;
 • hoş bir dokunuş hissi verir;
 • ses ve ısı yalıtımı özelliklerine sahiptir;
 • alanı görsel olarak çalışma veya işlevsel olarak ayırır bölge;
 • Seçilen zemin ve stille mükemmel şekilde eşleşebilir.

Doymuş veya koyu katı ürünlerden alabilirsiniz

Doymuş veya koyu katı ürünlerden alabilirsiniz

Temel beyaz, sarı, kahverengi ve bej renklerle birlikte kullanılan mavi halılar uyumlu bir renk tonu aksesuarlarının mevcudiyetine bağlıdır. Oryantal desenler seçilen renkte harika görünür. Ahşap mobilyalar ile uyumlu olacak, modern ve klasik tarzlara uygun bir ürün.

Bir ürün seçerken bu özelliklere dikkat etmeniz gerekir:

Ana beyaz, sarı, kahverengi ve bej renklerle birlikte kullanılan mavi halılarla uyumlu bir görünüm kazanın

Ana beyaz, sarı, kahverengi ve bej renklerle birlikte kullanılan mavi halılarla uyumlu bir görünüm kazanın

Yüksek mekanik yüke sahip odalar için uzun kestirmeli ürünler çalışmaz, ancak yatak odasında mükemmel bir uyum sağlar. Oturma odaları için, ortalama bir kazıkla uygun bir kapak, mutfak veya koridor için - kısa bir süre. Oval veya yuvarlak şekilli halılar odanın ortasına yerleştirilmelidir.

menüye dön ↑

kapılar

Bu rengin iç detaylar - oldukça nadir bir fenomen. İnsanlar beyaz, kahverengi, bej kapılar kurmaya alışkındır, ama mavi değil. Ve boşuna, çünkü bazı stillerin düzenlemesi sadece uygun gölgenin kapıları şeklinde mantıklı bir sonuç gerektiriyor. Bu nedenle, bu tür standart dışı kapılar bu tarzlarda kullanmak uygun olacaktır:

 • Provence'ın Romantikliği - Pastel renklerin cam ekler, çeşitli portallar ve hatta çiçek desenleri ile birlikte kullanılması arzu edilir.

Bu rengin iç detaylar - oldukça nadir bir fenomen.

Bu rengin iç detaylar - oldukça nadir bir fenomen.

 • Akdeniz tarzı, temel rengin beyaz, sarı, kahverengi unsurlarla birleşimini sunar.Deniz kıyısında rahatlama hissi yaratmak için bu tür kapıları donanımlı yazlık evlere veya kır evlerine kurmak daha iyidir.
 • Barok ve imparatorluk unsurları ile “Saray” klasikleri bu rengin kapıları için uygun bir yer. Altın, gümüş, patine, vitray - koyu doygun gam, örneğin safir, kobalt gibi zengin dekoratif unsurlarla birlikte tasarımları kullanabilirsiniz.

Klasik tarzda

Klasik tarzda

 • Çatı katı tarzı ya da yüksek teknoloji - bu durumda, kapı minimalizm kompozisyonunu tamamlayan parlak bir vurgu görevi görecek. Bu amaçlar için, parlak yüzeyleri güvenle deneyebilirsiniz.

menüye dön ↑

katlar

Ahşap zeminler veya benzer renklendiricilerin taklidi çoğu insan için değişmez bir klasik haline geldi. Çok az insan standart dışı renklerle yapılan cesur deneylere karar verir. Ancak uygun tasarımı oluştururken mavi zemini seçebilirsiniz.

Benzer katlarda oturma odası seçeneği

Benzer katlarda oturma odası seçeneği

Bu rengi zemine taşımak için ideal malzemeler:

 • boyalı levhalar - artı renkleri karıştırarak kesinlikle herhangi bir rengi alabileceğiniz bir kaplama;
 • halı - çocuk odalarında ve yatak odalarında en sık kullanılan yumuşak, rahat bir çözüm;
 • kiremit - mutfak, banyo, tuvalet, koridor için uygun bir seçenek;
 • Parlak cilalı zeminler mutfakta iyi görünecek.

Tuvalet seçeneği

Tuvalet seçeneği

Odanın üst kısmı için koyu tonlar seçildiyse, zeminin tavan rengi ile kontrast oluşturması veya bağımsız bir aksan yaratması gerekir. Bazı tasarımcılar duvarlardan zemine ilginç bir renk geçiş yöntemi kullanır. Belli bir degrade hissi yaratır ve uygun ayrıntılarla uğraşırken, geniş odaların odası çok avantajlıdır.

menüye dön ↑

Yatak

Mavi renkteki bir yatak odası için, uygun renkteki bir yatak gibi çok uygun bir mobilya parçası seçebilirsiniz. Ana şey, gölgesinin baskıcı veya kasvetli değil, doğru seçilmiş olmasıdır. Kişi böyle taze, dinlenmiş ve pozitif bir yatakta uyanmalıdır.

Kurulu
Bunu yapmak için, duvarlara karşı bir kontrast yaratmanız gerekir. Beyaz, bej, süt, fildişi, kahverengi, gri - pastel duvar kağıdı tonlarında arka plan üzerinde zengin bir yatak bakmak yararlı olacaktır.
Gölgenin doğru şekilde seçildiğinden emin olun, böylece baskıcı veya kasvetli olmazdı

Gölgenin doğru şekilde seçildiğinden emin olun, böylece baskıcı veya kasvetli olmazdı

Duvarların rengini tamamlama yöntemini, yani, duvarların renginden farklı renklere farklılık gösteren yatağın rengini seçmek için kullanabilirsiniz. Zeminin rengi yatağın rengiyle örtüşmemeli, aralarında en az minimum kontrast olmalıdır.

Tavan, sandalyeler, sedirler, komodinler, lambalar gibi küçük detaylar, yatağın tonuyla eşleştirilebilir. Asıl mesele, ayrıntılarla abartmamak ve odayı mavi renkte aşırı yüklememektir.
Pastel tonları duvar kağıdı arka plan üzerinde iyi zengin yatak görünecek duvar kağıdı

Pastel tonları duvar kağıdı arka plan üzerinde iyi zengin yatak görünecek duvar kağıdı

Provence stili için, istediğiniz renkte tamamen boyanmış basit bir ahşap yatak seçebilirsiniz. Klasik tarzda yatağa mavi kadife şık bir başlık ile uyuyor.

Provence tarzında

Provence tarzında

Modernist tarzlar için, minimalizm, yüksek teknoloji, basit şekillerden oluşan bir yatak istenen rengin pürüzsüz bir sırtı ve tona uygun bir yatak ile uygundur.

 

Gökyüzü ve deniz rengi

İç kısma biraz mavi ekleyin.

9.5 Toplam puan
İç mekana bir gökyüzü parçası ekleyin

Mavi renkte doğru oyunda, ona uygun tonlarla yetenekli bir kombinasyonla, herhangi bir odanın içi canlanabilir. Mavi renk farklı olabilir, ancak onunla bile oda kesinlikle sıradan veya sıkıcı görünmeyecektir. Nötr tonlarda mütevazı bir klasik seçmek yeterli. İç dekorasyon ilham veren renk ile yaşamda kardinal değişiklikler başlar. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
8
Erişilebilirlik Uygulaması
9
Konu açıklaması
8.5
Bilginin güvenilirliği
9.5
şekerleme
 • Alanın görsel olarak genişlemesi
 • Uyumlu, rahat ve dinlendirici bir ortam yaratmak
 • Birçok iç stille uyumludur.
eksileri
 • Çok koyu tonlar odayı kasvetli yapar, azaltır.
 • Aşırı mavi, bir insanın duygusal durumunu kötüleştirir
 • Yanlış seçilen mavi mobilyayı ağırlaştırabilir
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn